Halkbank Hesap Kapatma -

Halkbank Hesap Kapatma

Halkbank hesap kapatma, Halkbank hesap kapatma nasıl yapılır, Halkbank hesap kapatma konusunda bilinmesi gerekenler, şubeden, mobilden, internetten ve telefon bankacılığı ile hesap kapatma…

Anasayfa > Türkiye Halk Bankası > Halkbank Hesap Kapatma
25 Eylül 2020
952 okunma
Halkbank Hesap Kapatma

Günümüzde teknolojinin giderek gelişmesi ile birlikte insanlar her türlü işlemini daha kolay ve pratik bir şekilde halledebilmektedir. Banka hesabı kapatma da kolay bir şekilde halledebilen bu işlemler arasında yer alır. Eğer sizin de HalkBank’da hesabınız bulunuyor ve çeşitli nedenlerden ötürü bunu kapatmak istiyorsanız uygulamanız gereken yöntemleri aşağıda bulabilirsiniz.

Halkbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Eskiye nazaran daha kolay olan banka hesabı kapatma işlemi artık şubeye gitmenize gerek kalmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Halkbank hesap kapatma konusunda uygulayabileceğiniz 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki klasik olan ve günümüzde fazla tercih edilmeyen banka şubesine gitmektir. İkinci yöntem ise internet bankacılığı ile hesap kapatma olmaktadır. Üçüncü ve sıkça kullanılan bir başka yöntem de mobil uygulama vasıtasıyla banka hesabını kapatmak olur. Son yöntem de telefon bankacılığı ile sahip olduğunuz banka hesabını kapatma olarak karşımıza çıkar. Aşağıda yer alan yöntemleri izleyerek siz de en kolay bulduğunuz işlemi uygulayabilir ve Halkbank hesabınızı hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz.

Şube Aracılığı ile Hesap Kapatma; En bilindik ve en eski yöntemler arasında yer alan şubeye gidip hesap kapatmak günümüzde teknolojinin gelişmesi ile artık popülerliğini kaybetmiştir. Eğer eski yöntemleri tercih etmek istiyorsanız bir dilekçe hazırlayarak bunu bankanıza verebilir ve var olan hesabınızda hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz. Dilekçenin başlığına hesabınızın bulunduğu şubenin ismini, paragraf kısmına ise hesap numaranızı, adınızı ve soyadınızı ve hesabınızı ne için kapatmak istediğinizi yazıp imzalayarak dilekçeyi tamamlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığıyla Hesap Kapatma; Eğer hesabınızı internet üzerinden kapatmak istiyorsanız ilk olarak tarayıcınızdan www.halkbank.com.tr adresine giriş yapın. Daha sonra tüm işlemler sekmesine girin. Sonrasında ise hesaplar ve ardından kapatmak istediğiniz vadeli veya vadesiz hesabınızı seçin. En sonunda ise hesap kapatma sekmesine tıklayarak Halkbank hesabınızı kolay bir şekilde kapatabilirsiniz.

Benzer İçerik  Halkbank Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Faiz Hesaplama Tutar: Döviz Cinsi

Mobil Uygulama ile Hesap Kapatma; Uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise Halkbank mobil uygulaması ile hesap kapatmak olmaktadır. Bunun için Google Play Store veya App Store’da yer alan Halkbank mobil uygulamasını indirin. Daha sonra hesabınıza giriş yapın. Kapatmak istediğiniz hesabı seçerek hesabı kapat butonuna tıklayın. Böylelikle hesap kapatma işleminiz tamamlanmış olacaktır.


Telefon Bankacılığı ile Hesap Kapatma; Uygulayabileceğiniz en son yöntem ise Halkbank telefon bankacılığı aracılığıyla hesap kapatma olmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için telefonunuzdan 444 04 01 numaralı telefonu arayın. Daha sonra hızlı bir şekilde bağlanmak için ses gelir gelmez sıfırı tuşlayın. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra ona hesabınızı kapatmak istediğinizi belirtin. Bu şekilde Halkbank hesabınız hızlı bir şekilde kapanmış olacaktır.

Halkbank Hesap Kapatma Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Pek çok kişi sahip olduğu banka hesabını kapatma konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Bunun nedeni ise pek çok farklı değişkene bağlı olmaktadır. Halkbank’daki hesabınızı kapatabilmeniz için öncelikle hesabınızda hiç para bulunmaması gerekmektedir. Bir başka deyişle bakiyeniz sıfır olmalıdır. Eğer hesap kapatma işlemi yapacaksınız bunun için öncelikle hesabınızdaki bütün parayı çekebilir veya başka bankalardaki hesaplarınıza aktarabilirsiniz. Hesabınızı kapatamamanızın bir diğer nedeni ise eksi bakiyede olmanızdır. Eğer Halkbank hesabınızda eksi bakiye bulunuyorsa bankanız hesabınızı kapatmayacaktır. Hesap kapatma işlemini uygulayabilmek için öncelikli olarak eksi bakiyeyi sıfırlamalısınız. Halkbank hesap kapatma konusunda insanların sıkıntı yaşadığı bir diğer şey ise kredi kartı borçları olmaktadır. Eğer Halkbank’da bir kredi kartınız ve bunun borcu bulunuyorsa hesabınız kapatılmayacaktır. Bu sorunla karşılaşmamak için Halkbank’daki kredi kartınızın borcunu kapatabilir ve bu şekilde hesap kapatma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Benzer İçerik  Halkbank Kasko Ücretleri, Halk Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

İlginizi Çekilebilir;

VakıfBank Hesap Kapatma

Windows 10 Güncelleme Kapatma 2021 | Windows 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

Şekerbank Kiralık Kasa Ücretleri, Bankalardaki Kiralık Kasa Fiyatları

DenizBank Hesap Kapatma

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, Borç Transferi Kredisi