İcra ve Avukatlık Olanlara Borç Veren Bankalar 2022 - 2023, Yapılandırma Kredisi -

İcra ve Avukatlık Olanlara Borç Veren Bankalar 2022 – 2023, Yapılandırma Kredisi

İcra ve avukatlık olanlara borç veren bankalar, Borç kredisi veren bankalar hangileridir, Borç kapatma kredisinin şartları, Borç kapatma kredisi nedir, Kredi notu nasıl yükseltilir gibi tüm detaylar yazımızda!

Anasayfa > Genel > İcra ve Avukatlık Olanlara Borç Veren Bankalar 2022 – 2023, Yapılandırma Kredisi
10 Kasım 2020
721 okunma
İcra ve Avukatlık Olanlara Borç Veren Bankalar 2022 – 2023, Yapılandırma Kredisi

Türkiye’de birçok kişi kredi çekebilmek için sicillerini temiz tutmak, kredi puanlarını yüksek tutmak için uğraşmaktadır. İcralık bir sıkıntı yaşamak, avukatlık bazı problemlerin için bulunmak çok büyük oranda kredi çekmenin önünde engel olacaktır. Peki, icralık ve avukatlık olanlara kredi çıkaran bankalar hangileridir? Hangi bankalar, icra ve avukat sıkıntısı yaşayan kişilere kredi vermeyi kabul etmektedir? Kredi sistemi kişilerin acil nakit ihtiyacına en kısa sürede yanıt veren ve birçok kişi tarafından başvurulan yöntemlerden biridir. Bankalar verdikleri kredinin karşılığı alacaklarına dair bir güvence temin edebilmek için çeşitli yollara başvururlar. Bunlardan biri kredi notları ve kişinin geçmişinin incelenmesidir. Kredi notu yüksek olan kişiler ve sicilleri temiz olan vatandaşların kredi almaları oldukça kolaydır. Peki icralık ve avukatlık olanlara kredi veren bankalar yok mudur? Bizler de icralık ve avukatlık olanlara kredi çıkartan bankalar 2022 – 2023 listesini sizler için derledik.

İcralık ve Avukatlık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2022 – 2023

İcralık olanlara, avukatlık sıkıntılar yaşayanlara kredi veren bankalar sizler için sorunlarınıza çözüm olabilir ve acil nakit ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayabilir. İcra takibi olan kişiler, icrasını durdurmak için ve borçlarını bir düzene oturtarak maddi olarak rahatlama sağlamak için kredi talebinde bulunmak isteyebilirler. Kişilerin taleplerinin yanı sıra bankalar da kendilerini güvence altına almak amaçlı kredi karşılığı teminat almak, kefil istemek gibi bazı yöntemlere başvurmaktadır. Çekilen ihtiyaç, konut veya taşıt kredisi gibi kredilerin maddi sıkıntılar yaşayan borçlu kişilere verilmesi halinde kredi taksitlerinin ödenmemesi durumu bankalar için endişe verici bir nitelik taşımaktadır. Kredi ödemede yapılan aksaklıklar gibi kredinin ödenmesinde ortaya çıkan sıkıntıların karşısında banka avukatları devreye girecektir. Banka avukatları ile hukuki süreç başlatılacak ve kredinin ödenmesi için birçok yöntem uygulanacaktır. Kredi karşısında kişi bir malını teminat olarak gösterdiyse banka bu teminat olarak gösterilen mala el koyma hakkına da sahiptir. Kredi borçlusunun mal varlığına el koyulması da kredinin ödenmemesi halinde bankanın yasal hakkıdır.

Benzer İçerik  Eskişehir'de Emlakçı Mağduriyeti Sürüyor!

Bunun gibi sıkıntılı durumların yaşanmasının önünü almak amacıyla bankalar, icralık ve avukatlık olanlara kredi vermemeyi tercih edebilmektedir.

Aktif Bank, Garanti Bakası, TEB, Ziraat, Yapı Kredi, Akbank ve İNG bankaları icralık ve avukatlık olanlara kredi çıkartan bankalardandır.

İcralık ve avukatlık olan kişilerin kredi notu da düşmekte, çok alt seviyelere çekilmektedir. Bunun yanı sıra icralık ve avukatlık olanların sicilleri de bozulmaktadır. Bu tarz durumlar yaşandığı taktirde kişi, sicilini temizlemeli ve kredi notunu arttırmalıdır. Kredi notunun arttırmanın en önemli yollarından bir borçların öderek temizlenmesidir. Borcunuzu yeniden yapılandırabilir, düzenli ödemelerle aylık olarak borcunuzu temizleyebilirsiniz. Nakit para bulabilmeniz halinde bankaya yatırmalısınız. Borçlarınızın temizlenmesi durumda kredi kartı kullanma şeklinizde değişiklikler yapmak zorundasınız. Kredi kartınızı düzenli kullanarak banka hesabınıza her ay düzenli bir biçimde para giriş ve çıkışı sağlamak sizin için oldukça faydalı olacaktır. Banka işlemi yapmak sicilinizin temizlenmesine katkı sağlaycaktır. Siciliniz düzenlendiği taktirde kredi çekme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Kredi notu nasıl yükseltilir?

Kredi notunun yükseltilmesi için yapılabilecek en önemli şey, borçlarınızın ödemesini gelir durumunuza göre yapılandırmaktır. Aylık ödemeleriniz bütçenizle doğru orantılı olmalıdır. Kredi ödemeleriniz aylık bütçenizi aştığı taktirde kredi ödemeleri zamanında yapılamaz bu da kredi notunun düşmesine neden olur. Kredi ödemeleriniz, aylık bütçenizi aşacak bir durumdaysa kredilerinizin vadesini uzatma hakkınız bulunmaktadır. Vadenin uzaması toplamda ödenecek kredi tutarının artmasına sebep olacaktır. Ancak bu şekilde daha düşük tutarlar ödeyerek zamanında ve düzenli bir ödeme sistemi kurabilirsiniz. Kredi notunuz aylık ve düzenli, zamanında yapılan ödemeler ile yükselecektir.

Birden fazla krediniz ve birden fazla ödemeniz var ise var olan tüm borçlarınızı tek bir çatı altında birleştirebilirsiniz. Bu birleşim, gelir gider planının daha düzenli olmasını sağlayacaktır. Tek bir yere, aynı tarihte yapılacak ödemeler; ödemelerin takibini kolaylaştıracaktır. Aynı çatı altında birleştirdiğiniz ödemeler için vade uzatma işlemi uygulayarak borçlarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Benzer İçerik  İNG Bank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Kredi Borçlarının Tek Bir Yerde Birleştirilmesinin Avantajları Nelerdir?

 • Borçlarınızı tek bir yerde birleştirerek ödeme ve takibi kolaylaştırabilirsiniz.
 • 36 ay vade imkanından yararlanma hakkına sahip olabilirsiniz. Böylece ödeme tutarınız düşecek ve ödemelerinizi kolaylaştıracaktır
 • Gecikme faizleri oldukça yüksek oranlıdır. Borçlarınızı tek bir yerde birleştirmek bu faiz oranlarından kaçınmanızı sağlayacaktır.
 • Bu yöntem ile kredi takibinden de kaçınmış olacaksınız.
 • Bu yöntem ödemelerinizin düzenlenmesini sağlayacağı için kredi notunuz yükselecektir.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi, tüketicilerin borçlarını tek bir kredi altından yapılandırmasıdır. Bu yapılandırma altında borçların, eşit taksitlere bölünerek düzenli geri ödemeleri sağlanır. Borç transferi kredisi olarak da bilinen borç kapatma kredisi, tüketicilerin borç ödeme işlemlerini kolaylaştırması amaçlanan bir ihtiyaç kredisi çeşitidir.

Borç kapatma kredisine başvuru yapmak isteyen kişiler, ilgili bankaların internet sayfalarından başvuru yapabilecekleri gibi telefon ile bankaya ulaşarak da başvuru yapabilirler. Aynı zamanda bankanın en yakınınızdaki şubesine giderek de borç kapatma kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Bankadan kredi alamamanın zararları

İcralık veya avukatlık olan birçok kişi, bankadan kredi alamadığı için tefeciler ile işbirliği yaparak daha büyük bir batağın içine düşmektedir. Tefeciler, zor durumda olan kişilere çok yüksek faizler ile para yardımı yapmaktadır. Senetle, para alıp verimi yapmak yasal olarak da bir suç sayılmaktadır. Bu sebeple tefecilik faaliyetleri yasaklanmıştır. Tefecilik faaliyeti, tespit edildiği taktirde bu kişiler hakkında ağır hukuki yaptırımlar uygulanabilmektedir. Tefecilik faaliyeti alenen bir dolandırıcılık faaliyetidir. Senet karşılığı nakit para sağlayan bu kişiler, borç yükü altında ezilen ve çıkış yolu bulamayan insanların durumundan yararlanmakta ve zaten borç yükü altında olan bu insanları ödemeleri neredeyse imkansız olan ağır faizler ile daha da mağdur etmektedir. Bu sebeple her vatandaşın haklarını bilmesi gerekmektedir. İcralık ya da avukatlık bir durumunuz olduysa ve borçlarını ödemekte zorlanıyorsanız, acil nakit ihtiyacınız varsa doğru bankalara yapılan başvurular sizleri elini rahatlatacak ve dolandırıcılık batağına kapılmanıza mani olacaktır.

Benzer İçerik  2022 Yılının İlk Merkez Bankası Euro Ve Dolar Kararı Açıklandı!

 

Elbette borç kapatma kredisi de belli şartlara tabidir. Bu şartlar yerine getirildiği tatirde krediniz oluşturulacaktır. Bu şartlar:

 • Halihazırda devam eden bir takip durumunun olmaması. Bu takip durumu yasal ya da idari olabilir. İkisinin varlığı da borç kapatma kredisi için engel teşkil etmektedir.
 • Gelirinizin resmi bir şekilde doğru beyanı. Bu hem bankanın hem de sizin işlerinizi kolaylaştıracak ve ödemelerinizin gelir düzeyinize uygun bir biçimde yapılmasını sağlayacaktır.
 • Talep edilen taksitlerin aylık gelire oranı. Talep ettiğiniz ödeme tutarı aylık gelirinizin yarısını geçmemelidir. Yukarıda da dediğimiz gibi bu, sizin mağdur olmamanız ve ödemelerinizin zamanında, düzenli bir biçimde yapılabilmesi ve ödemelerin sürdürülebilir olması için geçerlidir.
 • Kredi talebinin en fazla 36 ay olması gerekir. Bu konuda bir istisna vardır. O da konut kredisidir. Konut kredisi hariç diğer tüm krediler, maksimum 36 ay olmalıdırç
 • Güncel kredi borç tutarının doğru bir şekilde belgelendirilmesi.

Borç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? İcra ve avukatlık olanlara borç veren bankalar 2022 – 2023? 

 • Aktif Bank N Kolay Kredi
 • Garanti Borç Kapatma Kredisi
 • TEB Avukatlık Olanlara Kredi
 • Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi
 • Yapı Kredi İcralık Olanlara Kredi
 • Akbank
 • İNG gibi bankalar bu durumda olan kişilere kredi vererek mağduriyetlerini gidermelerine yardımcı olmaktadır

İlginizi Çekilebilir;

72 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar, 72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Windows 10 Güncelleme Kapatma 2021 | Windows 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, Borç Transferi Kredisi

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar, Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Halkbank Hesap Kapatma