Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

İş Bankası Hesap Açma

25.09.2020
367

İş Bankası hesap açma, hesap açma için gerekenler, nasıl hesap açılacağı, İş Bankası hesap açma ücretleri, yapılabilecek işlemler ve iletişim numarası bilgiler haberimizde!

İş Bankası Hesap Açma

Türkiye’nin en köklü en iyi bankalarından birisi olan İş Bankası müşterilerine pek çok avantaj sunmaktadır. Bu yüzden günden güne hesap açmak isteyen birçok kişi İş Bankası’na akın etmektedir. Kolay bir şekilde halledebileceğiniz İş Bankası hesap açma işlemi sayesinde bankaya gitmeden faturalarınızı ödeyebilir ve havale ya da EFT gibi para transferi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Biz de sizin için detaylı bir araştırma yaptık ve bu içeriğimizde İş Bankası hesap açma konusu hakkında ihtiyaç duyacağınız bütün bilgileri derledik.

İş Bankası Hesap Açmak İçin Gerekenler

İş Bankası’ndan hesap açabilmek için size lazım olacak tek şey 1 kimlik olacaktır. Her bankada olduğu gibi İş Bankası da kendi başınıza hesap açabilmek için 18 yaşında olmanızı beklemektedir. 18 yaşından küçük olan bireyler ise yanımda ebeveynini götürerek kolay bir şekilde hesap açma işlemini gerçekleştirebilir. Anne veya babası hayatta olmayan kişiler için de bireyden sorumlu olan kişi beraberinde giderek hesap açma işlemini tamamlayabilir. Siz de aşağıda verilen yöntemleri izleyerek olay bir şekilde İş Bankası’ndan hesap açabilirsiniz.

İş Bankasından Hesap Nasıl Açılır?

İş Bankası’ndan hesap açmanın iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki bir İş Bankası şubesine gitmek ikincisi ise İşCep uygulaması üzerinden hesap açmaktır.

1-Banka Şubesinden Hesap Açma; İş Bankası hesap açma konusunda uygulanabilecek ilk yöntem olan şubeye gitmek en eski hesap açma türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Şube aracılığıyla hesap açabilmek için ihtiyaç duyacağınız tek şey nüfus cüzdanınız olacaktır. Sizden başka bir evrak veya belge gibi şeyler istenmeyecektir. Şubeye girdiğiniz zaman gişeden sıra alabilir hızlı bir şekilde hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2-İşCep ile Hesap Açma; Banka şubesinden hesap açma işlemine göre daha az zahmetli olan İşCep uygulaması hesap açma konusunda size yardımcı olabilir. Üstelik haftanın 7 günü sabah 9 ile akşam 22 arasında bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik Hesaplama

1-Bunun için öncelikle Google Play Store veya App Store gibi uygulama marketlerinden İşCep uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

2-Daha sonra karşınıza çıkan ekranda “müşteri olmak istiyorum”  seçeneğine tıklayın. Sizi daha yakından tanımak amacıyla oluşturulan kısa formu doldurmanız gerekmektedir.

3-Sonrasında ise müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşme gerçekleştireceksiniz. Bu aşamada temsilcinin kimliğinizi doğrulayabilmesi için kimlik kartınızı veya nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmanız gerekir.

4-Görüntülü görüşme sonrasında başvurunuz onaylanır ve İş Bankası Hesap Açma işleminiz tamamlanır.

5-Son olarak adresinize kurye ile gönderilen formu imzaladıktan sonra siz de İş Bankası’nın bir müşterisi olabilirsiniz.

İş Bankası Hesap Açma Ücreti Ne Kadar?

Neredeyse her bankada olduğu gibi İş Bankası da sizden hesap açmak için herhangi bir ücret talep etmez. Sadece havale, EFT, ödemeler ve kredi kartının yıllık ücreti ile alanlarda çeşitli ücretlendirmeler söz konusu olur.

İş Bankası ile Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Teknolojinin günden güne yaygınlaşması ile pek çok işlem online platformlara taşınmıştır. Artık bankaya gitmenize gerek kalmadan faturalarınızı internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda İş Bankası aracılığıyla havale ve EFT gibi para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında internet üzerinden alışveriş yapabilmek için banka veya kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Güvenli alışveriş için sanal kart edinebilir ve olası riskleri ortadan kaldırabilirsiniz.

İş Bankası İletişim Numarası

Kafanıza takılan herhangi bir soru veya bilgi almak istediğiniz konularda 0 850 724 0 724 numaralı telefonu arayabilirsiniz. İş Bankası’nın müşterileri ile iletişime geçme amacıyla kullanılan bu numarayı arayarak neredeyse her türlü sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.