TEB Kredi Başvurusu | Türkiye Ekonomi Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023 - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

TEB Kredi Başvurusu | Türkiye Ekonomi Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerinin eğitim, tatil ve benzeri farklı ihtiyaçlarına hitap etmek amacı ile, uygun faiz oranlarıyla çeşitli ihtiyaç kredileri, konut kredileri ve taşıt kredileri hizmetleri sunmaktadır.

Anasayfa > Türk Ekonomi Bankası > TEB Kredi Başvurusu | Türkiye Ekonomi Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023
20 Şubat 2020
1.795 okunma
TEB Kredi Başvurusu | Türkiye Ekonomi Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerinin eğitim, tatil ve benzeri farklı ihtiyaçlarına hitap etmek amacı ile, uygun faiz oranlarıyla çeşitli ihtiyaç kredileri, konut kredileri ve taşıt kredileri hizmetleri sunmaktadır. İhtiyaç kredileri; 12 aylık, 24 aylık ve 36 aylık oranlar ile, konut kredileri; 12 aylık, 24 aylık, 36 aylık, 48 aylık, 60 aylık ve 120 aylık oranlar ile, taşıt kredileri ise 12 aylık, 24 aylık, 36 aylık ve 48 aylık oranlar ile düzenlenmektedir. Her yıl, bu düzenlemeler güncellenmekte olup, yapılan güncellemeler müşterilere duyurulmaktadır. Bilgi almak için, TEB web sitesini ziyaret edebilir, CEPTETEB mobil uygulamasını kullanabilir, ya da TEB şubelerine giderek uzmanlara danışabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan, uygun faizli kredi almak isteyen müşterilerin, almak istedikleri kredinin türüne göre; nüfus cüzdanı fotokopisi ya da ehliyet fotokopisi, maaş bordrosu gibi bazı belgeler hazırlaması gerekmektedir. Müşterinin başvurmak istediği kredi türü için gerekli evrakları hazırlamasının ardından, kendilerine en yakın Türkiye Ekonomi Bankası Şubesi’ne giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular, 24 saat içerisinde değerlendirilmekte olup, müşteriler kredilerini 24 saatin içerisinde kullanmaya başlayabilmektedirler. Ayrıca, şubelere gitmek istemeyen müşteriler, gerekleri belgeleri dijital olarak teslim ederek, online kredi başvurusu da yapabilmektedirler.

Türkiye Ekonomi Bankası Kredileri

Günümüzde ufak tefek harcamalar da dahil olmak üzere; düğün, ev, taşıt ya da iş kurma amacıyla insanlar ihtiyaçlarına göre belirli miktarlarda nakit arayışındadır. Bu durumun herkesi etkilemesi sebebiyle bir yakından borç almak gibi geçici çözümler yetersiz kalmaktadır. İhtiyaçlar doğrultusunda aranılan sermaye bankaların uygun faizli kredi olanaklarıyla sağlanabilir. Böylelikle borcunu ödemek isteyen ya da geleceğiyle ilgili planlarını gerçekleştirmeyi düşünen biri, aylık uygun faiz oranları sayesinde bunu gerçekleştirebilir.

Gelişen teknolojinin bilgiye erişimi daha da kolaylaştırması sayesinde ihtiyaç sahipleri bankaya bile gitmeden krediye uygun olup olmadığını öğrenebilir. TEB’in internet sitesinden ya da 0850 200 0 666 numaralı müşteri hizmetlerinden hangi kredinin kendilerine uygun olduğunu sorabilirler. Ya da en yakın şubeye giderek yüz yüze bilgi alabilirler.

Kişinin ihtiyacı dahilinde istediği tutara göre de bir ödeme planı ve vade hesabı çıkarılmaktadır. Zorlanmadan vade uzatılarak geri ödeme gerçekleştirilebilir. Ya da kişinin ödeme gücü hesaba katılarak vadeler kısa da tutulabilir. Bu tür kolaylıklar ihtiyaç sahibinin ödemelerini rahatlıkla yapabilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. TEB, müşterilerine çok sayıda, kişinin ihtiyacına göre faiz oranlarıyla kredi imkânı sunmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası İhtiyaç Kredisi

Çeşitli sebeplerle nakit ihtiyacı olan müşteriler, başvuru için gerekli evrakları hazırlayarak, TEB ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir, 24 saat içinde de başvuruları sonuçlanarak, kredilerini kullanmaya başlayabilirler. Türkiye Ekonomi Bankası ihtiyaç kredisinin en büyük artılarından bir tanesi, piyasada faiz oranlarında görülen değişikliklerden etkilenmemesi ve sabit kalmasıdır. Bu sayede, müşteriler eğitim, tatil, taksit gibi özel ihtiyaçlarını rahatlıkla ve güven içerisinde karşılayabilmektedirler. Türkiye Ekonomi Bankası düşük faizli ihtiyaç kredisi; Cepteteb kredisi, ihtiyaç kredisi ve bireysel finansman kredisi olmak üzere üç dala ayrılmaktadır. Müşteriler, geri ödemelerini bu seçeneklerden kendileri için en uygun olanını seçerek, taksitli olarak ve 12, 24 ya da 36 aylık vadelerle yapabilmektedirler.

Türkiye Ekonomi Bankası’na ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerin, bazı belgeler hazırlamaları gerekmektedir. Bu belgeler;

 • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı ya da ehliyet)
 • Gelir belgesi
 • Kendi şirketlerinde çalışan ya da serbest olarak çalışan müşteriler: ticaret sicil gazetesi ve vergi levhası
 • Maaşlı olarak çalışmakta olan müşteriler: bordro / maaş yazısı

TEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapma

TEB’nin sunduğu kredi olanaklarından biridir. Gerçek kişilere geri ödeme güçlerine göre, en fazla 48 ay vadeli olmak üzere tahsis edilmektedir. Miktar kişinin ihtiyacına göre en az 1000 TL, en fazla 30.0000 TL aralığında olmak zorundadır. 202o itibariyle güncellenen faiz tutarı %2,77’dir. TEB müşterisi olanlar hafta sonu bile TEB’in internet sitesinden kredinin yıllık maliyet oranını ve aylık taksit tutarını öğrenebilmektedir. Ayrıca ödeme planı seçeneğini kontrol ederek tüm detaylara ulaşmak mümkündür.

Benzer İçerik  TEB Kartı İnternet Alışverişine Açma

Örneğin, 5000 TL ihtiyaç kredisi kullanan kişinin geri ödeyeceği miktar 6.114,89 TL olmaktadır. 30.000 TL üst tutar limitine kadar sağlanan TEB’in düşük faizli ihtiyaç kredisi, pek çok kişinin ihtiyacına cevap vermektedir. Ödeme kolaylığı sağlaması açısından uzatılan vadeler faiz oranlarında herhangi bir değişime sebep olmaz. Düşük faizli ihtiyaç kredisinin faizi piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmez. Ayrıntılı bilgi için en yakın TEB şubesine gidebilir ya da 0850 200 0 666 numaralı müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru yapmak için gereken belgeler:

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
 • Gelir belgesi/Maaş bordrosu
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil kaydı

Türkiye Ekonomi Bankası Konut Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası, konut satın almak isteyen müşterilerine en uygun olacak şekilde; 12 ay, 24 ay, 36 ay, 48 ay, 60 ay ve 120 ay vadeli geri ödeme seçenekleri sunarak, düşük faizli konut kredisi hizmeti sunmaktadır. TEB konut kredisi; her şey dahil konut kredisi, dönem ödemeli konut kredisi, %100 konut kredisi, al kirala konut kredisi, anapara ertelemeli konut kredisi ve esnek kademeli konut kredisi olarak; müşterilerin alım gücüne göre, farklı ödeme koşulları ve sıklıkları içeren dallara ayrılmaktadır. Bu seçeneklerden kendilerine en uygun olanını seçmek isteyen müşteriler, TEB şubelerinden detaylı bilgi alabilmektedirler.

TEB konut kredisine başvurmak isteyen müşterilerin, bazı belgeler hazırlamaları gerekmektedir. Bu belgeler;

 • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı ya da ehliyet)
 • Fatura (doğalgaz, elektrik, vb.) ya da ikametgâh belgesi
 • Gelir belgesi
  • Eğer müşteri özel sektörde ya da kamuda çalışıyorsa; maaş bordrosu ve Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dokumu,
  • Serbest meslek sahibi müşterilerin; vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve bilanço,
  • Emekli müşterilerin maaş hesabı ekstresi,
  • Çiftçilik yapan müşterilerin arazi tapuları ve çiftçilik belgesi,
  • Kira geliri sahibi olan müşterilerin tapusu, kira sözleşmeleri ve kiralarının yatmakta olduğu bankanın hesap ekstresi.
 • Krediyi kullanacakları konut tapusu
  • Sıfırdan inşa edilecek konut için inşaat ruhsatı
  • İnşaatı başlamış ancak tamamlanmamış konutlar için inşaat ruhsatı ve kat irtifa belgesi
  • İnşası tamamlanmış konutlar için kat mülkiyeti

TEB Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi denildiğinde akla gelen en önemli kredi türlerinden biri, belki en önemlisi, konut kredisidir. Yaş, cinsiyet, statü vs. fark etmeksizin toplumun her kesimini ilgilendiren konu, en kısa sürede ev sahibi olabilmektir. Kısa vadede dezavantajlı bir durum gibi görünse de orta-uzun vadede iyi bir yatırım olduğu anlaşılmaktadır.

Kira ödeyen kişi için; enflasyon, konutlara olan arz-talep dengesi, işsizliğin yaratacağı maddi tahribat gibi değişkenler, ev sahibi olduktan sonra artık eskisi kadar bütçeyi sarsacak boyutta değildir. Ev almak hem mülk sahibi hem yakınları için hala en uygun yatırım olma özelliğini korumaktadır. TEB’in müşterilerine sunduğu düşük faizli konut kredisi ile ister ev ister iş yeri sahibi olabilirsiniz. Düşük faizli, uzun vade seçenekleri sayesinde ödeme zorluğu çekmeden, kendinize en uygun konut kredisi çeşidini alabilirsiniz. Başvuru yapmak için taşımanız gereken sadece birkaç şart vardır, bunlar:

 • Aylık düzenli bir gelire sahip tüm T.C. vatandaşları ve yurt içi yerleşik yabancı uyruklu kişiler
 • Yurt içi yerleşik yabancı bir kişi başvurduğunda yanında bir T.C. vatandaşı bu kişiye kefalet etmelidir.

Türkiye Ekonomi Bankası Taşıt Kredisi

0 km ya da 2. El taşıt satın almak isteyen müşteriler, Türkiye Ekonomi Bankasının sağlamakta olduğu düşük faizli taşıt kredisi için başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli olan belgeler hazırlandıktan sonra, TEB şubelerinden ya da online olarak yapılan başvurular, 24 saat içinde sonuçlanarak, müşterilerin hayallerindeki arabaya sahip olmalarına katkı sağlayabilmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası taşıt kredileri; 12 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 ay vadeli geri ödeme seçenekleri ile, piyasada yaşanan faiz oranı dalgalanmalarından etkilenmeyerek, müşterilerine sabit ve kolay geri ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Benzer İçerik  TEB Leasing Hesaplama, KOBİ'lere Özel TEB Leasing | Türk Ekonomi Bankası

Taşıt kredisi almak isteyen TEB müşterilerinin, öncelikle almak istedikleri otomobile karar vermeleri ve otomobilin bayisi ile irtibata geçerek anlaşmaya varmaları gerekmektedir. Daha sonra, otomobil bayisi, Türkiye Ekonomi Bankası ile iletişime geçerek krediyi onaylatmalıdır. Onaylama işlemi tamamlanan krediler için, müşterilerin gerekli evrakları hazırlayarak, herhangidir TEB şubesine teslim etmeleri gerekmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerin alım gücüne göre farklı ödeme şekilleri içeren farklı kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu kredi seçenekleri; dönem periyotlu toplu ödemeli kredi, ödemesiz dönemli kredi, klasik taşıt kredisi, esnek ödemeli kredi, anapara ertelemeli kredi, balon ödemeli kredi ve ara ödemeli kredidir.

TEB Taşıt Kredisi Başvurusunda Gerekli Belgeler

Toplu taşıma günümüzde oldukça yaygınlaşmış olmasına rağmen farklı sebepler dolayısıyla insanların özel taşıt ihtiyacı devam etmektedir. Hatta kişinin, çeşitli durumlar karşısında tek seçeneği olabilmektedir. Bugünlerde ise hemen hemen herkesin bütçesine uygun taşıt bulmak mümkündür. Ayrıca TEB’in düşük faizli taşıt kredisi ile aylık kira öder gibi araba sahibi olunabilir. Taşıt kredi faiz tutarı %2 olmakla beraber, herkes TEB’nin internet sitesine girerek kendisi için uygun olan kredi hesabını yapabilir ve ödeme planını kolaylıkla görebilir.

Konut ve ihtiyaç kredisinde olduğu gibi, taşıt kredisinde de ödeme planı boyunca faiz tutarında herhangi bir değişiklik olmaz. En çok 48 aya kadar uzatılabilen vade seçenekleri sayesinde taksitler zorlanmadan ödenebilir. 2. el araba almayı düşünenlerin taşıt yaş sınırlamasına dikkat etmesi gerekmektedir. 2. el taşıtlar için uygun görülen yaş sınırı en çok 5’tir. Bireysel taşıt kredisi için gereken belgeleri hazırladıktan sonra en yakın TEB şubesine gidilerek taşıt kredisi için başvurulabilir, 24 saat içerisinde kendi arabanıza sahip olabilirsiniz. Gereken belgeler;

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
 • Gelir belgesi/Maaş bordrosu
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi
 • el araçlarda, alınacak aracın fotokopisi

Türkiye Ekonomi Bankası Esnaf Kredisi

Yeni iş yeri açmak, ya da var olan iş yerlerini geliştirmek ve büyütmek isteyen Türkiye Ekonomi Bankası müşterileri, değişik ihtiyaçları bulunan müşterilere hitap eden farklı seçeneklerdeki TEB düşük faizli esnaf kredisi başvurusunda bulunabilirler. TEB esnaf kredileri ile iş yeri giderlerini karşılayan müşteriler, kredilerinin geri ödemelerini 48 aya varan vade seçeneklerinden birini seçerek yapabilmektedirler. Türkiye Ekonomi Bankası Esnaf Kredisi başvurusu yapmak isteyen müşteriler, gerekli evrakları hazırlayarak internet sitesinden veya bizzat bir Türkiye Ekonomi Bankası şubesine giderek başvurularını yapabilmektedirler. TEB esnaf kredisi başvurusu için gerekli olan belgeler;

 • Müşterinin bağlı olduğu esnaf odasının kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Müşterinin kimlik fotokopisi (T.C. nüfus cüzdanı ya da ehliyet)

Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerin farklı talepleri için farklı özelliklerde esnaf kredisi seçenekleri sunmaktadır. Örneğin, tez kredi, nakdi kredi, taksit seçenekli ticari kredi, hazine müsteşarlığı destekleri gibi farklı esnaf kredi seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerden kendilerine en uygun olanı bulmak isteyen müşteriler, diledikleri bir Türkiye Ekonomi Bankası şubesine başvurarak bilgi alabilmektedirler.

TEB Esnaf Kredisi Çeşitleri

Konut, taşıt, ihtiyaç vs. kredi çeşitlerinde olduğu gibi iş hayatında da nakit ihtiyacı doğmaktadır. İş yerinin ölçeğine göre değişen bu miktarlar, zaman zaman iş verenin/esnafın imdadına yetişmektedir. Bu nakit ihtiyacı farklı sebeplerden meydana gelebilir. Oluşan bu nakit ihtiyacı sebebiyle batma tehlikesi bile yaşayan küçük işletmeler ve esnaf vardır. TEB’in sunduğu düşük faizli esnaf kredisi sayesinde girişimciler bu krizleri atlatabilir ya da büyüme yoluna gidebilirler. TEB’in esnaf kredi çeşitleri şunlardır:

 • TEZ Kredi: Nakde ihtiyaç duyan kişinin iş yerinden bile ayrılmadan başvurmasını ve ön onay almasını sağlar.
 • Nakdi Krediler: Esnafın beklenmedik nakit ihtiyaçlarına uygun çözümler sunar. İşletmenin ihtiyaçlarına göre kendi içinde çeşitlenir.
 • Gayrinakdi Krediler: İthalat ve ihracat da kullanılacak teminat mektupları, harici garanti mektubu ve akreditifler ile yapılan işlemlerde kolaylık sağlanmaktadır.
 • Kosgeb Destekli Krediler: Kosgeb’e kayıtlı iseniz ya da kayıt olduktan sonra TEB aracılığıyla ihtiyaca göre kredi başvurusu yapılabilmektedir.
 • Kredi Garanti Fonu İş birliği: Bu kredi çeşidi özellikle nakit sıkıntısı yaşayan, fakat teminat yetersizliği sebebiyle bu sorununu çözemeyen işletmelere yöneliktir. Nakit akışını sağlamak için TEB, esnafa kefil olarak uygun koşullarda kredilendirme imkânı sağlamaktadır.
 • Taksitli Ticari Kredi
 • Exim Bank Kredileri
 • Hazine Müsteşarlığı Kredileri
Benzer İçerik  Teb Eft Saatleri 2022-2023 | Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) EFT Saatleri

TEB Kredi Kartı

Geçmişten bugüne kadar gelen ve değişmeden artan yegâne şeylerden biri de ihtiyaçlardır. Tüketimin arttığı günümüz koşullarında bu durum daha da fazla dikkat çekmektedir. Gelirin giderlere yetişmesi mümkün olmadığından, dengeyi sağlayabilmek için en uygun alternatiflerden biri kredi kartı kullanmaktır.

Sanılanın aksine, hesaplı kullanıldığı takdirde kullanıcısına büyük yararlar sağlamaktadır. Alınan ürünü taksitlendirmekle kalmayıp, anlaşmalı markalardan indirim kazandırabilir ya da yapılan her alışveriş için belirli miktarlarda kartta para birikmesini sağlayabilir.

Sadece alışveriş yaparken değil, aynı zamanda otomatik ödeme talimatıyla zaman tasarrufu yapılabilir. Belirlenen harcama limitini geçtikten sonra sinema ve tiyatro gibi ödemeler için %50 indirim kazanmak mümkündür.

Herkesin alışveriş tercihleri farklı olacağından, TEB farklı kredi kartı çeşitleri sunarak, alışverişlerden müşterilerinin kazançlı çıkmasını sağlamaktadır. Temel ihtiyaçlardan, eğlence ve lüks alışverişlerine kadar gerekli olan, kişiye özel kredi kartı çeşitleri TEB’de bulunabilir. Daha detaylı bilgi için internet sitesine bakabilir ve kendinize uygun kredi kartı için başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da size en yakın şubeye TEB kredi kartı başvurusu için gidebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Kredi Kartı Çeşitleri

Türkiye Ekonomi Bankası, kredi kartı sahibi olmak isteyen müşterilerine farklı özelliklere sahip kredi kartı seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca, müşterilerimiz kredi kartına sahip olduktan sonra, kişiye özel farklı avantajlar sunan çeşitli avantaj paketlerinden de faydalanabilmektedirler. Türkiye Ekonomi Bankası Kredi Kartı Başvurusu yapmak isteyen müşteriler, TEB şubeleri ile iletişime geçebilir, ya da başvurularını online olarak gerçekleştirebilirler.

Türkiye Ekonomi Bankası kredi kartı çeşitleri: TEB Bonus Card, TEB She Card, CEPTETEB Kredi Kartı, TEB Platinum Card, TEB Yıldız Priority Card, TEB Özel World Elite Card, TEB Sade Kart, TEB Bonus Sanal Kart.

Harcadıkları miktar ile orantılı bonus kazanıp taksit imkanlarından faydalanmak isteyen müşteriler TEB Bonus Card seçebilirler. Giyim, kozmetik, cilt bakımı tarzı harcamalarda ekstra ayrıcalık sahibi olmak isteyen müşteriler, TEB She Card başvurusunda bulunarak, pek çok avantajdan yararlanabilirler. Yurtdışında alışveriş yapmayı seven müşteriler, TEB Platinum Card başvurusunda bulunarak, dünyanın neresinde olursa olsun yaptıkları alışverişlerden bonus kazanabilir ve daha pek çok avantajdan faydalanabilirler.

TEB kredi kartlarının özellikleri ve avantajları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen müşteriler, TEB web sitesini ziyaret edebilir, ya da TEB şubelerinden bilgi alabilirler.

İlginizi Çekebilir;

Türkiye İş Bankası Kredileri

TEB Hesap Açma Yöntemleri | TEB Banka Hesabı Nasıl Açılır?

TEB İnternet Bankacılığı, İnternet Şubesi | Türk Ekonomi Bankası – Teb

TEB Pos Cihazı, Kobiler için TEB POS | Türk Ekonomi Bankası

Yapı Kredi Başvurusu | Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi 2020