Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Türkiye İş Bankası Kiralık Kasa Ücretleri, Kiralık Kasa | Türkiye İş Bankası

14.10.2018
595
Türkiye İş Bankası Kiralık Kasa Ücretleri, Kiralık Kasa | Türkiye İş Bankası

İş bankası kiralık kasa hizmeti ile değerli eşyalarınızı güvence altına alıyor. Ziynet, evrak, doküman ve belge gibi değerli eşyaların saklanması- korunması için bankaların sunduğu kiralık kasa hizmeti İş Bankası ile 7/24 sistem özelliği sunuyor. Robot kasa formatıyla istenilen zaman kasaya erişim sağlanabiliyor.

Kıymetli eşyalar tüm riskler ve hırsızlık gibi durumlara karşı kiralık kasalarda korunuyor. Yıllık ücret ile kiralanan kasalar, depozito ile veriliyor. Kasa kullanım süresi sonunda depozito ücretleri müşteriye veriliyor.

İş Bankası Kiralık Kasa Fiyatları

İş Bankası ile sunulan kiralık kasalar 3 farklı boyutta kiralanıyor. Değerli eşyaların boyut ve hacimlerine göre kiralık kasa seçebilirsiniz. Kiralık kasa boyutları yıllık standart ücretler ve ilk sefere mahsus olmak üzere depozito ücretleriyle sunuluyor. İş Bankası 2018 güncel fiyatları şu şekildedir;

  • Küçük Boy; 420 TL
  • Orta Boy; 500 TL
  • Büyük Boy; 680 TL

Her kiralık kasada depozito ücreti 250 TL olarak, hesap açılışında tahsil ediliyor. Kiralık kasa fiyatları yurt içinde BSMV hariç, K.K.T.C.’deki kiralık kasalar için BSİV hariç ücretleri olarak belirtiliyor.


Kiralık Kasa Nasıl Kiralanır?

Banka kasa kiralama güvenlimi diye merak edenler için sistemin son derece emin ve güvenilir olduğundan bahsedebiliriz. Kasalar kiralanırken 2 adet anahtar veriliyor. Bunlardan birisi, kasayı kiralayan kişiye diğeri ise banka görevlisine veriliyor. Ve kasa, iki anahtarla birlikte açılıyor. Kiralayan kişi haricinde kimse kasayı açma hakkına sahip değildir.

Şayet vefat söz konusu ise vasiyete göre mahkeme nezdinde verilen izin ile vasilere sunuluyor. Kasa açılışı da noter huzurunda yapılıyor.

İş Bankası Robot Kiralık Kasa

İş Bankası kiralık kasa formatını 7 gün ve 24 saat kullanım seçeneğiyle sunuyor. Yalnızca iki bankada bulunan 7/24 servisi ile günün her saati kullanım sağlanabilir. İstanbul’da bulunan kiralık robot kasalar İş Bankası kiralık kasa fiyatları 2018 güncelliği ile şu şekildedir;

  • Küçük Boy, 840 TL
  • Orta Boy, 1000 TL
  • Büyük Boy, 1360 TL
Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Trafik Sigortası, Sigorta Ürünleri | Türkiye İş Bankası

BSMV fiyatları hariç sunulan kiralık robot kasalarda da depozito ücreti 250 TL’dir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.