Öğrencilere Kredi Veren 7 Banka, Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları 2022-2023 -

Öğrencilere Kredi Veren 7 Banka, Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları 2022-2023

Anasayfa > Banka Haberleri > Öğrencilere Kredi Veren 7 Banka, Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları 2022-2023
05 Kasım 2018
891 okunma
Öğrencilere Kredi Veren 7 Banka, Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları 2022-2023

Öğrencilere kredi veren bankalar arasında sayabileceğimiz çok sayıda kurum, aynı zamanda gençler için hazırladığı kredi kartı tekliflerini de sunmaktadır. 18 yaşını geçmiş olan üniversiteli pek çok gence düşük kart limitleri ve senelik düşük kart ücretlerine sahip kredi kartı ile ihtiyaçları karşılayacak olan bankalar, nakit çözümler için de çalınacak bir kapı oluyor. Eğer paraya ihtiyaç duyuyorsanız kredi kartına sahip olduğunuz bankadan ya da hiçbir bağlantınızın olmadığı herhangi bir bankadan da nakit ihtiyacınızı giderecek krediler çekebiliyorsunuz. Üstelik bunu mobilden ya da online olarak internet üzerinden yapabildiğiniz için çok kısa zamanda hesabınıza paranız yatmış oluyor diyebiliriz.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenci ihtiyaç kredisi veren öne çıkan bankalar şunlardır:

 • Ziraat Bankası: 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren Ziraat Bankası eğitim ve öğretime her zaman destek olan bankalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca KYK ve burs ödemelerini de veren Ziraat Bankası öğrencilere eğitim kredisi de veriyor. Düşük faiz oranlarına sahip olduğu için geri ödemekte de öğrenciler zorlanmıyor.
 • Deniz Bank: % 0,99 gibi son derece düşük bir faiz oranına sahip olan Deniz Bank 2 bin TL’ye kadar kefil olmaksızın, evraksız ve hiçbir formalite gerektirmeden anında kredi kullanmanızı sağlıyor. 2 bin TL’lik krediyi geri ödemek için 48 ay vade fırsatını da kullanabiliyorsunuz.
 • İş Bankası: İş Bankası eğitim kredisi de öğrencilerin okul ihtiyaçlarını giderebilmesi için verilen krediler arasında bulunuyor.
 • Yapı Kredi Bankası: 48 ay vadeli kredi veren Yapı Kredi 50 bin TL’ye kadar eğitim kredisi vererek göz dolduruyor.
 • Garanti Bankası: 25 bin TL’ye kadar üst kredi limiti bulunan Garanti Bankası’nın uyguladığı faiz oranı ise % 1,32 olarak karşımıza çıkıyor.
 • Vakıflar Bankası: Doktora öğrencilerine kadar kredi veren Vakıflar Bankası 40 bin TL gibi yüksek bir rakama kadar kredi verebiliyor. Ancak öğrencilerin gelir belgelerini temin etmeleri gerekiyor.
 • Odeobank: 60 aya varan uzun vade koşuluna sahip olduğunu söyleyebileceğimiz Odeobank 20 bin TL’ye kadar yüksek kredi limitine de sahip.
Benzer İçerik  Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Kartı Olan Bankaların Listesi

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankaların Kart Ücreti ve Limiti Nedir?

 • Yapı Kredi Bankası’nın vermiş olduğu Play kart sadece 18- 26 yaş arası gençlerin kullanabileceği bir karttır. Kullanmak için senelik 20 TL kart bedeli ödemeniz gerekir.
 • Denizbank kredi kartı olan Paso Bonus kredi kartı için senelik yalnızca 28 TL kart ücreti verirsiniz.
 • İş Bankası öğrenci kredi ürünü olan İşte Üniversiteli kredi kartı senelik 20 TL aidat bedeli isteyecektir.
 • Vakıfbank Like gençlere özel kredi kartının senelik aidat bedeli 10 TL’dir.
 • Türkiye Ekonomi Bankası’nın çıkarmış olduğu ÜniversiTEB kredi kartı için yıllık kart aidatı 6,20 TL gibi düşük bir rakamdır.
 • Akbank gençler için hazırladığı Exi26 kredi kartı için yıllık 15 TL aidat isteyecektir.
 • HSBC Campus kredi kartınız varsa yıllı vereceğiniz aidat tutarı 35 TL olarak belirlenmiştir. Bankanın bir diğer kredi kartı olan Concept üniversiteli kartınız varsa bunun için banka sizden kart ücreti almayacaktır.
 • Garanti Bankası bonus kredi kartı için 18-25 yaş arası yetişkinler vakit kaybetmeden ve beklemeden ücretsiz başvuru yapabilir.
 • Halkbank Genç Paraf kredi kartı için yıllık ödeyeceğiniz aidat tutarı 60 TL’dir.
 • QNB Finansbank Go Card kullanacaksanız yıllık 25 lira aidat ücreti ödemeniz gerekir.

Öğrenci Kredi ve Kredi Kartı Talepleri İçin Hangi Evraklar İstenir?

Öğrencilere kredi ve kredi kartı veren bankaların hepsi maaş bordrosu istemediği için öğrenim belgesine ihtiyaç duyar. Herhangi bir kefile ihtiyaç duymadan, gelir belgesiz başvuru yapabileceğiniz düşük oranlı krediler için okulunuzdan öğrenim durumunuzu gösterir belgeyi almanız ve bankaya başvurmanız yeterli olur.

Bazı bankalar şubeye gitmenize gerek olmadan da online olarak internetten ya da cep şubeden kredi taleplerinizi kabul edecektir. İnternet üzerinden bir form doldurarak ya da cepbankasını kullanarak SMS ile anında işlem yapabileceğiniz için kısa sürede krediniz de hazır olacaktır. Ziraat Bankası öğrenciye kredi ve kredi kartı veren, en çok tercih edilen bankalardan biri olduğu için, bankanın kredi avantajlarını değerlendirebilir ve düşük faiz oranlarına sahip ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ziraat internet bankacılığı üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Benzer İçerik  Kredi Puanı Düşüklere Kredi | Kredi notu düşüklere kredi nasıl alınır?

İlginizi Çekebilir;


Öğrenciye Kredi Kartı Veren 5 Banka, Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası, Öğrencilere Para Yardımı 821 TL. 2020-2021 Dönem Başvurusu

Öğrenci Burs Başvuruları 2021 –  Tüm Kurumlar | Öğrencilere Burs Veren Kurumlar

KYK Burs Başvuruları Ne Zaman 2021 – 2022 KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

En İyi 4 Öğrenci Kredi Kartı, Öğrenciler İçin En Avantajlı Kredi Kartları