Corona Virüs Desteği Kredisi Veren Bankalar Hangisi? 5000- 7500 ya da 10bin TL Kredi Al, Taksitler Çok Uygun! -

Corona Virüs Desteği Kredisi Veren Bankalar Hangisi? 5000- 7500 ya da 10bin TL Kredi Al, Taksitler Çok Uygun!

Anasayfa > Türkiye Halk Bankası > Corona Virüs Desteği Kredisi Veren Bankalar Hangisi? 5000- 7500 ya da 10bin TL Kredi Al, Taksitler Çok Uygun!
31 Mart 2020
9.801 okunma
Corona Virüs Desteği Kredisi Veren Bankalar Hangisi? 5000- 7500 ya da 10bin TL Kredi Al, Taksitler Çok Uygun!

Corona virüs desteği kredisi veren bankalar hangileri? Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi başvuru şartları neler?

Ülkemizde alınan kredi virüsü önemleri kapsamında, kamu bankaları hane halkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri için yeni bir kredi uygulaması başlatacağını duyurdu. Küresel ölçekte yaşanan ve Türkiye’yi de etkileyen corona virüsü salgınının olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan kararla beraber, corona virüsü destek kredisi başvuru şartları merak konusu oldu. Peki, Corona virüs desteği kredisi veren bankalar hangileri? Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi başvuru şartlarları neler?

“Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda, kamu bankaları, hanehalkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilere 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi uygulamasını devreye aldı. Peki, Corona virüsü kapsamında Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi başvuru şartları neler? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler…

Başvuru Şartları Neler?

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, hanehalkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlattı. “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi” adı verilen uygulamada, temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla bireysel segment müşterileri, 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi kullanabilecek. Müşterilere, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacak. “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi”, bankalar tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecek.

Başvurular, 1 Nisan’dan İtibaren Kabul Edilecek

Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da VakıfBank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecek. Başvurular, 1 Nisan’dan itibaren kabul edilecek. Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor. Bankalarca başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanması sonrasında kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup müşteriler kredi tutarını ATM’lerden çekebilecek.

Yapılan açıklama şu şekilde;

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz.

Söz konusu kredi uygulamasına ilişkin örnek ödeme tablosu şöyle:

Kredi Tutarı (TL) Toplam Vade Ödemesiz Dönem Taksit Tutarı (TL) (Sonraki 30 ay boyunca)

Benzer İçerik  Ziraat Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Döviz Mevduat Hesabı | Vadeli Hesaplar

10.000 36 ay 6 ay 376

7.500 36 ay 6 ay 282

5.000 36 ay 6 ay 188

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz;

– 10.000,-TL’ye kadar,

– 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli,

– Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir.

Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır.

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvurusu Bu Ekranlardan Yapılacak!

Kamu bankaları Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından verilecek olan 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu pek çok tüketicinin gündeminde yer alıyor. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından verilecek olan 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredi başvurusu için üst limit 10 bin lira olacak. Evine 5 bin liradan daha fazla ücret girmeyen kişilerin başvuruda bulunabileceği 10 bin lira 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu, mobil uygulama ya da internet şubesi aracılığıyla yapılabilecek. İşte, ertelemeli ihtiyaç kredisi başvuru şartları hakkında merak edilen bazı bilgiler;

Tüm dünyada krize neden olan Corona salgının ekonomik zararlarını atlatmak açısından kamu bankalarından önemli bir hamle geldi. Corona salgınının ortaya çıkaracağı, ekonomik olumsuzlukların önüne geçmek isteyen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ortak bir karar ile 6 ay geri ödemesiz 10 bin lira ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı. Aylık hane geliri 5 bin liradan az olan vatandaşların başvurabileceği kredi için araştırmalar şimdiden hız kazandı. Peki, 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinin başvuru şartları neler? İşte, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası kredi başvurusunun ayrıntıları… VAKIFBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI KREDİ BAŞVURUSU 6 ay geri ödemesiz 10 bin lira üst limitle ihtiyaç kredisi verecek olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, başvuruda bulunacak olan kişilerde aradığı şartları paylaştı. İlk yapılan duyuruda 5 bin lira ve altında hane kazancına sahip olan kişilerin başvurabileceği belirtilen 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi, 3 kamu bankasına yapılan başvuru ile çekilebiliyor.

Geri Ödeme Nasıl Olacak?

Kampanya için başvuran kişiler gıda harcaması, kira, elektrik, su ve doğal gaz gibi faturalarını krediden yararlanarak ödeyebilecek.

6 Ay Nefes Olacak

Kredinin en önemli özelliği 6 ay ödemesiz ve toplam vadenin 36 aya kadar çıkıyor olması. Maksimum limiti 10 bin lira olan kredinin maliyeti de oldukça düşük ve ödemeler sabit taksitli. Kredi için üç kamu bankasından birine başvurmak yeterli. Başvurular yarın (1 Nisan) itibarıyla alınacak.

Benzer İçerik  Ziraat Bankası müşteri hizmetleri tel no bağlanma

Başvuru İçin Dikkat!

Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak; bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor.


Bankalar taleplerin toplanması sonrasında, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilenlerin hesaplarına kredi tutarlarını aktaracak. Müşteriler böylece krediyi ATM’den de çekebilecek.

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek

5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.

1000 TL Yardım Kimlere Ne Zaman Verilecek? Sosyal Yardım Başvuru Formu Var Mı Nereden Açılır?

1000 TL sosyal yardım parası başvuru ekranı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı son açıklamaların ardından sosyal yardım almak isteyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya başladı. Türkiye çapında 3294 ve 2022 sayılı kanuna tabi olan vatandaşların alabileceği 1000 lira sosyal yardım miktarı, 2 milyon 111 bin kişiye tahsis edilecek. Peki, Koronavirus önlemleri kapsamında gerçekleşecek olan 1000 TL sosyal yardım başvuru formu ekranı bulunuyor mu? İşte, 1000 TL yardım kimlere ne zaman verilecek sorusunun cevabı ve sosyal yardım hakkında detaylı bilgiler;

Türkiye genelinde 2 milyon aileye verilecek olan 1000 TL sosyal yardım parası için detaylar, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından paylaşıldı. 2 milyon 111 bin aileye 1000’er lira nakdi sosyal yardım desteği sağlayacaklarını duyuran bakanlık, ilk ödemeler için tarih detaylarını yayımladı. Koronavirus önemleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin etkilenmemesi için hazırlanan sosyal yardım kapsamında belirli şartları karşılayan vatandaşlar, bu destekten yararlanabilecek. Peki, 1000 TL sosyal yardım başvurusu için neler yapmak gerekecek? İşte, ihtiyaç sahibi vatandaşları yakından ilgilendiren o destek hakkında detaylı bilgiler

Sosyal yardım paketinin birinci fazında 2 milyon 111 bin haneye destek olacaklarını açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, uygulamanın diğer fazlarının da geleceğini ifade etti. PTT kanalıyla yapılacak olan ödemelerin 8 milyon kişiyi kapsayacağını söyleyen Bakan Selçuk, sosyal yardım başvurusu hakkında bazı detayları da paylaştı.

Bakan Selçuk, 1000 TL sosyal yardım hakkında şu ifadelerde bulundu:

“Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ile beraber bir sosyal destek paketimiz var. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. İnşallah diğer fazları da gelecek. Bunun birinci fazında biz, 2 milyon 111 bin haneye 1000’er lira destek sağladık. İlk ödemeleri de 1 Nisan’da yapılmaya başlanacak. Koronavirüs etkilerini de düşündüğümüz için kesinlikle fiziki bir başvuru almadık. Bunları, bütün hanelerimizin T.C. numaralarına PTT kanalıyla göndereceğiz. 2 milyon hane olduğu için ortalama haneyi yaklaşık 4 kişiden hesaplarsak, 8 milyon vatandaşımıza da bu desteği ulaştırmış olacağız inşallah.”

Benzer İçerik  Ziraat Bankası POS Cihazı, POS ve Üye İşyeri | Kart ve Üye İşyeri

Başvuruların otomatik olarak bakanlık tarafından yapıldığı sosyal yardım için ödemeler, 1 Nisan’da PTT üzerinden gerçekleşecek. Sosyal yardımdan, halihazırda 2022 sayılı kanun kapsamında sosyal yardım alan bazı vatandaşlar yararlanmış olacak.

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir hizmettir. Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvuru Sorgulama Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri, Gelir Testi Sonucu Sorgulama gibi Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi de Devlet sistemi üzerinden yapılır.

Sosyal Yardımdan Kimler Yararlanacak?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca;

3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunu kapsamında, halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

Sosyal Yardım Ne Zaman Hesaplara Yatacak?

Sosyal yardım paralarını

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da,

  • 1 ve 6 olanlar 2’sinde
  • 2 ve 7 olanlar 3’ünde
  • 3 ve 8 olanlar 4’ü
  • 4 ve 9 olanlar 5’inde

PTT Kartı olan vatandaşlar, 1.000 TL’lik desteği tüm kamu bankalarının ATM’lerinden komisyonsuz olarak çekebilecek.

İlginizi Çekebilir;

Son dakika… Corona virüs destekleri peş peşe geldi! Hangi banka hangi fırsatları sunuyor? İşte tam liste…

2021 Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır | Maddi Yardım İçin Gerekenler

Belediye Maddi Yardım Başvurusu 2021 | e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi

İNG Bank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır 2021 | İBB Sosyal Yardım Kart