Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik Hesaplama - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik Hesaplama

Anasayfa > Türkiye İş Bankası > Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik Hesaplama
09 Ekim 2018
1.538 okunma
Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik Hesaplama

İş Bankası BES sistemiyle, geleceğe yatırım yapmanız için özel fırsatlar sunuyor. Birikimlerinize destek katan bireysel emeklilik sistemi, emeklilik planlaması formatında sunuluyor. Üstelik devlet katkısı ile her birimine ekstra destek sağlanarak, yarınınız da güvence altına alınıyor.

İş Bankası BES Nedir?

BES, bireysel emeklilik sistemi olarak; kişilerin çalıştığı dönemlerde tasarruf yapmasını ve emeklilik döneminde gelir elde etmelerine olanak sunan bir programdır. Düzenli birikim yapma formülüyle sürdürülen BES, %25 devlet desteğiyle primlere katkı sunuyor.

Tasarruf ve yatırım sisteminde, İş Bankası’nın sunduğu profesyonel portföy yönetimleriyle, avantajlı ve desteklenen bir sistem özelliğine bürünüyor. Bireysel emeklilik hesaplama formülleri ve ara ödemelerle daha çok birikim imkanı sunuluyor.

İş Bankası BES’e Nasıl Katılım Sağlanır?

18 yaş üzerindeki herkes bireysel emeklilik sistemine katılabilirler. BES programında emeklilik yaşı 56 olarak belirtiliyor ve sistemde minimum 10 sene birikim yapılması gereklidir. Sisteme dahil olan ve emeklilik planlaması yapan herkes, İş Bankası’nın sunduğu yatırım fonlarından dilediğini seçebilir.

Bireysel emeklilik maaş hesaplama yaparak, İş Portföy Yönetimi portföy yöneticileri tarafından değerlendirilen en cazip şekilde birikim ve kazanç sistematiğine göre düzenlenen paketler seçilebilir.


BES Güvenli midir?

Bireysel Emeklilik Sistemi, T.C Hazine Müsteşarlığı tarafından denetlenmektedir. Tüm emeklilik faaliyetleri bu mekanizma tarafından kontrol edilmekte ve güvenli şekilde sürdürülmektedir.

EGM- Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından elektronik ortamda izlenen emeklilik faaliyet ve şirketlerinin, fon işlemleri ve tüm emeklilik hesapları 3 aylık ve 1 yıllık dönemlerde denetlenmektedir. Dolayısıyla güvenli bir sistemdir.

İş Bankası emeklilik sistemine dahil olan kişiler; İş bankası bireysel emeklilik birikim sorgulama sisteminden günlük olarak poliçelerini inceleyebilirler.

İş Bankası BES Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası’nın sunduğu Bireysel Emeklilik Sistemi’ne online başvuru yapılabilir. İş Bankası web sitesi www.isbank.com.tr adresi üzerinden Sigortalar bölümüne giriş yaparak BES başvurusunu online şekilde tamamlayabilir, 0850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığı sisteminden bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), Ticari Krediler Faiz Oranları | Türkiye İş Bankası

İş Bankası müşterileri mobil bankacılık sistemi üzerinden BES başvurusunu ve yatırımlarını hızlı, kolay şekilde tamamlayabilirler. Ayrıca tüm İş Bankası şubelerinden BES başvurusu yapılabilir.