Ziraat Bankası Kredi Başvurusu | Ziraatbank İhtiyaç Kredisi 2022-2023 - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu | Ziraatbank İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Uygun faizli krediler sunan Ziraat Bankası müşterilerini memnun etmeyi başarmıştır. Herkesin yararlanabileceği kredi imkanları banka bünyesinde yer almaktadır. A’dan Z’ye herkesin ihtiyaçlarının gözetildiği ve sağlandığı kredi fırsatları sayesinde herkes yararlanabilmektedir.

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası Kredi Başvurusu | Ziraatbank İhtiyaç Kredisi 2022-2023
20 Ocak 2020
6.687 okunma
Ziraat Bankası Kredi Başvurusu | Ziraatbank İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Ziraat Bankası günümüzde en güvenilir bankalar arasında adını duyuruyor. Bankacılık sektörünü şekillendiren ve şekillendirmeye devam eden Türkiye’nin lider bankası kredi almak isteyen müşterilerine de pek çok kolaylık sunuyor. Uygun faizli kredi seçenekleri ile dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Ziraat Bankası bu başarısındaki gücünü, kendine güvenen müşterilerinden alıyor. “Bir bankadan daha fazlası” sloganıyla yola çıkmış olan Ziraat Bankası hakikatte de müşterilerinin her daim yanında ve çözüm odaklı bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Bir bankadan çok daha fazlası olduğunu bizlere kanıtlıyor. İşte bu sebeple kredi ihtiyacı olanlar en çok Ziraat Bankası’nı tercih ediyor. Sadece ATM ve şubeleriyle değil, çağrı merkezi, internet bankacılığı, telefon ve mobil bankacılık kanallarıyla da müşterilerinin her daim yanında oluyor. Uygun faizli krediler hakkında bilgi almak isteyen tüm vatandaşlar şubelerin yanı sıra bu kanallardan da bilgi edinebiliyorlar. Ziraat Bankası tüm bu çalışmalarıyla en geniş uluslararası hizmet ağına sahip olan Türk Bankası olmanın haklı gururunu yaşıyor.  Büyüyor ve büyümeye devam ediyor.

Ziraat Bankası Kredileri

Hemen herkesin hayatında nakit paraya sıkıştığı dönemler olmaktadır. İnsanlar, kimi zaman evlilik, kimi zaman konut, kimi zaman taşıt, kimi zamansa eğitim için toplu paraya ihtiyaç duymaktadır. Bu aşamada devreye krediler girmekte ve böylelikle ihtiyaç duyulan para sonrasında taksitlerle ödenmek üzere elde edilebilmektedir.

Ziraat Bankası, farklı ihtiyaçlar için farklı kategorilerde uygun faizle krediler vermektedir. Eğitim Kredisi, Konut Kredisi, Taşıt Kredisi, Tüketici Kredisi gibi birçok kredi türü bulunmaktadır. Her kredinin başvuru koşulları, miktarları ve faiz oranları birbirinden farklı olmaktadır.

İhtiyaç Kredisi kategorisinde verilen kredilerin ortak özelliği, düşük faiz uygulanmasıdır. Ayrıca her yıl bu kredi paketlerine, cazip kampanyalar uygulanmaktadır. Düşük faiz, taksit sayısı gibi faktörlerle ödemesi kolaylaştırılan bu kredilere başvurular oldukça fazladır.

Ziraat Bankası uygun faizli kredi seçenekleri mevcuttur. Kredilere başvurular, Ziraat Bankası şubelerinde yapılmaktadır. Başvuru esnasında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport, kişinin çalışma durumuna dair gelir belgesi, başvuru formu gibi dokümanların yanı sıra başvurulan kredi türüne göre farklı dokumanlar da gerekli olmaktadır. Tarım Kredilerinde Çiftçi Belgesi istenirken, Eğitim Kredilerinde ise eğitime ilişkin belgeler gerekmektedir.

Aşağıda bazı kredi kategorileri ve onlara başvuru yapılırken gerekli olacak belgelere ilişkin bilgi yer almaktadır. Böylece, tercih edeceğiniz krediyi netleştirebilir, en yakın şubeden başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Uygun Faizli

Ziraat bankası sürekli kendisini geliştirmekte olan ve sürekli toplumun ihtiyaçları doğrultusunda fırsatlar sunarak toplumu ve ekonomiyi rahatlatma adına yaptığı Ziraat Bankası  uygun faizli krediler ile sürekli bir ekonomik canlandırma hamlesi yaparak adeta bir banka olarak değil ailenizden biri olarak sizlere içtenlik ile hizmet eden emek  dolu tarihi ile elde ettiği tecrübelerden yararlanarak topluma en uygun krediyi uzun süre masalara yatırdıktan sonra  gün ışığına çıkaran toplumun verdiği emeği sürekli göz önünde bulundurarak nasıl daha iyi hizmet edebilirimin derdinde olan. Misyon ve vizyon olarak sürekli daha iyisini kendisine hedef olarak belirleyen özverili ve disiplinli personelleri ile sizlere her zaman güler yüzlü hizmet vermeye devam edecektir. Ekonomik alanda sürekli kendisini ve personellerini geliştirmeye ve güçlendirmeye çalışan banka her boşluğu iyice değerlendirerek topluma yararlı olabilmek adına sürekli uygun hamleler atarak verdiği krediler ile toplumuna faydalı olmaya çalışan kalite standartlarını sonuna kadar koruyan ve prestijli yapısından taviz vermeyen. İlk günkü aşk ile yoluna devam edebilen ender samimi bankalardan biri.

Tc Ziraat Bankası 60 Aya Kadar Kredi Veriyor

Ziraat Bankası Türkiye’nin en köklü bankalarından biridir. Türkiye’nin üç kamu bankasından olan Ziraat Bankası verdiği krediler ve imkanlarla vatandaşın gönlünü kazanmış ve daima güvenilir bir hizmet sağlamıştır. Uygun faizli krediler sunan Ziraat Bankası müşterilerini memnun etmeyi başarmıştır. Herkesin yararlanabileceği kredi imkanları banka bünyesinde yer almaktadır. A’dan Z’ye herkesin ihtiyaçlarının gözetildiği ve sağlandığı kredi fırsatları sayesinde herkes yararlanabilmektedir. Öğrencisinden çiftçisine, Çiftçisinden esnafına, hemen herkes için düşünülmüş ve en uygun vade imkanlarıyla halka sunulmuştur. Vatandaşı mağdur etmeden kredilerden faydalanabilmeleri için faizi minimuma indirerek herkesin kullanabilmesi amaçlanmıştır. Ziraat Bankasında ödeme seçenekleri oldukça esnek biçimde ayarlanmıştır. Banka müşterilerine 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Bu esnek ödeme biçimleri sayesinde çekilen kredi rahatlıkla ödenebilmektedir. Bireysel gelir durumuna göre bir ayarlama yapılarak hiç zorlanmadan ihtiyaç doğrultusunda kredi çekilebilmektedir. Ödeme biçimlerindeki bu rahatlık sayesinde insanlar bireysel ihtiyaçlarını çok kolay bir şekilde, zorlanmadan karşılayabilmektedir. Bankanın sağladığı bu kolaylık çok tercih edilmesinin nedenlerinden sadece biridir.

Türkiye’nin En Köklü Bankalarından Biri Olan T.C. Ziraat Bankası Uygun Faizli  Kredileriyle Hayatınızı Kolaylaştırıyor

Nasıl mı ?

*Tüm ihtiyaçlarınız için İHTİYAÇ KREDİSİ.

*Ev sahibi olmak isteyenler için KONUT KREDİSİ.

*Taşıt sahibi olmak isteyenler için TAŞIT KREDİSİ.

*Tüm esnafların ve esnaf olmak isteyenlerin,soru ve sorunlarına çözümler sunan     ESNAF KREDİSİ gibi sorunlarınıza ve hayallerinize ulaşmanızı sağlayan kredi seçenekleri ile her an hizmet vererek hayatınızı kolaylaştırmada size destek oluyor.

Günlük rutin harcamlardan tutun, daha maliyetli olan eğitim/öğretim, sıhhat ve evlenme gibi harcamaların yanı sıra bazen de insan bütün bu koşuşturmalardan yorulup zihinsel ve bedensel dinlenme ihtiyacı duyabilir.

Böyle durumlarda T.C. ZİRAAT BANKASI düşük faizli ihtiyaç kredileri ile yardımınıza koşuyor. Aşağıda bu konuyu inceleyebilirsiniz;

Ziraat Bankası Kredileri Neler!

Ziraat Bankası müşterisi olmanın avantajlarını yaşamak sizin elinizde. Ziraat bankası kredileri ile siz müşterilerine hizmette karşı koyamıyor.

Nasıl mı?  Küreselleşen dünyada nüfusun artmasıyla ortaya çıkan gereklilikler tüketicileri harcamaya itmektedir.   Ziraat bankası; emekliliği avantaja çevirmek isteyenlere, girişimci adaylarına, artık ev sahibi olmak isteyen müşterilere sesleniyor.  Sunduğu kredi paketleriyle siz müşterilerinin yüreğine adeta su serpiyor.  Girişim paketi, taşıt kredisi, birbirinden uygun konut kredileri ve genel ihtiyaçlar kredisi ile siz müşterilerinin beklentilerini karşılıyor. Ziraat bankası, uygun faizli kredi ve hizmetlerle ön plana çıkmakta oldukça kararlı. Müşterilerinin refahı ve selameti için azimle çalışıyor. Fikirler ve yeni oluşumlar için müşterilerine ayrıcalıklar katıyor. Bu ayrıcalıklı aileye katılmak ise çok basit. Öncelikle sizden doldurmanızı istediğimiz bir başvuru formu var. Formu doldurduktan sonra müşteri iletişim merkezimiz sizleri arıyor. Ziraat bankasından hesabınız oluşturuluyor. Ziraat bankası şubelerimizde belgelerinizi imzalamanız için bankamız tarafından ağırlanıyorsunuz. Ardından    ayrıcalıklardan yararlanmaya başlıyorsunuz. Artık siz de bizdensiniz.

Kredi Ayrıcalıkları;

 • Genel İhtiyaçlar Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kredi Paketleri
 • Konut/ Gayrimenkul kredisi
 • Genel İhtiyaçlar Kredisi

Ziraat Bankası, başvuruda bulunan tüketicilere düşük faizli ihtiyaç kredisi ile anında hizmet vermektedir. 1.8 düşük faiz oranıyla, tüketici yanlısı ödeme alternatifleriyle ve   sunduğu uzun vadeli ödemelerle müşterilerine kolaylıklar sağlıyor. İhtiyaç kredisine başvurularınızı; şubelerimizden, Çağrı merkezinden, ATM’lerden, bireysel İnternet şubesinden, Web sitesinden ve Ziraat mobilden gerçekleştirebilirsiniz. Tüketici ürün paketine talebinizi minimum 1000 TL ile 60 ay vade ve 1.8 faiz oranıyla başlatabilirsiniz.

Şube

Türkiye’nin her yerinde bulunan Ziraat Bankası şubelerimiz ihtiyaç kredisi için başvurusunu gerçekleştirmek isteyenlere hizmet vermektedir.

Çağrı Merkezi

Ziraat Bankasının çağrı merkezi hizmetini 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 notlu numaralardan zaman fark etmeksizin  arayarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

ATM

Yakınınızdaki herhangi bir ziraat bankası ATM sinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel İnternet Şubesi

Bankamızda vadesiz hesabınız varsa internet üzerinden banka kartınızı kullanarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Web Sitesi

Ziraat Bankası web sitesini kullanarak ihtiyaç kredisine dair ayrıntılı açıklamalara ulaşabilirsiniz.

Mobil Bankacılık (Ziraat Mobil)

Mobil Bankacılığı uygulamasını Ziraat Mobil ile kullanmaya başlayabilirsiniz.  Mobil Bankacılığı şifreniz, telefonunuza indireceğiniz uygulama için (Ziraat Mobil) yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Ne Zamandır Var?

Ziraat Bankası 19. Yüzyılda Osmanlı döneminde kurulmuş ilk Türk yerli bankasıdır. Kurulduğu dönem itibariyle sanayi gücünden ziyade işçi gücünün rövanşta olması dolayısıyla Ziraat Bankası çiftçi sınıfı için kolaylıklar sağlamayı hedefledi. Çiftçiye ve tarıma sağladığı krediler ile ülkenin ekonomisinin kalkınmasında büyük rol oynadı. Bunun yanında savaş zamanında sağlamış olduğu destekler ile milli mücadele sürecinde önemli rol oynadı. Savaş döneminden sonra zamanla şubeleri artan Ziraat Bankası ülkenin muhtelif kesimlerine de hitap etmeye başladı. Bunun yanında tarım alanında pek çok öncülüğü de üstlendi.

Ziraat Bankası kurulduğu dönemden şimdiye kadar geçen süre zarfında uygun faizli krediler ile müşterilerinin her daim ilk tercihi oldu ve böyle olmaya da devam ediyor. Ziraat Bankası yurt içinde ve yurt dışında pek çok öncülüğe de çok sık tercih edilen ve halka hitap eden bir banka olması dolayısıyla adım attı. Ziraat Bankası uygun faizli krediler kapsamında pek çok alanda müşterilerine kredi fırsatı sunmaktadır. Bahsi geçen bu uygun faizli krediler konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, esnaf kredisi ve kredi kartı hizmeti gibi alanlarla özetlenebilir.

Ziraat Bankasından Kredi Almak İçin Genel Şartlar

Ziraat Bankası bir kamu bankası olduğundan dolayı, şartlarının uyması halinde ihtiyaç sahiplerine diğer bankalara nazaran daha uygun faizli kredi sağlamaktadır. Bunun yanında müşterilerine İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi ve Taşıt Kredisi alanlarında hizmet vermektedir, ayrıca vadesiz mevduat hesabı sahiplerine uygun görülmesi halinde artı para kredi paketleri de sunmaktadır. Bankada maaş hesabı bulunan, öncelikle kamu personeli olmak üzere, kamu ve özel sektör çalışanlarına normal uygulamış olduğu faiz oranlarından daha düşük oranlarda faiz ile kredi imkânı sağlamaktadır. Günün şartlarına göre, Bedelli Askerlik Kredisi, Kredi Kartı Borç Yapılandırma Kredisi, Tatil Kredisi, Bayram Kredisi gibi alternatifler sunmaktadır. İhtiyaç sahiplerinin bankanın sunduğu kredi seçeneklerinden faydalanabilmeleri için bazı şartları taşımaları ve yerine getirmiş olmaları gerekmektedir. Bu şartlardan bazıları şunlardır:

Kişilerin;

 • 18 yaşını doldurmuş olması,
 • Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerinde kara liste olarak tabir edilen, borçlarından dolayı yasal ve idari takibe düşmüş kişilerden olmayacak şekilde kredi notunun kredi alınabilecek düzeyde olması,
 • Kamu sektöründe veya özel sektörde düzenli gelir sahibi olması,
 • Ticaret Odasında kayıtlı vergi levhası bulunan bir işletme sahibi olması,
 • Emekli maaşı alıyor olması,
 • Talep edilen krediye karşılık ipotek ettirebileceği bir gayrimenkul göstermesi gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan ve yerine getiren kişiler bankanın kredi seçeneklerinden faydalanabilmektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaçlar bitmek tükenmek bilmezken en büyük yardımcınız Ziraat Bankası her daim yanınızda oluyor. Çocukların okul masrafları, bayram telaşı, ya da ailecek çok istenen bir tatil planı… Tüm bunlar için eliniz son zamanlarda biraz sıkışık ise siz de Ziraat Bankası’nın düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri ile cebinizi biraz olsun rahatlatın. O çok gitmek istediğiniz tatili ertelemeyin mesela. Ziraat bankasının şubelerinden, cep şubelerinden, internet şubelerinden, ATM’lerinden veya çağrı merkezlerinden kredi başvurunuzu yapın düşük faiz oranları ve geniş ödeme seçenekleri ile size en kısa zamanda dönüş yapılsın, siz de ihtiyaçlarınızı en kısa sürede tamamlayın. 60 aya kadar ödeme imkanlarıyla hayallerinizi ve ihtiyaçlarınızı daha fazla ertelemeyin. Üstelik Ziraat Bankası internet sitelerinden ihtiyacınız olan kredi miktarına karşılık ne kadar faiz ödeyeceğinizi hesaplamak da oldukça kolay oluyor. Gelişen teknolojiye ayak uydurmakta geri kalmayan Ziraat Bankası bu konuda da müşterilerini düşünmüş. Ziraat Bankası’nın internet sitelerindeki sistem ile kafanızdaki tüm sorulara cevap bulmayı sağlıyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 60 Aya Kadar Vadeli

Ziraat Bankasının İhtiyaç Kredisi adı altında birbirinden farklı birçok kredi seçeneği bulunmaktadır. Her sene binlerce kişi, İhtiyaç Kredilerinden yararlanmaktadır. Bu kredilerin çok fazla rağbet görmesinin nedeni, düşük faiz oranları ve ödeme kolaylığı olmaktadır.

Düşük faizli ihtiyaç kredisi seçeneklerinden bazıları Eğitim Kredisi, Tüketici Kredisi, Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi, İmar Barışı Kredisi olmaktadır. Kredi hesaplamaları, Ziraat Bankasının internet şubesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Tüketici Kredisi Hesaplama Aracında, kredi türünü, kredi tutarını, vadeyi ve faiz oranını girerek ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.

İhtiyaç Kredilerinin en önemli avantajlarından bir tanesi, 60 aya kadar vade imkanı sunmasıdır. Ayrıca ödeme seçeneği, müşteri tarafından belirlenebilmekte bu durum da esnek bir yapı oluşturmaktadır. Bu avantajlar ödeme açısından büyük bir kolaylık oluşturmakta ve bu sayede binlerce insan ihtiyaç kredilerinden yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankasının düşük faizli ihtiyaç kredisi seçeneklerinde uygulanan faizler,  ortalama olarak %1.90 oranındadır. 24 ay vade, 36 ay vade, 48 ay vade gibi ödeme imkanları bulunmaktadır. Çekebileceğiniz kredi miktarı ise, çekmek istediğiniz kredi türüne ve belgelenebilir aylık gelirinize göre belirlenmektedir.

Düşük faizli ihtiyaç kredisi için başvurular, Ziraat Bankası şubelerinde yapılmaktadır. Başvuru sırasında kimlik, sürücü belgesi veya pasaport gibi belgelerle beraber, başvurulan kredi türü için farklı belgeler de gerekli olmaktadır. Hangi kredi için hangi belgelerin istendiğine dair detaylı bilgiye bankanın internet sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Düşünceler

Kelimenin tam anlamı ile tam ihtiyacınız olanı karşınıza çıkarmaya çalışan ya da ihtiyacınız halinde sizlere yardım eli uzatmayı asla ihmal etmeyen banka. Ziraat Bankası düşük faizli ihtiyaç kredisi ile toplumun her kesiminin ihtiyacını karşılamaya çalışan. Bunu yaparken de kendi çıkarlarını değil tamamen topluma ve bireye olan sevgi ve saygıdan dolayı onların ihtiyaçlarını kendi ihtiyacıymış gibi gideren. İhtiyaç halinde olan birey ve kurumun etnik kimliğine bakılmaksızın insan odaklı çalışan ve çalıştığı her alanda insani ihtiyaçları referans alan toplumun ve bireyin her kesimine ulaşmayı ve onların ihtiyaçlarını canı gönül den  gidermeye çalışan ihtiyaç kredileri ile sürekli kendi toplumunun yanında yer alan bireyselden toplumsala doğru emin adımlar ile ilerleyen ve her projeye destek sağlayan emektar bir banka. Siz değerli müşterilere sürekli hizmet vermek ve götürmek isteyen ekonomik alanda sizleri bir nebzede olsa rahatlatmaya çalışan yükünüze ortak olmak isteyen samimi bir kurum olan ziraat bankası attığı her ekonomik adımda siz değerli müşterilerini düşünerek atmaktadır.

TC Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi doğrultusunda müşterilerin daima kazancını gözeten bir yerden hizmet vermektedir. Bireysel ihtiyaçlarınız doğrultusunda başvuracağınız bu krediye kısa bir süre içinde cevap alabilirsiniz. Bankanın esnek ödeme şekilleri sayesinde zorlanmadan geri ödeyebileceğiniz kredi sayesinde ihtiyacınız olan parayı sağlayabilir ve rahatlıkla geri ödeyebilirsiniz. Ödeme biçimleri oldukça esnek olup müşterilerin kendi gelir durumlarına göre ayarlayabileceği bir düzende ilerler. 60 aya kadar vade imkanı bulunmaktadır.  Bu kredi için gerekli belgeler şunlardır:

 • Bankanın ihtiyaç kredisi için verdiği başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (Bunun yerine sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi de olabilir.)
 • İş yerinden alınan gelir belgesi
 • Bankanın isteyeceği diğer belgeler

Başvurmak oldukça kolaydır. Düşük faizli ihtiyaç kredisi sayesinde hem ihtiyacınızı anında giderebilir hem de rahatlıkla geri ödeyebilirsiniz. Bankanın sağladığı bu düşük faiz oranı sayesinde geri öderken hiçbir sıkıntı yaşamadan, rahat bir biçimde ödeme yapılabilir. Ziraat Bankası bu imkanları sayesinde vatandaşın ihtiyaçlarını en iyi biçimde karşılayarak iyi bir hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Ziraat Bankası müşterilerine pek çok farklı konuda kredi imkânı sunuyor. Böylelikle Ziraat Bankası müşterileri ihtiyaçlarına en uygun kredilerden yararlanırken, oluşturulan en uygun ödeme planları ile kesintisiz müşteri memnuniyeti sağlar. Böylelikle Ziraat Bankası müşterileri hesapta olmayan ya da aciliyet gerektiren ihtiyaçlarını en kolay ve pratik yoldan gidermiş olur.

Bahsini etmiş olduğumuz Ziraat Bankası düşük faizli ihtiyaç kredisi pek çok alanda talep edilebilir. Bu alanlar şu şekilde belirtilebilir:

 • Tüketici Kredisi
 • Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi
 • Enerji Verimliliği Yönetim Kredisi
 • İmar Barışı Kredisi
 • Tüketici Avans Kredisi
 • İpotekli Bireysel Finansman Kredisi
 • Kredili Mevduat Hesabı
 • Eğitim Kredisi
 • Dijital Kredi

Yukarıda bahsi geçen bu kredilerin başvuru kanalı Ziraat Bankası şubeleridir. Yukarıda sözü edilen ihtiyaç kredileri kapsamları farklı olsa da, pek çoğunun 60 aya kadar vade imkanı bulunur. Bu kredilere başvuru noktasında şahsi ve maddi teminat gerektirir. Bunun yanı sıra hemen hemen her düşük faizli ihtiyaç kredisi dilediğiniz gibi ödeme seçeneğini belirleyebildiğiniz esnek bir düzene sahiptir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Alırken Hangi Evraklar Gerekir

Ziraat Bankası Genel İhtiyaçlar Kredisi altında birçok kredi seçeneği barındırmaktadır. Bunlar başta Tüketici Kredisi olmak üzere, Eğitim Kredisi, Dijital Kredi, İmar Barışı Kredisi, İpotekli Bireysel Finansman Kredisi ve Enerji Verimliliği Kredisidir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından Tüketici İhtiyaç Kredilerinin Vadesi 60 ay olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası da bu vade seçenekleri doğrultusunda müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır. Yukarıda belirtilen şartlara haiz ihtiyaç sahiplerinin;

 • Kamu çalışanları için maaş bordrosu,
 • Özel sektör çalışanları için SGK maaş dökümü,
 • Emekliler için aylık maaş dökümü,
 • Bilanço ve gelir tablosu,
 • Vergi levhası,
 • İpotek verilecekse eş rızası olduğuna dair yazı,
 • Ticaret Odası kayıt belgesi,
 • Tapu fotokopisi,
 • Ticaret Sicil Gazetesi,
 • İş yeri imza sirküsü gibi belgeleri tamamlayıp müracaatta bulunmaları halinde talep edilen ve bankanın kişinin gelirine ve kredi notuna bağlı olarak belirleyeceği miktarda kredi tahsisi yapılmaktadır.
Benzer İçerik  Ziraat Bankası Trafik Sigortası, Ziraat Bankası Trafik Sigortası Teklifi

Eğitim Kredisi talep eden öğrencilerin ise düzenli olarak bir işte sigortalı olarak çalışıyor olmaları ve bu işten aldıkları geliri gösteren bir maaş döküm belgesiyle beraber hangi eğitim kurumunda eğitim görmektelerse o kurumdan öğrenim bedelini içeren belge getirmeleri gibi öncelikli şartlar vardır. Banka tarafından kişi tipine göre düşük faizli ihtiyaç kredisinden faydalanma olanakları sunulmaktadır. Kişi tipinden kasıt maaş müşterisi ve kamu çalışanıdır. Ayrıca maaş müşterileri, kamu çalışanları ve emekliler için Ziraat Bankası’nın Dijital Kredi gibi bir seçeneği vardır, müşteriler kredi talepleri ile ilgili ilk başvurularını şubeye gitmeden internet bankacılığı üzerinden yapabilirler, kredileri onaylandıktan sonra kredileriyle ilgili diğer ihtiyaçlarını da internet bankacılığı üzerinden kolayca halledebilirler.

T.C. Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Düşük Faizli Mi?

T.C. ZİRAAT BANKASI ihtiyaç kredisi konusunda farklı seçenekleri bulunmaktadır. Her türlü gereksiniminizi karşılayabileceğiniz % 1,9 ve 60 aya kadar vade imkanı bulunan Tüketici Kredisi, her türlü eğitim/öğretim harcamalarınızı karşılayabileciğiniz 60 aya kadar vadeli Eğitim Kredisi, ev ile ilgili harcamalarınızda yararlanabileceğiniz Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi, gereksinimlerinizi karşılarken para kazanmak istiyorsanız (Vadeli-Vadesiz ya da Yatırım hesabına sahipseniz) T.C. ZİRAAT BANKASI Tüketici Avans Kredisi’nden yararlanabilirsiniz. Yüksek maliyetli harcamalar için uzun vadeli İpotekli Bireysel Finansman Kredisi ile rahatça gereksiniminizi karşılaya- bilirsiniz. Emekli iseniz ve maaşınızı T.C. ZİRAAT BANKASI ile alıyorsanız ya da devlet veya özel sektörde çalışıyorsanız şubeye gitmeden internet ve mobil ortamda djital krediye başvurabilir, kredinizi alabilirsiniz. T.C. ZİRAAT BANKASI size farklı seçenekler sunarken %1,53’lük düşük faizli ihtiyaç kredileri ile sizlere hizmet sunmaya devam ediyor.

Evet ihtiyaçlarınızı karşılamanız için bir çok seçeneğiniz var, ancak bu ihtiyaçlar dışında ev sahibi olmamış ve olmayı düşünüp erteliyorsanız T.C. ZİRAAT BANKASI konut kredisi ile ev sahibi olma hayalinize sizi bir adım daha yaklaştırıyor. Dilerseniz T.C. ZİRAAT BANKASI sizi bu hayale nasıl yaklaştırıyor bir gözatın.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ev almak için yıllarca para biriktirdiniz ama hesaplarınızda hala eksikler çıkıyor belki de ihtiyacınız olan parayı bir türlü toparlayamıyorsunuz. Bu zamanda herkes bir eve sahip olmak istiyor. Fakat ne yazık ki hayat koşturmacasıyla bu parayı toparlamak pek de kolay sayılmıyor. Bu noktada vatandaşlar bir bankadan yardım alıyor. Buna da konut kredisi adı veriliyor. Konut kredisi bağlamında en çok tercih edilen bankalar sıralamasında ilk sırada yer alıyor Ziraat bankası. Bu da şüphesiz ki müşterilerine verdiği güvenden ve elbette ki düşük faizli konut kredisi seçeneklerinden kaynaklanıyor. Ziraat Bankası konut kredisinde tam 120 aya kadar vade sağlayarak sizi sıkıştırmadan borcunuzu yavaş yavaş ödeyebilmenize olanak veriyor. Ziraat Bankası konut kredisi ile satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilmemizi sağlıyor. Bunun dışında Ziraat Bankası’nın bu konuda birkaç şartı daha var. Kredi çekeceğiniz gayrimenkulün üzerine ipotek konulur. Gerekli görülmesi halinde de ek teminat talep edilebilir. Ayrıca kredi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapıldığını da bilmekte fayda var.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Alma Örneği

Konut Kredileri, günümüzde en çok başvurulan kredi türlerinden biridir. Ev sahibi olmak isteyenlere büyük bir kolaylık sağlayan  konut kredilerinde, düşük faiz uygulanmaktadır. Konut kredilerinde, 120 aya kadar vade imkanı bulunmaktadır.

Düşük faizli konut kredisi başvurusunda bulunmak için, başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport, çalışma durumunuza göre gelir belgesi, satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi gibi dokümanlar gerekmektedir. Ayrıca, serbest meslek mensubu kişiler için bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi ve tüzel kişiliklerin ortağı olan kişiler içinse ortak olunan şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi gereklidir. Bunlar haricinde, şubeden talep edilen bir takım belgeler de olmaktadır.

Düşük faizli konut kredisi kategorisinde birçok kredi seçeneği mevcuttur. Çalışanın Artısı Konut Kredisi, Emeklinin Artısı Konut Kredisi bu kredi seçeneklerinden bazılarıdır. Kredi miktarları ise, seçilen krediye göre değişmektedir. 100 000 liralık krediler olduğu gibi, 500 000 liralık krediler de bulunmaktadır.

Konut kredisi hesaplamak için bankanın internet sayfasından faydalanabilirsiniz. Hesap makinesine, kredi türü, kredi tutarı, kredi vadesi ve faiz oranı gibi verileri girerek aylık taksit miktarını hesaplayabilir böylelikle ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası konut kredisine başvurmak için belirli koşullar bulunmaktadır. Öncelikli 18 yaşını doldurmuş olmanız ve gelirinizi resmi olarak belgelendirebiliyor olmanız gerekmektedir. Alacağınız konutun, tapuda ‘mesken’ olarak geçmesi de başvuru koşulları arasındadır. Eğer evliyseniz, eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz gerekmektedir. Ayrıca, kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması da koşullar arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Düşünceler

Sadece bir banka olmanın ötesini hedefleyen banka sizleri bir yuva sahibi yapmayı kendisine hedef olarak gören ve bu alanda sürekli yeni hamleler yaparak sürekli yeni bireyleri ev sahibi yapmaya çalışan Ziraat Bankası Konut Kredisi ile bu alan da ne kadar samimi ve ciddi olduğunu göstermektedir. Bireylerin hayallerini kendi hayali olarak gören ve sürekli onları kendini düşünür gibi düşünen aileden biri gibi. Köklü geçmişi ile sürekli ev sahibi olmak isteyenlere umut olmaya çalışan banka her hamlesi ile aile kurmaya çalışan ya da ailesi ile birlikte daha güzel bir yuva kurma çabası olan ailelere desteğini hiçbir zaman çekmemiştir. Aileyi toplumun temel taşı olarak gören ve aile kavramının sürekli korunması gerektiğine inanan ve korunması için elinden gelen her hamleyi titizlik il yapan toplumun temel dinamiklerini koruma altına alarak kültüre ve geleneğe sürekli sahip çıkmaya çalışmaktadır. Bu denli bir hassasiyet ile yaptığı her konut hamlesi bireyleri yuva sahibi yapmaya bir adım daha yaklaştıracaktır.

TC Ziraat Bankası Konut Kredileri İçin Neler Diyor

Günümüzde birçok insanın hayali kendi evinin, yazlığının ya da iş yerinin sahibi olabilmektir. Ama birçok insanın ortak derdi de bir anda konut alacak paranın olmamasıdır. Bir anda o parayı ortaya koymak çok zordur. Bankaların konut kredileri de bu esnada devreye girer. Ama birçok bankanın sağladığı kredinin faizi Ziraat Bankasına göre çok fazladır. Ziraat Bankası müşterilerine düşük faizli konut kredisi sunarak zor durumda kalmadan kredi imkanını kullanabilmesini sağlamıştır. İnsanlar sağlanan bu kolaylık sayesinde rahat rahat konut alabilmektedir. İnsanlarının geleceğine yaptığı bu yatırımın, bankanın sağladığı ödeme kolaylıklarıyla geri dönüşünü de çok rahat sağlamaları sağlanmıştır. Kendi evinde kira verir gibi ödeyerek birkaç yıl içerisinde ev sahibi olmak bu kredi sayesinde mümkündür. Bu kredi imkanından yararlanarak kendi evinizin, dükkanınızın sahibi olarak kira verme derdinden birkaç yıl içerisinde kurtulabilirsiniz. En düşük faizlerle ve ödeme kolaylıklarıyla müşterisinin daima yanında olan Ziraat Bankasının düşük faizli konut kredisinden mutlaka faydalanmalısınız.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Çeşitleri

Pek çok insan Ziraat Bankası konut kredisi ile konut sahibi oluyor. Ziraat Bankası konut kredi hususunda pek çok alternatifi müşterilerine sunuyor. Ziraat bankası düşük faizli konut kredisi kapsam alanları aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Konut Kredisi
 • Enflasyona Endeksli Konut Kredisi
 • Yeşil Ev Konut Kredisi
 • Ortak Konut Kredisi
 • İnşaat Tamamlama Kredisi
 • Arsa Kredisi
 • Bireysel İş Yeri Kredisi
 • Ortak İş Yeri Kredisi

Yukarıda bahsi geçen Ziraat Bankası düşük bütçeli konut kredisi kapsam alanları ile siz de pek çok insan gibi konut sahibi olabilirsiniz. Bu kredi olanakları çeşitli vade imkanlarını müşterilerine sunar. Pek çoğu ise 120 ve 180 aya varan vade süresine sahiptir. Bunun yanında kredi çekilen konuta ipotek tahsis edilme koşulu mevcuttur. Kredi vadesi boyunca kredi çekilen konuta hayat, iş yeri ve zorunlu deprem sigortası yapılma durumu söz konusudur. Yukarıda bahsi geçen kredi alanlarının farklı gereklilikleri mevcuttur. Başvurular ise Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirilir. İnternet sitesi üzerinden detaylarını inceleyebilmeniz mümkün.

Ziraat Bankası Konut Kredisinde Detaylar

Ziraat Bankası müşterilerine Konut ve Gayrimenkul Kredisi altında Enflasyon Endeksli Konut Kredisi, Yeşil Ev Konut Kredisi, Ortak Konut Kredisi, İnşaat Tamamlama Kredisi, Arsa Kredisi, Bireysel İş Yeri Kredisi ve Ortak İş Yeri Kredisi şeklinde krediler ile hizmet vermektedir. Konut Kredisi konutun eksper tarafından belirlenecek değerinin en fazla %80’i oranında kredi kullanımına olanak verir. Konut kredisi başvurusunda da gelir belgesi istenir, bunun yanında krediye konu olan konut üzerine ipotek konulmak suretiyle rehin işlemi yapılır. Kredi vadesi süresince bahse konu konuta zorunlu DASK Sigortası ve kredi sahibine hayat sigortası yapılması zorunludur. Bu şartlar Konut ve Gayrimenkul Kredisi altındaki diğer kredi türleri için de geçerlidir. Ziraat Bankası, şartları taşıyan ve talepte bulunan kişilere diğer bankalara nispeten kamu bankası olması ve mevcut hükümetin uygulamaları çerçevesinde düşük faizli konut kredisi olanağı sağlamaktadır.

T.C. Ziraat Bankası Konut Kredisi Sigortaları

Hayatın daha pahalı hale geldiği şu günlerde yaşamın zorluklarıyla masraflarınızı karşılamaya çalışırken bir de ev kirası ödemeye çalışan her yeni gün ev alma hayali kuran ancak masraflar altında ezilip hep daha sonraya bırakanlar artık üzülmeyin..! T.C. ZİRAAT BANKASI 120 ay vadeli %1,55’lik düşük faizli konut kredisi ile ev sahibi olma hayallerinize sizi bir adım daha yaklaştırıyor. Üstelik kredi süresince hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası da yapılıyor.

Günlük hayatta ihtiyaçlar, masraflar gibi sorunların dışında ulaşım sorunu da mevcut . Hele ki bir de büyükşehirde yaşıyorsanız. Evet otobüs, minibüs, metrobüs, dolmuş, taksi gibi ulaşım araçları mevcut, ancak bunların çoğuna yetişebilmek için her gün bir kaç saat erken kalkmanız gerekiyor, üstelik bir de trafik ve kalabalık sorunlarıyla mücadele etmek zorunda kalıyorsunuz,bunun yanında yaşadığınız stres ise cabası.İlçe gibi küçük yerlerde yaşıyor olsanız da aynı şekilde stres yaşamak zorunda kalıyorsunuz. Evet bir taşıt sahibi olmak belki fazladan masraf demek, ancak her gün aynı stresi ve koşuşturmayı yaşamaktan bunalmış ve bıkmışsanız ya da artık bir taşıt sahibi olup” istediğim yere istediğim zamanda ulaşayım” gibi bir düşünceniz varsa T.C. ZİRAAT BANKASI taşıt kredisi bu hayalinize ulaşmak için, bütçenizi zorlamadan uygun ödeme koşullarıyla sizi hayallinize kavuşturabilir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası müşterilerine sunduğu taşıt kredisi fırsatı ile pek çok insanı taşıt sahibi yaptı. Sunmuş olduğu düşük faizli taşıt kredisi ile Ziraat Bankası sektöründe öncü bankalardan biridir. Taşıt kredisi için pek çok alanda başvurular gerçekleşiyor. Bireysel taşıt, kurumsal taşıt ve girişimciye ait taşıt kredileri banka bünyesinde mevcut. Siz de gereksinim duyduğunuz taşıtı Ziraat Bankası düşük faizli taşıt kredisi imkânı ile en kolay yoldan elde edebilirsiniz.

Ziraat Bankası düşük faizli taşıt kredisi kapsam alanları şu şekilde belirtilebilir:

 • Taşıt Kredisi
 • Transfer Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi; diğer bankalardan yararlandığınız taşıt kredisini Ziraat Bankası ile yapılandırmanız ve düşük faizli kredi taksit seçenekleri ile ödeme miktarınızı azaltmanız mümkün. Taşıt kredisi 0 km ve en fazla 5 yıllık araçlar için kullanılabilir. Taşıt kredisinde 60 aya kadar vade imkânı bulunur. Bununla beraber hafif ticari araçların (minibüs, pick-up, kamyonet vs…) alımı için kredi kullanılabilir. Kredi süreci boyunca kasko ve sigorta yapılması zorunludur.

TC Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hakkında bilgi

Ziraat Bankası taşıt kredisiyle de müşterisinin yanındadır. Sağladığı taşıt kredisi sayesinde vatandaşın rahatça kendi otomobilinin sahibi olmasını amaçlamıştır. Bunun için müşteriyi mağdur etmeden düşük faizli taşıt kredisi imkanıyla herkesin bu krediden faydalanabilmesini amaçlamıştır. Herkesin kendi taşıtının sahibi olabilmesi için düzenlenen faiz oranları müşterilerin daima lehinedir. Esnek ödeme koşulları da bankanın müşterinin yanında olduğunun bir göstergesidir. Her müşteri kendi ödeme koşullarına uygun bir biçimde aylık ödemesini yapar. Bankanın sağladığı bu imkan sayesinde herkes aklına yatan taşıtı alabilmektedir. Kredinin özellikleri:

 • Kredi süresince hayat sigortası ve kasko yapılmaktadır.
 • Kredi 0 km ile 5 yıllık araçlarda kullanılabilir.
 • Bankanın diğer kredilerde de sağladığı gibi 60 aya varan vade imkanı sunulmaktadır.

Banka kendi lehine olarak aracı rehine edebilir. Gereken durumlarda başka teminatlar da istenebilir. Taşıt kredisi sayesinde hem bireysel hem de ticari aracınızın sahibi olabilirsiniz. Araç kiralama derdiniz olmadan bütün yolları kendi aracınızla aşabilir ve kredinin sunduğu imkanlardan faydalanarak rahatlıkla geri ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 48 Aya Kadar Vadeli

Ziraat Bankası Taşıt Kredileri özellikleri nelerdir? Taşıt kredisinden yararlanmak için bazı koşullar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, taşıtın 0 km ve en fazla 5 yaşında olması hususundadır. Kredi boyunca, hayat sigortası ve kasko yapılması da zorunludur.

Düşük faizli taşıt kredisi için en fazla 48 ay vade imkanı bulunmaktadır. Çekilebilecek kredi miktarı ise en fazla 200 000 TL olmaktadır. Faiz oranları kredi türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Taşıt kredilerine başvurular, Ziraat Bankası şubelerinde yapılabilmektedir.

Düşük faizli taşıt kredisi hesaplama, Ziraat Bankasının internet sayfası üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Tutar, vade ve faiz oranı gibi bilgiler kullanılarak aylık taksit miktarları kolayca hesaplanabilmektedir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi başvurusunda gerekli olan evraklar ise nüfus cüzdanı, ikamet belgesi veya fatura, araç ruhsat fotokopisi ve gelir belgesi olmaktadır. Gelir belgesi memurlar için maaş bordrosu, özel sektör çalışanları için maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri, emekliler için emekli aylık dökümü, çiftçiler için çiftçilik belgesi ve arazi tapu fotokopileri olmaktadır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 60 Aya Kadar Vadeli

Bu zamanda herkes altında güzel bir arabası olsun istiyor. Kimi işi dolayısıyla bir arabaya sahip olmak istiyor, kiminin yıllar yılı hayallerini süslüyor, kimi hafta sonu çocuklarını da alıp rahatla pikniğe, denize gidebilmek istiyor. Bu noktada devreye düşük faizli taşıt kredisi giriyor. Düşük faizli taşıt kredisi deyince de akla elbette ki Ziraat Bankası geliyor. Ziraat Bankası taşıt kredisinde müşterilerine 60 aya kadar vade imkanı sunuyor. Üstelik taşıt kredisine başvurmak için artık evinizden çıkmanıza bile gerek yok. Tüm bankacılık hizmetleri Ziraat Bankası’nın gelişmiş teknoloji ağıyla tek tık ile cebinizde oluyor. Elbette ki Ziraat Bankasının da bu noktada koyduğu bazı şartlar bulunuyor. İlk olarak taşıt kredisi 0 km ve en büyük beş yaşında olan araçlar için kullanılabiliyor. Araç rehini teminat olarak alınıyor ve gerekli görülürse ek teminat isteniyor. Kredi boyunca hayat sigortası ve kasko yapıldığını bilmekte de fayda var elbette. Ruhsatta hususi olarak kaydedilmesi şartıyla da ticari araçların alımında da taşıt kredileri kullanılabiliyor elbette ki.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Düşük Faiz Oranlı Mı?
Toplumda Toplumun eksikliğini hissettiği tüm alanlara koşmaya ve onların dertlerine derman olmayı ilkeleri arasına koyan ziraat bankası bireylerin ve toplumların arasındaki mesafeleri kısaltmak için vermiş olduğu  Ziraat Bankası düşük faizli taşıt kredisi toplumu epey bir rahatlatmaya yönelik etkili ve başarılı bir hamledir. Bireylerin özgürce istediği yere gitme isteğini içtenlik ile karşılayan ve buna çözüm önerileri sunan banka her kesime özel ve bireylerin gelirleri ile orantılı sunduğu kredi imkanları ile onları hayallerine bir adım daha yakınlaştırmayı kendi hayali olarak gören ve bu hayalin peşinde sonuna kadar gitmekte kararlı olan banka bireylerin her alanda ki ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz demeden sürekli kendini güncellemeyi başaran bireyleri zor durumda bırakmadan en esnek kredileri sunarak onları kendi ailelerinde biri olarak gören ve ihtiyacı gidermeyi kendine şiyar edinen banka hayatın ve toplumun her alanın da ihtiyaçları giderebilmek adına sürekli yeni yollar ve yöntemler denemeye çalışmaktadır.

Ziraat Bankası Normal Otomobil Kredisi

Ziraat Bankası’nın Taşıt Kredisi altında Transfer Taşıt Kredisi ve Normal Taşıt Kredisi olarak seçilebilecek iki hizmeti bulunur. Banka, Normal Taşıt Kredisi ile müşterilerine sıfır ve ikinci el araç sahibi olabilme imkânlarını düşük faizli taşıt kredisi olarak sunmaktadır. Transfer Taşıt Kredisi ise önceden başka bankalardan Taşıt Kredisi hizmetini kullanan ama sonradan Ziraat Bankasını tercih eden müşteriler için kolaylık sağlamak adına sunulan bir hizmettir. Aynı İhtiyaç Kredilerinde olduğu gibi, Taşıt Kredilerinde de Ziraat Bankası en fazla 60 aya varan vade seçeneği sunar. Taşıt Kredisinin içinde hususi olarak tescil belgesinde belirtilmek suretiyle hafif ticari taşıtlar için kredi alabilme olanağı sunan Ziraat Bankası, aynı zamanda müşterilerine hayat sigortası ve müşterilerinin taşıtları için kasko sağlamaktadır. Eğer müşteriler, belirli kredi ödeme süreleri içinde ödemelerini yapmazlar ise bankanın taşıta el koyma hakkı bulunmaktadır. 60 aya kadar vade olanağı sağlamak gibi Normal Taşıt Kredisinde sunulan imkânlar aynı zamanda Transfer Taşıt Kredisi için başvuran müşteriler için de geçerli olup, araçlarının en fazla 5 yaş olması istenmektedir.

Benzer İçerik  Ziraat Eft Saatleri 2022-2023 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Formunda Gerekenler

Araba sahibi olmak ya da aracınızı yenilemek için Ziraat Bankası taşıt kredisi yardımınıza koşuyor. Hem de düşük faizli taşıt kredisi imkanıyla 60 aya kadar vade (5 yaşına kadar olan taşıtla için de geçerlidir) fırsatı veriyor.


Müşterilerine 1,76 faiz oranı ve   en az 5000 TL’lik paketle başvuru imkanı sunuyor. Dilediğiniz araç için ikinci el veya 0 ) bankamız  kredi süresince kasko ve hayat sigortası da vererek  müşterilerimizin güvenliğini koruyor.  Taşıt kredisi hakkında istediğiniz zaman Ziraat Bankası web sitesinden gerekse çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz ziraat bankası web sitesinden taşıt kredisi için kredi tipinizi seçerek başvuru için sizden istenen belgelere de ulaşabilirsiniz.

Gerekli olan belgeler müşterilerimize kolaylık sağlamak adına aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Başvuru formu,
 • Kimlik veya sürücü belgesi,
 • Gelir belgesi,
 • Çalıştığı meslek grubuna üye olduğuna dair üyelik belgesi  veya varsa ortağı olduğu olduğunuz şirkete ait  ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • NOT: Bankamızın teminatı için araç rehin olarak alınır. Gerekli görüldüğü durumlarda ayrıca teminat alınabilir.

T.C. Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Sigortaları Neler?

Bir taşıt almaya karar verdiniz, ya da iş için ticari bir araca ihtiyacınız var. Almak istediğiniz taşıt sıfır km de olabilir, ikinci el bir taşıtta olabilir ya da ticari bir taşıt. İsteğiniz ne olursa olsun T.C. ZİRAAT BANKASI 60 aya kadar vade imkanı ve düşük faizli taşıt kredisi ile istediğiniz taşıta sahip olabilirsiniz. Krediniz süresince hayat sigortası ve taşıtınıza kasko yapılmaktadır. Ayrıca diğer bankalardan kullandığınız taşıt kredinizi T.C. ZİRAAT BANKASI üzerinden yapılandırırsanız düşük faizli Transfer Taşıt Kredisiyle cebinizi zorlamadan taksitlerinizi rahatça ödeme imkanı sunuyor.

Hayatın içinde birçok zorlukla karşılaşıp bu zorlukları aşmaya çalışırken bir de esnafsanız daha büyük zorluklarla baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Ürün alımları, iş yeri masrafları derken nakitin yetmediği zamanlar olabilir. Ya da artık kendi işinizi yapmak istiyorsanız T.C. ZİRAAT BANKASI esnaflara özel kredi seçenekleri ile hem bütçenizi destekleyebilir, hem de Bireysel İş yeri Kredisi ile kendi iş yerinizin sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz koşullarına aşağıda göz atabilirsiniz;

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Ziraat Bankası’nın Esnaf Kredisi adında bir kredi seçeneği olmamakla birlikte ticari işletmelere KOSGEB Destek Kredisi, Turizm Destek Kredisi, Eczane Destek Kredisi, KOBİ Destek Kredisi, Kadın Girişimci Destek Kredisi gibi düşük faizli esnaf kredileri bazında seçenekler sunmaktadır. KOSGEB Destek Kredisinden yararlanmak isteyen küçük veya orta ölçekte işletme işleten esnaflar, işletmelerinin nakit ihtiyaçlarını Ziraat Bankası şubelerinden kolaylıkla halledebilirler. KOSGEB için gerekli şartlardan bazıları şunlardır:

İşletme sahibinin;

 • Son 2 yıla dair vergi levhası, gelir bilançosu veya hesap belgeleri,
 • Eğer işletme sahibinin mal varlığı varsa buna/bunlara ait sahiplik belgesi,
 • Eğer herhangi bir odaya üyeliği varsa bu üyeliği gösteren oda belgesi gerekmektedir.

Bu şartlar ayrıca diğer esnaf kredilerinde de geçerlidir. Ülkemizde Turizm Sektörü önemli bir yer kaplamaktadır ve bundan dolayı bu sektördeki işletmelere kolaylık sağlamak adına Ziraat Bankası Turizm Destek Kredisiyle müşterilerinin yanındadır. Aynı şartları istemesinin yanı sıra müşterilerine hem vade dönemi hem de ödemeler açısından bir esneklik sağlar. Ödemesiz dönemde en az 2 yıl ödeme yapılmaması gibi bir avantaj bulunur. Kadın Girişimcilere de özel düşük faizli kredi seçenekleri sunulmaktadır. Eczane Destek Kredisi adı altında eczacılara da cazip seçeneklerle kredi sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Çeşitleri Neler?

Ziraat Bankası esnaf kredisi pek çok küçük iş yerine finansal kolaylık sağlıyor. Böylelikle küçük iş yerleri büyümeye gidebiliyor ve ayrıca gelişen ufak mali krizleri önleyebiliyor. Ziraat Bankası düşük faizli esnaf kredisi ile küçük iş yerlerinin ilk tercih ettiği banka olma özelliğini taşıyor. Geçmişten günümüze tarımı, çiftçiyi ve iş gücünü destekleyen Ziraat Bankası, esnafı da bu noktada sonuna kadar destekliyor.

Ziraat Bankası esnaf kredisi bağlamında pek çok alan mevcuttur. Bahsi geçen bu alanlar nakdi olarak şu şekilde belirtilebilir:

 • Rotatif Kredi
 • İskonto Kredisi
 • Spot Kredi
 • Nakit Yönetimi Kredisi
 • Gün İçi Kredi
 • Taksitli Krediler
 • Döviz Kredileri
 • Ticari Kredili Mevduat Hesabı
 • İVME Finansman Paketi
 • Ekonomi Değer Kredisi

Bahsi geçen bu kredilerin vadeleri de birbirinden farklılık gösterir. Genel olarak çekilen kredi taksitler şeklinde geri ödenir. Her işletmenin yapısına uygun ödeme planı belirlenerek işletmelerin kolay ödeme planı sağlanmasında yardımcı olunur. Ve de vade süreci boyunca kredi faizi asla değişmez. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek ihtiyacınız olan krediyi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Kobilere Düşük Faizli Mi?

KOBİ Kredisi olarak da bilinen Esnaf Kredileri, esnafların işlerini geliştirmek, ilerletmek amaçlarıyla, ödeme kolaylığı koşuluyla bankalardan aldıkları kredilerdir. Düşük faizli esnaf kredisi, esnafların işlerini geliştirmelerinde yardımcı olmaktadır. Bu krediden faydalanmak isteyenlerin, KOBİ statüsünde olması koşulu vardır. KOBİ Kredisi koşulları, her bankada farklılık göstermektedir.

Ziraat Bankası Düşük Faizli Esnaf Kredisi, iş kurmak veya işini geliştirmek isteyenlerin yolunu açmaktadır. Faiz oranları düşük olan bu krediye başvuruda bulunmak için en yakın Ziraat Bankası şubesinden yardım alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisini Hangi Oda Üyelerine Verir?

Esnaf kredisi, bir diğer adıyla Kobi kredisi olarak karşımıza çıkıyor son yıllarda… Esnafların ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmeleri veya işlerini genişletebilmeleri amacıyla verilen düşük faizli esnaf kredisi elbette esnaflarımızın ellerini oldukça rahatlatır nitelikte. İşletmenin finansmanına oldukça büyük katkı sağlayan Ziraat Bankası, esnaf kredisinde de kolay ödeme koşulları sağlıyor elbette. Ziraat Bankası, esnaf kredilerine şubelerinden kolayca başvurabilmeye olanak sağlıyor. Ziraat Bankası’nın esnaf kredisi olanaklarından Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası veya Ticaret Borsası üyesi olan, Türkiye sınırları içinde bulunan, döviz büfesi, kooperatif, faktoring şirketi olmayan işletmeler gönül rahatlığı ile faydalanabiliyor. Esnaf kredilerinde vadeler on sekiz aya kadar uzanabiliyor. Esnaflar işlerini Ziraat Bankası’nın esnek ödemeli kredileri ile büyütüyor. Yavaş yavaş ödüyor, dara düşmüyor. Ziraat bankası esnaflarımızın her daim yanında olmaya devam etti ve devam ediyor. Esnaflarımız ise en büyük destekçisi Ziraat Bankasının da katkıları ile büyümeye ve gelişmeye her daim devam ediyor.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi İçin Düşünceler

Bir Bankadan ötesi olmak için sürekli sınırları zorlayan ve toplumun her alanına ulaşmak için yoğun bir çaba sarf eden banka her zaman işçisinin, emekçisinin ve esnafının yanında olmuştur. Yaptığı  Ziraat Bankası düşük faizli esnaf kredisi ile bu söylediklerinin arkasında adeta bir dağ gibi duran banka emekçi olan esnafını asla unutmamaktadır mahalledeki her esnafın yardımına koşmaya çalışan onları zor günlerinde yalnız bırakmayan yardım elini sürekli bu değerli bireylere  hak ettiği değerin fazlasını vermek için gece gündüz demeden sürekli ekstra mesailer ile onların dertlerine derman bulmayı kalite kriterleri arasına koyan banka bir bankadan fazlası olmak için sürekli güncellenen ve yenilenen bilgi birikimleri ve personelleri ile ekonominin en küçük yapıtaşı  olan esnafını hiçbir zaman unutmaya yeltenmemiştir. Ekonominin bel kemiğini oluşturan esnafımızın arkasında durmadığı bir an bile olmayan banka bu ilkesini hiçbir zaman bozmadan emin adımlar ile ekonominin can suyu olan esnafına sahip çıkarak onları ekonominin incileri haline getirmeye çalışmaktadır.

TC Ziraat Bankası Uygun Faiz Oranlı Esnaf Kredisi

Ziraat Bankası her meslek kolunun yanında olduğu kadar esnafın da daima yanındadır.  Her türden meslek koluna katkıda bulunmak için sağlanan krediler insanların girişimcilik fikrine sahip çıkmaktadır. Sağlanan krediler sayesinde insanlar kolaylıkla fikirlerini hayata geçirebilmektedir. Esnaf kredisini kullanarak işletmenizin her türlü ihtiyacına finansman sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası bu konuda sağladığı kredi imkanı sayesinde daima esnafın yanındadır.  Düşük faizli esnaf kredisiyle işletmenizi zor duruma sokmadan geri ödeme koşullarıyla kredi imkanından faydalanabilmenizi amaçlamaktadır. Bu kredi esnafın yüzünü güldürmeyi başararak rahat nefes almalarını sağlamıştır. Herkesin kendi işinin sahibi olmasını hedefleyen banka esnek ödeme koşulları konusunda da vatandaşı mağdur etmemeyi başarmıştır. Faizden korkmadan kredi çekebilir, ödeme koşullarının rahatlığından faydalanabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz işe esnaf kredisi sayesinde sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız kadar alabileceğiniz kredi sayesinde hayalinizdeki işletmenin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak kadar para tahsis edebilirsiniz. Esnafın yanında olan Ziraat Bankası düşük faizli esnaf kredisiyle tüm müşterilerini memnun etmeyi başardı. Ödeme biçimlerinde uyguladığı taksitlendirmeyle de esnafın cebini zarara uğratmadan kullanabileceği bir kredi.

T.C. Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Ekonomik olarak zorlandığınız bir dönemde misiniz ? İş yerinizin masraflarını karşılamakta zorluk mu çekiyorsunuz? Artık nakitiniz yetmiyor kredi mi almak istiyorsunuz ? T.C. ZİRAAT BANKASI Kredi Garanti Fonu destekli düşük faizli Esnaf Kredisi ile bütçenizi ferahlatabilirsiniz. Başvuru şartları ; İş yerinizin yurt içinde faaliyet göstermesi, Kobi özelliklerine uygun bir işletmenizin olması, Esnaf ve sanatkâr, serbest meslek grubu, tarım işletmesi ya da çiftçi, Hava yolu işletmesi, seyahat temsilcisi gibi işletme yada kuruluşunuzun olması gerekmektedir. Esnaflarımıza özel avantajlarını ise aşağıda inceleyebilirsiniz;

*Rotatif kredisi; Sıkıştınız ve nakite mi ihtiyaç duyuyorsunuz ? Nakitiniz hesabınızda beklesin. Rotatif kredi ile 12 ay vadeli borçlu cari hesap kredisine başvurabilir, hem size uygun faiz oranları hem de dilediğiniz ödeme seçenekleri ile bütçenizi destekleye- bilirsiniz.

*İskonto kredisi; Senet vadesi beklemeden, senet portföyünüzü üstlenen Ziraat Bankası işletmenizin nakit ihtiyacını karşılayabilmeniz için size uygun faiz oranları ile işletmenize ödeme kolaylıkları sağlıyor.

*Gün İçi Kredisi; İşyerinizin günlük acil nakit ihtiyacını gün içi kredisine başvurarak karşılayabilir ve iş yerinize hızlı şekilde rahat bir nefes aldırabilirsiniz.

*Nakit Yönetimi Kredisi; Vergi, sgk pirimlerinizi ve telekomünikasyon vb. ödemelerinizi zamanında yapabilmeniz için size kolaylıklar sağlar.

*Taksitli Krediler; Vadeniz süresince değişmeyen faiz oranıyla uygun ve esnek ödeme planları ile iş yerinizin nakit ihtiyaçlarını ertelemeden kolaylıkla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

*Döviz Kredisi; 24 ay vadeli ihracat ve teslim faliyetlerinde bulunan ve özel ihracat şartlarını yerine getiren işletmeniz için nakit döviz ihtiyacınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

*Spot Kredisi; 6 ay vadeli olarak kullanılan dönemde sabit faizli uygun ödeme koşullarıyla işyerinizin kısa zamanlı nakit ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

*Kredili Mevduat Hesabı; Gecikme faizi ödemeksizin hesabınızda paranız olmasa bile faturalarınızın hızlı ve güvenilir bir şekilde ödenmesi ile iş yerinizin nakit ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

*Plaka Kredisi; 60 aya kadar vade ve her ay eşit taksitlerle ödeyebileceğiniz minibüs,dolmuş,otobüs gibi toplu taşıma araç sahipleri ve yolcu taşıyan taksi sahipleri her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz krediler ile ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

*Kredi Garanti Fonu; İşletme kredisinde 1 yıl ödeme olmadan 5 yıla kadar veya (yatırım kredisinde) 3 yıl ana para ödemeden 10 yıla kadar vade imkanlarıyla T.C. ZİRAAT BANKASI sizlere desteğini sürdürüyor.

TOBB’ne üye bir kobi işletmeniz varsa ve finansman güçlüğü çekiyorsanız finansman ve teminat destekli T.C. ZİRAAT BANKASI TOBB-KOBİ DESTEK KREDİSİ’ne başvurabilir, işletmenize destek sağlayabilirsiniz. Aşağıda TOBB-KOBİ DESTEK KREDİSİ’ne başvuru şartlarını okuyabilirsiniz;

*Ticaret, Sanayi, Deniz ticaret odaları üyeliği bulunan bir işletmenizin olması,

*Yurt içinde etkin olan bir işletmenizin olması, firmanızın Kooperatif döviz müessesesi olması, gerçek veya tüzel bir kişiliğe sahip kobi olmanız gerekmektedir.

T.C. ZİRAAT BANKASI TOBB Destek Kredisi ile maksimal sınır için aylık %1,85 faiz oranı ve 18 ay vade imkanı ile kobi’ye destek sağlıyor. Başvuru için sadece bağlı bulunduğunuz oda ya da borsadan alınan “T.C. ZİRAAT BANKASI TOBB Kobi Destek Üyelik Belgesi”ne ihtiyacınız var.

Turizm işletmeniz mi var ya da turizm iş ortaklığı mı yapıyorsunuz?  Krediye mi ihtiyaç duyuyorsunuz? T.C. ZİRAAT BANKASI turizme yatırım kredilerini desteklerken uzun, orta ve kısa vadeli işletme finansmanı kredisi ile siz turizm işletmecilerine rahat bir nefes aldırıyor. Özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda bulabilirsiniz;

*Esnek vade imkanı,

*Maksimal 2 yıllık ödemesiz dönem(yatırım kredileri için) 7 yıl vadeli,

*Ödeme olmayan dönem,

*Sezon ödemesi olan İşletme Finansmanı Kredisi gibi özellikleri mevcut. Dinlence yerleri, seyahat işletmeleri, ulaşımla ilgili olan mesleklere özel kredi olanakları da bulunuyor.

Ekonomik olarak zorlanan bir meslek grubu daha var ki o da eczaneler, Eczaneler de zaman zaman mali sıkıntılar yaşayabilirler. Eczane sahibi iseniz ve böyle bir durumdaysanız T.C. ZİRAAT BANKASI Eczane Destek Paketi ile yaşadığınız mali sıkıntıdan kurtulmanız için siz değerli eczacıların hep destekçisi olmaya devam ediyor. Eczane Destek Paketi’nin size özel avantajlarını aşağıda öğrenebilirsiniz;

*Her türlü ihtiyaçlarınız için,

*Tüm banka işlemleriniz için,

*Nakit yönetme uygulamaları,

BES ve sigorta sorunlarınızın çözümlerine kadar bir çok konuda yardımcınız oluyor.

SGK tahsilatlarınızı T.C. ZİRAAT BANKASI üzerinden gerçekleştiriyorsanız, internet bankacılığınızı ve 2 adet ödeme emrinizi T.C. ZİRAAT BANKASI’ndan yapmışsanız size özel diğer özelliklerinin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz;

SGK matlubunuzu beklemeksizin, güvence aramaksızın size özel faizli kredi olanakları,

Masraf olmadan havale ve EFT muameleleri,

Hesap işletim ederleri imtiyazları,

Avantajlı POS ve Ödeme Kaydedici Cihazlar için mali öneriler,

Gidersiz çek karnesi imtiyazları,

Kendiniz, eşiniz ve 18 yaşından büyük evlatlarınız için de yararlanabileceğiniz size özel Bireysel Emeklilik teklifleri,

Mesleğin riskleri göz önüne alınarak güvenli ve avantajlı Eczane Paket Sigortası gibi imkanları ile sizin için en iyi desteği sağlıyor.

Hayatta kadın olmak zordur, fakat iş hayatında kadın olmak çok daha zordur. Kadın olmanın zorlukları bir yana eğer kadın işletmeci iseniz ve mali olarak işin içinden çıkamıyorsanız T.C. ZİRAAT BANKASI Kadın Girişimci Destek Paketi ile iş yaşamında gücünüze güç katabilirsiniz. Dilerseniz kadın girişimci olarak ne gibi kazanımlara sahip olabileceğinizi aşağıda inceleyebilirsiniz;

Hazineden destekli Kredi Garanti Fonu düşük faizli kredi kullanma,

T.C. ZİRAAT BANKASI’ndan internet banka işlemlerinizi yapmışsanız ve en az 2 adet otomatik ödeme emri vermişseniz, internet ve mobilden yaptığınız tüm banka havale ve EFT‘lerinizde masraf olmadan yararlanma,

Kredi ayırma masraflarınızda %50 tenzilattan yararlanma,

60 ay vadeli nakit kredilerinizde, iş yeri alımlarınız da ise 96 ay vadeli ayrıcalıklı fiyatlardan yararlanma,

Yıllık kart ücreti ödemeden KOBİ KART sahibi olma şansı,

Teminat mektuplarınızda özel komisyon,

Kendiniz, eşiniz ve 18 yaş üstündeki çocuklarınızı da dahil edebileceğiniz size özel Bireysel Emeklilik plan önerileri,

İş grubunuzda yaşanılan riskler göz önünde tutularak teminatlandırılmış size özel sigorta hizmetleri ile siz emekçi kadın girişimcilerin her daim destekçisi oluyor.

Hiç şüphesiz hayatta herkesin kendine göre zor bir hayatı var. Fakat engellilerin hayatı hep zordur. Bedensel, zihinsel yada görme engelli olmaları farketmeksizin bir çok zorluk yaşamlarının bir parçasıdır. İş hayatında ise en dezavantajlı gruptur. Eğitimleri olsa dahi tercih edilmemektedirler. Eğer sizde bir engelli iseniz ve bir işletme sahibi iseniz ya da bir işletme şirketine ortak engelli bir bireyseniz veya engelli bireylere iş olanağı sunan bir şirketseniz T.C. ZİRAAT BANKASI Engelsiz Destek Paketi ile hem siz engelli girişimcilerin ticari hayatta tutunmaları için güç oluyor, hem de engelli bireylere destek olan siz değerli işveren firmalara yardımcı oluyor. Engelsiz bir yaşam için elini taşın altına koyan T.C. ZİRAAT BANKASI’nın siz engelli girişimcilere ve engellileri istihdam eden firmalara neler sağladığını aşağıda görebilirsiniz;

Engelli girişimcilerin her ihtiyacını masrafsız bir şekilde karşılayabilecekleri uygun faizli krediler,

Bankacılıkta özel fiyat düşürümleri,

İnternet bankacılık işlemlerini Ziraat Bankasından yapan ve minimal 2 adet otomatik ödemesini Ziraat Bankası’ndan veren engelli bireylerin ortak olduğu şirketler ve engelli birey çalıştıran firmalara özel Engelsiz Destek Paketi şümulunda ise;

60 ay vadeli orantılı faizleri,

Bankacılıkta özel indirim seçenekleri,

Kendiniz ve eşiniz, 18 yaş üstü çocuklarınız için sizlere özel Bireysel Emeklilik Planları ve teklifleri,

Benzer İçerik  Ziraat İnternet Bankacılığı (Giriş, Açma, İşlemler)

T.C. ZİRAAT BANKASI sigorta güvencesiyle engelli bir birey olarak faaliyette olduğunuz sektörün tehlikeleri dikkate alınarak yada engelli vatandaşın çalıştığı iş yerindeki riskler gözetilerek avantajlı sigorta hizmetleri ile hem siz engelli girişimcilerin hem de engelli bireylere iş imkanı tanıyan siz değerli şirketlerin her zaman yanında..

Kredi kartları Dünya’da ve Türkiye’de kullanılmaya başlandığından beri, hayatın vazgeçilmez bir parçası halini aldı. Eski dönemlerde insanlar alışverişlerinde nakitin yetmediği durumlarda başkalarından borç nakit almak zorunda kalıyordu. Daha eski zamanlarda alışverişler de dahil olmak üzere takas yöntemini kullanıyordu. Ancak artık bugün insanlar alışverişleri için ne başkalarından nakit almak zorunda kalıyor ne de takas yapmak durumunda kalıyor. Çünkü artık herkesin elinin altında kredi kartı var. Eğer sizde ”nakitim artık yetmiyor” yada ” kredi kartının getirdiği kazanımlardan yararlanmak istiyorum” diyorsanız T.C. ZİRAAT BANKASI’nın Bankkart seçeneklerine ulaşmak çok kolay!.. Nasıl mı?…


Ziraat Bankası Kredi Kartı

Ziraat Bankası müşterilerine Bankkart logolu hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabilen kart seçenekleri ile hizmet vermektedir. Bankkart kredi kartı başvurusu, şubelerden, mobil uygulamadan, SMS atmak suretiyle ve internet veya telefon bankacılığı üzerinden yapılabilir. Kredi kartı seçenekleri Bankkart, Bankkart Gold, Bankkart Platinum olmak üzere üç kategoride müşterilere sunulur. Bu kartlarda VISA ve MASTERCARD olarak iki ödeme yöntemi kullanılır. Bankkart logolu kredi kartlarıyla anlaşmalı üye iş yerlerinden taksit seçeneği bulunan ürünlere belirli taksitler uygulanır. Bununla birlikte Bankkart ile üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde puanlar kazanılarak, bu puanlar doğrultusunda bedava alışveriş yapılabilir. Bankkart kredi kartı özelliğinden ihtiyaç halinde nakit avans kullanılabilir. Bankkart kredi kartının, her ay belirli dönemlerde hesap kesimi yapılır, hesap kesiminden azami 9 gün sonra son ödeme tarihi belirlenir. Bu süre içerisinde hesap özetinin asgari ödemesi yapılması halinde geri kalan ödenmeyen kısmına Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının belirlediği oranlarda faiz uygulanır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Çeşitleri

Kredi kartları insanların hayatları kolaylaştırıyor. Hemen herkesin pek çok kredi kartı mevcut. Ziraat Bankası kredi kartı, pek çok insan tarafından tercih ediliyor. Ziraat Bankası kredi kartı noktasında müşterilerine pek çok alternatif sunar. Bahsi geçen bu alternatifler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi Kartı Özellikli Banka Kartları
 • Banka Kartları
 • Bankkart Gold
 • Bankkart Platinum
 • Bankkart Genç
 • Kampüs Kart

Bankkartlar hem kredi kartı hem de banka kartı olma özelliğini taşırlar. Bu kartlar ile üye iş yerleri ile taksitli alışveriş yapabilme şansınız vardır. Temassız olması dolayısıyla alışverişlerinize hız katabilirsiniz. Nakit ihtiyacınızı dilediğiniz Ziraat ATM’sinden çekebilirsiniz. Bankkartlar ile dilediğiniz her zaman nakit avans çekebilirsiniz. Bankkart kampanyaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Giyim aksesuar sektörü
 • Eğitim ve kırtasiye sektörü
 • Toptancı sektörü
 • Turizm ve seyahat sektörü
 • Mobilya ve dekorasyon sektörü
 • Beyaz eşya sektörü
 • Digitürk
 • Trendyol kampanyası

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak oldukça kolay. Siz de en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek dilediğiniz türdeki karta başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bank Kart Kredi Kartı

Ziraat Bankası kredi kartı sayesinde işler kolaylaşıyor, üstelik müşteriler para puanlar sayesinde harcadıkça kazanmaya devam ediyor. Tek bir kartta hem banka kartını hem de kredi kartını buluşturan Ziraat Bankası’nın yenilikçi kartı Bankkart ile tüm işlemeleriniz tek kart ile halloluyor, müşteriler yanlarında bir sürü kart taşıma külfetinden kurtulmuş oluyor. Üstelik Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak da gelişen teknoloji ile oldukça kolay bir hal alıyor. İster Ziraat Bankası şubelerinden, ister mobil şubeden veya dilerseniz çağrı merkezlerinden, web sitesinden Ziraat Bankası kredi kartına başvuruda bulunmak mümkün. Ziraat Bankası kredi kartı sayesinde üye iş yerlerinde taksitle alışverişler yapılabiliyor, puanlar kazanılıyor ve sonrasında gönlünüzce harcanıyor. Çeşitli kampanyalardan da bu kart dahilinde yararlanılabiliyor. Kredi kartı sahibi olmak isteyen müşteriler için harika fırsatlar sunan Ziraat Bankası’nın tüm avantajlarını ayrıntılı bir şekilde dinlemek isterseniz şubelerde sizlere en detaylı şekilde bilgi veriliyor.

Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartı Türleri

Ziraat Bankası kredi kartı özellikli bankkartlardan faydalanabilirsiniz. Kredi Kartı Özellikli Bankkartlarda farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunlar, Bankkart, Bankkart Gold, Bankkart Platinum olmaktadır. Bu bankkartların kredi kartı özelliği sayesinde anlaşmalı üye iş yerlerinde taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Yaptığınız harcamalarla puan kazanabilir ve ayrıca kampanyalara katılabilirsiniz. Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu için Ziraat Bankası internet şubesinden, web sitesinden, Ziraat Mobil uygulamasından, SMS Bankacılığından ya da Ziraat Bankası şubelerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İçin Neler Düşünülüyor?

Nakite sıkışan ve ay sonunu sürekli kara kara düşünen bireyler için onları rahatlatacak ve yüklerine gönüllü olarak ortak olmak için elinden gelenin en iyisini yapan banka ; ziraat bankası kredi kartı başvurusu ile tüm bu sıkıntıları gidermek için sıkıntıları olan tüm bireylere ulaşmak için toplumun her kesimine inebilecek personeller ile sürekli sahadan bilgiler toplayarak elde ettiği verileri süzgecinden geçirerek toplumun kanayan yarasına merhem olmak için gözünü kırpmadan ilerleyen ve bu yolda gözünün korkmasına  müsaade etmeyen toplumda ki her bireyin ihtiyacını kendi ihtiyacının önüne geçirerek onlara her alanda uzattığı yardım eli ile sürekli yüreklerde taht kurmayı başaran banka. Yaptığı her adımı ince eleyip sık dokuduktan sonra yapmaktadır. Bu da bireylerin ihtiyaçlarının daha hızlı ve doğru karşılanmasını sağlamaktadır. Amacı doğrultusunda emin adımlar ile yürüyen ziraat bankası kendisi ile birlikte toplumun tamamının yükselmesini isteyen ve tüm çalışmalarını ve mesailerini bu uğurda harcamaktan çekinmeyen hepimizin olan bir banka. Topluma uzanmanın yeni yollarını bulmayı hayalleri olarak gören kalite odaklı bireyden topluma giden bir el.

T.C. Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı sahibi olmaya karar verdiniz, ancak sizin ihtiyacınız olan özellikleri bulunan kredi kartı bulmakta zorlanıyor musun? Ya da öğrecisiniz ve kredi kartı alma ihtiyacı mı duyuyorsunuz? Ziraat Bankası size uyacak özellikleri ile Bankkartlarını size sunuyor!..

İşte Bankkartların özellikleri ;  Hem banka kartı hem de kredi kartı özelliği tek bir kartta bulunuyor. Kartın ön suretinde kredi kartı numaranız, arka suretinde banka kartı numaranız bulunuyor. Anlaşma sağlanan iş yerlerinde taksitli alışverişlerinizi yapabilir, puanlara sahip olabilirsiniz. Kampanyalara katılabilir, birbirinden avantajlı Bankkart indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Kazandığınız puanları alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman kredi kartı özelliği ile nakit avansınızı çekebilirsiniz. Diğer özellikleri ise ;

Nakit ihtiyacınızı her yerde bulabileceğiniz T.C. ZİRAAT BANKASI ATM’lerinden ve Türkiye’deki ve yurtdışındaki Visa/ MasterCard simgeli diğer ATM’lerden giderebilirsiniz.

3 Boyutlu sistemle alışverişlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Temassız özellikle hızlı ve emniyetli alışveriş keyfinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Kartınızın Bankkart Lira özelliği ile liralarınızı kıymeti artarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kartınızın Ayın sektörü özelliğine sizde başvurabilir, Bankkart Liralarınızı çoğaltma fırsatı yakalabilirsiniz.

Liralarınızı Bankkart Kumbara‘nızda biriktirebilir, üye iş yerlerinde biriktirdiğiniz liralarınızı harcayabilirsiniz.

T.C. ZİRAAT BANKASI’ndan Kredili Mevduat Hesabı’na sahipseniz veya sahip olursanız bankkartınızın size özel taksit ve KMH öteleme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

1.000 TL’lik Bankacılık ürün giderlerinizle Bankkart 360 özelliğinden faydalanabilir, lira kazanımı sağlayabilirsiniz.

12 aya kadar vadeli, ücretsiz taksitli nakit avans çekimi yapabilir, nakit ihtiyaçlarınızı hemen çözebilirsiniz.

”Bu ay çok zordayım keşke ekstremi erteleme imkanım olsa” diyorsanız T.C. ZİRAAT BANKASI” Nefes Ayları ” ile borcunuzun % 50’sini karşılayın, geriye kalan kısmı erteleyebilirsiniz.

12 ay vadeli Bankkart kredi kartı özelliği ile nakit harcamanızı ” Sonradan İşlem Taksitlendirme” seçeneği ile taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.

Bankkartınızın kredi kartı özelliği ile otomatik ödeme emri verebilir, fatura takip etme derdinizden kurtulabilirsiniz.

Bankkart Gold özelliği; Bu özelliği Bankkartınızın kredi kartı özelliğini kullanarak, 90 TL ve altındaki alışverişlerinizde hızlı ve temassız olarak kullanabilirsiniz. Kredi kartı özelliği kapalı olan ( MasterCard simgeli) banka kartınıza nakit yükleme yaparak, ( Visa simgeli) vadesiz hesabınızla alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Bankkart Platinum özelliği ile; Aracınızla ilgili her sorunu Platinum Asistan’a sorabilirsiniz. Acil durumlarınızda Platinum Asistan‘dan yardım alabilirsiniz. Bankkart Platinum Asistan ile evinizle ilgili konularda yardım alabilir, ayrıca tatil planlarınız için otel aramalarınızda Platinum Asistan ile araştırma yapabilirsiniz. Güvenliğinizle ilgili sorunlarınız da Platinum Asistan’a danışabilirsiniz. Sağlık problemlerinizde, sinema, tiyatro,müze gezisi gibi kültürel etkinlik arayışlarınızda, yıl dönümleri, doğum günleri gibi özel günleriniz için, iş toplantılarınız için ya da yemek ihtiyacınızı karşılamanız için restorant aramalarınızda, turistik gezi planlarınız için otobüs, tren, uçak gibi ulaşım araçları aradığınızda, yol ve hava durumu bilgilerini öğrenmek istediğinizde ve nöbetçi eczane ihtiyaç durumlarında ve daha bir çok konuda PLATİNUM ASİSTAN ile hayatı daha kolay yaşayabilirsiniz.

T.C. ZİRAAT BANKASI, öğrenci ve gençleri de düşünüyor. Kampüs Kart ve Bankkart Genç gibi seçenekleri, bir çok fırsatlı özellikleri ile hep siz gençlerin ve öğrencilerin yanında.. Öğrenciyseniz ve ailenizden ayrı yaşıyorsanız maddi olarak zorlandığınız dönemler olabilir. Okulunuz için gerekli bir durumda ya da kişisel alışverişlerinizde harçlığınız yetmeyebilir. Böyle bir durumdaysanız ve ne yapacağınızı düşünüyorsanız Kampüs Kart ve Bankkart Genç‘ten yararlanabilirsiniz. Size özel avantajlı özellikleri aşağıda inceleyebilirsiniz;

Kampüs Kartınızı hem kimlik kartı hem banka kartı olarak kullanabilirsiniz.

Kampüs Kartınızın ön suretinde yer alan kimlik bilgilerinizle kampüsünüz içinde yer alan geçiş yerlerinden kolaylıkla geçebilirsiniz.

Kampüs Kartınızı banka kartı olarak kullandığınızda bakiyenizde nakit bulunması halinde Türkiye ve yurtdışındaki alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz.

Ayrıca Kampüs Kartınızla kampüs içinde bakiyenizle harcama yapabilirsiniz.

Kampüs Kartınızın ” Elektronik Cüzdan Özelliği” sayesinde kartınıza nakit yükleyebilir, bu nakitlerinizle kampüsteki yemekhane vb. yerlerdeki harcamalarınızı hızlıca karşılayabilirsiniz.

Bakiyenizdeki nakitleri kampüs dışında anlaşmalı üye işyerlerindeki alışverişlerinizde kartınızın temassız özelliği ile harcayabilirsiniz. Kartınıza T.C. ZİRAAT BANKASI ATM’lerinden kolayca yükleme yapabilirsiniz.

Bankkart Genç kartın özellikleri ise; Bankkart Gençte banka kartı ve kredi kartı birleşiyor, sizlere hangi kartınızı kullanmak istediğinizi seçmek kalıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burslu yada öğreniminiz için kredi alıyorsanız, 18-26 yaşları arasında ve Lisans programları, Yüksek Lisans ve Doktora programları öğrencisi iseniz Bankkart Genç’in fırsatlarını yakalabilirsiniz.

Hesabınızda nakit olmasa da faizsiz ve masrafsız ekstra alışveriş fırsatıyla Harçlık Avansınızı kullanabilir, alışverişinizi keyifle yapabilirsiniz.

Türkiye’nin her yerinde bulunan T.C. ZİRAAT BANKASI ATM’lerinden, MasterCard logolu tüm ATM’lerden (yurtdışı dahil) nakit ihtiyacınızı hemen karşılayabilirsiniz.

İnternet üzerinde 3 boyutlu güvenlik sistemini kullanarak harcamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Mevduat Hesabınız üzerinden ATM veya internet aracılığıyla telefon hattınıza GSM TL yüklemesi yapabilirsiniz.

Tüm bankacılık işlemlerinizi ATM veya internet şubesi ile şubeye gitmenize gerek kalmadan çözümleyebilirsiniz.

Ayrıca kartınızla taksitli alışveriş yapabilir, puanlar kazanabilirsiniz.

Üye iş yerlerinde alışveriş yapabilir, puanlarınızı harcayabilirsiniz.

Kredi kartı özelliğini kullanarak her zaman nakit avansınızı çekebilirsiniz.

90 TL ve altındaki alışverişlerinizde temassız özelliği ile kartınızı kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Bankkart Genç kartınızı banka kartı olarak kullandığınızda banka kartınıza nakit yükleyerek de ( Kredi kartı özeliiği kapalı ise) alışverişlerinizde kartınızı kullanabilirsiniz.

TC Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru

Ziraat Bankası hem kredi imkanlarıyla hem de kredi kartlarıyla daima müşterisinin kazancı için çalışan bir bankadır. Ziraat Bankasında hemen herkes için üretilmiş kredi kartları mevcuttur. Kimse zor durumda kalmasın diye herkesin bütçesine uygun kart bulunmaktadır. Ödeme konusunda da sağladığı kolaylıklarla tercih edilebilecek bir kredi kartı imkanı sunmaktadır. Kredi kartına başvurmak oldukça basit bir işlemdir. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu şubeye gitmeden internet üzerinden yapılabilmektedir. Bankanın web sitesi üzerinden kredi kartı alıp alamayacağınızı sorgulayabilirsiniz.  TC kimlik numaranız ve cep telefonu bilginizle bu işlemi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu bilgilerin yanı sıra gelir bilginiz de istenmektedir. Çok basit bir şekilde başvuracağınız kredi kartınız olumlu sonuçlandığı takdirde on beş gün içerisinde adresinize postalanacaktır. Gelir durumunuza göre limiti belirlenen kartınızı her türlü alışverişinizde kullanabilirsiniz. Ödeme gününüzü de kendiniz belirleyerek cebinizin en rahat olduğu günü belirleyebilirsiniz. Kredi kartınızın sağladığı imkanlardan faydalanarak dilediğinizce alışveriş yaparak, ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Paketleri

Emeklilere çalışanlara ve tüketicilere hayırlı olsun. Ziraat bankası düşük faizli kredi paketleri ile sizleri yeni fırsatlarla karşılıyor. Ziraat bankası müşterisi olmanın farklılığını sizler için hazırlanan kredi paketleriyle yaşatıyor.

Ziraat Bankası kredi paketleri 3 kutudan oluşuyor.

 • Çalışanlara yönelik
 • Emeklilere yönelik
 • Tüketicilere yönelik

Çalışanlara Yönelik Kredi Paketi

Çalışanlara yönelik kredi paketi konut kredisi ve taşıt kredisi olarak ayrılıyor. Taşıt kredisi için uygulanan faiz oranı 1,80 olup kredi için   müşterilerine 60 aylık vade sunmaktadır. Konut kredisi için faiz oranı 1,50 olup 120 aylık vade olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu kredi paketi, bankamızdan maaşını alan çalışanlara yöneliktir.

Emeklilere Yönelik Kredi Paketi

Emeklilere yönelik kredi paketi; konut kredisi ve taşıt kredisi olarak ikiye ayrılıyor. Konut kredisi için 120 aylık kredi vadesi ve 1,50 faiz oranı sunuluyor.

Konut kredisi için başvuru şartları;

 • İnternet bankacılığı BES AZG DASK konut sigortası KASKO eşya sigortası ve klasik sivil yangın sigortasından en az üçünü taşımak
 • Bank kart, KMH ve Talimat Ürünlerini elinde bulundurmak
 • Yeni başvuruda bulunmak

Taşıt kredisi için ise 60 aylık kredi vadesi ve 1,80 faiz oranı sunuluyor.

Taşıt kredisi için başvuru şartları;

İnternet bankacılığı BES AZG DASK konut sigortası KASKO eşya sigortası ve klasik sivil yangın sigortasından en az ikisini taşımak

Bank kart, KMH ve Talimat araçlarının elinde bulundurmak

Yeni başvuruda bulunmak

NOT: Kredi paketi avantajları, maaşını ziraat bankasından çeken emeklilere yöneliktir

Tüketicilere Yönelik Paket

Ziraat bankası tüketici paketi; taşıt kredisi konut kredisi ve tüketici kredisi olarak ayrılmıştır. Tüketici kredisi faiz oranı 1,8 olup 60 ay vade vermektedir. Konut kredisi için 1,50 faiz oranıyla 120 aylık vade imkanı tanımaktadır.  Taşıt kredisi için 1,79 faiz oranıyla 60 ay vade fırsatı tanıyor.

Tüketici ve Taşıt Kredisi için başvuru şartları;

 • Bankkart, KMH ve Talimat araçlarının elinde bulundurmak
 • İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası belgelerinden en az ikisini elinde bulundurmak
 • Yeni başvuru yapmak

Konut Kredisi için başvuru şartları;

 • Bankkart, KMH ve Talimat araçlarını elinde bulundurmak
 • İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası belgelerinin en az üçünü elinde bulundurmak
 • Yeni başvuru yapmış olmak

Ziraat Bankası Konut/ Gayrimenkul Kredisi

Herkesin bir ev hayali vardır. Sizin de var mı? Bu hayalinizi gerçekleştirmek artık ziraat konut kredisinin görevidir. Nasıl mı?

Ziraat bankası düşük faizli konut kredi başvurusu için müşterilerine için 120 aylık vade ve 1,5 faiz oranı fırsatı sunuyor. Kredi boyunca deprem sigortası yapıyor.  Kredi talebi için müşterilerden sadece ipotek edilecek bir konutun bulunması isteniyor. Başvuru hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayıp bilgi alabilirsiniz. Ya da ziraat banka şubemize gelip çalışanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi kartı

Sizin hala Ziraat Bankkartınız yok mu? Ziraat Bankkartın ayrıcalıklı imkanlarını merak mı ediyorsunuz? Ziraat bankası kredi kartı müşterilerine özel sunduğu alternatiflerle fark yaratıyor.

Ziraat bankası kredi kartları 3 ayrıcalığa ayrılmıştır;

Kredi Kart Özellikli Banka Kartı

Alışveriş yapabilme ve hesaptaki parayı kullanıma sunmasıyla müşterilerine kolaylık tanıyor. Hesaba havale ve para aktarımı işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.  Ayrıca internet üzerinden alışveriş yapma imkanına da sahipsiniz.

Bankkart Genç

Ziraat bankası öğrencileri unutmadı.  Öğrenciye ikisi bir arada kampanyası sunuyor. Bank kart genç ile 18 – 26 yaş arası öğrenciler de artık hem banka kartı hem de kredi kartı olarak tek kart üzerinden kullanım yapabilecek.

Ziraat Kampüs Kart

Öğrenci kartı ile kredi kartı artık tek bir kartta hizmete sunuluyor. Kimlik kartı ve alışveriş kartı görevi gören ziraat kampüs kart hesap kartı olarak da kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

0850 258 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak ziraat bankası kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat bankası müşterisi değilseniz üzülmeyin zira banka şubelerimize yapacağınız ziyaretle çalışanlarımız sizlere başvuru hususunda yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Türkiye İş Bankası Kredileri

Ziraat Bankası Avans Hesap, Kredili Mevduat Hesabı

TÜİK Açıkladı Mart Ayında Konut Satışları Artmış

Halk Bankası Kredileri

Ziraat İnternet Bankacılığı (Giriş, Açma, İşlemler)