Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma

Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açma, Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açma nasıl yapılır, müşteri hizmetleri ile internet alışverişine açma, müşteri hizmetleri ile internet alışverişine açma, kısa mesaj ile internet alışverişine açma, ziraat mobil uygulaması ile internet alışverişine açma, internet şubesi üzerinden alışverişe açma, şube aracılığı ile internet alışverişine açtırma..

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma
25 Eylül 2020
1.227 okunma
Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık ihtiyaçlar internet üzerinde yer alan alışveriş platformları üzerinden gerçekleşmektedir. İnsanlar alışveriş merkezlerine, marketlere veya kalabalığın yoğun olduğu çarşılara girmek yerine evlerinden alışveriş yapabilme konforunu yaşamaktadırlar. Söz konusu internetten alışveriş olunca güvenlik de oldukça önemli olmaktadır. Bu yüzden bankalar müşterilerinin sahip olduğu kredi veya banka kartlarını internet alışverişine açabilmek için onların onayına ihtiyaç duymaktadır. Biz de bu konuda size yardımcı olmak amacıyla bir araştırma yaptık ve Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açma konusunda merak edilen her türlü soruya bu içeriğimizde cevap verdik.

Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

Sizin de bildiğiniz gibi bankaların verdiği kartlar internet üzerinden alışveriş yapabilmek için gerekli olan ilk şeydir. Ama alınan güvenlik önlemleri neticesinde sadece internet üzerinden alışveriş onay veren kişilerin bu işlemi gerçekleştirmesi mümkün olur. Sahip olduğunuz Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açmak için uygulayabileceğiniz beş farklı yöntem bulunmaktadır. Aşağıda yer alan yöntemleri izleyerek siz de kolay bir şekilde kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile İnternet Alışverişine Açma; Uygulayabileceğiniz ilk yöntem müşteri hizmetleri aracılığıyla kartınızı internet alışverişine açmak olmaktadır. Bunun için ilk olarak 444 00 00 arayın. Hızlı bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanabilmek için ilk önce 2’yi daha sonra 0’ı tuşlayın. Bu adımdan sizden T.C. kimlik numaranızı girmenizi isteyecektir.  T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra 2’yi tuşlayın. Sonrasında ise kart şifrenizi girerek hızlı bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Size atanan temsilciye kartınızı internet alışverişine açma talebinizi ileterek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kısa Mesaj ile İnternet Alışverişine Açma; Uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise kısa mesajı aracılığı ile kartınızı internet alışverişine açmak olur. Bunun için öncelikle telefonunuzda mesajlar bölümüne girin. Daha sonra mesaj kısmına EONAY yazın ve boşluk bırakın. Sonrasında da internet alışverişine açtırmak istediğiniz banka veya kredi kartınızın ön yüzünde yer alan son 6 rakamı yazın. Mesajı 4757’ye göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Benzer İçerik  Ziraat İnternet Bankacılığı Mobil (Hoşgeldiniz Ziraat)

Ziraat Mobil Uygulaması ile İnternet Alışverişine Açma; Uygulanabilecek en kolay yöntemler arasında yer alan bir diğer şey ise mobil uygulama üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek olur. Bunun için ilk olarak Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekir. Daha sonra kartlarım sekmesine giriş yapın. İnternet alışverişine açtırmak istediğiniz kartınızın üzerine tıklayın ve buradan kart ayarları bölümüne giriş yapın. Sonrasında işlem kısıtı belirleme butonuna tıklayın. Açılan yeni ekranda alışveriş sekmesinde yer alan yurtiçi alışveriş bölümünü aktif hale getirin. Eğer yurt dışı alışveriş de yapmak istiyorsanız hemen altında yer alan yurtdışı alışveriş bölümüne aktif hale getirebilirsiniz. Böylelikle dilediğiniz Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açma işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

İnternet Şubesi Üzerinden Alışverişe Açma; Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açma amacıyla uygulayabileceğiniz son yöntem ise internet şubesi olmaktadır. Bunun için ilk önce ziraatbank.com.tr adresine giriş yapmanız gerekir. Daha sonra bireysel bankacılık bölümünden giriş yaparak ana sayfada yer alan kartlarım bölümüne gelin. İnternet alışverişine açtırmak istediğiniz kartınızın üzerine tıklayın ve işlem kısıtı butonuna tıklayın. Yönlendirileceğiniz sayfada e-ticaret bölümünde yer alan seçeneği “yok” olarak işaretleyin. Bu şekilde istediğiniz kartı internet alışverişine kolaylıkla açabilirsiniz.

Şube Aracılığı ile İnternet Alışverişine Açtırma; Uygulayabileceğiniz son yöntem ise Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla kartınızı internet alışverişine açtırma olur. Bunun için size yakın olan şubeye gidip gişe görevlisine kartınızı internet alışverişine açtırma talebinizi ileterek işlemi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekilebilir;

TEB Kartı İnternet Alışverişine Açma

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma, Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapalı Ne Demek?

TEB Hesap Açma Yöntemleri | TEB Banka Hesabı Nasıl Açılır?

İş Bankası Hesap Açma

VakıfBank Hesap Kapatma

Benzer İçerik  Ziraat Bankası İban Sorgulama, Ziraat İnternetten İban Sorgulama