Besicilik Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? (7 SENE VADE) - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Besicilik Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? (7 SENE VADE)

Besicilik kredisini nasıl alırım, besicilik kredisi faiz oranları nedir, besicilik kredisi şartları ve daha fazlası yazımızdadır.

Anasayfa > Banka Haberleri > Besicilik Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? (7 SENE VADE)
02 Ekim 2018
895 okunma
Besicilik Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? (7 SENE VADE)

Besicilik kredisi başvurusu adına başta hangi bankaların hayvan kredisi sunduğunu bilmeniz gerekmekte. Şöyle ki hayvan kredisi adı altında besicilikte bulunuyor. Bunun yanı sıra küçükbaş hayvancılık, süt hayvanı ve arıcılık gibi seçenekler de mevcut durumda. Aralarından tercihte bulunarak harekete geçmeniz bekleniyor. Başvuru yapacak olanların ilk olarak değerlendirmeye aldıkları banka Ziraat Bankası olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim tarım ve hayvancılığa tam destek sunduğu için avantajlı görülüyor. Arkasından ise Halk Bank ile Vakıflar Bankası göz önünde bulundurulabilir. Bunların dışında;

  • ŞekerBank ya da QNB üzerinden de kredi başvurularına geçilebilir.
  • Dönem dönem DenizBank ile Garanti Bankası da hayvan kredisi sunuyor.
  • Son olarak Türkiye Ekonomi Bankası kapsamında da başvurulara yer verilebilir.

Besicilik Kredisi İçin Hangi Belgeler Hazırlanmalı?

Yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi pek çok bankanın hayvan kredisi adına hizmetleri mevcut durumda. Ancak aralarında en fazla dikkat çeken hiç kuşkusuz Ziraat Bankası. Ziraat Bankası hayvan kredisi faiz oranları temel alınarak harekete geçiliyor. Aynı zamanda başvurular için belirli belgelerin hazırlanması önem arz etmekte. Bu yüzden başta belgelerden söz etmek daha doğru olacak. Örneğin belgeler arasında ÇSK mevcut durumda. Genel olarak çiftçilerin hayvan kredisi için ÇSK belgeleri temel alınır. Bunun arkasından ise nüfus cüzdanı fotokopisi geliyor.

Varsa gelirinizi de ifade eden belgeleri hazır etmelisiniz. Maaş bordrosu da bu anlamda kabul edilmekte. Yine başvuru yapacak olan kişinin esnaf olması halinde de ayrı belgeler talep edilir. Nitekim esnafların ticari belgelerini de sunmaları bekleniyor. Son olarak ise teminat belgesine yer verilmelidir. Tüm bu belgeler dahilinde Ziraat Bankası üzerinden kredi imkanlarını değerlendirmeye alabilirsiniz. Diğer bankalar için de hemen hemen aynı belgelerin talep edildiğini belirtmek gerek.

Benzer İçerik  Emekli Maaşına Kredi Veren Bankalar, Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?

Besicilik Kredisi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bankaların internet bankacılığı üzerinden kredi başvurularını aldığı açıktır. Hatta SMS yoluyla da kredilere yanıt veriliyor. Nitekim hayvan kredisinde bu durumun geçersiz olduğunu belirtmek gerek. Yani internet ya da mobil üzerinden başvuru yapılması mümkün değildir. Örneğin Denizbank hayvan kredisi başvurusunda bulunmak isteyenler mutlaka şubeyi ziyaret etmelidir. Diğer tüm bu bankalar için de bu durum geçerli. Şubelerden danışmanlar sayesinde harekete geçilir. Krediye yönelik atılan adımlar ise;

  • Yukarıda belirttiğimiz tüm belgelerin hazırlanması gereklidir.
  • Bireysel bankacılık ya da gişelerden hayvan kredisi için başvurulara yer verilmez.
  • Direk olarak müşteri danışmanı tarafından belgeler incelenir, krediler sunulur.
  • Onay verilmesi halinde ise kredilerin hesaba aktarılması uzun sürmez.

Kimi bankalar yukarıda belirttiğimiz belgelerin dışında da evrak taleplerinde bulunabilir. Hatta ayrıca kefil isteyenler de mevcut durumda. Bu yüzden şubelerden ilerlemeniz gerekiyor. İncelemelerin arkasından kredi almak isteyenler ek belgeler dahilinde ilerleme sağlamakta.

Geri Ödemesiz Hayvan Kredisi Hakkında

Bankaların müşteri potansiyelini arttırmak adına dönem dönem kampanyalara yer verdikleri açıktır. Yine hayvan kredisi için de yeni kampanyaların duyurulması söz konusu. Örneğin 5 ya da 2 yıl geri ödemesiz olacak şekilde kredi kampanyalarına yer verilmekte. Nitekim bu kampanyaların tarihlerini dikkate alarak harekete geçmek gerek. Örneğin son duyurulardan sadece 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi için Ziraat Bankası karşınıza çıkacaktır. Bunun yanı sıra 7 yıl vade seçenekleri ile çiftçilerin karşılanması esas alınmış. Diğer bankaların ise bu kampanyaya şuan itibariyle yer vermediğini belirtmek gerek. Kampanyalar dönem dönem faiz oranlarından yana da gerçekleşiyor. Ziraat Bankası bu anlamda %5 oranına yer verdiğini duyurmuştur.

Benzer İçerik  Cepten Kredi Kartı Başvurusu, Telefondan Mobilden Kredi Kartı Başvurusu Yapma