Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Ziraat Bankası Fon Dağılımı Yıllık Değişimi -

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Ziraat Bankası Fon Dağılımı Yıllık Değişimi

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Ziraat Bankası Fon Dağılımı Yıllık Değişimi
05 Kasım 2018
1.086 okunma
Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Ziraat Bankası Fon Dağılımı Yıllık Değişimi

Ziraat Bireysel Emeklilik Sistemi ile farklı vadelerde para biriktirebilir, bu parayı biriktirirken özel koşulları karşıladığınız taktirde devlet desteği alabilirsiniz. Her ay düzenli olarak yapacağınız yatırımlarla ve paranızı BES hesabınızda tutmanız durumunda, elde edilecek olan kazanç da vadeye bağlı olarak onlarca kat artış gösterebiliyor.

BES’in çeşitli türleri bulunduğu için, paranızı sabit bir alanda tutabileceğiniz gibi, ülkenin içerisinde bulunduğu durum ve öngörüleriniz doğrultusunda paranızı yönetebilirsiniz. Bu sayede bir yıl içerisinde %200’ün üzerinde kazanç elde etmeniz de mümkün oluyor. Bireysel Emeklilik Ziraat projesinde özel kampanyalar sayesinde, bankanın verdiği faize ek olarak devlet katkısı da alır ve paranızı hızla katlarsınız.

Ziraat Bankası Fon Dağılımı Yıllık Değişimi

Fonun değiştirilmesi için Ziraat Emeklilik devlet katkısı, otomatik bireysel emeklilik için hiçbir olumsuz değişim söz konusu olmadan, fon dağılımını yönetme olanağınız bulunuyor. Bu sayede yıl içerisinde paranızın yüzde kaç değer kazanacağı da tamamen fonun nasıl yönetildiği başarısına bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Bir yıl içerisinde toplamda en fazla 6 kez olacak şekilde bir fon dağılımı üzerinde düzenleme yapmanız mümkün olacaktır. Ziraat Emeklilik sisteminin belirlenen dağılım sürecini değerlendirerek, yıl boyunca yaşanan fon değer değişimlerine uygun şekilde mevduatınızı yönetebilirsiniz. Bireysel Emeklilik Sistemi sabit sisteminde kalabileceğiniz ve değişim yapmayabileceğiniz gibi, 1 ila 6 arasında değişim yapmanız da mümkün oluyor.

Ziraat Bankası BES Devlet Katkısı

Bireysel Emeklilik Sistemi için belirlenen devlet katkısı en fazla %25 oranında oluyor. Bu süreçte müşterinin vergi mükellefi olup olmaması da verilen katkı oranını etkilemiyor.

Ziraat Bankası BES Avantajları


Ziraat Bankası BES avantajlarını değerlendirebilir, birikimlerinizi de portföy yöneticileri güvencesiyle yönetilmesi için teslim edebilirsiniz. Uzman ekip tarafından yönetilen fonlarda değer kazanması için en avantajlı şekilde yönlendirilen fonunuzun farklı fonlarda yönetilmesini istediğinizde de bu isteğinizi bildirebilirsiniz.

Benzer İçerik  Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) | Garanti Bankası

Anında bir düzenleme yapılacak ve aynı gün içerisinde değişim gerçekleştirilecektir. Tamamen güvenli bir sistem olan Bireysel Emeklilik Sistemi, Emeklilik Gözetim Merkezi ve Bağımsız Denetim Şirketleri tarafından takip halindedir. Bu sayede herhangi bir olumsuz tablonun yaşanması mümkün olmadığı gibi, müşterilerin fonlarının yönetilmesi esnasında tüm birikimlerin yok olması gibi bir durum söz konusu değildir. Her ay düzenli olarak 100 TL de, 1 milyon TL de yatırabilirsiniz. Bu süreç tamamen isteğinize ve fonunuzun ne kadar sürede değer kazanmasını istediğinize göre değişiyor. Ziraat Bireysel Emeklilik iletişim için şubeleri ziyaret edebilir, ayrıca Ziraat internet bankacılığı aracılığıyla da bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Anadolubank Telefon Numarası Güncelleme, Anadolubank Telefon Nosu 444lü

iPhone Ekran Değişim Fiyatları 2021 | Apple iPhone Kırık Ekran Değişimi

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?, Otomatik Bireysel Emeklilik Sistemi

İNG Bank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Yapı ve Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik | Sigorta ve Emeklilik | Yapı Kredi