Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Türkiye İş Bankası Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Faiz Oranları | Türkiye İş Bankası

14.10.2018
602
Türkiye İş Bankası Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Faiz Oranları | Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası’nda vadeli TL hesabı açarak müşteriler yatırımlarını TL cinsinden değerlendirmeyi tercih etmektedirler. Hesabın vade zamanı aylık faiz getirileri üzerinde etkili olmaktadır. Faiz oranlarını etkileyen tek unsur vade süresi değildir; aynı zamanda ne kadar para yatırıldığına göre de faizler belirlenir. Vadeli TL mevduat hesabı açtırırken minimum bir para yatırma miktarı da bulunmaktadır. Vadeli hesap açtırmak isteyenler bu limiti göz önüne almalıdırlar.

Türkiye İş Bankası Vadeli TL Hesabı Özellikleri

Türkiye İş Bankası’nda vadeli TL hesabı için başlangıçta yatırılması gereken asgari tutar 1.000 TL’dir. Bu miktardan banka müşterilerine vadeli TL hesabı açmaktadır.

Aynı zamanda faiz oranlarını da belirleyecek unsurlardan olan vade sayısı müşterinin inisiyatifinde bulunmaktadır. Kişi tamamen kendi isteğine kalmış biçimde 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık, 2 yıllık, 3 yıllık vb. vade süresini hesabına tanımlatabilir.

İş Bankası’nda müşteri olarak aksi yönde bir talimat bulunmuyorsa ve belirlenen vadenin sonuna gelinmişse hesabın açık kalması durumunda güncellemeler otomatik biçimde gerçekleşmektedir. Faiz oranları yenileme zamanındaki seviyelerden güncellenirken, vade sayısı başlangıçtaki gibi kalacaktır. Bu şekilde İş bankası tl mevduat hesabı devam ettirilir.


Mevduat Hesabı Faiz Oranları

İş Bankası’nda en az 1000 TL’den başlayan vadeli hesap yatırımları için aylık faiz oranları değişmektedir. Aşağıda İş bankası vadeli tl hesabı faiz oranları için bazı örnekler sunulmaktadır:

*1000 TL ve 40.000 TL arası yatırımlarda 6 aylık TL yatırımı için aylık faiz oranı % 16,10’dur.

*1000 TL ve 40.000 TL arası TL yatırımları için 1 yıllık vade süresi ile aylık faiz oranı ise % 12.00’dir.

*100.000 TL ve 250.000 TL arası TL yatırımları için 6 aylık vade ile aylık faiz oranı % 17,20’dir.

*100.000 TL ver 250.000 TL arası 1 yıllık TL yatırımları için aylık faiz oranı ise %12’dir.

Benzer İçerik  İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti 2020, İş Bankası Atm'den Günlük Para Çekme

İş Bankası TL Vadeli Hesap Başvuru

İş Bankası TL vadeli hesap başvuru kanalları şubeler, İşteCep, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve tüm TEB şubeleridir. İşCep başvurularına özel olarak daha avantajlı faiz oranları verilebilmektedir. Güncel faiz oranlarında değişiklikler yapılabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.