Ziraat İnternet Bankacılığı Telefon Değişikliği (Üye Olma, Şifre Alma) -

Ziraat İnternet Bankacılığı Telefon Değişikliği (Üye Olma, Şifre Alma)

Ziraat Bankası internet bankacılığı telefon numarası değişikliği nasıl yapılır, telefon no nasıl değiştirilir? Mobil uygulama Ziraat şifresi alma işlemi nasıl yapılır? Bankanın web bankacılığı üye olma işlemleri hakkındaki detayları okuyabilirsiniz.

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat İnternet Bankacılığı Telefon Değişikliği (Üye Olma, Şifre Alma)
05 Ocak 2019
1.804 okunma
Ziraat İnternet Bankacılığı Telefon Değişikliği (Üye Olma, Şifre Alma)

İnternet bankacılığı kullanan kişiler eğer cep telefonlarını değiştirdilerse bu kişiler Ziraat internet bankacılığı telefon değişikliği işlemi yapması gereklidir. Cep telefonu numaraları internet bankacılığı için oldukça önemlidir. İnternet şubesine girilen her seferde cep telefonuna 3 dakikalığına geçerli olan ve tek kullanımlık sms onay şifreleri gönderilmektedir. Bu onay şifreleri bazı durumlarda bankacılık işlemi sonrasında da iletilmektedir. Bu şifreler olmadan da internet bankacılığına giriş yapılamamakta ve işlemler gerçekleştirilememektedir.

Bunlardan dolayı hesap sahibinin telefon numarası değişmiş ise bu değişikliği bankaya bildirmesi gerekmektedir. Güvenlik gereği bu numara değişiklikleri yalnızca banka şubelerinden yapılabilmektedir. Bu yüzden cep telefonu bilgilerini güncelletmek isteyen kişiler Ziraat Bankası şubelerine başvurmalıdır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Başvurusu ve Şifre Alma İşlemleri

Ziraat internet bankacılığı başvurusu yapılabilmesi için bankada bir vadesiz hesabının olması şartı aranmaktadır. Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan kişiler internet bankacılığı açtırma talebinde de bulunabilmektedir. İnternet bankacılığına başvuru Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilmektedir. Kişiler en yakın Ziraat şubesine giderek internet bankacılığı kullanma talebini dile getirebilmektedir.

İnternet bankacılığının açılabilmesi için şubelerde yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerin halledilebilmesi için banka çalışanları yardımcı olmaktadır. Bu işlemlerin ardından hesap sahibinin kayıt yaptırdığı cep telefonuna sms ile internet bankacılığı şifresi gönderilmektedir. İnternet bankacılığı şifre alma Ziraat işlemi de bu şekilde gerçekleştirilmektedir.


Yurtdışında İnternet Bankacılığı Kullanmanın Yolları

Yurtdışına çıkan insanların internet bankacılığını kullanmaları zor olabilmektedir. Fakat farklı ülkelerden internet şubesine giriş mümkündür. Bunun için yapılması gereken şey OTP ya da Ziraat onay güvenlik seçeneklerinden birisinin tercih edilmesidir. Ziraat onay tercihinin seçilebilmesi için mobil uygulamasına sms ile girilmelidir. Daha sonrasında güvenlik ayarlarım menüsünden güvenlik tercihi kısmını Ziraat onay olarak değiştirilmelidir. Bu güvenlik ayarlarının yapılmasının ardından yurtdışında istenilen yerde internet bankacılığına girilebilmekte ve bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Benzer İçerik  Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim 2022 - 2023 - 0850 220 00 00 | Direk Bağlanma

İnternet bankacılığının sunduğu pek çok avantaj vardır. Bu fırsatlardan da faydalanmak mümkündür. İnternet şubesinden bankacılık işlemlerinin halledilebilmesi için yapılması gereken şey Ziraat internet bankacılığı üye olma talebinin şubelerden gerçekleştirilmesidir.

KONUYLA ALAKALI DİĞER YAZILAR:

Ziraat İnternet Bankacılığı Havale Ücreti

Ziraat İnternet Bankacılığı Mobil

Ziraat İnternet Bankacılığı Müşteri Numarası

 

İlginizi Çekebilir;

Bireysel Ziraat İnternet Bankacılığı (Onay, Giriş)

Ziraat Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı (İletişim)

Ziraat İnternet Bankacılığı Müşteri Numarası (İnternet Bankacılığı Numara)

Garanti Bankası Yurtdışı Anlaşmalı Bankalar, Paracard Bonus | Yurtdışı Kullanım

Denizbank İnternet Bankacılığı, DenizBank: İnternet Bankacılığına Giriş