TEB Kartı İnternet Alışverişine Açma -

TEB Kartı İnternet Alışverişine Açma

TEB Kartı internet alışverişine açma, TEB kartı internet alışverişine açma nasıl yapılır, TEB kartı internet alışverişine açma konusunda dikkat edilmesi gerekenler, TEB sanal kart oluşturma…

Anasayfa > Türk Ekonomi Bankası > TEB Kartı İnternet Alışverişine Açma
25 Eylül 2020
1.540 okunma
TEB Kartı İnternet Alışverişine Açma

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günümüzde internetten alışveriş gitgide artmaktadır. Eskiye kıyasla insanlar artık ihtiyaçlarını marketlerde veya alışveriş merkezlerinden gerçekleştirmek yerine popüler alışveriş platformlarını kullanmaktadırlar. Yalnız internette alışveriş yaparken bazen sorunlar ile karşılaşılabilir. Bunun nedeni ise genellikle bankaların müşterileri için aldıkları güvenlik tedbirleri olur. Banka veya kredi kartının internet alışverişine kapalı olmasının nedenlerinden birisi de bu olmaktadır. Biz de sizin için araştırdık ve TEB kartı internet alışverişine açma konusunda size yardımcı olacak bu içeriği düzenledik.

TEB Kartı İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

TEB Bankasına ait kartlarınızı internet alışverişine açmak için uygulayabileceğiniz 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefon bankacılığı ile internet alışverişine açmadır. İkincisi mobil uygulama üzerinden alışverişe açma, üçüncüsü ise kısa mesaj aracılığıyla bu blokeyi kaldırmadır. Aşağıda yer alan adımları izleyerek siz de TEB kartlarınızda bulunan internet alışverişi blokesini kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Alışverişe Açma; İlk olarak 0850 200 0 666 numaralı telefonla arayın. Daha sonra 3 – 1 – 1 kombinasyonunu kullanarak hızlı bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanın. Sonrasında ise müşteri temsilcisine sahip olduğunuz kredi veya banka kartını internet alışverişine açma isteğinizi belirtin. Müşteri temsilcisine bu talebinizi ilettikten sonra o da işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirecektir.

CEPTETEB Uygulaması ile Alışverişe Açma; TEB Kartı İnternet Alışverişine Açma için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise mobil uygulamasından faydalanmak olur. İlk önce Google Play Store veya App Store’da yer alan CEPTETEB uygulamasını indirin. Daha sonra hesabınıza giriş yapın. Eğer daha önce CEPTETEB uygulamasını kullanmadıysanız hızlı bir şekilde uygulamada yer alan talimatları gerçekleştirerek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında ise menüden ayarlar sekmesine tıklayın. Burada yer alan güvenlik bölümünden kredi ve banka kartınızı internet alışverişine kolay bir şekilde açabilirsiniz.

Benzer İçerik  TEB Hayat Sigortası, Pratik Hayat Sigortası

Kısa Mesaj ile Alışverişe Açma; Uygulayabileceğiniz son yöntem ise kısa mesaj aracılığıyla kartınızı internet alışverişine açmak olur. Bunun için öncelikle telefonunuzdan mesajlara giriş yapın. Sonrasında ise büyük harflerle AÇIK yazıp boşluk bırakın ve kartınızın ön yüzünde bulunan son 4 haneyi ekleyin. Alıcı olarak da 2941’i girdikten sonra kısa mesajı gönderin. Böylelikle hızlı bir şekilde sahip olduğunuz kartı internet alışverişine açmış olacaksınız.


TEB Kartı İnternet Alışverişine Açma Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetten alışveriş yapmak her ne kadar kolaylık sağlasa da beraberinde pek çok tehlike getirebilmektedir. Bunlardan ilki kötü niyetli kişilerin banka veya kredi kartı bilgilerinizi çalmasıdır. Çaldıkları bu bilgiler ile hesabınızdan alışveriş yapabilir ve içerisindeki parayı çekebilirler. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına sadece bildiğiniz ve güvendiğiniz platformlardan alışveriş yapmalı, alışveriş yapacağınız sitelerin 3D security ödeme yöntemine sahip olduğundan emin olmalı ve adres çubuğunda yer alan web sitesinin adının doğru yazdığından emin olmalısınız gerekir. Ya da en güvenilir yöntem olan sanal kartları tercih edebilirsiniz. Bu şekilde oluşabilecek istenmeyen durumların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.

TEB Sanal Kart Oluşturma

İnternette alışveriş konusunda en güvenilir yöntem olan sanal kartlar neredeyse her türlü tehdidin önüne geçmektedir. Nitekim sanal kartların herhangi bir limiti bulunmaz. Bu sayede sanal kartın bilgileri ele geçirilse bile hiçbir işe yaramaz. Siz de TEB sanal kart oluşturma istiyorsanız CEPTETEB internet şubesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da 0850 200 0 666 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetlerine hızlıca sanal kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Veya TEB Bankası şubelerini ziyaret ederek hızlı bir şekilde sanal kart başvurusu yapabilirsiniz.

Benzer İçerik  TEB Kiralık Kasa Ücretleri, Kiralık Kasa Fiyatları-Kasalar Sigorta Kapsamında mı?

İlginizi Çekilebilir;

Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma, Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapalı Ne Demek?

TEB Hesap Açma Yöntemleri | TEB Banka Hesabı Nasıl Açılır?

TEB Pos Cihazı, Kobiler için TEB POS | Türk Ekonomi Bankası

TEB İnternet Bankacılığı, İnternet Şubesi | Türk Ekonomi Bankası – Teb