Udemy Ücretsiz Kurslar | Udemy de ücretsiz kurs var mı? - Udemy ile Hangi Kursları Alabilirsiniz?

Udemy Ücretsiz Kurslar | Udemy de ücretsiz kurs var mı?

Udemy de ücretsiz kurs var mı?, Udemy sertifikaları işe yarar mı?, Udemy kursları ne zaman indirime girer?, Ücretsiz online eğitimler neler? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Udemy Ücretsiz Kurslar | Udemy de ücretsiz kurs var mı?
08 Eylül 2021
569 okunma
Udemy Ücretsiz Kurslar | Udemy de ücretsiz kurs var mı?

Gerçek uzmanlar eşliğinde, profesyonel online kurs almak isteyenler için Udemy ücretsiz kurslar, dünyanın dört bir yanındaki kişilere sunuluyor. Büyümek, uyum sağlamak, çalışanlarını desteklemek isteyen işverenler ya da kariyerinde büyümek isteyen kişilere uygun olan ücretsiz kurslar, isteyen kişilere ücretli olarak da sunuluyor.

En İyi Ücretsiz Udemy Kursları Hangileridir?

Ücrretsiz online video kurslarla, değerli ve pratik bilgilerin öğrenildiği Udemy ücretsiz kurslar; teknolojiyle ilgili temel konuları keşfetmenize ve değişime ayak uydurmanıza olanak tanıyor.

Udemy ücretsiz kursları arasında;

 • WordPress, Excel, HTML, Kişisel Verimlilik, Hedef Belirleme
 • Java Script, Meditasyon, Kişisel Gelişim, HTML5, Yatırım
 • Blender, Blockchain, CSS, Fitness, Adobe Illustrator
 • Amazon AWS, Dijital Pazarlama, E-Posta Pazarlamacılığı
 • Girişimciliğin Temelleri, Oyun Geliştirmenin Temelleri, Java
 • Pazarlama Stratejisi, Agile, C# gibi kurslar bulunuyor.

Bu kursların alt kategorilerinde; Web Geliştirme, Diğer/BT ve Yazılım, Microsoft, programlama dilleri, ağ ve güvenlik, kişisel verimlilik, 3D ve animasyon, dijital pazarlama, yatırım ve ticaret gibi konular yer alıyor.

Başlangıç, tüm düzeyler, orta ve uzman seviyelerinde sunulan kurslar, İngilizce başta olmak üzere; Fransızca, Türkçe, İtalyanca ve daha birçok dil türünde de veriliyor.  Daha fazla odaklanıp, daha fazla üretken olmanızı sağlayacak kurslar, günlük yaşamanızı zenginleştirmek için de bulunmaz bir fırsat sunuyor.

Udemy Ücretsiz Kurslar

Udemy Ücretsiz Kurslar

Udemy Ücretsiz Kursları Nasıl Bulunur?

Yeni beceriler öğrenmek ya da hali hazırda bulunan becerileri geliştirmenin en kolay yollarından bir tanesi olan Udemy ücretsiz kurslar, çevrimiçi öğrenme için, her yaştan insan arasında hızlı bir ivme kazanıyor.

Bunun yanında Udemy kuponları ile ücretsiz olarak, ücretli kurslar da almak mümkün olurken; Premium Udemy kurslarından tasarruf da etmenin farklı yöntemleri bulunuyor. Udemy’de ücretli kursları ücretsiz almanın 2 farklı yöntemi bulunuyor.

Benzer İçerik  TCMB’den Açıklama: Banka Mevduatı Artışa Geçti!

Ücretsiz kurslar için;

 • İlk adım olarak Udemy.com linkinden giriş yapılır.
 • İstediğiniz kategori seçilerek sepete eklenir.
 • Ödeme işlemi gerçekleştirildikten sonra, ücretsiz kurs başlamış olur.

Bu işlemi gerçekleştirmeden önce, kursların ücretli olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor. Çoğu eğitmen, Premium kursları ücretsiz sunuyor ve başlamak için, sadece bir hesap açmanız yeterli oluyor.

Udemy ücretiz kurs sayfasını bularak, istenilen konudaki kurs konusunu ya da kategoriyi filtrelemek ve kaydol düğmesine basarak oturum açıp kayıt yaptırmak, kursun başlaması için yeterli oluyor.

Udemy Kursları Ücretsiz Nereden İndirilir?

Temelde Udemy ücretsiz kurslar videolar şeklinde sunulur. Kurs çeşitli bölümlere ayrılır ve her bölüm için videolarla eğitim verilir. Ücretli ya da ücretsiz kursa kayıt yaptırıldığında, bağlantının bulunduğu bir e-posta gönderilir.

Gönderilen bağlantıyı kullanarak, kurs içeriklerini istediğiniz zaman kontrol edip, bağlantıyı kullanarak, kursları ücretsiz izleyebilirsiniz.


Ücretsiz kursu indirmek için;

 • Udemy uygulaması açılır ve kaydolunan kurs seçilir.
 • Menüden indirme seçeneği aktif hale getirilir.
 • Kurs çevrimdışı olarak indirme işlemini gerçekleştirir.

Udemy mobil uygulaması ile çevrimdışı görüntüleme için dersleri, bölüm ya da kursun tamamını indirme olanağı bulunur. Bunun yanında Udemy kurslarında, eğitimcilerin kurslarının indirilmesine izin verilir.

Udemy kurslarını çevrimdışı görüntülemek istediğinizde, Udemy uygulaması kullanılır. Uygulama sayesinde, çevrimdışı görüntüleme için kursların kaydedilmesine olanak tanınır.

Udemy Ücretli Kurslar Nasıl Alınır?

Udemy kursları için, eğitim forumlarını kontrol ederek Udemy kuponları ile ücretli kursları, ücretsiz olarak alma olanağı bulunur. Eğitmenler, inceleme almak ve itibar için, ücretsiz kurs verir.

İndirim kuponları kullanarak ücretli kurslar alınabildiği gibi; tüm Udemy kurslarının ücretsiz olarak alınması mümkün değildir. İndirim alınsa da belli bir miktar ücret ödemeniz gerekir.

Benzer İçerik  Exxen İzle | Exxen Nasıl İzlenir?

Ücretli kursları ücretsiz almak için;

 • com’a giriş yapılır.
 • İstenilen kurs seçilerek, satın al düğmesi aktif hale getirilir.
 • Kupon kodu diyalog kutusuna girilir ve ücretsiz kursa indirim uygulanır.

Bu işlemlerden sonra, ücretli kursu, ücretsiz başlatabilirsiniz. Udemy ücretsiz kurslar, çevrimiçi öğrenme platformunda tüm popüler kategorilerde ücretsizdir. İndirim kuponlarıyla da sınırlı sayıdaki kursları ücretsiz olarak alabilirsiniz.

SSS

Udemy kişisel eğitimleri hangi derslerden oluşur?

Udemy kişisel eğitimleri; BT, web geliştirme, sosyal beceriler, işletme, pazarlama ve tasarım gibi derslerden oluşuyor.

Udemy kursları CV’ye yazmak için geçerli midir?

Genel olarak Udemy sertifikaları, işverenler ya da işe alım görevlileri tarafından fazla ağırlıkta olmamakla birlikte; kendini sürekli geliştirmek için yollar arayan kişileri de ön planda tutar.

Udemy aboneliği nasıl iptal edilir?

Udemy aboneliğini iptal etmek için; iptal et seçeneği tıklanarak, kaydınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Udemy ücretsiz deneme nedir?

Udemy ücretsiz deneme; sadece yeni aboneler için geçerli olan, kursların ihtiyaç ve beklentilerinize uygun olup olmadığını belirlemek için, kişisel plan aboneliğinin 7 gün süreyle, ücretsiz olarak denemenizi içerir. Süre sonunda otomatik olarak abonelik ücreti yenilenir.

İlginizi Çekebilir;

Kadınlara Teşvik Kredisi Nasıl Alınır?, Kadınlara Devlet Destekli Geri Ödemesiz Teşvik Kredisi

Ücretsiz Sertifika

Anadolubank Swift Kodu, Türkiye Banka SWIFT Kodları

İşyeri Açmak İsteyenlere KOSGEB Desteği, Küçük İşyerlerine KOSGEB Destekleri

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvurusu 2021 | KOSGEB Girişimcilik Başvuru Formu