Türkiye İş Bankası Kredileri - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Türkiye İş Bankası Kredileri

Anasayfa > Türkiye İş Bankası > Türkiye İş Bankası Kredileri
21 Haziran 2020
1.258 okunma
Türkiye İş Bankası Kredileri

Cumhuriyet tarihinin ilk bankası olan ve 1924 yılından bu yana bankacılık faaliyetlerine devam eden Türkiye İş Bankası, farklı ihtiyaçları karşılamaya dönük ve uygun faizli krediler ile hem bireysel hem de kurumsal anlamda müşterilerine zengin kredi olanakları sağlayan köklü bir finansal kuruluştur.

Bilindiği gibi sonradan ödenmek üzere alınan bir borç türü olan kredinin temel unsuru, belli bir vade ve faize bağlı olmasıdır. Bu anlamda günümüz artan ihtiyaçlarının bankacılık sisteminin en önemli araçlarından birisi haline dönüşen kredi olanakları olmadan karşılanması çoğu zaman mümkün olamamaktadır. Türkiye İş Bankası ise tüm bu ihtiyaçların giderilmesi konusunda yıllardır müşterilerine bireysel ve kurumsal destek vermeye devam etmektedir.

Banka, bireysel krediler kategorisinde müşterilerine “Anında Kredi, Anında Alışveriş Kredisi, Bireysel İhtiyaç Kredisi, İmar Barışı Kredisi, Taşıt Kredisi ve Ev Kredisi” olanakları sunmaktadır. KOBİ’ler ve ticari krediler kategorisi içerisinde vermiş olduğu krediler ise “Nakdi Krediler ve Nakdi Olmayan Krediler” başlıkları altında toplanmaktadır.

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Bireylerin mal ve hizmet alımlarının finansmanı için kullandırılan kredilere ihtiyaç kredisi adı verilmektedir. Tüketici kredisi olarak da bilinen ihtiyaç kredileri, ticari bir amaç için verilmemekte olup mobilya, dayanıklı tüketim malzemeleri, otomobil alımı, tatil, konut tadilatı, konut alımı, sağlık ve düğün gibi nedenler için verilmektedir. Tüm bu harcamaları gerçekleştirebilmek için gerekli nakde sahip olmayan tüketici birimler aslında gelecekteki gelirlerini önceden kullanma avantajı elde ederek ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Türkiye İş Bankası’nın düşük faizli ihtiyaç kredisi olanaklarından yararlanabilecek olan kişiler ise; 18 yaşını doldurmuş, düzenli bir geliri belgeleyebilen ve medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olan gerçek kişilerdir. Kurumsal olarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapılamamaktadır. İhtiyaç kredisi vadeleri Türkiye İş Bankası’nda 60 aya varan ödeme planları ile verilebilmektedir. Ödeme planı düzenlenirken müşterinin talebine göre eşit taksitler belirlenebileceği gibi esnek ödeme planları da oluşturulabilmektedir. Birçok banka 36 aya kadar vadelerle ihtiyaç kredisi kullandırırken Türkiye İş Bankası’nın 60 ay vade belirlemesi oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS / OGS Yükleme | Türkiye İş Bankası A.Ş.

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi

Kirada oturmaya son verip kendi evine sahip olmak birçok insanın hayallerinden birisidir. Gerek barınma amaçlı gerekse yatırım amaçlı olarak konut alımı her zaman en çok tercih edilen yatırım olanaklarından birisi olagelmiştir. Ayrıca her ay kira deme sonucunda hiçbir şekilde ev sahibi olamama hali ekonomik birimleri rahatsız eden bir unsurdur. Dolayısıyla belirli peşinatları sağladıktan sonra düşük faizli konut kredisi temin etmek yoluyla belirli bir süre sonunda ev sahibi olacağı düşüncesi insanları konut kredilerine yönlendirmektedir.

Fakat tabii ki konut kredisi kullanabilmenin en nemli koşullarından birisi yüksek bir kredi notuna sahip olmaktır. Bunun yanı sıra; Türkiye İş Bankası’ndan konut kredisi talep edebilmek için gerekli aşamalar ise başvuru, ekspertiz, onay ve tapu aşamalarıdır.

 • Başvuru aşamanızda müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşmede istediğiniz vade ve ödeme planlarını belirleyebilirsiniz. Mevcut kredi notunuz ve belgeleyebileceğiniz aylık geliriniz doğrultusunda başvurunuz hızlı bir şekilde değerlendirmeye alınır.
 • Başvurunuz ardından başlatılan ekspertiz aşamasında almayı düşündüğünüz evin tapusu ekrandan görüntülenir ve sonuç müşteriye e-mail aracılığıyla iletilir.
 • Ekspertiz sonucu da alındıktan sonra müşteri temsilciniz tarafından gerekli evraklar istenir ve alınacak bir tapu randevusu ile son aşamaya yaklaşılmış olunur.
 • Tapu aşamasına geldiğinizde kredi sözleşmeniz ve ödeme planınızla birlikte tapu işlemleriniz de tamamlanmış olur.

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi

Artık bir araba sahip olmak ya da mevcut arabanızı yenilemek istiyorsanız İş Bankası kredi araçları ile yine yanınızda olacaktır. Düşük faizli taşıt kredisi imkanı sunan banka, yeni ya da ikinci el araba alımlarında taşıt kredisi imkanı sağlamaktadır.


Bireysel müşteri portföyü için kredi olanakları, aracın yeni ya da ikinci el olmasına göre bir takım farklılıklar göstermektedir. Ama öncelikle belirtelim ki, yeni araç alımlarında taşıt kredisi için kefil gerekmemektedir.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Swift Kodu, İş Bankası BIC Kodu / Swift Kodu ISBKTRIS

Bunun dışında yeni ve ikinci el araçlar için verilecek olan taşıt kredilerinin hesaplamalarında da bazı farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin sıfır kilometre araçlarda aracın nihai fatura değeri üzerinden hesaplama yapılırken, ikinci el araçlarda kasko değeri üzerinden kredi hesaplaması yapılmaktadır. Türkiye İş Bankası taşıt kredisi olanaklarından faydalanmak isteyen müşteriler kredi taleplerini internet şubesi aracılığıyla, telefon yoluyla ya da doğrudan şubeye başvurarak gerçekleştirebilirler.

48 ay vade ile verilen araç kredileri başvuru belgeleri ise;

 • Başvuru formu
 • Kimlik aslı ve fotokopisi
 • İş yerinden alınan gelir durumunu gösteren belge
 • 0 km araçlar için proforma fatura
 • İkinci el araçlar için satışı yapan kişiye ait son Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi ​​

Bankası Esnaf Kredisi

Türkiye İş Bankası’nın esnaflar için oluşturmuş olduğu bankacılık hizmetleri arasında esnaf için “Anında Ticari Kredi”, “Esnafa Özel POS Paketleri”, “Esnafa Özel 3 Aylık Tarife” ve “Dijital Bankacılık” uygulamaları yer almaktadır.

Ticari hayat içerisinde iniş ve çıkışların olabileceği durumlarda gerekli olabilecek nakit ihtiyaçları için Türkiye İş Bankası esnaflar için düşük faizli esnaf kredisi imkanı tanımaktadır. “Anında ticari Kredi” ismi ile kullandırılan esnaf kredisi maksimum 50.000 TL olarak kullandırılabilmektedir. Krediye başvurabilmek için şahıs işletmesi ya da kurumsal bir işletme olmak fark etmiyor. Yani vergilendirmeniz açısından şahıs işletmesi olunsa bile gerçek kişiler iş yerleri için bu krediden faydalanmak hakkına sahiptir.

“Anında Ticari Kredi” başvurusu için şubeye gitme zorunluluğu yoktur. Başvurular İşCep ya da internet bankacılığı aracılığıyla yapılabilir. Kredinin vadesi maksimum 36 ay vadelidir ve ödemeler eşit taksitler şeklinde yapılmaktadır.

Esnaf kredisi başvuruları sonucunu günlerce beklemenize gerek yoktur. Çünkü kredi başvurusunun olumlu ya ad olumsuz sonucu saniyeler içerisinde değerlendirilerek onaylanması halinde talep ettiğiniz tutar vadesiz ticari hesabınıza geçirilir.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OTOMATİK GEÇİŞ SİSTEMİ (OGS) CİHAZI KULLANICI

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı

Kişi ve şirketler açısından her türlü nakit ihtiyacı karşılamanın artık vazgeçilmez araçlarından birisi olan kredi kartları gün geçtikçe ekonomik işlemlerde daha çok kullanılmaya başlamıştır. İş Bankası Maximum Kart da, kullanıcılarının 7/24 yanında olarak hem nakit avans ihtiyaçlarında hem de taksitli alışveriş ihtiyaçlarında hayatlarını kolaylaştırmaktadır.12 ay vade ve eşit taksit avantajları ile taksitli alışveriş imkanlarını artıran Maximum kart aynı zamanda birçok firmanın anlaşmalı olduğu ödeme araçlarından birisidir. Öyle ki, Türkiye çağında 200.000’i aşkın üye iş yeri ile taksitli alışveriş yapabilmektedir.

Ayrıca İş Banksı Maximum kart ile kazanılan Maxi Puanlar ile anlaşmalı işyerlerinde bedava alışveriş yapmak gibi kampanyalar da söz konusudur. Bankanın telefon şubesi kredi kartları ile ilgili bilgi için 7/24 hizmet vermektedir.

Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu için yapmanız gerekenler;

 • İnternet bankacılığından başvuru talebinde bulunabilirsiniz
 • 0850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığından yardım alabilirsiniz
 • MAXIMUM boşluk TC kimlik numarası ile bir SMS mesajı oluşturarak 4402’ye göndererek kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekilebilir;

 

TÜİK Açıkladı Mart Ayında Konut Satışları Artmış

İş Bankası Kredi Başvurusu | T.C İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2020

Finansbank Kredi Başvurusu | QNB Finanasbank İhtiyaç Kredisi 2020

TEB Kredi Başvurusu | Türkiye Ekonomi Bankası İhtiyaç Kredisi 2020

Halk Bankası Kredileri