Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2022-2023 | Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır? -

Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2022-2023 | Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi erteleme, Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu nasıl yapılır, kredi borcu ertelemesi, Ziraat Bankası kredi erteleme amacı, kredi ertelemesi nasıl yapılır, Ziraat Bankası kredi erteleme kapsamında olanlar, erteleme için dilekçe yazımı, kredi erteleme şartları haberimizde!

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2022-2023 | Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?
23 Kasım 2020
1.024 okunma
Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2022-2023 | Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi erteleme işleminin nasıl yapıldığı birçok kişi tarafından merak edilmeye başlanıyor. Korona virüs kapsamında hayata giren uygulama kişilerin ödemelerinde rahatlığa erişmesini amaç ediniyor. Vatandaşların ekonomik açıdan en az hasarla süreci atlatabilmeleri amacı taşıyan uygulama destek paketleri altında sunumu gerçekleştiriliyor. Kredi veya kredi kartı borçlarının ertelenip ertelenmediği ile ilgili olarak yapılan açıklamalar gün yüzüne çıkmasıyla beraber kampanyalar araştırılıyor. “Ekonomik İstikrar Kalkanı” hamlesi doğrultusunda Ziraat Bankası kredi erteleme2022-2023 kendini ortaya çıkartıyor.

Kredi Borcu Ertelemesi

Vatandaşlarımızın ve iş dünyamızın dönem içerisinde nakit akışlarında yaşadıkları sıkıntılarından kaynaklı olarak Ziraat Bankası kredi erteleme 2022-2023 durumu kullanıma sürüldü.  Ticari ve bireysel müşterilerin talep etmeleri halinde ödenmesi gereken taksit, kar payı ve anapara ödemelerinin ötelenmesini kendi içerisinde barındırır.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Amacı

Küresel çapta etkileri görülen Covid-19 virüsü kapsamında Ziraat Bankası kredi erteleme 2022-2023 uygulanmaya koyuldu. Ekonomik yaşama ilişkin hasarı en az seviyede tutma amacı uygulama içerisinde yer alır. Bu sebeple Ziraat Bankası yeni destek adımlarını kamuoyuna duyurarak dileyenlerin bu hizmetten yararlanabileceğini belirtti. Her gün 09:00-17:00 arasında hizmet veren banka kredi ertelenmesi talebinde bulunan müşterini banka şubelerinden işlemlerini gerçekleştirebileceğini söylüyor. 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörde ise 12 aya kadar ek ilave süresiyle kredi ertelemelerini gerçekleştirebilecek.

Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılır?

3 ay kredi erteleme işlemleri vatandaşların ekonomik durumunu düzene sokabilecek bir uygulamadır. Ziraat Bankası kredi erteleme 2022-2023 duyulmasıyla beraber hangi kredilerde uygulamanın yapılacağı merak konusu haline geldi. Özellikle ihtiyaç, taşıt, konut kredilerinde artan merak nasıl yapılır araştırılıyor. Açıklamaya göre ise kredi ertelenmesinde kurumsal, ticari ve bireysel müşterilerin talep etmesiyle beraber ödenmesi gereken taksit, kar payı ve anapara ödemelerini sonradan gerçekleştirebilecekler. Ertelenmenin sağlanması kişilerin ekonomik rahatlığını bir dönem içerisinde yaşayabilmesini sağlar.

Benzer İçerik  Ziraat Bankası Trafik Sigortası, Ziraat Bankası Trafik Sigortası Teklifi

Başvurunuzu ERTELE yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarasıyla beraber 4757’ye göndererek Ziraat Bankasına talebinizi iletmiş olursunuz. Ancak şubeden gerçekleştireceğiniz talep daha hızlı işleme girebilir.


Ziraat Bankası Kredi Erteleme Kapsamında Olanlar

Ziraat Bankası kredi erteleme 2022-2023 durumundan faydalanılabilme sonucu oluşanlar ise şunlardır;

  • Ödenmesi gereken tüm kredi borçlarının ana para ve faiz ödemeleri ertelemeye girecek.
  • Nakit akışı bozulan esnaf ve vatandaşların bireysel kredileri borçlarının 5 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların 12 ay süre tanımlaması gerçekleşti.
  • Personel maaşlarını Ziraat Bankasından ödeyen firmaların Şubat ayı sonu itibariyle istihdam kaybına ve işsizliğe neden olmaması amacıyla 3 aylık maaş giderlere ek limit gelecek.
  • Ziraat Bankası üzerine keşide edilmiş çeklerin ödenmesi için genel kredilerin limitleri arttırılmasıyla nakit kredi limiti verilecek.
  • Ziraat Bankası kurumsal kredi kartı ve DBS limiti bulunan müşterilerin kart limiti artışa girecek.

Erteleme için Dilekçe Yazımı

Ziraat Bankası kredi erteleme 2022-2023 durumu için bankaya dilekçenizi belirtmeniz gerekmektedir. Dilekçenizde gideceğiniz şube müdürlüğüne attığınız başlıkla borç erteleme durumunuzu açıkça dilekçe dili ile yazmanız gerekmektedir. Krediyi çektiğiniz tarihten ödeme durumunuzu kısaca belirterek talebinizi bankaya iletmeniz gerekmektedir. Dilekçenizin en sonunda ise gereğinin yapılmasını arz ederim ifadeniz mutlaka bulunması gerekmektedir. Kredinizin ve sizin gerçekten zor durumda olma durumunuzun değerlendirilmesiyle beraber borç ertelemeyi yapabilirsiniz.

Kredi Erteleme Şartları

Ziraat Bankası kredi ertelemelerinden faydalanmak isteyen müşterilerin ancak belirtilen durumları yaşaması gerektiğinden bahsetti. Aksi takdirde kredi ertelemesi keyfi olarak işleme girmesi söz konusu olamaz.

İlginizi Çekebilir;

Garanti Bankası Koronovirüs Kredi ve Kredi Kartı Erteleme

Son dakika… Corona virüs destekleri peş peşe geldi! Hangi banka hangi fırsatları sunuyor? İşte tam liste…

Halkbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, Halkbank Atmde Kaldı Param

Engelli Kimlik Kartı Nasıl Alınır?, ENGELLİ KİMLİK KARTI İÇİN İSTENİLEN BELGELER

Odeabank IBAN Sorgulama, iban öğrenme doğrulama

Benzer İçerik  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kayıt (Açtırma ve Şifre Alma)