Ekonomik Toparlanma Kovid 19’a Bağlı -

Ekonomik Toparlanma Kovid 19’a Bağlı

Anasayfa > Son Dakika > Ekonomik Toparlanma Kovid 19’a Bağlı
19 Mayıs 2020
846 okunma
Ekonomik Toparlanma Kovid 19’a Bağlı

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası FED ’in Başkanı Jerome Powel katıldığı bir televizyon programında pandemi nedeni ile ekonomik toparlanmanın gelecek yılsonuna kadar uzayacağını söyledi.

Korona Virüs İçin Aşı Çıkmalı

Powel ekonominin toparlanması için insanların güvenlerinin yerine gelmesi gerektiğini ifade ederek bunun için korona virüs için aşının çıkması gerektiğini dile getirdi. Ekonomide ki toparlanmanın tamamen korona virüse bağlı olduğunun altını çizen Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası FED Başkanı Jerome Powel virüsün daha çabuk kontrol altına alınmasının işletmelerin daha erken açılmasını sağlayacağını kaydetti.

Kaçınılması Gereken Kovid 19’da İkinci Salgın Dönemi

İşyerlerinin açılarak insanların işlerine dönmesi ile birlikte ekonomide bir toparlanma sürecinin başlayacağını ifade eden Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası FED ’in Başkanı Jerome Powel şöyle konuştu. Bu dönemde kaçınılması gereken kovid 19 salgının da ikinci salgın döneminin yaşanmaması, eğer ikinci dalga olmazsa yılın ikinci yarısı istikrarlı bir şekilde toparlanmanın sürdüğünü göreceğiz. Ancak insanların tedbirli harcama yapması nedeni ile bazı sektörlerde yavaş bir toparlanma süreci yaşanacaktır, istenilen ekonomik toparlama ise aşının bulunmasına bağlı insanların güveninin sağlanması gerekli.


Umut Edelim Amerikan Ekonomisi Kısa Sürede Toparlansın

Aşının bir an önce çıkması gerek aksi halde insanların güven eksikliği duyması sebebi ile ekonomide beklenen süreç yaşanmayacaktır. Korona virüs ile mücadele dönemini büyük bir acı ve zorluk zamanı sözleri ile tanımlayan Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası FED ’in Başkanı Jerome Powel biraz zaman alabilir, gelecek yılın sonunu bulabilir, bunu gerçekten bilmiyoruz, hiç kimse bilmiyor, umut edelim Amerikan ekonomisi kısa sürede toparlansın dedi.

İşten Çıkarmalar Gelecek Ay Daha Fazla Artacak

Yılın ikinci yarısında ekonomik büyüme beklediklerini sözlerine ekleyen FED Başkanı Jerome Powel salgın ile mücadele kapsamında hayata geçen teşvik paketleri hakkında değerlendirme yaparak Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası ve Amerika Birleşik Devletleri Kongresinin ekonomiyi desteklemek için daha fazla teşvikler hazırlaması gerekliliğinin altını çizdi. Powel işten çıkarmaların gelecek ay daha fazla artacağını da sözlerine ekledi.

Benzer İçerik  Kamu Bankalarından Ekonomiye Can Suyu

İlginizi Çekilebilir;

Reel Sektörde İyileşmeler Başladı

FED İle Türkiye Takas Hattı Kurdu

Dünya Ekonomisinin Çıkış Yolları Aranıyor

İŞKUR İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır?, İşsizlik maaşı alma şartları nelerdir?

İŞKUR İşsizlik Maaşı, 2022 işsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı başvuru işlemleri