İş Bankası Kredi Başvurusu | T.C İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023 -

İş Bankası Kredi Başvurusu | T.C İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Köklü ve finans anlamında oldukça deneyimli bir banka olan Türkiye İş Bankası ülkemizin ilk yerel bankasıdır ve kurulduğu ilk günden beri hem bireysel hem de kurumsal müşterisinin yanında olmayı kendine görev edinmiştir.

Anasayfa > Türkiye İş Bankası > İş Bankası Kredi Başvurusu | T.C İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023
15 Şubat 2020
1.291 okunma
İş Bankası Kredi Başvurusu | T.C İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Acil ihtiyaçları gidermek, ev sahibi olmak, işletmelerin gelişimine katkıda bulunmak ya da yeni bir arabaya sahip olmak. Tüm bunlar için bankalardan kredi kullanmak, günümüz şartları gereği, sık başvurulan yöntemlerden biridir. Birçok banka bu hizmeti vermektedir ancak hepsinde koşullar farklılık gösterir. Bu noktada uygun faizli kredi seçenekleri, kredi kullanırken dikkat edilen en önemli kıstas haline gelir. 95 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Türkiye İş Bankası da ihtiyacına uygun kredi kullanan müşterilerine, özel olarak sunduğu faiz oraları ve geri ödeme planları ile kredi kullanımını kolaylaştırmaktadır. Kredi kullanmak isteyenler, kendilerine en uygun seçenekler hakkında gerekli araştırmayı ve karşılaştırmayı yaparak bir tercih yapabilirler. Türkiye İş Bankası aracılığı ile kullanabileceğiniz kredi çeşitleri şunlardır;

 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Esnaf Kredisi

Kredi talebinde bulunacak kişiler, aşağıda açıklaması yapılan kredi türlerini inceleyerek kendilerine en uygun seçeneği belirleyebilir, detaylı bilgilendirme için kurum ile temasa geçebilir ve banka şubelerinden, telefon bankacığı aracılığı ile müşteri temsilcilerinden bilgi alabilirler.

Türkiye İş Bankası Uygun Faizli Kredi

Köklü ve finans anlamında oldukça deneyimli bir banka olan Türkiye İş Bankası ülkemizin ilk yerel bankasıdır ve kurulduğu ilk günden beri hem bireysel hem de kurumsal müşterisinin yanında olmayı kendine görev edinmiştir. Bu misyonla sayısız faaliyette bulunmuş ve doğrudan ya da dolaylı olarak milyonlarca insanın hayatına dokunmuştur. Bunu yaparken her daim titizlikle çalışarak kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlamıştır. Kalkınan bir Türkiye’ye inanarak yola çıkan Türkiye İş Bankası’nın ilk misyonlarından biri bu kalkınma esnasında doğacak finansal ihtiyaçları karşılayabilmektir. Ülke ekonomisinin büyümesi ve Türkiye’nin dünyada hak ettiği gücü elde etmesinin ne denli önemli olduğunun bilincinde olan Türkiye İş Bankası yıllardır sunmakta olduğu ürün ve hizmetlerle Türk toplumunun yanındadır ve bu süreçte sektörün lider bankası olmayı kendine daimi hedef edinmiştir.

Aniden kapıda beliren ihtiyaçları gidermek isteyen, yeni bir eve sahip olma hayalleri kuran, kendi işini kurmak isteyen ya da kurduğu işi için daha büyük hedefler benimseyen, belki de yeni bir araç sahibi olmak isteyen hem bireysel hem de kurumsal müşteriler için Türkiye İş Bankası uygun faizli kredi imkanı sunuyor. Bununla birlikte Türkiye İş Bankası’nın sunacağı fırsatlardan hemen her gün faydalanmak isteyenler için kredi kartı edinmek de mümkün.

İş Bankası Kredi Türleri

Gerek yeni bir hayat için, yeni bir düzen kurmak için alınan ev, gerekse de hayallerimizi süsleyen sahip olmak istediğimiz bir araba ve yahut da kazancımızı arttırmak için kurduğumuz yeni bir iş yeri. Tüm bunlar tüketici gözüyle aşılması zor bir engel, bir hayal olarak görülse de bu hayallerinizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi İş Bankası uygun faizli kredi seçenekleriyle sizlere sunmaya devam ediyor ve bu hayalleri gerçekleştirmek için atacağınız adımlarda sizlere destek sağlamaktan asla geri kalmıyor.

Türkiye İş Bankası bünyesinde barındırdığı; Konut, taşıt, ihtiyaç, tarım ve benzeri kredi seçenekleri sayesinde tüketicilerin yüklerini bir nebze olsun hafifletmek ve tüketicilerin ulaşmak istedikleri hayallerine bir adım daha yaklaşabilmelerine yardımcı oluyor.

Türkiye İş Bankası, kurulduğu dönemden bu yana ilk yurt dışı şubelerini açmak, memlekete ilk ATM cihazlarının getirilmesi ve bunların kullanılarak yaygınlaşmasına öncülük etmesi, aynı zamanda ilk internet şubelerine hayat vermesi gibi yeniliklere de öncülük etmiştir.

Günümüz de ise bunca öncülüğün mimarı olan İş Bankası bünyesinde uyguladığı uygun faizli kredi seçenekleri ile adından bahsettirmektedir.

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi; alışveriş harcamaları, eğitim masrafları, tatil ödemeleri gibi çeşitli kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılan krediler kapsamındadır. Kredi kullanımı öncesi, uygun koşullu seçenekleri dikkatli incelenmelidir. İhtiyaç kredisi kullanım şartları şunlardır;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Belgelendirilebilir bir gelire sahip olmak
 • Bankalarla yapılan çalışmalarda (kredi ve kredi kartı ödemeleri) istikrarlı olmak
 • Geçerli kredi notuna sahip olmak
 • Kefil istenmesi halinde, gerekli şartları karşılayan bir kefil temin etmek
 • Zorunlu hayat sigortası yaptırmak

İstenen koşulların uygunluğu halinde düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanımı sağlanmaktadır.

İhtiyaç kredisinin faiz oranı (kredi notuna göre değişmekle birlikte) %2,40 tır.Geri ödeme planının aylık taksit oranları ve ödenecek toplam tutar, istenen vade süresine göre değişkenlik gösterir.

 • İhtiyaç kredisinde kredi tutarı 3000 TL ile 1000000 TL arasında değişir.
 • Vade süresi 1-36 ay arasında değişir.
 • Kredi miktarı, vade süresi,aylık taksit miktarı ve toplam ödenecek miktar banka resmi sitesinde bulunan hesaplama tabloları ya da İşCeb uygulaması üzerinden hesaplanabilir.
 • Tüm kanallardan yapılan başvuruların sonuçları, olumu ya da olumsuz olması fark etmeksizin, cep telefonunuza gelir.

Türkiye İş Bankası Alışveriş Kredisi

Hayatın inişli çıkışlı temposunda ne zaman maddi bir desteğe ihtiyaç duyulabileceğini bilmek mümkün değil. Beklenmeyen bir anda kapıyı çalan ödemeler, biriken borçlar ya da çocuğunuzun en iyi eğitimi alması için ortaya çıkan masraflar… Türkiye İş Bankası uygun faizli ihtiyaç kredisi hizmetiyle finansal olarak sizleri desteklemeye hazır.

İhtiyaç kredisi için başvuruda bulunmak oldukça kolay. Azami 40.000 TL tutarlı ve 60 ay vadeli kredi için şubeye gitmeden internet üzerinden ve ya akıllı telefonlar için tasarlanmış İşCep uygulamasından başvuruda bulunmak mümkün. Başvurunun onay almasının hemen akabinde talep ettiğiniz miktar anında vadesiz hesabınıza aktarılıyor.

Standartlaşmış olan İhtiyaç Kredisi’ne ek olarak internetten yapılabilecek alışverişler için de kredi almanız mümkün. Türkiye’nin içerik anlamında en zengin alışveriş sitelerinden olan HepsiBurada, n11 ve Genpa üzerinden yapacağınız alışverişlerde Türkiye İş Bankası’nın sunduğu Anında Alışveriş Kredisi’nden faydalanabilirsiniz.

Tüketici Destek Kredisi halen çalışan ya da emekli olmuş kişilerin arsa almak, konut tadilat ettirmek ya da düğün masrafları gibi ihtiyaçlarını karşılamak adına oluşturulmuş bir kredi fırsatıdır.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Hayat Sigortası, İş Bankası Hayat Sigortası İadesi Yapılmıyor

İş Bankası Düğün Kredileri

Küreselleşen ve sürekli gelişen bu dünya coğrafyasında karşılamak zorunda olduğumuz ihtiyaçlarımızda bunlarla beraber sürekli değişir ve şekillenir. Örnek vermek gerekirse; yeni evlenen bir çift bekar evinden taşınıp artık iki kişilik yaşayacakları hayatlarına uygun başka bir yer aramak zorunda kalırlar. Çünkü artan ihtiyaçlar bunu gerektirir. Ya da çocuk bekleyen bir anne baba için hali hazırda ellerinin altında bulundurdukları arabaları yeterli gelmeyebilir. Yani yeni gelen bu misafir için daha büyük ve ihtiyaçlarına kolayca cevap verebilen başka bir araca gereksinim duyarlar.

Düğün yapmak isteyen bir çift ya da evladını evlendiren anne baba bir miktar paraya ihtiyaç duyar. Ya da işleri büyüyen esnaf kardeşimizin, esnaf abimizin gelişen, büyüyen ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için daha büyük bir üretim tesisine ya da daha büyük bir fabrikaya veya birkaç tane fazladan arabaya gereksinimi vardır. İşte kurulduğu dönemden beri ilklerin bankası olarak isminden sıkça bahsettiren Türkiye İş Bankası, bünyesinde barındırdığı düşük faizli ihtiyaç kredisi sayesinde tüketicinin her türlü ihtiyacında yanında olmaya, yardımını esirgememeye ve yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi

Her ay ödenen kira bedeli yerine, ev satın alıp aylık taksitler şeklinde düşük faizli konut kredisi ödemesi yapmak en çok tercih edilen yöntem haline gelmiştir.

Konut kredisi kapsamında başvurulabilecek kredi tipleri;

 • Her şey Dâhil Ev Kredisi
 • Evden Eve Ev Kredisi
 • Kentsel Dönüşüm Kredisi
 • Ev yapım Tamamlama Kredisi
 • Yabancılara Özel Ev Kredisi
 • Tüketici Destek Kredisi

Konut kredisi alımında izlenen temel dört adım vardır.

Başvuru ardından, kredi tutarını belirlemek amacıyla, SPK veya BDDK lisanslı bir uzman incelemesi firması raporu alınır. Ekspertiz raporuna göre, konut değerinin en çok %80’i oranında kredi tutarı belirlenir. Rapor sonrası gerekli evraklar banka tarafından açıklanır. Son olarak ipotek için belirlenen tarih ve saatte, banka yetkilisi ile tapu dairesinde işlemler yapılır. Bankaca hazırlanan kredi sözleşmesi ve ödeme planı için imza alınır ve kredi tutarı banka hesabına aktarılır.

 • Konut kredisinin faiz oranı %2.00’dir.Bu oran kredi notuna göre değişiklik gösterebilir.
 • Vade süresi 1-120 ay arasındadır ve talep edilen miktara göre değişiklik gösterebilir.
 • Geri ödeme planı çerçevesinde aylık taksit miktarlarına sadık kalınabileceği gibi düşük taksitlerle başlanıp ödeme miktarı yükseltilebilir.
 • Konutun konumu, m²’si gibi özellikleri doğrultusunda yıllık konut sigorta primi ve DASK poliçe bedeli değişiklik gösterebilir.

İş Bankası Ev Kredisi

İnsanoğlunun var oluşundan beri barınma ihtiyacı insanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biri olmuştur. İnsanoğlu bu barınma ihtiyacını bir şekilde karşılamak zorundadır.

Barınma kendini güvende hissetme ve kendine ait bir dünya var edebilmek tüketicinin başlıca hayalleri arasında yer alır. Ev hayali kuran tüketiciler için; her dönemin ilklerini oluşturan Türkiye İş Bankası bünyesinde barındırdığı düşük faizli konut kredisi sayesinde tüketicilerin kurdukları hayallere bir adım daha yaklaşmasını sağlıyor. Mevcut bulunduğu evin kendisine küçük geldiğini düşünenler, daha büyük ve daha rahat bir eve taşınmak isteyenler ve ya da evlilik ve çocuk sahibi olmak gibi güzel faktörlerden ötürü nüfusu artan ailelerin ya da elinde mevcut bulunan evine ilaveten yatırım amacıyla yeni bir konut sahibi olmak isteyen vatandaşın, emekli ikramiyesiyle çocuğuna, torununa bırakmak için kendi gelirine göre küçük bir ev sahibi olmak isteyen emekli vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamak için geniş ve rahat bir ev bulma hayali İş Bankasının kendi bünyesinde uyguladığı düşük faizli konut kredileri ile artık mümkün.

Türkiye İş Bankası Uygun Faizli Konut Kredisi

Belki hayatınızda ilk defa ev sahibi olmak istiyorsunuz. Belki de değişen ihtiyaçlarınız çerçevesinde bir başka ev alma planınız var ya da tatillerinizi değerlendirmek için güzel bir yazlık edinmek istiyorsunuz. Sıkıntıya girmeden ev sahibi olabilirsiniz. Oldukça kolay ve güvenilir bir süreçle uygun faizli konut kredisinden faydalanarak siz de hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz. İnternet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde paylaşacağınız iletişim bilgileri ve çekmek istediğiniz kredi tutarı ile konut kredisinden faydalanabilirsiniz.

Konut kredisi işlemleri için izlenen süreç şöyledir;

 • Kolaylıkla yapılacak başvuru ile çekmek istediğiniz miktar ve seçtiğiniz vadeye göre aylık taksit tutarınız sizinle paylaşılır.
 • Almak istediğiniz evin tapusunu Türkiye İş Bankasıyla paylaşmanızın ardından ekspertiz işlemleri başlatılır ve elde edilen sonuç tarafınızla paylaşılır.
 • Size en yakın şubedeki yetkililer ekspertiz işlemi olumlu sonuçlanınca gerekli belgeler için sizinle irtibata geçer.
 • İpotek için tapu dairesinden alınan günü sisteme girmeniz durumunda gerekli belgeler bankadaki yetkililer tarafından zamanında hazırlanır.
 • Şubede gerekli imzalar atıldıktan sonra kredi miktarı hesabınıza havale edilir.

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi

Yeni araba alımında, araba değiştirilirken, yeni ya da ikinci el bir hafif ticari araç ve binek otomobil alımlarında kullanılabilecek kredi kapsamındadır. Düşük faizli taşıt kredisi başvuruları için banka tarafından talep edilen belgeler şunlardır;

 • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ve bir kopyası
 • Gelir durumunu gösteren bir resmi belge
 • Kredi başvuru formu
 • Sıfır km araçlar için, alınacak aracın ön faturası
 • İkinci el araçlar için, satışı yapan kişiye ait motorlu araç tescil ve trafik belgesi

Taşıt kredisinde alınacak araç sıfır km ise kefile ihtiyaç duymaksızın, aracın rehin gösterilmesi ile işlem tamamlanır. Başvurular direkt şubelerden ya da internet bankacılığı aracılığı ile yapılabilir. Sıfır km araçlar için kredi tutarı, son fatura bedelinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için en çok %70’i,120.000TL üzeri için %50’si göz önünde bulundurularak belirlenir. İkinci el araçlarda ise noterden onaylı satış bedeli üzerinde olmamak suretiyle,kasko değerinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için en çok %70’i, 120.000TL üzeri için %50’si göz önünde bulundurularak belirlenir.

Benzer İçerik  İş Bankası Memur Alım Sınavı 2022-2023 (Online Sınav), İş Bankası Personel Alımı Başvurusu

 • Taşıt kredisi faiz oranı %2.50’dir.
 • Vade süresi 1-48 ay aralığında değişir.
 • Faiz oranları ve vade süreleri, talep edilen miktar ve kredi notuna göre değişiklik gösterebilir.

İş Bankası Otomobil Kredisi

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de ulaşım insanlar için önemli bir şekilde sorun teşkil etmektedir. Otobüsler, trenler ve bilumum şehir içi şehir dışı kullanılan ulaşım araçları tek kişinin seyahat etmesi açısından oldukça uygun, pratik ve hesaplı gibi görünse de kişi sayısındaki artış bu uygunluk ve pratikliği ikinci plana atabiliyor çoğu zaman. Sahip olunan araçlar artık bir lüksten ziyade ihtiyaç halini almaya başladı memlekette. Hayalindeki aracın artık hayalde kalmasını değil direksiyonun başında olmasını isteyen, aile nüfusu arttığı için hali hazırda elinin altında bulunan arabası yetersiz kalan, sanayi masrafı ve sürekli çıkardığı arızalar yüzünden sıfır kilometre bir araba almak isteyen, emekli ikramiyesiyle kendini bir yerden bir yere götürecek bir araç almak isteyen ya da gelişen iş yerinde müşterilerden gelen taleplere daha hızlı bir şekilde yetişebilmek için işletmesinde fazladan bir araca daha ihtiyaç duyan vatandaşın yardımına yine bünyesinde barındırdığı kredilerden olan düşük faizli taşıt kredisi ile her daim ilklerin bankası olan İş Bankası koşuyor.

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları ve Belgeleri

Artık bir araç sahibi olmak ya da elinizde var olan aracı değiştirmek mi istiyorsunuz? Peki ya bir motosiklet sahibi olmaya ne dersiniz? Türkiye İş Bankasının anlaşmalı olduğu markalardan size uygun olan binek-hafif ticari ya da motosiklet türü bir aracı seçin ve arkanıza yaslanın. Uygun faizli taşıt kredisi sayesinde siz de istediğiniz araca sahip olabilirsiniz. Hem de aksi talep edilmediği sürece kefil gösterme zorunluluğu olmadan. Kredi başvurunuzu dilerseniz internetten dilerseniz herhangi bir şubemize uğrayarak yapabilirsiniz. Başvurunuz esnasında yanınızda şu belgeleri bulundurmanız gerekir:

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı ya da ehliyetinizin aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunuza dair bir belge
 • 0 km bir araç almak istiyorsanız aracın proforma faturası
 • el bir araç alacaksanız satıcının Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi

Satın almak istediğiniz aracın 0 km ya da 2. el olması durumlarında çekeceğiniz kredide aşağıdaki kurallar uygulanmaktadır:

 • 0 km araçlar için kredi tutarınız satın almak istediğiniz aracın fiyatının 120.000 TL’ye dek olan kısmında %70’i üzerinden, 120.000 TL’nin üstündeki miktarı da %50’si üzerinden belirlenir.
 • el bir araç söz konusuysa aynı kural fatura üzerinden değil satın alınacak aracın kasko bedeli göz önünde bulundurularak uygulanır. Buradaki kriter noter satış bedelinin aşılmamasıdır.

Türkiye İş Bankası Esnaf Kredisi

Esnaf ve küçük ölçekli işletmelerin nakit sorularını çözme ya da işletmeyi geliştirme noktasında başvurabilecekleri kredi türüdür. Aynı zamanda kendi işletmesini kurmak isteyenler için de farklı seçenekler mevcuttur. İstihdam sağlayan, ekonomi akışında önemli role sahip bu işletmelerin aynı zamanda önemli gider kalemleri mevcuttur. Bu yüzden kredi kullanımında düşük faizli esnaf kredisi seçenekleri tercih edilir.

Esnaf kredisi türleri şunlardır;

 • Taksit Ödemeli Ticari Krediler
 • Ticari Ek Hesap
 • Anında Ticari Kredi
 • MaxiPOS Kredisi
 • Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı Kredisi
 • Doğrudan Borçlandırma Sistemi

Esnaf kredisi başvurusunun onaylanması halinde, banka tarafından işletmenin mali durumunu gösteren bazı evraklar istenir. Bunlar; son yıla ait mali bilançolar, gelir belgesi, mali tablo belgesi, işletmenin ticari sicil gazetesi kaydının bir örneği ve ikametgah belgesidir. Evraklar tamamlandığında bankanın uygun gördüğü politikalar çerçevesinde kredi oranı ve vade süreleri belirlenir.

 • Esnaf kredisi faiz oranları %2.10 ile %2.19 arasında değişkenlik gösterir.
 • Vade süresi 1-36 ay arasında belirlenir.
 • Geri ödeme planları ve taksit tutarları bu kıstaslara göre değişir.

İş Bankası Düşük Faizli Esnaf Kredisi

Osmanlı döneminden beri devletin önemli bir ekonomik gücünü oluşturan esnafların, haklarını korumak, işlerinin ve yaptıkları ticaretlerinin daha güvenilir bir ortamda ve daha güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlamak ve gelirlerini belirli bir düzene sokmak için çeşitli çalışmalar ve çeşitli uygulamalar yapılmıştır. Günümüzde de memleketimizde var olan bu ticaret işleyişinin ekonomik gelirin önemli bir payını oluşturan esnaflar için ilklerin bankası İş Bankası yardımlarını geri çevirmemiş ve esnaflara yardımcı olmak için birçok kolaylık sağlamıştır.

Üretimin yapmak için hammaddeye, ürettiği bu ürünün satışını gerçekleştirmek için müşteriye ve aynı zamanda pazara, ürünlerinin bu pazarlara ve müşterilere ulaştırabilmek için mazota ve araca, büyüyen işlerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilmek faal hale getirebilmek için yeni bir üretim yerine, fabrikaya ve bu üretim süreçlerinde ihtiyaç duyduğu her şey için esnafın yardımına yaptığı ilklerle adından her daim bahsettiren İş Bankasının kendi içerisinde barındırdığı düşük faizli esnaf kredileri yetişiyor.

İş Bankasının uygulamış olduğu bu düşük faizli esnaf kredileri sayesinde esnaf ürünlerini üretirken gerçekleştirmiş olduğu üretim süreçleri boyunca ihtiyaç duyduğu her türlü desteği kolaylıkla sağlayabiliyor.

Türkiye İş Bankası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kredisi

Yeni bir iş kurmak ya da işini büyütmek isteyen esnaflar için çeşitli finansal ihtiyaçları giderecek uygun faizli esnaf kredisi seçenekleri bulunuyor. Kendi İşim Kredisi ile herhangi bir maddi yükümlülüğün altına girmeden sadece şubemize uğrayarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Dükkan, kurs, atölye, fabrika ya da büro vb. işletmelerinizin kira bedelini ödemeyi teminat altına alarak İşyeri Kira Kredisi’nden faydalanabilirsiniz. Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesiyseniz 250.000 TL’ye dek olan ihtiyaçlarınızı azami 36 vadeli Esnafa Destek Kredisi’yle giderebilirsiniz. Bu kredi için örnek faiz hesaplama tablosuna Türkiye İş Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden erişebilirsiniz. Halk otobüsü, hatlı minibüs, ticari taksi ve servis aracı işletmesi yapan esnaflar azami 60 ay vadeli ve indirimli faiz oranlı Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı Kredisi’nden yararlanabilirler. Sabit faizli ve 36 ay vadeli Anında Ticari Kredi ile işyerinizden ayrılmaya gerek kalmadan ve internet üzerinden 50.000 TL’ye dek olan ihtiyacınızı kısa süre içinde gidebilirsiniz. Anında Ticari Kredi başvurunuz hemen incelenir ve hızlıca yanıtlanır. Günün hangi saatinde olursanız olun internet ya da mobil uygulama üzerinden hemen başvuru yapabilirsiniz.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası İban Sorgulama, İş Bankası – IBAN Doğrulama

Kadının çalışma hayatında yer almasının ne denli önemli olduğunu bilen Türkiye İş Bankası kadın esnaflara özel bir kredi hizmeti sunuyor. Kadın girişimciler ve tacirler, en az %51 hissesi bir kadına ait ya da üst düzey yöneticilerinden en az biri kadın olan firmalar ve en az %20 ortaklığı bir kadına ait olan işletmeler Kadın Girişimci Kredisi’ne başvurabilir.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı

Yeterli nakit miktarına sahip olunmadığı durumlarda, taksitli alışveriş gerektiren durumlarda kullanılan kredi kartları, aynı zamanda kendi içerisinde nakit avans, taksit erteleme, puan kazanma gibi birçok ek unsuru da barındırır. Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu koşulları ve kart avantajları ise şöyle sıralanabilir.

 • 18 yaş altı başvurular için öğrenci kartı alma koşullarını taşıyor olmak.
 • 18 yaş üzeri başvurular için sigortalı bir işte, en az 6 ay süreli çalışan olmak.
 • TC kimlik belgesi, son üç aya ait, isme düzenlenmiş fatura ibrazı
 • Bankanın maaş müşterileri ise bu belgelere ihtiyaç olmadan da başvuruda bulunabilirler.

Kredi kartı başvurularında limit düzenlemeleri, resmi gelir ile doğru orantılı olarak belirlenir. Düzenli limit artışı yapılabilir. Talep edildiği takdirde ya da kampanyalar çerçevesinde, nakit avans seçeneği kullanıma açılır. Banka bünyesinde bulunan kartların farklı özellikleri vardır. Gerekli araştırma sonucunda, en uygun avantajlara sahip kart tercih edilebilir. Kartların limit özellikleri, taksit avantajları, alışveriş sonrası ek puan avantajları, diğer kurumlarla yapılan anlaşmalar doğrultusunda kampanyaları farklılık gösterir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Paranın ilk bulunduğu zamanlarda ticaret açısından büyük bir gelişme olmuştur. Takas ile alışveriş devrinin sona ererek ticaret dünyasında bir devrimin meydana geldiği kabul edilmiştir. Günümüz de ise gelişen teknoloji ve hayatlarımızda vazgeçemediğimiz bir konumda olan internet sayesinde bir dönemin devrimi olarak nitelendirilen para yerini elektronik ortamlarda daha rahat ve hızlı bir şekilde işlem yapmamızı sağlayan kredi kartlarına bırakmıştır.

Cepte yüklü bir miktarda para taşınması riskini ortadan kaldıran ve para olmadan da işlem yapılmasının rahatlığını sağlayan hatta bütün bunların üstüne alışverişler de taksit imkanı da sunan kredi kartları tüketiciler tarafından baya sevilmiş ve hatırı sayılır bir ölçüde kullanılmıştır. İnternetten oturduğumuz yerden alışveriş yapabilme kolaylığı da eklenince kredi kartları gündelik hayatımızda vazgeçemediğimiz bir parça haline gelmiştir. Ancak hayatımıza getirdiği tüm bu kolaylıkların yanında oldukça fazla riskte taşıyan bu kartlar bilinçsiz bir şekilde kullanıldığı zaman canımızı fena halde yakıp bizleri zor duruma da sokabiliyor.

Cebimizde paramız olmasa bile rahat rahat işlem yapabilme kolaylığı sağlaması ve üzerimizde nakit taşıma derdini ortadan kaldırması tüketicilerin bu kartlara yönelmesine ve bu kartları talep etmesine vesile olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsi girişimleri ile kurulan ilklerin bankası Türkiye İş Bankası da kendi müşterilerinin bu fırsatlardan yararlanabilmeleri için herkesin ödeme planına uygun kredi kartları sunmakta. Bu kredi kartlarından alabilmek için ise tek yapmamız gereken en yakın İş Bankası şubesine giderek iş bankası kredi kartı başvurusu formu doldurmak.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Çeşitleri

Çeşitli ihtiyaçları karşılamak adına sunulan kredi hizmetlerinin yanında Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmak da mümkün. Edineceğiniz kredi kartı ile internet dahil olmak üzere dilediğiniz her yerde alışveriş yapabilir ve ya nakit avans çekebilirsiniz. Türkiye İş Bankasından temin edebileceğiz kartlar şöyledir:

 • Maximum Klasik
 • Maximum Aidatsız Klasik
 • Maximum Gold
 • İş’te Üniversiteli
 • Aidatsız İş’te Üniversiteli
 • Maximum Tema

Maximum Kart ve Maximum Aidatsız Kart’la toplamda 200.000’den fazla işyerinde taksit fırsatından yararlanarak alışveriş yapabilirsiniz. Alışverişleriniz esnasında biriktirdiğiniz puanlarla kazanacağınız indirimler de cabası. Bu kartın Gold versiyonunu edinmeniz halinde yurt dışında yapacağınız harcamalarınızda kur farkından kaynaklanan borcu ödemenize gerek yoktur.

Ülkemizin geleceği olan gençlerin yanında olan Türkiye İş Bankası lisans ve lisans üstü öğrenimine devam eden kişiler için de bir kredi kartı hizmeti sunuyor. İş’te Üniversiteli ve Aidatsız İş’te Üniversiteli kredi kartları ile öğrenciler beğendikleri markaların ürünlerini alabilir ve bu esnada puan biriktirebilirler.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir ve temiz bir Türkiye bırakmak adına Türkiye İş Bankası uzun yıllardır faaliyet gösteren ve şimdiye dek çevrenin, toprağın ve ekolojinin korunması için sayısız projeye imza atmış TEMA Vakfı ile bir iş birliği yaparak Maximum Tema Kart’ı oluşturdu. Bu kartı edinerek fazladan hiçbir şey yapmadan TEMA Vakfı’na destek olabilir ve ülkemizin daha yeşil, ferah ve temiz olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Türkiye İş Bankası Kredileri

TEB Kredi Başvurusu | Türkiye Ekonomi Bankası İhtiyaç Kredisi 2020

Yapı Kredi Başvurusu | Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi 2020

Halk Bankası Kredileri

Finansbank Kredi Başvurusu | QNB Finanasbank İhtiyaç Kredisi 2020