Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar, 2022 maaşına artık banka kredisi çekilebiliyor

04.11.2018
861
Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar, 2022 maaşına artık banka kredisi çekilebiliyor

Engellilere Kredi Müjdesi. Artık 2022 engelli maaşı alan vatandaşlarımıza bankalar kredi imkanı sağlıyor. Geçmiş yıllarda engellilere kredi vermeyen bankalar son birkaç yıldır engelli maaşı olan vatandaşlara da kredi imkanı sağlıyor. Bankalar engelliler için aylık kredi ödeme miktarını maaşın üçte biri oranında vermeyi tercih ediyorlar. 3 aylık maaşı 1200 TL olan bir kişiye aylık 400 tl ya da daha az ödeyeceği şekilde kredi vermeyi tercih ediyorlar. Bankaların engellilere verdiği kredi en fazla maaşının 10 katı kadardır. Mesela aylık 700 tl maaş alan birinin alabileceği en yüksek kredi miktarı 7000 TL’dir. Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar şunlardır:

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Deniz bank
  • Halkbank
  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • Yapı kredi Bankası

Denizbank Engelli Kredisi 2019

Denizbank Engelli Kredisi veriyor. Engelli vatandaşlarımıza karşı yardımcı olmak ve engelleri kaldırmak için deniz bank engellilere engelsiz kredi sunuyor. Bu krediyi fiziksel olarak engeli olan kişilere yönelik veriyor. Bankalar zihinsel olarak engeli bulunan kişilere kredi vermezler. Banka zihinsel engeli bulunmayan diğer engelliler için normalden daha uygun kredi imkanı sağlıyor.


PTT 2022 Maaş Kredisi

Ptt Den Özürlü Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir Mi? Merak ettiğiniz sorulardan bir tanesidir. Düzenli bir geliri olan herkes gibi engelli vatandaşlarımız da kredi çekebilir. Ancak 2022 maaş kredisi alan engellilerimiz engel durumu devam ettiği sürece maaş alabilirler. Engelli maaşı alan bireyler yılda 1 kez ziyaret edilip kontrol edildikten sonra maaşının devam edip etmeyeceğine karar verilir. Bu yüzden maaş devamlılığı değişebileceği için engelli vatandaşlarımıza çok yüksek miktarlarda kredi verilmez. En fazla 3 aylık maaşının 4 katı kredi vermeyi kabul etseler de zaman zaman bu rakam daha yüksek olabiliyor. PTT de engelli vatandaşlarımız Ptt Engelli Kredisi 2019 yılında da vermeye devam ediyor.

Engelli Kredisi Hesaplama

2022 sayılı kanunla 3 aylık maaş alan engelliler için aylık gelirlerinin 10 katı oranında kredi verilir. 3 aylık maaşı 1500 TL diyelim. Aylık geliri 500 TL olarak varsayılarak verilebilecek en yüksek kredi 5000 TL’dir. Ancak farklı şartlarda bu rakam yükselebilir. Engelli raporu bulunan ve sigortalı bir işte çalışan vatandaşlarımız için bankalar sıfır faizle kredi imkanı sağlıyor. Bankalar, en az 6 aydır sigortalı bir işte çalışıyor olan engelli vatandaşlara gelir düzeyine uygun çok düşük faizli konut kredisi fırsatlarını da sunuyor.

Benzer İçerik  Araç Rehin Karşılığı Kredi Veren Bankalar, Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM