Denizbank Kredi Başvurusu | Denizbankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023 -

Denizbank Kredi Başvurusu | Denizbankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Deniz Bank, Türkiye’de 1997 yılında kurulmuş ve en çok müracaat edilen bankalardan bir tanesi. Bireysel müşterilerine, esnafa, öğrenciye, emekliye uygun birçok kredi seçeneği bulunan Deniz Bank, müşterilerine uygun faizle kredi vererek ve kampanyalar düzenleyerek vatandaşın en çok tercih edilen bankaları arasında yerini buluyor.

Anasayfa > Denizbank > Denizbank Kredi Başvurusu | Denizbankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023
25 Şubat 2020
1.339 okunma
Denizbank Kredi Başvurusu | Denizbankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Deniz Bank, Türkiye’de 1997 yılında kurulmuş ve en çok müracaat edilen bankalardan bir tanesi. Bireysel müşterilerine, esnafa, öğrenciye, emekliye uygun birçok kredi seçeneği bulunan Deniz Bank, müşterilerine uygun faizle kredi vererek ve kampanyalar düzenleyerek vatandaşın en çok tercih edilen bankaları arasında yerini buluyor. Deniz Bank, kredi kartı konusunda bir ilke imza atarak Türkiye’de kredi kartına şifre uygulamasını başlatmış ve güvenilir bankacılık konusunda da güvenleri kazanmıştır. Sadece Türkiye’de değil, Dünya genelinde de hizmet veren Deniz Bank müşterilerine çeşitli kredi, kredi kartı ve bankacılık hizmetleri veriyor. Deniz Bank’ın verdiği bankacılık hizmetleri bireysel ve kurumsal olarak ikiye ayrılıyor, kredi konusunda ise birçok alternatife sahip. Deniz Bank’ın sunduğu krediler Bireysel, KOBİ, Kurumsal, Tarımsal, Ticari, Kamu Finansman Kredileri olarak ayrılıyor. Yükselen enflasyon, vergi oranları, pahalılaşan yaşam koşulları insanları bankalarla içli dışlı yapmaya yetiyor ancak vatandaş yüksek oranlı faizlerden, bankalara borçlanmak istemediklerinden kredi almaktan veya kredi kartı kullanmaktan şiddetle kaçınıyor. Tabi ki bankaların insanlara sunduğu teklifler, kampanyalar gayet cezbedici. Özellikle ev almak için, bireysel ihtiyaç için ve eğitim için olan krediler vatandaşın en çok tercih ettiği kredilerden. Deniz Bank’ın kurumsal ve tarımsal müşteriler içinde çok avantajlı kampanyaları mevcut. Tarımsal müşterileri için düzenledikleri Traktör – Ekipman kredisi ve Türk Traktör Finans Projesi bu günlerde en beğenilen kampanyalardan olmayı sürdürüyor. Bu sayede genç yaşlı tarımcılar, toprak sahipleri hem donanım için ihtiyaçları olan bütçeyi alıp hem de donanımlarını Türk Traktör Projesinden sağlayabiliyorlar.

Deniz Bank İhtiyaç Kredisi

Deniz Bank, ihtiyaç kredisi bakımından zengin çeşitliliğe sahip bir bankadır. Bireysel bankacılıkta tüm müşterilerine ihtiyacına göre kredi konusunda yardımcı olan Deniz Bank, ev sahibi olmak isteyenlere Mortgage Kredisi, motorlu taşıt ihtiyaçları için Taşıt Kredisi, ebeveynlerin çocuklarının, öğrencilerin ise kendi eğitim masraflarını karşılayabilmesi için Eğitim Kredisi, müşterilerinin bireysel ihtiyaçları için ise İhtiyaç Kredisi gibi imkânlar sağlıyor. Deniz Bank’ın müşterilerine sağladığı imkânlar bunlarla sınırlı değil.

 • Borç Transfer İhtiyaç Kredisi,
 • Bireysel Finansman Kredisi,
 • Enerji Tasarrufu Kredisi,
 • Tüketici Kredisi,
 • PTT İhtiyaç Kredisi gibi çeşitli kampanyalar ve kredi fırsatları ile her koşulda müşterisine düşük faizli ihtiyaç kredisi temin ediyor.

En kullanılan kredilerin ilki Eğitim Kredisi; gittikçe artan eğitim masrafları haneleri sıkıp bunaltırken ebeveynlerin, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılaması için düşük faizli, kişiye özel ödeme seçenekleri ve 60 aya varan vade fırsatı sunuyor. Deniz Bank her türlü özel okul, üniversite, özel kurs gibi eğitim masraflarını temin ederek müşterilerinin eğitimlerinde de yanlarında duruyor. Kredinin alt limiti 10.000 üst limiti 55.000 Türk Lirasıdır. 12 aydan 60 aya kadar vade imkânı ve aylık %1,54 gibi düşük faizli bir ihtiyaç kredisidir. Başvurmak isteyenler için gerekli belgeler şunlardır;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • İkametgâh veya son aya ait bir fatura örneği,
 • Öğrenci belgesidir.

Bireysel İhtiyaç Kredisi veya Tüketici Kredisi ise müşterinin anlık veya özel ihtiyaçlarını gidermesi için düzenlenmiş bir kredidir. Araç masrafları, eskiyen eşyalar, tatiller, özel günler, yıldönümleri gibi özel ihtiyaçlarda Deniz Bank yine 60 ay vadeyle müşterilerine ihtiyaç kredisi temin ediyor. Üstelik bu krediye şubeye gitmeye gerek kalmadan internet ve mobil bankacılık hesaplarından anında T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası ile anında başvuru yapabiliyorsunuz. Deniz Bank, bu krediye internet bankacılığından başvuru yapan müşterilerine çıkan kredide kampanya dâhilinde faiz oranını %1.19 olarak belirlemiş, kişiye özel ödeme planı ve 60 aya kadar vade imkânı sunmuştur. Kredinin alt limiti 2.000 Türk Lirası olup üst limiti 55.000 Türk Lirasıdır. Kredi kullanımını internet bankacılığından evraksız bir şekilde anında kullanabilirsiniz ancak isteğiniz doğrultusunda şubeden nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek de kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanan Deniz Bank müşterileri hafta sonları dâhil olmak üzere 09.00 – 21.00 arasında kredi başvurusunda bulunabilir.

Benzer İçerik  Denizbank Eft Saatleri 2022-2023 | Denizbank İşlem Limitleri

Diğer kredi imkânlarından bahsedecek olursak; emekliye özel kredi imkânları, maaşını Deniz Bank’tan alanlar için özel kredi imkânları ve kamu çalışanları için özel kredi imkânları sağlayan Deniz Bank, müşterilerine aynı şartlarla düşük faizli kredi imkânı sağlıyor ve 60 aya kadar vade imkânı sunuyor.

PTT ihtiyaç kredisi, maaşını PTT’den alanlar için düzenlenmiş bir ihtiyaç kredisidir. Krediden 80 yaşına kadar olan müşteriler yararlanabilir ve kredi faiz oranları talep edilen tutara göre artış azalış göstermektedir.

 • 000 TL – 5.000 TL arası %1.99
 • 000 TL – 10.000 TL arası %1.79
 • 001 TL – 36.000 TL arası %1.68 faiz oranları ile kredi temin etmektedir.

Krediye başvurmak için en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanı ile müracaat etmek gerekiyor. Bireysel Finansman Kredisi acil yüksek kredilere ihtiyacı olan müşteriler içindir ve maksimum 200.000 Türk Lirasına kadar kredi sağlamaktadır. Başvuru için gerekli olan belgeler nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi ile gelir belgesidir ancak banka gerekli bulduğu durumlarda ek belge isteyebilir veya faiz oranını değiştirebilir.

DenizBank Konut Kredisi

Konut kredileri, herkesin ev sahibi olabilmesi ve ev almaya gücü yetmeyenler için düzenlenmiş bir teminat fırsatıdır. Deniz Bank konut kredileri üç gruba ayrılıyor. Bunlar konut kredisi, enflasyona bağlı konut kredisi ve kentsel dönüşüm konut kredisidir.

Konut Kredisi; satın alınacak konutun uzman incelemesi değerinin %80’i oranında teminat alabileceğiniz kredi seçeneğidir ve DASK, hayat sigortası veya konut sigortasının Deniz Bank tarafından yapılması durumunda faiz oranında %0.02 oranında indirim uygular. Deniz Bank konut kredisi 25 yıla kadar vade imkânı sunan bir kredidir, sabit faiz seçeneği ve kredide eşit taksit fırsatı sunar.

Enflasyona bağlı konut kredileri ise faizlerde düşüş bekleyen vatandaşlar içindir ve TÜFE artışına bağlı olarak müşterinin faiz oranı da azami oranda artış göstererek %2,79’a yükselebilir. Kullanılacak kredinin faiz oranı TÜFE oranı üzerine bankanın pay oranı olan %0.05 eklenerek hesaplanır ve maksimum 120 ay vade oranı sunulur. Kredi kullanıcıları istedikleri zaman Sabit Oranlı Krediye dönüş yapabilmektedir. Detaylı bilgi için şubeye başvurulmalıdır.

Kentsel dönüşüm konut kredisi; vatandaşın inşaat tamamlanır mı, evimi alabilecek miyim veya teminatı nereden bulacağım gibi tüm sorularına yanıt veriyor. Aynı zamanda Deniz Bank, müşterilerine ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlıyor ve anlaşmalı şirketlerden Riskli Yapı Tespit Raporunu indirimli bir şekilde alma imkânı sunuyor. Kentsel dönüşüm kredisinde üst limit 125.000 Türk Lirasıdır ve devlet katkısı ile %1.76 gibi düşük faizli konut kredisi sağlamaktadır. Riskli Yapı Tespit Raporu almak için kat sahibinin veya bina yöneticisinin başvurması gerekmektedir. Rapor çıktığında genelde ¾ oranında dönüşüm hükmü verilir, dönüşümü üstlenen firma belirlendikten sonra ise sözleşme yapılır. Krediyi kullanacak olan kişi Deniz Bank’a müracaatını yaptıktan sonra Bakanlıktan faiz oranı belirlenir ve kredi temin edilir. Sonrasında ise inşaat başlar. İnşaat tamamlandıktan ve süreç sona erdikten sonra tapular teslim edilir ve kentsel dönüşüm son bulur. Başvuru için gerekli belgeler;

Benzer İçerik  Denizbank İnternet Bankacılığı, DenizBank: İnternet Bankacılığına Giriş

 • Gelir belgesi,
 • Nüfus cüzdanı,
 • Bireysel kredi başvuru formu,
 • Bakanlık tarafından belirlenmiş kentsel dönüşüm firmalarından alınmış yenilenecek veya güçlendirilmesi sağlanacak binaya ait Risk Raporu veya belediyeden Resmi Belge sağlanması gerekmektedir.

Başvuru için Deniz Bank şubelerine müracaat yapılmalıdır.

DenizBank Taşıt Kredisi

Evden sonra gelen en önemli ve masraflı ihtiyaç motorlu taşıttır. Deniz Bank, müşterilerine motorlu taşıt almaları konusunda da destek olmaktadır. Sıfır veya ikinci el bir aracı satın almak için müracaat edilen Deniz Bank’ta, düşük faizli taşıt kredisi mevcuttur ve banka müşterilerine 3 ay taksit erteleme imkânı sunmaktadır. Deniz Bank, yüksek vade ve oranlarla, eşit, esnek ve sabit ödemeleri ile taşıt kredisi fırsatı sunmaktadır ayrıca yapılan başvurulara 1 iş günü içerisinde yanıt vermektedir. Banka müşterilerine sıfır ve ikinci el binek araçları için 120.000 liraya kadar olan ödemelerde %70, 120.000 liranın üstünde ki fiyatlandırmada %50 kredi teminatı sunmaktadır. Gerekli olan belgeler ise;

 • Gelir belgesi,
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Bireysel kredi başvuru formudur.

Talep edilen belgeler ile birlikte Deniz Bank şubesine müracaat etmek kredi sürecini başlatmak için yeterlidir. Geri ödeme tarihinizi kredi kullanımından 45 gün sonrasına kadar belirleme hakkınız vardır ve banka gerekli bulduğu takdirde kira kontratı, tapu veya fatura örneği talep etme hakkına sahiptir.

DenizBank Esnaf Kredisi

Deniz Bank, sadece bireysel veya tarımsal müşterilerine hizmet veren bir banka değildir aynı zamanda esnafa ve KOBİ’ye de farklı kampanyalar, düşük faizli esnaf kredisi ve kredi kartı hizmetleri sağlayan bir bankadır. İnternet, mobil, şube veya ATM’lerden hatta Facebook üzerinden bile başvuru yaparak 100.000 TL’ye varan kredi kullanım imkânı mevcuttur. İşletme ihtiyaçlarında kullanılması üzere sabit ve eşit taksitlendirme ile esnek kredi kullanımı mevcuttur ve 36 aya varan vade fırsatı bulunmaktadır. Deniz Bank, KOBİ müşterilerine uluslararası ticarette büyüme imkânı sunan dış ticaret kampanyasını da yürütmektedir ve bu konuda müşterilerine uygun ürünler sunarak veya destek hattıyla yardımcı olarak hizmet vermektedir. Deniz Bank üye işyerlerine özel fırsatlar sunar. Amerikan Express, JCB, Visa veya Mastercard ile sorunsuz mal ve hizmet satışı yapabilmek, bankanın güvenlik yöntemleri ile çalıntı, iptal edilmiş veya geçersiz kartlardan yapılabilecek işlemlerin önüne geçebilmek bankanın üye işyerlerine sunduğu fırsatlar arasındadır. Ayrıca şirketler Deniz Bank aracılığı ile araç satın almaktansa Filo kiralayabilirler ve finansman gelirlerini gerçek işlerine odaklayabilirler. Araçların periyodik bakım ve orijinal yedek parçaları garantilenmiş ve sigortalanmıştır. İşletme kart sahiplerine aynı zamanda kurtaran hesap fırsatı da sağlanmaktadır. Başvuru yapmak için gerekli olan belgeler;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • İmza beyannamesi,
 • Son 2 yıllık vergi levhası,
 • Son 2 yıllık gelir tablosu ve hesap defteri
 • Tapu fotokopileridir.
Benzer İçerik  Denizbank Telefon Numarası Güncelleme, Değiştirme ve Bloke Kaldırma

DenizBank Kredi Kartları

Deniz Bank, her müşteri tipine uygun kredi kartı imkânı sunar ve kredi kartları iki gruba ayrılır, bunlar Bireysel Kartlar ve Ticari Kartlardır. Bireysel Kartlar;

 • Deniz Bonus, bireysel müşterilere 250.000’den fazla anlaşmalı kurumda alışverişten kazanılan bonuslarla bedava alışveriş imkânı sağlayan karttır. 1 Bonus puan 1 Türk Lirasına eşittir.
 • Afili Bonus Kart sahipleri, Bonus kartın tüm özelliklerini taşırken alışverişlerinde daha fazla bonus kazanırlar ayrıca nakit ihtiyacı olan müşteriler kart limiti kadar nakit avans alma hakkına sahiptirler. Diğer kartlara oranlara en avantajlı karttır ve çok fazla kampanyaya sahiptir.
 • Taraftar Kartlar tarafından yapılan tüm alışverişlerde, takım kulübüne belli oranlarda katkı payı sağlanmaktadır ve ekstra hiçbir ücret talep edilmemektedir. Takım mağazalarında, takım maçlarında indirimler ve fırsatlardan yararlanabilirler.
 • Emekli Bonus, Bonus kartın tüm özelliklerine sahiptir, emekliye özel kampanyaları ve fırsatları mevcuttur. Fatura, kira ve benzeri ödemelerde ek ücret talep edilmez.
 • Şehir Kartları
 • D-Şarj Bonus kart gençlere özel avantajları bulunan bir bonus kart çeşididir. 4 ay boyunca aylık 200 TL harcama sözüne 10 TL bonus puan anında karta tanımlanır. Düşük faizlerle ödenebilecek nakit avans çekimi yapılabilmektedir ve daha birçok kampanyaya sahiptir.
 • Net Kart, yıllık kart aidatı bulunmayan ve temassız özelliğine sahip olan karttır.

Ticari Kartlar ise;

 • Üretici Kart sahipleri yılda bir kez ödeme mecburiyetine sahip olmasıyla çok avantajlı bulunan bir karttır ve alışveriş ödemelerinde 6 ay vade, %0 faiz oranı fırsatı sunar. Hayvancılık ve bitkisel üretim belgesi olan müşteriler üretici karttan faydalanabilirler.
 • İşletme Kart sahiplerine ticari kurtaran hesap fırsatı sunulmaktadır, 48 ay vadeli evraksız ve formalitesiz kredi imkânı da sunar.
 • Çiftçi Kart ile yurtiçinde ki tüm bankalardan ücretlendirmeye tabi tutulmadan bakiye sorgulanabilir ve nakit çekimi sağlanabilir.
 • Business Kart ile şirketin tüm masrafları karşılanabilir, harcamalar kontrol altına alınabilir.
 • Bonus Business Kart, Bonus kart ve Business Kart’ın ortak özelliklerini taşımaktadır.

Deniz Bank kredi kartı sahiplerinin minimum ödeme yapması gereken asgari tutarın en düşük meblağ olarak 10TL’dir. Ödemeler kartlar arasında değişiklik göstermektedir. Bir yıl içerisinde arka arkaya üç kez asgari meblağ ödenmediği takdirde kart toplam borç ödemesi yapılana ve borç kapatılana kadar kullanım dışı olur. Deniz Bank kredi kartı başvurusu Deniz Bank şubelerine, İnternet bankacılığına, mobil uygulamaya yapılması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Öğrencilere Kredi Veren 7 Banka, Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları 2020

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar, 2022 maaşına artık banka kredisi çekilebiliyor

Türkiye İş Bankası Kredileri

Denizbank İnternet Bankacılığı, DenizBank: İnternet Bankacılığına Giriş

Yapı Kredi Başvurusu | Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi 2020