Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma, Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapalı Ne Demek? -

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma, Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapalı Ne Demek?

Kredi kartını internet alışverişine açtırma, kredi kartı internet alışverişine kapalı ne demek, kredi kartını internet alışverişine açtırmak için neler yapmanız gerekiyor, Kredi kartını internet alışverişinde kullanmak için müşteri onayı verme işlemi hakkında detaylar yazımızda!

Anasayfa > Banka Haberleri > Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma, Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapalı Ne Demek?
16 Kasım 2020
752 okunma
Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma, Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapalı Ne Demek?

Kredi kartını internet alışverişine açtırmak istiyor ama nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? O halde doğru yere geldiniz. Kredi kartı gündelik yaşamımız içinde oldukça gerekli. Genç, yaşlı ayırt etmeksizin birçok insan bugün kredi kartı kullanmakta. Sokağa çıkıp sorduğumuzda 20’li yaşlarında çoğu insanın kredi kartı olduğunu görebilirsiniz.

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber alışveriş sektörü de ona göre bir biçim almış durumda. Artık telefonla her şeyi görebiliyor, seçebiliyor ve sipariş verebiliyoruz. Gıdadan, kozmetiğe, giyimden kırtasiyeye her türlü ihtayacı tek tıkla kapınıza getirmek mümkün. Yapacağınız bu alışverişlerde kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın. Peki kredi kartını internet alışverişine açtırmak için neler yapmanız gerekiyor?

Kredi kartıyla alışveriş yapabilmeniz için bankalar öncelikli olarak müşteri onayı beklemektedir.  Yürürlüğe giren bu maddeyle beraber, müşteri onay vermediği müddetçe kredi kartı herhangi bir şekilde internet harcamaları için kullanılmamaktadır. Bireysel banka kartları da aynı şekilde bu yasaya tabii tutulmuştur. Kredi kartını internet alışverişinde kullanmak için müşteri onayı verme işlemi birkaç farklı şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Kredi Kartınızı Online Alışverişlerde Nasıl Kullanabilirsiniz?

Her bankanın kredi kartı işlemleri farklı olabilse de kredi kartınızı online işlemlere açabilmeniz için takip edebileceğiniz birkaç farklı biçim bulunmakta.

  • Telefon bankacılığı

Kredi kartınızı internet harcamalarına açtırmak için, kredi kartına sahip olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri için kullanılan telefon numarasını tuşlayabilirsiniz. Karşınıza çıkacak operatör size çeşitli sorular soracak ve bu sorulara vereceğiniz cevaplara göre belirli tuşlara basmanızı isteyecek. Örneğin, “kredi kartı işlemleri için 2’yi tuşlayın” diyecek. Eğer işlem yapmak istediğiniz alan buysa tuşa basıp bir sonraki aşamaya geçmelisiniz. Online bankacılığı açtırma ibaresini duyduğunuzda tuşa basabilirsiniz. Bunun yanı sıra operatör, internet işlemleri ibaresini de kullanabilir. Bu ibareyi duyarsanız da tuşa basmanız gerekmekte.

Eğer operatör ile görüşmede sıkıntı yaşadıysanız veya bir şeyler ters gittiyse her zaman müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşmeyi telep edebilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilisine kredi kartınızı online işlemlerde kullanmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu talebiniz üzerine müşteri hizmetleri yetkili size birkaç soru sorabilir, bu soruların doğru yanıtlarını aldığı takdirde işleminizi gerçekleştirecektir. Telefon ile yapacağınız görüşme, hangi biçimi tercih ederseniz edin, birkaç dakikanızı alacak ve işleminizin sorunsuz bir şekilde halledilmesini sağlayacaktır. SMS  yolu ile de kredi kartınızı internet alışverişinde kullanılır duruma getirebilirsiniz. Bankanıza ait bir telefon numarasını tuşlayarak SMS ile yapılacak işlemin detaylarını öğrenebilir ve bu şekilde sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.  

  • İnternet Bankacılığı
Benzer İçerik  0,94 Konut Kredisi Hesaplama 2022-2023 (Devlet Bankaları) | Düşük Faizli Konut Kredisi

Son yıllarda bankalar ile yapılan işlemlerin çok kısa, güvenli ve sorunsuz bir biçime dönüştüren internet bankacılığı herkesin kullanması ve sahip olması gereken bir uygulama. İnternet bankacılığı  nedir? İnternet bankacılığı nasıl kullanılır? İnternet bankacılığı, her bankanın ayrı ayrı sahip olduğu ve bankadan yapılacak neredeyse tüm işlemlerin evde otururken yapılabilmesini sağlayan bir uygulama. Bu uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra, uygulama sizden bazı bilgiler isteyecek. Bu bilgileri doğru girerek uygulamanın açılmasını sağlayabilirsiniz. Her bankanın kendine ait bir internet bankacılığı uygulaması bulunmakta. Ancak işlevsel olarak hepsi aynı diyebiliriz. Kartınızın bakiyesini sorgulayabilir, başka birine para gönderebilir, kartınızı online alışverişe açtığınız taktirde bütün faturalarını internet bankacılığı sayesinde ödeyebilirsiniz. Hem zamandan hem de aslında gerekli olmayan bunca iş yükünden tasarruf edebilmek için mükemmel bir yöntem internet bankacılığı. Kredi kartınızı internet alışverişine açtırmak için de bu uygulamanın telefonunuzda olması yeterli. Eğer telefon bankacılığı ile uğraşmak istemiyorsanız, internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Telefonunuzda, internet bankacılığı uygulaması yoksa öncelikle bu uygulamayı indirip kurulumunu yapmanız gerekmekte. Kurulumu tamamlandığında ayarlar kısmına girerek kredi kartı kısmını tıklayabilirsiniz. Devamında ilgili başlıklar sizi kredi kartını online alışverişte kullanmak için gereken kısma ulaştıracaktır.

  • Direkt Olarak Bankaya Gitmek

Diğer seçenekleri değerlendirmek istemiyorsanız yahut bu işlemler sırasında bir sorun yaşadıysanız ve konuyu çözüme ulaştıramadıysanız her zaman bankaya giderek işlemleri yüz yüze yapmayı deneyebilirsiniz. Bankaya girdiğinizde öncelikli olarak sıra almanız gerekmektedir. Sıranız geldiğinde yetkiliye, kredi kartınızı internet harcamalarına / online alışverişe açtırmak istediğinizi söylediğinizde yetkili size yardımcı olacaktır. İnternet ve telefon bankacılığı seçeneklerine oranla bir miktar daha uzun sürebilecek olsa da direkt olarak yüz yüze bankadan gerçekleştireceğiniz kredi kartını online alışverişe açma işlemi daha sonrası için işinizi kolaylaştıracaktır.

Benzer İçerik  Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Anında Kredi Kartı Veren Bankalar 2022-2023

Kredi Kartınızı İnternet Harcamalarına Açtırmanın Faydaları?

  • İnternet harcamalarının en önemli katkısı elbetteki zaman tasarrufu. Fatura ödemek için sıra bekleme, bir pantolon almak için saatlerce mağaza mağaza dolaşmak yok. Fatura ödemek için yerinizden kalkmadan, istediğiniz kıyafeti bir tık sayesinde alabilirsiniz. Daha fazla ürünü daha kısa zamanda görerek alışveriş yapmak, özellikle çalışanlar için büyük bir zaman tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıca filtreleme özelliği ile aradığınız ürünün detaylarını girerek size en uygun ürünlerin karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde iki kat zaman tasarrufu yapacaksınız.
  • Enerjinizden de tasarruf etmek istiyorsanız kredi kartınızı internet harcamalarına açtırmak çok iyi bir seçenek olacak. Tüm gün çalışan insanlar ya da okulda derslerin ağırlığı ile uğraşanlar hele bir yandan ekstra işlerle uğraşmak durumunda kalanlar ihtiyaçları için uzun yollar yürümeyi, sonra poşet taşıyarak eve geri dönmeyi unutabilir. İnternet harcamaları için kredi kartı onayı vermek sizi bütün bu gerekli olmayan enerji harcamalarından kurtaracak.
  • İnternetten alışveriş yapmanın en önemli özelliklerinden biri daha fazla seçenek olması, oturduğunuz yerin yakınlarındaki sınırlı dükkandan öteye taşan bir alışveriş anlayışı ile karşı karşıyasınız. Ülkenin her yerindeki herhangi bir mağaza parmaklarınızın ucunda ve sizi bekliyor. Daha fazla seçeneği bir arada görerek kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Böylece fiyat-performans oranına dikkat ederek çok daha uyguna çok daha kaliteli ürünler alabilirsiniz
  • Tüm bunların yanı sıra, kredi kartını internet harcamalarına açtırmak maddi olarak da sizlere rahatlatabilir. Hemen her alandaki indirimlerden haberdar olabilir ve fırsatı kaçırmadan anında alışverişinizi yapabilirsiniz. Kampanyaları takip etmek kaliteli ürünleri çok daha uygun fiyata almanızı sağlayabilir.
  • Acil durumlar için de kredinin kartınızın internet harmacalarınıza açık olması son derece faydalı. Diyelim ki faturanızın son günü ve ödemeyi unuttunuz. Evden çıkıp fatura ödeme merkezine gitmek isterseniz yetişemeyeceksiniz. Böyle durumlarda internetten tek tık ile ödeme yapmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.
  • İnternet alışverişinin bir diğer yararı ise alıcı yorumları. Alacağınızı ürünü daha önce kullanmış olan onlarca kişinin ürün hakkında yaptığı yorumları görebilir böylece o ürün hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Hem olumlu hem olumsuz yanlarını öğrenme fırsatı bulacağınız yorumlarla ürünü alıp almamaya karar verebilirsiniz. Bu sayede aldığınıza pişman olacağınız ürünlerin sayısı azalacaktır.
  • Çocuklar için yapılacak kırtasiye alışverişi gibi alanlarda da internetten alışveriş yapmak faydalı olacaktır.
Benzer İçerik  Arsa İpotekli Kredi Veren Bankalar, ARSA İPOTEĞİ KARŞILIĞI TAKSİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Tüm bu bilgilerin ışığında kredi kartını internet harcamalarına açmaya karar verdiyseniz yapacağınız işlemler çok basit. Yukarıda bahsettiğimiz seçenekleri değerlendirerek kendinize en uygun olan yöntemi seçebilir, kredi kartınızı internet harcamalarına açabilirsiniz ve bu sayede hızla ilerleyen yaşamı yakalayabilir, işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma

TEB Kartı İnternet Alışverişine Açma

Akbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, Akbank Atmsi Paramı Geri Aldı

İş Bankası Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, İş Bank Atmsi Paramı Yuttu

Türkiye İş Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Faiz Oranları