Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar, Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar -

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar, Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Anasayfa > Banka Haberleri > Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar, Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar
05 Kasım 2018
909 okunma
Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar, Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulunmakla beraber bankalar düşük kredi notu olan vatandaşlara kredi vermek istemezler. Kredi notu düşük olan vatandaşlar bankalar için güvenilir sayılmazlar. Bu yüzden banka kendisini garanti altına almak adına bu kişilere kredi vermeden önce kefil bulmasını sterler. Kefil olması sonucunda bankalar kredi düşük olan vatandaşlara da kredi vermektedirler.

Kara liste sicil affı sonrasında bankalar kara listede bulunan kredi notu düşük olanlar ya da yasal takipte olan kişilere de kredi vermeye başlamışlardır. Bankalar bu yasa ile birlikte müşteri sayısını arttırmak amacı ile Kara listedekilere kredi verilir sloganları ile müşteri çekmeye çalışmışlardır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Geçmiş yıllarda sicili bozuk olan kişilerin bankalardan kredi alması mümkün değilken son yasa değişikliği ile birlikte sicili kötü olan kişilere yönelik sicil affı uygulanmıştı. Bu asa sonucunda sicili bozuk olana kredi veren bankalar 2022-2023 yılında çoğalmış ve hemen hemen tüm bankalar sicili bozuk olanlara da kredi imkanı sağlamaya başlamışlardır. Çıkarılan yasa ile birlikte sicili kötü olanların sicilleri temizlenmiştir ve artık kredi alabilecek seviyeye gelmişlerdir. Bu yasa ile birlikte Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Başvurusu yolu da açılmış olmaktadır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi İmkanı

Sicilim Bozuk Kredi Almak İstiyorum diyenler artık bankaların şubelerine giderek kredi almak için gerekli olan evraklar ile başvuru yapmaları mümkündür. Bankaların şatlarını taşıyan sicili bozuk olan kişiler banka kredisi alabileceklerdir. Bankalar sicili bozuk olan kişilere ya da sicili temiz olan kişilere kredi verirken maaş bodrosu istemektedir. Ayrıca bankalar için kredi notu da çok önemlidir. Bankalar kredi verdikleri müşterilerin ödemelerinin düzenli yatırılıp yatırılmamasını önemserler. Bu yüzden kredi vermeden önce kredi notuna bakarlar.

Benzer İçerik  Borç Transferi Yapan Bankalar, Tüm Borçları Kapatan Kredi

Kredi notu düşük olanların kredi alabilmeleri için kefil ya da maddi karşılığı olan ev, araba gibi eşyalarının olup olmaması önemlidir. Banka kredi verdiği takdirde verdiği kredinin geri ödemesini alması gerekmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Finans Bank
 • Şeker Bank
 • İNG Bank
 • Garanti
 • TEB
 • Akbank
 • Deniz Bank

Bu bankalar ve diğer bankalar da artık sicili bozuk olanlara kredi imkanı sağlamaktadır. Bankaların kredi şartlarını öğrenmek için banka şubelerini ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Banka şubelerine gitmeden ulaşmak için ise bankaların müşteri temsilcileri ile telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar, Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri

Kolay Kredi Veren Bankalar, En Kolay Kredi Veren Bankalar 2022

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar, Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar, Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar 2020

Anında Kredi Veren 6 Banka, Kolay Kredi Veren Bankalar