Yapı Kredi Başvurusu | Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023 -

Yapı Kredi Başvurusu | Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Yapı Kredi Bankası Kredileri; Banka kredisi çekmek için, özellikle bankaya gidilmesi gerekmez. İnternet çağının getirdiği yenilikler sayesinde SMS yoluyla, internet aracılığıyla ya da ATM’lerden rahatlıkla kredi başvurusunda bulunulabilir.

Anasayfa > Yapı ve Kredi Bankası > Yapı Kredi Başvurusu | Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023
01 Mart 2020
1.496 okunma
Yapı Kredi Başvurusu | Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Nakit ihtiyacının çok fazla olduğu günümüzde Yapı Kredi Bankası, uygun faizli kredilerinden yararlanmak mümkündür. Çekilecek uygun faizli kredi ile, o andaki para sıkıntısını gidermek ve girilen darboğazdan rahatlıkla kurtulmak imkânı vardır. Doğal olarak, bunların yanında kredi başvurusu yaparken, birçok önemli noktaya da dikkat edilmesi gerekir.

Kredi başvurusu yapmadan önce, dikkat edilmesi gereken önemli noktalar şöyle sıralanabilir:

 • Banka kredisine başvuru yaparken ilk dikkat edilmesi gereken nokta, gerçekten krediye ihtiyaç olup olmadığıdır.
 • Kredi çekerken dikkat etmemiz gereken bir başka önemli nokta ise, hangi tür krediye ihtiyaç olduğu ve ne miktarda kredi istendiğidir.
 • Bankalarla ilişkilerin iyi olması, kredi kartı borçlarının düzenli ödenmesi, kredi puanın yüksek olmasında en önemli kriterlerdendir. Kredi çekerken en önemli kriterlerden biri kredi notudur. Bu yüzden kredi notunu yüksek tutmak çok önemlidir.

Kredi başvurusunu, 18 yaşını doldurmuş herkes yapabilir; ancak, kredi başvurusunda bulunulduğu zaman, bankalar bazı güvenceler ister. Krediyi geri ödeyebilecek bir gelir belgesi, en önemli kriterlerin başında gelir. Bunun yanında, en az 3 ya da 6 aylık bir süre sigortalı olmak şartı aranmaktadır. Ayrıca, kredi talep eden hakkında herhangi bir yasal takibin bulunmaması da, bankaların dikkat ettiği önemli hususlardandır. Bu yüzden, kredi başvurusunda bulunurken, gelirlerimizin çok önemli olduğu bilinmelidir. Bunun yanında ödeme koşulları, hangi krediyi ne kadar sürede ve ne kadar faizle ödeyeceğine de dikkat edilmesi gereklidir.

Banka kredisi çekmek için, özellikle bankaya gidilmesi gerekmez. İnternet çağının getirdiği yenilikler sayesinde SMS yoluyla, internet aracılığıyla ya da ATM’lerden rahatlıkla kredi başvurusunda bulunulabilir.

Kredi başvurularında, her bankanın kendine özel yöntemleri bulunmaktadır. Kredi başvurusunda istenen belgeler, hangi kredi başvurusunda bulunduğu, hangi yollardan kredi başvurusu yaptığınıa göre değişkenlik göstermektedir.

Kredi başvurusunda istenen belgeler, genel olarak şunlardır:

 • Eğer SMS ya da internet aracılığı ile kredi başvurusu yapılmışsa, ilk adımda sadece kişisel bilgiler ön plandadır. Bu sayede, bütün bankalarla olan ilişkilerin, kredi notlarının, çekilecek kredi miktarı ile gelir düzeyinin uyumlu olup olmadığının incelenmesi mümkün olmaktadır.
 • İlk aşamada, bankadan ön onay alındığı takdirde ve şubeden başvuru yapıldığında, bazı belgelerin de getirilmesi gerekir.
 • Banka şubesinden doğrudan doğruya kredi başvurusu yapıldığı zaman istenen ilk belge, T.C. kimlik numaramızın bulunduğu kimliğimizin fotokopisidir. En az 3-6 aylık SGK hizmet döküm belgesi de istenen önemli belgeler arasında yer alır.
 • Bankalar tarafından istenen bir başka belge, ikametgâh belgesidir.
 • Kredi başvurusunda, bankaya sunulması gereken bir başka önemli belge ise gelir belgemizdir. Özel sektörde çalışanlardan son maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri istenir. Şirket sahipleri için ise vergi levhası, bilanço ya da gelir belgesi, ticaret sicil gazetesi, oda kayıt belgesi istenebilir.

Kredi başvurusunda bulunurken unutulmaması gereken bir başka önemli nokta da bankalarla iyi ilişkilerin olması, bankanın istediği belgelerin eksiksiz ve doğru şekilde verilmesi ve kredi puanının yüksek olmasıdır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Çeşitleri

Yapı Kredi müşterisi olun ya da olmayın sizlere her zaman ihtiyacınız doğrultusunda isteklerinizi karşılayabileceğiniz krediniz Yapı Kredi’de.

Tüketimin çığ gibi büyüdüğü çağda, ihtiyaçlarda doğru orantılı şekilde artmaktadır. Tatile mi ihtiyacınız var? Arabanızı değiştirme zamanı mı geldi? Artık kira ödemek yerine kendinize ait bir evinizin mi olmasını istiyorsunuz? İşinizi büyütmeye mi karar verdiniz? Bütün isteklerinizin çözümü için Yapı Kredi uygun faizli kredi seçenekleriyle her zaman yanınızda.

Hizmette sınır yok sloganıyla yola devam eden Yapı Kredi Bankası müşterisi olmayanlara da kolaylık sağlıyor. Eğer Yapı Kredi’nin müşterisi olmak istiyorsanız mobil uygulamayı indirip bilgilerinizi doldurduktan sonra giriş için kullanacağınız tek şifrenizi oluşturuyorsunuz. Hesap başvurusu yaptıktan sonra canlı destek ile görüntülü konuşma gerçekleştirerek kimliğinizi tanıtıyorsunuz. Bu işlem de yapıldıktan sonra vermiş olduğunuz adresinize kurye yolu ile sözleşmeniz gelecek ve hesap açılış işlemi yapılmış olacaktır. Bu bilgiyi de verdikten sonra Yapı Kredi bankasının kredi seçeneklerini sizlere sunalım.

Kredi seçenekleri;

 • İhtiyaç kredisi
 • Konut kredisi
 • Taşıt kredisi
 • Esnaf kredisi

Yapı Kredi Bankası Hakkında Bilgi

Yapı Kredi bankası 1944 yılında kurulmuş ve faaliyete geçmiş ilk Türk bankasıdır. O dönemdeki finans sektöründeki ihtiyaçlardan dolayı hayata geçmiştir ve günümüze kadar da başarılı çalışma sistemini korumuştur. 2006 yılında vatandaşa çok daha iyi hizmet ve ayrıcalıklar sunabilmek adına Koçbank A.Ş. ile birleşmiştir. O günden bugüne kadar iki ortak dev firma bireylere hizmet sağlamaktadır. “Hizmette sınır yoktur.” Mottosunu benimsemiş olan Yapı Kredi bankası yatırımcılar ile de çalışmaktadır. Yatırımcılarına isteklerine göre finansal ya da yıllık bazda rapor hazırlamaktadır. Bunun yanı sıra günümüzde her şehirde şubeleri ve ATMleri yer almaktadır. Çalışana verdiği değeri de çeşitli çalışmaları ile kanıtlayan Yapı Kredi bankasının şu an 18.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Kurumsal bir yapı ile ilerleyen ve kültür sanat etkinliklerine de önem veren Yapı Kredi bankası vatandaşa sunduğu uygun faizli kredi sistemi ile de pek çok kişinin tercihi olmaktadır. Banka, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, esnaf kredisi gibi pek çok kredi imkanını temin etmektedir.

 Yapı Kredi Bankası Krediler İçin Başvuru

1944 yılında özellikle insanların rahat bir şekilde ev sahibi olmaları için kurulmuş Türkiye’nin ilk özel bankasıdır.  Yapı kredi bankasının uygun faizli kredilerle müşterilerine vermiş olduğu hizmetler arasında ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve Kobilere sağlamış oldukları kredi çeşitleri vardır. Bu krediler sayesinde insanların hayatı ve istediklerine kavuşma şansları artık çok daha kolay ve pratik hale gelmiş bulunmakta ayrıca bankaların yapmış oldukları geri ödeme kolaylıkları da işin çabası durumundadır.

Başvuru koşulları oldukça kolay ve rahat bir şekildedir. Artık eskisi gibi bankaya gidip birçok evrak götürüp sıra bekleyerek geçirdiğimiz günleri geride bıraktık. Gelişen alt yapı ve teknoloji sayesinde eskiden olduğu gibi fazla bir evrak işleriyle uğraşmadan kredinizi alabiliyorsunuz. Sadece bir nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve herhangi bir üstünüzde olan ve abonelik gerektiren fatura aslı (Su, Elektrik, Doğal gaz veya telefon gibi).

Yapı kredi müşterisiyseniz mobil bankayı, internet bankacılığını kullanarak basit bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Eğer değilsiniz ise yapı kredi adresinden online başvuruyla hızlı başvuru yapma olanağı sağlıyorlar ve birkaç dakika içerisinde değerlendirme sonucu tarafımıza bildiriliyor.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası’ndan kullanılacak düşük faizli ihtiyaç kredisi ile, çeşitli ihtiyaçlar karşılanabilir. Her bankanın, kendine ait kredi faizi sistemi bulunmaktadır. Bankalarda %1, %1.28, %1.53 gibi değişik faiz oranları uygulamaktadır.

İhtiyaç kredisi başvurusu için, vakit kaybetmeden araştırma yaparak, gelir düzeyine en uygun ihtiyaç kredisinin seçilmesi gerekir. İhtiyaç kredisi ile hem istekler rahatlıkla gerçekleştirebilir hem de bütçeye uygun, kişiye özel ihtiyaç kredileri ile ödeme kolaylığı elde edilmiş olur.

İhtiyaç kredisi alırken gerekli olan önemli belgeler şunlardır:

 • Kredi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. 18 yaşını doldurmuş olan herkes, diğer şartları da tamamladığında, ihtiyaç kredisi çekebilir.
 • C. kimlik numarasının bulunduğu kimlik kartı fotokopisi ya da pasaport,
 • Krediyi alacak kişinin ödediği herhangi bir fatura, kredi alacak kişinin adına fatura yoksa aynı soyadlı aile bireylerinden birinin ödediği fatura; eğer hiçbir şekilde fatura ibraz edilemiyorsa, bunun yerine krediyi alacak kişinin, o adreste en az bir aydan beri oturduğunu gösterir ikametgâh belgesi,
 • Ücretli çalışanlar için, işyerinden onaylanmış son aya ait maaş bordrosu; kamu çalışanları için gelir belgesi ve kamuda çalıştığına dair çalışma belgesi; emekliler için emeklilik tanıtım kartı, yoksa emekli maaşını gösterir banka hesap cüzdanı ya da emekli aylığı tahsis belgesi; serbest çalışanlar için, son yıla ait vergi levhası, oda kayıt belgesi, ticaret sicil gazetesi, işletme hesap özeti; eğer kira geliri olan bir kişi ihtiyaç kredisine başvuruyorsa, faiz gelirinin gösterildiği hesap cüzdanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Bankalar, kredi çekme ve kredi başvurusu yapma konusunda, birçok kolaylıklar sağlamaktadır. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapılabileceği gibi, cep telefonunuyla ya da bulunulan bölgedeki en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Tutarı

Yapı Kredi Bankası’nın müşterisi olun ya da olmayın nakde sıkıştığınız anda 7/24 düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Benzer İçerik  Yapı ve Kredi Bankası Leasing Hesaplama, yapı kredi finansal kiralama

Müşterisi olanlar için;

Mobil bankacılık sisteminden ihtiyaç kredisi başvuru yapabilmeniz için mobil bankacılığa giriş işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız şifremi unuttum seçeneğini tıklayarak yeni şifrenizi alabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra kredi başvuru seçeneğinden ihtiyacınız olan tutarı ve vadeyi seçerek başvurunuzu gönderebilirsiniz. dakikalar içinde cevabınız kısa mesajla telefonunuza gelecek ve tutarınız hangi gün olursa olsun hesabınıza yatmış olacaktır.

Müşterisi olmayanlar için;

Yapı Kredi’nin web sitesine giriş yaptıktan sonra ihtiyaç kredisi sekmesine tıklıyorsunuz. Başvuru formunu doldurduktan kısa bir süre sonra size onaylandığına dair kısa mesaj geliyor ve size en yakın Yapı Kredi şubelerine giderek ihtiyaç kredinizi alıyorsunuz. Ya da SMS ile başvuru da bulunmak istiyorsanız aralarda boşluk bırakarak; kredi türünü, Kimlik numaranızı, aylık gelirinizi yazıp 4411’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Yapı Kredi’de ihtiyacınıza uygun krediyi almak bu kadar kolay!

NOT: İhtiyaç kredilerinde minimum tutar 1.000,00 TL, maksimum 75.000,00 TL’olup, 60 Aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. Faiz oranları da başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz vadelere göre değişiklik göstermektedir. (Yapı Kredi Bankası faiz oranlarını, tahsis ücretlerini ve kampanya değişimlerini saklı tutar.)

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi bankası farklı kredi tutarları ve vadeler ile bireysel ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisinin en düşük tutarını 1000 TL olarak belirleyen Yapı Kredi bankasının faiz oranları da müşteri yapısına göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin 10.000 TL’lik kredi başvurusunda bulunan bir kimse, düşük faizli ihtiyaç kredisini 36 ay vade ile kullanabilmektedir. Bunun dışında banka 60 ay vadeli seçeneğini de tüketiciye sunmaktadır. Kişinin maddi durumu, çalışma yaşamı gibi etkenler sonucunda vereceği bireysel karara göre ihtiyaç kredisinin de faizi, aylık ve yıllık efektif faiz oranı, aylık taksit tutarı ve geri ödenecek olan meblağ değişmektedir. Yapı Kredi bankasının bireysel ihtiyaç kredisine birkaç şekilde başvuru yapılmaktadır. İlk olarak Yapı Kredi müşterisi olan vatandaşlar internet ya da mobil cihazları aracılığıyla krediye şubelere gitmeden başvuruda bulunabilirler. Ayrıca Yapı Kredi bankası müşterisi olsun ya da olmasın vatandaşlar banka şubelerine bizzat giderek de başvurularını oluşturabilirler. Bunun haricinde SMS ile başvuruda bulunmak isteyen kişilerin Kredi türü, T.C. kimlik numarası ve aylık gelirlerini yazıp 4411’e mesaj atmaları yeterlidir.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bireysel ve tüketici kredisi olarak da isimlendirilen ihtiyaç kredisi, insanların nakit ihtiyacını karşılamak için bankaların sundukları kredidir. Genellikle bu krediler evlilik, mutfak giderlerini karşılama, tatil ve eğitim gibi çeşitli ihtiyaçlara yönelik çekilir. Kısa vadeli ve diğer bireysel ve teminatsız kredilere kıyasla düşük faizle ihtiyacı karşılamaya yöneliktir. Evlilik, bayram, tatil, sağlık, iş ve borç kredisi gibi kredi çeşitleri olarak da ulaşılabilen ihtiyaç kredisi türleridir.

Yapı Kredi bankası müşterisi olun ya da olmayın insanların ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik sağlamış oldukları düşük faizli ihtiyaç kredisi çeşididir. Kredinin vadeleri 36 ile 60 ay olup faiz oranı ise %2,09 olup krediyi alan kişilerin rahat bir şekilde geri ödemesini de kolaylaştırıyor. Tabi ki almış olduğunuz krediniz faiz oranı da yine yapmış olduğunuz vade miktarına ve bankadan istenen kredi miktarına göre de değişiklik gösterdiğini de göz ardı etmemek gerekmektedir.

Kredilerin başvuru miktarlarının da çok yüksek olmasına gerek yok ihtiyacınız ne kadarsa ona göre bir kredi tutarı belirleye biliyorsunuz. Bu kredi başvuru miktarınızın en düşük yine 1000 TL olması gerekmektedir, tabi üst limiti siz ihtiyacınıza göre belirleye biliyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Birçok banka gibi Yapı Kredi Bankası’nda da düşük faizli konut kredisi imkânı bulunmaktadır. Tutsat olarak adlandırılan ya da İngilizce kökeni ile Mortgage olarak bilinen konut kredisi, uzun dönemli ipotekli konut kredisi anlamını taşımaktadır. Konut kredisi, ülkemizde de kısa bir süre önce ortaya çıkmış ve ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini süslemeye başlamıştır.

Herkesin hayali, kendine ait bir evin olmasıdır; ancak, kimileri rahatlıkla ev sahibi olabilirken kimileri de konut kredisi kullanmak zorunda kalmaktadır. Kredi başvurusu yapılan bankalarda ilk yapılacak işlem, başvuruyu yapan kişiyi incelemektir. Bankalar, krediyi vermeden önce, kredi isteyen kişinin gelir düzeyi, kredi başvurusu yapılan banka dahil diğer bankalarla olan ilişkileri, ticari sicili gibi konuları incelerler.

Banka konut kredisi almadan önce, bazı kriterlerimizin olumlu olması gerekmektedir. Bu kriterler şunlardır:

 • Konut kredisi alırken, diğer kredi başvurularında olduğu gibi, kredi talebinde bulunan kişinin 18 yaşnı tamamlamış olması, yasal ve idari takipte olmaması gerekir.
 • Bankanın daha sonra dikkate aldığı nokta, kredi notunun yüksek olup olmadığıdır. Bu bölümde bankaya olan borçların düzenli ödenip ödenmediği ve bankalarla olan ilişkiler ön plana çıkar. Düzenli şekilde ödenen kredi kartı borcu ve düzenli fatura ödemesi, kredi notunun her zaman en yukarılara taşıyan kriterlerin başında gelir.
 • Konut kredisi çekerken, bankanın istediği gelir belgesi çok önemlidir. Eğer bankaya gösterebileceğimiz bir gelir belgesi yoksa, kredi alma durumunuz riske girer.
 • Bazen, ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın, kredi notunu yüksek tutamayabilir ya da gelir belgesi gösterilemeyebilir. Böyle durumlarda, bankalar bir kefil gösterilmesini isterler; ancak, burada önemli olan nokta, sadece kefili göstermek değildir. Kefilin de belgeleyebileceği bir geliri, yüksek kredi notu olmalıdır.

Bankalar, krediye onay verirken, verecekleri parayı geri alma garantisini bütün müşterilerinden isterler. Bu yüzden ipotek altına sokabileceğiniz ev, arsa, araç gibi değeri yüksek malların olması, ihtiyaç kredisinin onaylanmasında önemli rol oynamaktadır.

Yapı Kredi Bankasının Konut Kredisi Başvuru Bilgileri

Oturduğunuz evi mi değiştirmek istiyorsunuz? Kirada oturmak sıkıldınız artık kendi evinizin olmasını mı istiyorsunuz? Ya da yatırım amaçlı mı düşünüyorsunuz? 120 aya kadar vadeli seçeneklerinden yararlanarak düşük faizli konut kredisi ile hayallerinizi gerçeğe çevirebilirsiniz.

Konut kredisi kullanımlarını da şubeden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan yapabilirsiniz.

Başvuruda bulunurken;

 • Alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabilirsiniz.
 • %100’ü için konut kredisi kullanmak istiyorsanız eğer, ekspretiz değerinin %100’üne kadar ilave kredi tanımlanır ve teminat ile değerlendirmeye alınır.
 • Ara ödeme yaparak kalan taksit tutarlarınızı düşürebilirsiniz.
 • Vade sonundaki yaşınız maksimum 70 olmalıdır.
 • Başvuru esnasında Nüfus cüzdanı fotokopiniz ve çalışanlar için son 2 aya ait maaş bordrosu
 • Serbest meslek sahipleri; son yıla ait vergi levhası fotokopisi
 • Emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi
 • Başvuru da bulunan şahsın adına kayıtlı son 3 aya ait doğalgaz-su-elektrik abonelik faturası ya da ikametgah belgesi
 • Alacak olduğunuz evin tapu fotokopisi

Ön onay alındıktan sonra şubeye giderken bu evrakları yanınızda bulundurmanız işlemlerin daha hızlı şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Ayrıca Yapı Kredi Bankası üzerinden konut kredisini mortgage sistemi ile de kullanabilirsiniz. Size en uygun konut kredisi seçiminde size yardımcı da oluyorlar.

NOT: Konut kredisi başvurusunda aylık %2,05 faiz oranları uygulanmakta olup, tahsis ücreti: 500 TL, Ekspertiz ücreti:750 TL, ipotek tesis ücreti için 185 TL tutarları toplam masraf olarak yer almaktadır. (Yapı Kredi Bankası faiz oranlarını, tahsis ücretlerini ve kampanya değişimlerini saklı tutar.)

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Ne Kadar Alınır?

Yapı Kredi bankası müşterilerinin hayallerini gerçekleştirmek için onlara konut kredisi imkanı da sunmaktadır. En fazla 120 ay vade ile bu kredi türünü sağlayan bankada düşük faizli konut kredisi bulabilirsiniz. Örneğin, 100.000 TL’lik kredi başvurusunda bulunan bir kimse 60 ay ya da 120 ay vade zamanını seçebilmektedir. Bu gibi durumlarda ise kredi tutarı ve vadesi değiştikçe faiz oranları, aylık ve yıllık hesaplanan efektif faiz oranı, aylık taksit tutarı gibi unsurlar da değişmektedir. Konut kredilerindeki kredi tutarı evin değerine göre değişmektedir. Ekspertiz değeri kapsamında değişkenlik gösteren bu tutarın geri ödemesi ise kişinin belirlediği dönemlerde ve tutarlarda yapılabilir. Yapı Kredi bankasında konut kredisi bağlamında bir diğer ayrıcalık ise, kişinin kredisini vadesinden önce kapatabilmesidir. Her bankada sağlanamayan bu fırsat Yapı Kredi bankasında sağlanır. Konut kredisine başvuruda bulunmak için nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, abonelik gerektiren bir hizmetin (elektrik, su gibi) 3 ay içinde hazırlanmış bir faturası, konutun tapusu ile size en yakın Yapı Kredi şubesine gidebilir, hayallerinize bir an önce kavuşabilirsiniz.

Benzer İçerik  Yapı ve Kredi Bankası IBAN Sorgulama, Yapı Kredi Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Herkesin hayalidir, bir evin olsun konforlu bir yaşam sürmek, kira derdinden kurtulmak özellikle, hatta bir bahçesi olup onu değerlendirmek bir şeyler yetiştirmek, ya da ailenizle birlikte o bahçenin keyfini çıkarmak. İşte bunlar için belirli bir birikiminiz veya olan birikiminiz istediğiniz ev için yetişmiyorsa ev almak ve yatırım yapmak için önce borçlanmak sonra keyfini çıkarmak gerekecektir.  Bunun için bankaların sizlere sundukları fırsatları değerlendirmek gerekecektir.

Yapı kredi bankasın özellikle kuruluş amaçlarından biri olan insanları bir konut sahibi yapmak için sağlamış oldukları kredilerden birisidir. Kredinin vadeleri 60 ile 120 ay olup faiz oranı ise yine en düşük faizli konut kredi oranlardan biri olup %1,79’dur. Başvuru şekli yine mobil bankacılık, internet bankacılığı ve size en yakın şubeden kolaylık sağlamaktadır. Kredi miktarınızı alacağınız evin ekspertiz değerinin en fazla %80 oranına kadar belirleme imkanına sahibiz.

Ödeme konusunda da bizlere rahatlık sağlıyorlar. Ödemelerimiz istediğimiz miktarda ve tutarlarda yapabiliriz. Ayrıca ara ödemeler yapıp kalan taksit miktarların düşmesine ya da belirlediğiniz zamandan önce de yaparak aldığınız krediyi kapatabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi

Zamanımız hız ve pratiklik zamanı olduğu için, hemen herkes araç sahibi olmak ister. Bu yüzden Yapı Kredi Bankası, düşük faizli taşıt kredisi ile hayallerdeki araca kavuşma konusunda yardımcı olabilir. İster sıfır araba ister ikinci el araba alabilmek için, en yakın Yapı ve Kredi Bankası şubesine gidebilir.

Taşıt kredisine başvurmadan önce, aşağıdaki belgelerin hazır olması gerekmektedir:

 • C. numaralı kimlik belgesi fotokopisi,
 • Son iki aya ait güncel olan maaş bordrosu; serbest meslek sahipleri için vergi levhası fotokopisi; emekliler için maaş hesap cüzdanlarının fotokopisi ve kira geliri belgesi (mümkünse tapu ve kira kontrat fotokopisi) gereklidir.
 • Kredi çekileceği zaman, o kişi tarafından ödenmiş herhangi bir fatura olmalıdır. Eğer fatura yoksa, en az üç ay içinde alınmış ikametgâh belgesi sunabilirler.
 • Eğer sıfır bir araba alınacaksa, konuyla ilgili şirketten alınmış proforma fatura ve asıl fatura gereklidir. İkinci el araba düşünülüyorsa, araç ruhsatı ve en çok 15 gün öncesinden alınmış, araçlara ait noterden düzenlenmiş alım satım sözleşmesi sunulmalıdır.

Her bankanın kendine özel araç kredisi düzeni bulunmaktadır. Yapı Kredi Bankası’ndan alınacak taşıt kredisi ile, hayal edilen araca kavuşulabilir.

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi Belgeleri

Arabanızı değiştirmek mi istiyorsunuz? Sevdiklerinize sürpriz mi yapmak istiyorsunuz? Yapı Kredi bankası düşük faizli taşıt kredisi ile sizi yine yalnız bırakmıyor. İster sıfır ister ikinci el (10 yaşa kadar) araç alımlarında 48 ay vadeyle sizlerin yanınızda.

Başvuru işlemini Yapı Kredi Bankasının şubelerinden yapabilirsiniz. Bireysel taşıt kredisi kullanmak isteyenler aylık %2,20 faiz oranından yararlanabilirler. (Yapı Kredi Bankası faiz oranlarını, tahsis ücretlerini ve kampanya değişimlerini saklı tutar.)

Başvuruda bulunurken;

 • 0 km araç için, arabayı alacağınız firmanın size verdiği fiyat teklifini
 • İkinci el araç için, araç ruhsatı ve en az 15 gün alınmışsa noterde yapılmış olan alım satım sözleşmesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopiniz ve çalışanlar için son 2 aya ait maaş bordrosu
 • Serbest meslek sahipleri; son yıla ait vergi levhası fotokopisi
 • Emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi
 • Başvuru da bulunan şahsın adına kayıtlı son 3 aya ait doğalgaz-su-elektrik abonelik faturası ya da ikametgah belgesi

Şubeye giderken yukarı da yazılı olan evrakları yanınızda götürmeniz zaman konusunda size fayda sağlayacaktır.

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi Hakkında Detaylar

Yapı Kredi bankasında kredi kapsamında sunulan bir diğer hizmet ise taşıt kredisidir. Araç 0 kilometre ise ya da ikinci el araç fakat henüz 10 yaşına gelmemiş ise, Yapı Kredi bankası 48 aya kadar vade ile bu krediyi sağlamaktadır. Ayrıca bu süreci kefil ya da ekspertiz bir şekilde yönetmektedir. Çeşitli araç firmaları ile de anlaşması bulunan banka, düşük faizli taşıt kredisi konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Örneğin, sıfır kilometre taşıt kredisi için 20. 000 TL’lik kredi başvurusunda bulunan bir birey, 24, 36 ya da 48 ay vade seçeneklerinden bir tanesini seçme imkanına sahiptir. Kişinin taşıt kredisi tutarı ve vadesi faiz oranlarını, bankaya geri ödemesi gereken meblağ tutarı gibi unsurları değiştirmektedir. Bu nedenle Yapı Kredi bankasında her kredide olduğu gibi taşıt kredisinde de farklı faizler uygulanmaktadır. Taşıt kredisi başvurusunu Yapı Kredi şubelerinden, yanınızda kimlik fotokopisi, gelir belgesi, abonelik gerektiren bir hizmetin (elektrik, su gibi) 3 ay içinde hazırlanmış bir faturası, araç için şirketten verilen fiyat teklifi belgeleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi Bilgilendirme

Bir yerlere gitmek için otobüs bileti bulmak için uğraşmak 3, 4 otobüs firmasına bakmak yer bulamamak, bulsanız bile o yolu çekmekten kurtulmak için özellikle kendi araçlarına sahip olacaklar için bankaların sunmuş olduğu diğer fırsatlardan biridir. Alacağınız aracın 0 km olmasına da gerek yok ayrıca bu fırsatları değerlendirerek yolun keşmekeşinden kurtulmak ailenizle rahat bir yolculuk artık elinizde olacaktır. Bu fırsata bir göz atalım.

Hayalinizde ki araca kavuşmak için diyerek Yapı Kredi bankasının sağladığı düşük faizli taşıt kredisidir. 0 km ve 2. El (10 yaşa kadar) bireysel ve ticari araçlar için bu imkanı sağlıyor kredinin vadeleri 24 ile 48 ay arasında değişiyor ve faiz oranı %1,89’dur.

Bankanın sağladığı bireysel ve ticari araçlar için kredi imkanlarında vade ve faiz oranları aynı olsa da değişik miktarlarda toplam masraf ücretleri de göze çarpmaktadır. Yine de bu vade ve faiz oranlarıyla bu kredi olanağı göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Başvuru en yakın şubelerden gelir belgesi ve nüfus cüzdanınızla rahatlıkla gerçekleşiyor ve kefil durumunu da zorunlu tutmuyor.

Yapı Kredi Bankası Esnaf Kredisi

Yapı Kredi Bankası, bireysel kredilerin yanında, esnafını da unutmamış ve düşük faizli esnaf kredisini hayatımıza katmıştır. 36 ay vade imkânı ve bu vadeyi 3 ila 6 ayda bir ödeme seçeneği ile, limitsiz esnaf kredisine rahatlıkla başvurulabilir. Burada güvence olarak kefil ya da ipotek gösterirken, altı ay geri ödeme olmadan kredi kullanma hakkına da sahip olunabilir. Yapı Kredi esnaf ve kredisi sayesinde bayilik açabilir, ofis ekipman ihtiyacını karşılayabilir ya da ticari mal alımı yapabilir.

Yapı Kredi Bankası 2020 yılında esnafına aşağıdaki kredi imkanlarını sunmaktadır:

 • Yatırım destek kredisi
 • Hibe alımı yapanlara destek kredisi
 • Fuar ve sergi destek kredisi
 • Ofis ekipman kredisi
 • Ticari araç kredisi

Yapı Kredi Bankası esnaf kredisine başvuru yaparken, bazı belgelerin de hazırlanması gerekir. Bu belgeler İşyeri vergi levhası, Ticaret Odası Kayıt Belgesi ya da Esnaf ve Sanatkârlar Odası Kayıt Belgesi, T.C. numaralı kimlik fotokopisi, imza beyannamesi ve son üç yılı gösteren bilançodur.

Esnaf kredisine başvururken, bütçe çok önemlidir. Bütçeyi aşan bir kredi vadesi alınırsa, ödemelerde zorluk çekebilir. Bu yüzden, en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine uğrayarak en uygun olan esnaf kredisine başvurabilir.

Yapı Kredi Bankası Esnaf Kredisi Belgeleri

KOBİ kredisi de denilen bu kredi türü iş yerlerini genişletmek isteyenler için hatta yeni bir iş yeri açmak isteyenler için uygun bir fırsattır. Bu krediden sadece KOBİ’lerde faydalanmıyor eğer KOBİ değilseniz de ve bir iş kurmak istiyorsanız bundan istifade edebilirsiniz.

Yapı kredi bankasının sağlamış olduğu düşük faizli esnaf kredisi çeşitli vade oranları bulunmaktadır, bu vade oranları 12 ile 48 ay arasında değişmektedir, hatta bu vade oranı 2B arazi kredisinde vade miktarı 120 aya kadar çıkmaktadır. Bu kredinin faiz oranları ise %2,11’dir. Taksitli ticari krediler adı altında nakit destek, makine donanım, ödemesi kolay turizm, sezona hazırlık, yatırım destek, AR-GE ve inovasyon destek, fuar ve sergi katılım destek, ofis ve ekipman, araç ve filo, fikir benim, taşıt, franchising, 2B arazi Kredisi gibi çeşitli krediler verilmektedir.

İşinizi büyütüp daha çok müşteri mi çekmek istiyorsunuz? – kendinizin patronu mu olmak istiyorsunuz? Yapı Kredi her zaman olduğu gibi hizmette sınır tanımadan, düşük faizli esnaf kredisi ile sizin yanınızda.

Benzer İçerik  Yapı ve Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik | Sigorta ve Emeklilik | Yapı Kredi

Üst limit olmaksızın 36 aya kadar vade seçeneğinin yanı sıra, aylık-3 ayda-6 ayda bir ödeme seçenekleri ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Dilerseniz kredinizi ödemeye 6 ay sonra da başlayabilirsiniz, tercih size kalmış.

Başvuru da bulunmak için kurumsal mobil hesabınızı, internet bankacılığını ya da 444 0 448 kurumsal müşteri hizmetleri iletişim merkezini arayarak kullanabilirsiniz. Eğer kurumsal hesabınız yoksa size en yakın Yapı Kredi şubelerine uğrayarak kurumsal hesap açma işlemini gerçekleştirebilir, daha sonrasında kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Kredi Başvuru esnasında;

 • Vergi levhası
 • Esnaf odası-Ticaret odası kaydı
 • İmza sirküleri
 • Kimlik belgesi
 • Son 3 yılın finansal tabloları (hali hazırda iş yerleri olanlar için)
 • Grup firması varsa finansal tabloları (hali hazırda iş yerleri olanlar için)

Yukarıda belirtilen evraklarla birlikte size en yakın şubeye uğrayarak işlemlerinizi daha hızlı şekilde halledebilirsiniz. (Yapı Kredi Bankası faiz oranlarını, tahsis ücretlerini ve kampanya değişimlerini saklı tutar.)

Yapı Kredi Bankası Esnaf Kredisi Kobiler İçin

Yapı Kredi bankası farklı tutar ve vadelerle düşük faizli esnaf kredisi de sağlamaktadır. Nakit Destek Kredisi şeklinde adlandırılan bu kredi KOBİ’lerin kalkınmaları ve hayatta kalabilmeleri için sağlanan hizmetlerdendir. Esnaflar işletme sermayelerini arttırmak ya da temin etmek, makine yatırımı yapmak, ofis ekipmanı sağlamak gibi olaylar nedeni ile Yapı Kredi bankasından esnaf kredisi kullanabilirler. En fazla 36 ay vade ile kullanılabilecek bu kredinin geri ödemesi kişinin isteğine bağlı olarak farklı dönemlerde yapılabilmektedir. Üç ayda ya da altı ayda bir kere ödeme imkanlarının yanı sıra ayda bir defa ödeme de yapılabilmektedir. Esnafların işlerinin memur gibi olmadığını, bu nedenle düzenli gelirlerinin bulunmadığını bilen Yapı Kredi bankası esnaflara ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Nakit Destek Kredisinde üst limit zorunluluğu da bulunmamaktadır. Bu kredi türüne internet ya da mobil cihazlar aracılığı ile başvuru yapılabileceği gibi şubelere de gidilebilir. Başvuru için gerekli belgeler ise, vergi levhası, esnaf ya da ticaret odası kaydı, imza sirküleri, kimlik belgesi, şirketin finansal tablolarıdır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı

Günümüzün en önemli alışveriş araçlarından biri olan kredi kartları, herkesin cüzdanında yerini almıştır. Verdiği hizmet ve avantajlar açısından yüzümüzü güldürecek olan Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu yapmak, her zamankinden çok daha kolaylaşmıştır.

Daha önceden bankaya giderek birçok prosedürden geçen kredi kartı başvurusu, artık bankaların internet bankacılığı sayesinde, bir tık uzaktadır. Hemen her bankanın kendine özgün internet bankacılığı sayesinde, çoğunlukla kredi kartı başvurusu artık internetten ya da SMS yoluyla akıllı telefonlardan yapmaya başlanmıştır.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu birkaç şekilde yapabilir:

 • Yapı Kredi Mobil’den kredi kartı başvurusu yapabilir.
 • Online kredi kartı başvurusunda bulunulabilir.
 • SMS yolu ile kredi kartı başvurusu yapabilir.
 • Telefon bankacılığı ile kredi kartı başvurusunda bulunabilir.

Yapı Kredi Mobil’den kart başvurusu yapmak için, akıllı telefona mobil şube uygulamasını indirip şifre alınarak işlemler gerçekleştirebilir. Eğer online kredi kartı başvurusunda bulunuluyorsa, internet üzerinden “Hemen Başvur” butonuna basarak, başvuruyu onaylatmak mümkündür. Kredi kartı başvurusu için bir başka seçenek ise SMS yoluyla olandır. Bunun için vatandaşlık numarasını akıllı telefonlardan 4407’ye göndermek yeterli olacaktır. Yapı Kredi Bankası’a, telefon bankacılığı ile kredi kartı başvurusunda bulunulabilir. Bunun için 444 0 444 numaralı telefonu arayarak başvuru yapılmalıdır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Türleri Neler

Günümüzde artık nakit paranın yerini kredi kartlarına bıraktığı kaçınılmaz bir gerçek haline gelmektedir. Alışveriş yaptığımız her yerde en az bir pos makinası vardır bu da nakit taşıma gereksimini azaltmaktadır.

Kredi kartını kullanımına iten bir diğer sebep ise gelişen internet alt yapısı ve hizmetleri sayesinde fatura ve diğer ödemelerimizi online olarak kartlarımızla halletmemizdir. Ve tabi ki bankaların bizlere sağladığı büyük kullanım limitler, cazip kullanım kolaylıkları, faiz oranları, taksit imkanları ve diğer hizmetlerdir. Banka limit tutarınızı kredi notunuza ve çeşitli bilgilerinize bakarak belirleyecektir.

Yapı Kredi bankasının bizlere sağladığı kredi kartlarına göz atacak olursak birçok kredi kartı çeşidi vardır. Bunlar; Yapı Kredi World, Yapı Kredi World Gold, Yapı Kredi World Platinum, Yapı Kredi adios, Yapı Kredi adios Premium, Yapı Kredi Crystal, Yapı Kredi PlayGenç, Yapı Kredi Opet, Yapı Kredi KoçAilem’dir.

Peki bu kartlara ulaşmak için başvuruyu nasıl mı yapacaksınız işte cevabı; Yapı Kredi bankası kredi kartı başvurusunu internet üzerinden hemen yapabilir, Yapı Kredi Mobil, World MobilBireysel İnternet Şubesi ya da İşlemlerimden başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da istediğimiz kartın adını (World, Gold, Play, Adios) ve T.C numaranızı yazarak 4421’e sms ataraktan başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Çeşitlerinin İsimleri

Yapı Kredi bankası tüm bu kredi türlerinin yanı sıra müşterilerine kredi kartı da temin etmektedir. Yapı Kredi bankası kredi kartı başvurusu yapmak için https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvurusu sitesine tıklayıp, en aşağıda yer alan T.C. kimlik numarası, cep telefonu ve güvenlik kodunu doldurarak siteme yükleyebilirsiniz. Bu seçeneği tercih etmeyenler ise, Yapı Kredi şubelerine bizzat giderek taleplerini iletebilirler. Ayrıca Yapı Kredi bankasının mobil ya da bireysel internet şubelerinden de başvuru gerçekleştirilebilir. Yapı Kredi World, Yapı Kredi World Gold, Yapı Kredi World Platinium, Yapı Kredi Adios, Yapı Kredi Adios Premium, Yapı Kredi Crystal, Yapı Kredi KoçAilem, Yapı Kredi Play, Yapı Kredi Opet isminde dokuz farklı kredi kartı türü olan banka, kart limitlerini de müşterilerinin istekleri doğrultusunda şekillendirmektedir. Her kartın farklı bir mantığı ve avantajı bulunmaktadır. Örneğin, Yapı Kredi Adios sürekli seyahat edenlere çok daha uygun bir karttır. Çünkü biriken puanlarla bedavaya seyahat edebilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. Yapı Kredi Play ise, daha çok gençlerin kullandığı bir karttır. Gençler biriken puanlarıyla gençlik festivallerine daha avantajlı ve uygun bir şekilde gidebilirler.

Sizler de Yapı Kredi müşterisi olmak ve bu avantajlardan hemen faydalanmak istiyorsanız Yapı Kredi bankasının size en yakın şubesine gidebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Bireysel ve Ticari Kartları

Nakit para devrinin sona erdiği çağımızda genel olarak ya hesap kartlarımızla ya da kredi kartlarımızla işlem yapmayı tercih ediyoruz. Kredi kartı kullanırken de avantajlarına göre değerlendiriyoruz. Yapı Kredi bankası bu konuda da sizi yalnız bırakmaktan yana değil ve birbirinden özel kredi kartlarını siz değerli müşterileri için sunuyor. Yapı Kredi bankası kredi kartı başvurusu yapmakta çok kolay, kullanmakta.

Kredi Kartları;

 • Worldcard; 25 yıldır tüm işlemlerinizde sizi yalnız bırakmayan Türkiye’nin en bonkör kredi kartı. The banker’in belirlemiş olduğu Dünya’nın en değerli 10 kredi kartlarının arasına girmiş ilk Türkiye’ye ait kredi kartıdır. Taksitli alışverişlerin yanı sıra, kazandığının World puanlarla anlaşmalı yerlerde kullanma hakkına sahipsiniz. Artı olarak nakit avans çekme ile ihtiyacınızı nakite çevirebilirsiniz.
 • Adios; Seyahat etmeyi sevenler için çıkartılmış dop dolu bir kredi kartı. Kullandıkça puan kazanıyor ve bu puanları başka bir seyahatinizde kullanabiliyorsunuz. Artı olarak konaklama, yeme içme gibi özellikleri de seyahatinizin daha konforlu olmasını sağlıyor.
 • Crystal; Bu karta sahipseniz dünyanın her yerinde ayrıcalıklarını hissedebilirsiniz.
 • Play; Gençlere özel yapılmış kredi kartı olup festival ve gece kulüplerinde artı ayrıcalık tanıyor.
 • Taksitçi; Taksiti seven biriyseniz bol bol taksitli alışveriş yapmanızı sağlayan bir kart.

Ticari kredi kartları

 • World Business: İstediğiniz miktarda limit tanınabilir ve raporlama sayesinde harcamalarınızı kontrol edebilirsiniz.
 • World Business Corporate Kart: Yerli ve çok uluslu şirketler için kullanımda olan avantajlı özellikleri olan kurumsal kredi kartıdır.

Kredi kartlarından hangisi sizin için uygunsa Yapı Kredi sitesinden başvuru da bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Yapı ve Kredi Bankası Swift Kodu, SWIFT | Bankacılık Hizmet ve Paketleri | Yapı Kredi

Türkiye İş Bankası Kredileri

Yapı Kredi Eft Saatleri 2021 | Yapı Kredi İşlem Limit ve Saatleri

Yapı ve Kredi Bankası KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), Taksitli Ticari Krediler | Krediler | Yapı Kredi

Yapı ve Kredi Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, YAPI KREDİ BANKASI mevduatlar, faiz oranı, getiri