Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Türkiye İş Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Faiz Oranları

14.10.2018
561
Türkiye İş Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Faiz Oranları

Türkiye İş Bankası’nda vadeli dolar hesabı açtırarak uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Banka müşterileri eğer yatırımlarını dolara çevirmek isterlerse bankada vadeli olarak dolar hesabı açtırabilirler. Dolar hesabı açılabileceği gibi bankanın izin verdiği başka yabancı para birimlerinde de vadeli hesap oluşturulabilmektedir. Vadeli hesap açtırmak için minimum olarak yatırılması gereken bir limit bulunmaktadır.

Dolar ile Vadeli Hesap Açtırmak

İş bankası vadeli dolar hesabı için yatırılması gereken minimum tutar 1000 dolardır. Vadeli hesap açtırmak için vade gününü müşteriler belirlemektedirler. İş Bankası için vade süre seçeneklerinden bazıları 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl, 2 yıl ya da 3 yıl olabilmektedir. Aslında süre tamamen müşteriye bağlıdır; istenilen gün sayısı seçilebilir.

Dolar hesabı açtırmak için 1000 dolar yatırmanız gerekmez; bu minimum limittir. Daha fazlasını da yatırarak hesabınızı açtırabilmeniz mümkündür.

Hesabın başta belirlenen vade süresi bittiğinde hesabı kapatmak müşterinin sorumluluğundadır. Herhangi bir müşteri talimatı olmadığı ve hesap kapatılmadığı sürece yine aynı vadeden ve güncel faiz oranları ile işlemler devam eder.


Vadeli Dolar Hesabı için Başvuru

İş bankası vadeli döviz hesabı için başvuruları dijital bankacılık aracılığıyla kolay ve hızlı biçimde yapabilirsiniz. Bankanın bu ürünü için bazı özellikler şunlardır:

  • İnternet şubesi ile işlemler
  • Bankamatik ile işlemler
  • İşCep uygulaması ile işlemler
  • Telefon bankacılığı ile işlemler

Bu kanallar aracılığıyla kişiler istedikleri anda vadeli dolar hesabı açıp, kapatma imkanına sahip olacaklardır. Vadeli hesap üzerinde birikmiş bulunan faiz miktarları ise tüm İş Bankası bankamatiklerinden çekilebilmektedir.

Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları Nedir?

İş Bankası’nda vadeli dolar hesabı açtırdığınızda banka tarafından belirlenen oranlarda faiz alırsınız. İş bankası vadeli dolar hesabı faiz oranları şu şekildedir:

*100.000 USD’ye kadar olan hesaplar için ortalama 1 aylık süre için yaklaşık aylık %1,55 faiz alınır. Bu miktarın üzerindeki hesaplarda ise %1.70 faiz verilmektedir.

Benzer İçerik  İş Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Euro Hesabı

*100.000 USD’ye kadar olan hesaplarda 1 yıl vade için aylık faiz oranı ise %1.95’dir. Üstündeki rakamlar için faiz oranı %2.00’dır.

İş bankası vadeli dolar hesabı faiz oranları 2018 için güncellemeler yapılabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.