Akbank Covid-19 Önlemleri; Tüm Krediler -

Akbank Covid-19 Önlemleri; Tüm Krediler

Anasayfa > Son Dakika > Akbank Covid-19 Önlemleri; Tüm Krediler
08 Mayıs 2020
735 okunma
Akbank Covid-19 Önlemleri; Tüm Krediler

Ocak 1948 yılında faaliyetlerini göstermeye başlayan Akbank, uygun faizli kredi seçenekleri ile müşterilerinin karşısına çıkmakta.  Hayatımızda kendimizi ekonomik sıkıntıların içerisinde bulduğumuzda, bankaların kredi seçeneklerine başvurmak rahatlatıcı olabiliyor. Sadece ekonomik sıkıntıların içerisinde boğuştuğunuzda değil, bir şeye sahip olmak istediğinizde yarıda kalan eksikliklerinize bir tamamlayıcı arıyorsanız Akbank’ın ihtiyaç kredilerine de başvuruda bulunabilirsiniz. Hedefleriniz arasında bir konut sahibi olmak varsa, Akbank’ın Konut Kredilerinden yararlanabilirsiniz. Eğer hayalleriniz arasında bir taşıta sahip olmak varsa veya bir iş kurmak için taşıta ihtiyacınız varsa Akbank’ın Taşıt Kredilerinden yararlanabilirsiniz. Ülke ekonomisine büyük ölçekte katkılarda bulunan esnaflar için de özel olarak hazırlanan Esnaf Kredileri de Akbank bünyesi içerisinde bulunmakta. İhtiyaç Kredilerine başvurmak için gerekli olan bazı prosedür ve yeterlilikleri yerine getirdiğiniz taktirde, Akbank’ın yukarıda belirtilen ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirsiniz. Akbank’ın müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredilerinin hangi alanlarda kullanıldığını ve hangi koşullarda bu kredilere başvuruların kabul edildiğini öğrenmek istiyorsanız bu makaleyi sonuna kadar okumayı unutmayın.

Akbank İhtiyaç Kredisi

Hayati tercih farklılıkları gibi herkesin ihtiyaç duyduğu kredi türü de farklılık göstermekte. Fakat bütün farklılıklara sahip olan bireyler konu ihtiyaç kredisi olduğunda özen gösterdikleri tek nokta, kredinin, Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi olmasıdır. İhtiyaç Kredisi türleri ise kendi içinde ayrılır;

 • Bayram Kredisi
 • Sağlık Kredisi
 • Tatil Kredisi
 • Eğitim Kredisi
 • Eşya Kredisi
 • Düğün Kredisi
 • Alışveriş Kredisi
 • Tadilat Kredisi

Eğer ihtiyacınız olan kredi türü yukarıdaki ihtiyaçlardan bir tanesi ile uyuşuyor ise Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu İhtiyaç Kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Yaptığınız başvuruların tarafınıza onaylanmış bir şekilde geri dönmesi içinse dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

Başvuruyu yapacak bireyin;

 1. 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
 2. Kayıtlı bir mesleğe sahip olması gerekir.
 3. Kredi kartı borçlarını düzenli bir şekilde ödemiş olması gerekir.
 4. İş yaptığı diğer bankalardaki toplam kredi/kredi kartı borçlarının, gelirine göre oranla dengeli bir seviyede olması gerekir.
 5. TCMB (Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası) istihbaratında sorun olmaması ve haciz kaydının olmaması gerekir.
Benzer İçerik  İstihdam Kalkanı Paketi Hazırlanıyor

İhtiyaç kredisi başvurusunu yapmak içinse yanınızda götürmeniz gereken bazı belgeler bulunmakta;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Çalıştığınız yerden gelir belgesi
 • Bankalara özel başvuru formları

Akbank şu an için %1,45 faiz oranı ile müşterilerine İhtiyaç Kredisi sunmakta. Akbank İhtiyaç Kredisine başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi

Birçok insanın başını sokacak bir çatıya ihtiyacı olur her zaman. Genellikle kira ödemek alternatif bir çözüm olsa da belli bir süreden sonra hayatınızı bir düzene oturtmak isteyebilirsiniz. Düzenli bir hayata sahip olmak isteyenlerin ilk isteği kendisine ait bir eve sahip olmaktır. Bu yüzden de birçok insan Düşük Faizli Konut Kredisi arayışına girer.  Akbank müşterilerine Konut Kredisi için %0,99 faiz oranı uygulamakta. Eğer bir konut sahibi olmak için Akbank’ın konut kredisine başvuru yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken birkaç nokta var.  Öncelikle sahip olmak istediğiniz konutun tamamını çekeceğiniz kredi ile almanız mümkün değildir. Konut Akbank tarafından ekspertiz edilir. Ekspertiz ücreti banka tarafından alınır. Daha sonra uzmanlar, alacağınız konutla alakalı bir rapor çıkartır. Çıkartılan bu rapora göre sahip olmak istediğiniz konutun değerinin en az %20’sini peşin olarak ödersiniz.  Akbank’ın konut kredisine başvuruda bulunmak isteyenlerin yerine getirmesi koşullar ise;

Krediye başvuracak kişinin

 • 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
 • Maaş bordrosu belgesi gerekir.
 • İkamet belgesi gerekir.
 • Tapu fotokopisi gerekir.
 • Varsa ek gelir belgesi.
 • Emekliyseniz, emekli aylık dökümü gerekir.
 • İş yeri sahibiyseniz, güncel vergi levhası, imza sirküleri, oda kayıt belgesi, bilanço ve gelir tablosu, ticaret sicil gazetesi ve tapu fotokopisi gerekir.

Akbank’ın konut kredisine başvurmak istiyorsanız buraya tıklayınız.

Akbank Taşıt Kredisi

Başvuru koşulları, konut kredisi kadar ağır olmayan Akbank Taşıt Kredisi tam size göre olabilir. Aradığınız kriterler doğrultusunda Akbank, Düşük Faizli Taşıt Kredisi seçeneğini müşterilerine sunmakta. Sıfır kilometre araçlar için Akbank’ın uyguladığı faiz oranı %1,07, eğer ikinci el bir taşıt sahip olmayı düşünüyorsanız Akbank’ın ikinci el taşıtlar için uyguladığı taşıt kredisi faiz oranı %1,09. Taşıt Kredisi denildiği zaman genellikle herkesin aklına gelen ilk şey araba oluyor. Fakat Taşıt Kredisi sadece arabadan ibaret değil. Taşıt Kredisine dahil olan araçlar;

Benzer İçerik  Covid-19 Salgınıyla Mücadeleye 6,5 Milyon TL'lik ING'den Destek

 • Sıfır kilometre araç Taşıt Kredisi.
 • İkinci el Taşıt Kredisi.
 • Ticari Taşıt Kredisi.
 • Motosiklet Kredisi.
 • Tekne Kredisi.

Akbank’ın Taşıt Kredisi ile ilgili faiz oranları kafanıza yattıysa ve başvuruda bulunmayı düşünüyorsanız her zamanki gibi bazı dikkat etmeniz gereken hususlar var. İşte o hususlar;

Başvuru yapacak kişi;

 1. 18 yaşını doldurmuş olmalı.
 2. SGK kaydının aktif olması gerekir.
 3. SGK kaydının minimum 6 aylık olması gerekir.
 4. Taşıt üzerinde herhangi bir kurum veya kişinin ipotek kaydı olmaması gerekir.
 5. Kredi notunun yüksek olması gerekir.
 6. Aylık gelirin, kredi taksit ödemelerini karşılayabilecek derecede olması gerekir.

Eğer Akbank’ın Taşıt Kredisine başvurmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Akbank Esnaf Kredisi

Ülke ekonomimize ciddi derecede katkıda bulunan esnaflar içinde Akbank tarafından açılmış olan kredi seçenekleri bulunmakta. Yılda 250 kişiden daha az kişi çalıştıran firmalar ve net satış bilançosu 40 Milyon Türk Lirasını geçmeyen işletmeler, Akbank’ın Esnaf Kredisinden yararlanabilirler. Akbank, düşük faizli esnaf kredisi için 10.000 TL ile 50.000 TL arasındaki krediler müşterilere verilmekte. Esnafların kendi işletmelerini büyütmeleri için sağlanan bu kredi türünün faiz oranı ise %1,52. Başvuru detayları ise;

 • Toplam 50.000 TL’ye kadar 36 ya varan vadeli TL Taksitli Ticari Kredi, Ticari Artı Para, Axess Business ve Çek Karnesi’nden oluşan ve SMS ile yapılan anında kredi başvuruları için geçerlidir.
 • Ticari faaliyeti bulunan ve vergi levhasına sahip şahıs firmalarının başvuruları SMS ile onaylanabilir, diğer başvurular Akbank şubelerinde gerçekleşir.
 • SMS ile müşteriye başvurunun ilk değerlendirme sonucu iletilir. Kredi talebi, tüm evrakların tamamlanmasının ardından başvuru değerlendirilerek olumlu bulunursa karşılanır.

Dikkat etmekte fayda var, eğer Akbank’tan Esnaf Kredisi’ne başvuruda bulunmak istiyorsanız, işletmenizin ve işletmenin sahibinin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Sadece kredi notu değil ayrıca, işletmenin finansal tabloları da incelenmektedir. Kısacası Esnaf Kredisi’ne başvuru yaptıktan sonra, işletmenizin gelir, gider, borç dengesine bakılarak da bir değerlendirme yapılır. O yüzden işletmenizin gelir-gider faktörü arasındaki dengelerin düzenli olması gerekmektedir.

Benzer İçerik  Reel Sektörde İyileşmeler Başladı

Akbank Kredi Kartı

Günümüz için büyük bir arz olan kredi kartları, bazı durumlarda hayatlarımızın kurtarıcısı olabiliyor. Kredi kartı almak ise ne sanıldığı kadar kolay ne sanıldığı kadar zor bir süreç. Kredi kartına başvurmak isteyenlerin sahip olması gereken bazı koşullar var. Bu koşullar;

Akbank Kredi Kartı Başvurusu yapacak bireyin;

 • 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
 • 18 yaşından küçük ise aile fertlerinin imzası gerekir.
 • Kredi notunuzun Akbank tarafından riskli kabul edilmemesi.
 • Eğer yüksek limitlerde bir kredi kartı temin etmek istiyorsanız, gelir belgeniz yanınızda bulunmalı.
 • Mevzuatlar gereğince gelir belgesi olmayanlarda bankanın insiyatifinde kredi kartı alabilir.

Akbank’ın kredi kartı başvurularında şubeye gitmenize gerek kalmadan, internet üzerinden başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Ayrıca Akbank üstünden kredi kartına sahip olanlar, 250 TL’ye varan ekstra chip-para kazanıyor. Akbank kredi kartları müşterilerine birçok hizmet de sağlamakta. Acil nakit ihtiyacınız olduğunda, kredi kartı sahibi olanlara Akbank, 48 aya varan taksitlerle anında kredi veriyor. Akbank’ın kredi kartına sahip olanların yararlanabildiği bir diğer avantajlı durum da SMS Kredi ile anında 500 TL krediye sahip olabiliyorsunuz. Akbank’ın Kredi Kartı’na başvuruda bulunmak istiyorsanız; Buraya tıklayın.

İlginizi Çekilebilir;

Akbank OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) Veren Banka Önerisi

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Hızlı Emeklilik Planı – Akbank

Covid-19 Salgınıyla Mücadeleye 6,5 Milyon TL’lik ING’den Destek

Türkiye İş Bankası Kredileri

Akbank EFT Saatleri 2021 | Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri