Ziraat Bankası Hayat Sigortası, Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hayat Sigortası -

Ziraat Bankası Hayat Sigortası, Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hayat Sigortası

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası Hayat Sigortası, Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hayat Sigortası
05 Kasım 2018
1.184 okunma
Ziraat Bankası Hayat Sigortası, Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hayat Sigortası

Ziraat Bankası yaşam sigortası ile yakınlarınıza destek olmak, herhangi bir kredi yükünün kalmasının önüne geçmek ve maddi kayıp yaşamalarını engellemek mümkün. Hayatınızı kaybettiğinizde, yakınlarınız için hayat sigortasının şartlarına uygun şekilde yapılan planlamalara bağlı olarak, poliçede yer alan şartların karşılanması sağlanıyor. Tüm borcun silinmesine dayanan bu süreç, özellikle müşteriler tarafından kredi çekilmesi durumunda yoğun ilgi gösterilen bir yapıya sahiptir.

Bankanın kendini güvenceye alması, müşterilerin ölümünün ardından yakınlarının sorun yaşamaması için hayat sigortalarının her zaman için aktif olması gerekiyor. Ziraat hayat sigortası ölüm halinde o an aktif olarak ödemeleri devam eden kredi türünün tüm borcunu, kalan değerin ne olduğu fark etmeksizin siliyor. Farklı sigorta türlerinde ise yakınlara ödeme yapılması da mümkün oluyor.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hayat Sigortası

Kredili Mevduat hesabı bulunan müşteriler tarafından yapılan hayat sigortası, 18 yaş ile 75 yaş arasındaki hesap sahipleri için geçerlidir. Müşterilerin bu hizmetteki sigorta süresi içerisinde hayatını kaybetmesi durumunda, Ziraat Bankası’na herhangi bir borç kalmayacaktır. Ayrıca borcun tamamının kapatılmasının ardından, ölen kişinin yakınlarına da tazminat bedelinin poliçede belirtilen kişilere ödenmesi sağlanır. Böylelikle hem borç silinmesi hem de tazminat ödemesi yapılması mümkün olur.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hayat Sigortası

Taşıt kredisi alan müşterilerin yapacakları hayat sigortasında belirlenen toplam tutar, ödemelerin devam ettiği süre boyunca ek ücret olarak yansıtılır. Müşterinin poliçe imzalandıktan sonra, ödemeler devam ederken hayatını kaybetmesi durumunda Ziraat Bankası hayat sigortası iadesi olarak tazminat ödemesi yapacaktır. Ayrıca o an aktif olan borcun tamamı da banka tarafından silinir. (18 – 70 yaş arası)


Ziraat Bankası Konut Kredisi Hayat Sigortası

Konut kredisi alan müşteriler tarafından kredinin ilk ayında da olsanız, son ayında da olsanız ölüm durumunda yakınlarınıza hiçbir borç kalmayacaktır. Konut kredisi hayat sigortası ne kadar tutar? Hizmetin bedeline ve poliçede yer verilen toplam ödeme tutarına bağlı olarak Ziraat Bankası’nın talep edeceği sigorta bedeli de değişiklik gösterecektir. Müşteriler tarafından bankayla yapılacak görüşmeyle birlikte bu bilgilere ulaşılması ve sigorta evraklarının hazırlanması sağlanıyor.

Benzer İçerik  Ziraat Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı (İletişim)

Konut kredisinde konutunuzla ilgili bir işlem uygulanmayacağı gibi, tarafınızdan yakınlarınıza kalan bir borç da bulunmayacaktır. 18 yaş ile 70 yaş arasındaki müşterilerin bu kredi türüne başvurması ve işlemlerinin de sağlık durumuna bağlı olarak onaylanması sağlanır. Sigorta tazminat bedeli ise tüm borcun kapatılmasının ardından, kalan tazminat değerine bağlı olarak lehtarlara ödenecektir.

İlginizi Çekebilir;

HSBC Hayat Sigortası, Yıllık Hayat Sigortası | HSBC

Anadolubank Kobi Kredisi ( Ticari Kredi), Anadolubank Esnaf Kredisi Hesaplama

Akbank Hayat Sigortası, Kredi Hayat Sigortası – Akbank, (AvivaSA Emeklilik ve Hayat)

Halkbank Hayat Sigortası, Kredi Hayat Sigortası – Halk Emeklilik

Türkiye İş Bankası Hayat Sigortası, İş Bankası Hayat Sigortası İadesi Yapılmıyor