Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, Borç Transferi Kredisi - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, Borç Transferi Kredisi

Borç kapatma kredisi başvurusu, borç kapatma kredisi faiz oranları ve borç kapatmak için kredi veren banka listesini sizin için hazırladık.

Anasayfa > Banka Haberleri > Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, Borç Transferi Kredisi
02 Ekim 2018
971 okunma
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, Borç Transferi Kredisi

Borç transfer kredisi 2022-2023 yılında pek çok banka tarafından veriliyor. Borç kapatma olarak da ifade edilen krediler, birkaç bankaya borcu olan müşterileri kapsıyor. Şöyle ki konut, taşıt ya da kredi kartı borçları bulunan vatandaşlar, yapılandırmaya gidiyor. Borçların yapılandırılmaması halinde transfer edilecek olan banka ile görüşme sağlanıyor. Nitekim borç transferi kredisi veren bankalardan uygun faiz oranları karşınıza çıkacaktır. Bu şekilde daha avantajlı olacağınızı belirtmek gerek. Öyle ki tüm borçlar tek çatı altında toplanacak ve daha kolay takip edilecektir. Yasal süreç başlamadan ödemediğiniz borçlarınızı bu şekilde transfer etmeniz en doğrusu olacaktır.

Borç Kapatma Kredisinin Şartları Nelerdir?

Öncelikle borç kapatma başvurularının şubelerden gerçekleştiğini belirtmek gerek. Diğer kredilerde olduğu gibi internet ya da SMS üzerinden başvurulara yer verilmez. Borç transfer kredisi veren bankalar 2022-2023 yılında da ikna edilmeyi bekliyor. Görüşmelerde kredi almak isteyenler talep edilen belgeleri beraberinde getirerek harekete geçebilir. Kredi başvuruları sırasında temel alınan belgelerin geçerli olduğunu belirtmek gerek. Başta bunlardan söz etmek gerekirse;

  • Nüfus cüzdanı tüm kredilerde olduğu gibi başı çekiyor.
  • Düzenli gelire yönelik evrakların da hazır edilmesi gerekmekte.
  • İkametgah belgesi de yine beraberinde geliyor.
  • Son 3 ayı içeren faturalarınızı da hazırlamanız önemlidir.

Belgeler dahilinde seçtiğiniz banka üzerinden başvuruya geçebilirsiniz. Başvuruların arkasından ise diğer bankalarda bulunan borçların transferi gerçekleşir. Bu anlamda EFT yolunun tercih edilmesi söz konusudur. Üstelik EFT ile ücretsiz olacak şekilde borç transferine geçilmesi avantajlı olmanızı sağlayacaktır. Borç transferleri sırasında dekontlara dikkat etmeniz gerekiyor. Karşı bankalar ile ek bir işlemin gerçekleşmemesi adına dekontların alınması ve borcun teyit edilmesi en doğrusu olacaktır.


Benzer İçerik  Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar, Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar

En Uygun Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi 2022-2023 yılında birden fazla banka tarafından karşılanıyor. Bu duruma bağlı olarak aralarından tercihte bulunmanız gerekmekte. Tercihlerde kıyaslamalara gitmeniz en doğrusu olacaktır. Şöyle ki internet üzerinden otomatik hesaplamalar ile fikir sahibi olmak çok kolay. Örneğin borcunuzu girmeniz ve vade seçeneklerinden tercihte bulunmanız halinde tüm bankalar sıralanacaktır. Faiz oranları en uygun olanlardan tercihlere gidilebilir. Örnek verecek olursak AkBank borç kapatma kredisi bunlar arasından gösteriliyor.

Sadece %2,45’ten başlayan faiz oranları ile İş Bankası’da dikkat çekiyor. Hemen arkasından ise CEPTETEB gelmekte. Faiz oranı ise %2.90’dan başlamakta. Yine avantajlı bankalar arasında Burgan Bank’ta karşınıza çıkacaktır. %3.10 oranı ile listede yerini almış durumda. ING Bank için ise %2,79’dan başlayan faiz oranlarına yer verilmiştir. Faiz oranı, aylık taksit ve toplam maliyet raporlarına dikkat ederek tercihte bulunabilirsiniz. Devamında ise şubelerden başvurulara geçiliyor. Baştan da belirttiğimiz gibi başvurular için belgeleri yanınızda bulundurmalısınız.

Borç Kapatma Kredisi Veren Diğer Bankalar

Şekerbank borç kapatma kredisi veren bankalardan bir tanesidir. 36 ay vade seçenekleri ile maksimum 100.000 TL değerinden kredi imkanlarını sunuyor. Yine 100.000 TL üst limiti ile beraberinde Burgan Bank’ta gelmekte. 36 ay vade imkanları dahilinde DenizBank üzerinden de borç kapatma kredisi başvurularına geçilebilir. QNB FinansBank kredisinin de 36 ay vade imkanları ile sunulması söz konusudur. Hemen arkasından ise önerilen bir diğer banka HalkBank şeklinde ifade edilmekte. Tahsis ücreti almadığı için de HalkBank aralarında dikkat çekiyor. Borç kapatma kredisi kimlere verilir merak edenlere ise;

  • Başta kredi notu çok düşük olmayanlar bu krediden faydalanabilir.
  • Finansal işlemleri göz önünde bulundurularak vatandaşlara kredi verilmekte.
  • Gelir belgeleri de kredinin geri ödemeleri için göz önünde bulundurulur.
  • Yasal sürece girmemiş olan borçlu vatandaşların daha kısa sürede transfer kredisi almaları söz konusudur.
Benzer İçerik  Kefille Kredi Veren Bankalar, Kefil Şartıyla Kredi Veren Bankalar