Akbank EFT Saatleri 2022-2023 | Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri -

Akbank EFT Saatleri 2022-2023 | Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri

Akbank Eft saatleri hafta sonu, Akbank Eft saatleri değişti mi, Akbank Eft; işlem saatleri – limitler, Akbank Eft ücreti, Akbank Eft saatleri kaçta başlıyor, Akbank Eft saatleri kaçta bitiyor, Akbank Eft saatleri mesai dışında, Akbank Eft hangi saatlerde yapılır?

Anasayfa > Akbank > Akbank EFT Saatleri 2022-2023 | Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri
28 Aralık 2020
1.154 okunma
Akbank EFT Saatleri 2022-2023 | Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri

Sizin de bilmiş olduğunuz gibi teknolojinin gelişmesi ile birlikte para transferleri artık çantalar ile değil bankaların geliştirmiş olduğu sistemler üzerinden gerçekleşiyor. Birkaç tıklama ile kolayca şekil yapabileceğiniz bu işlemle EFT ve havale olmak üzere ikiye ayrılıp günümüzde kullanıcılar tarafından ödemeleri yapmak, bir şeyler satın almak ve diğer ihtiyaçlarını gidermek için sıklıkla kullanılıyor. Akbank da Türkiye’de en fazla müşterisi bulunan bankalardan birisi olup gelişmiş teknolojik altyapısı ile sizlere hizmet verir. Akbank EFT saatleri hakkında olan bu yazıda kafanıza takılan her türlü soruya cevap bulabileceğiniz gibi dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktayı da sizlere aktardık.

Akbank EFT Saatleri Hafta Sonu

Akbank EFT saatleri hafta sonu konusuna giriş yapmadan önce ilk olarak belirtmemiz gerekir ki EFT iki farklı banka arasında gerçekleştirilen para transferidir. Dolayısıyla bu iki farklı banka arasında gerçekleşen para alışverişi öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğünün kontrolünden geçer. Burada yapılan transferin doğru olduğu, kimlere aktarıldığı ve ne kadarlık bir miktarın söz konusu olduğu inceleme altına alınır. Bu işlemlerde yapay zeka ve botlar tarafından değil bizzat insanlar tarafından kontrole tabii tutulur. Sizin de anlayabileceğiniz üzere bu işlem sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşip hafta sonunda EFT yapmak söz konusu bile olamaz. Akbank EFT saatleri sadece mesai saatleri içerisinde yapılabilen bir durum olarak karşımıza çıkar.

Akbank EFT Saatleri Değişti mi?

Akbank EFT saatleri değişti mi konusuna gelecek olursak yakından incelediğimizde açık bir şekilde görüyoruz ki resmi sitesinde herhangi bir değişiklik haberi yoktur. Akbank EFT saatleri resmi siteden aktardığımız bilgiye göre sabah 9 ile akşam 17 arasında yapılan bir işlem oluyor. Sizin de bildiğiniz gibi Akbank EFT saatleri herhangi bir değişikliğe uğramadan önce kurum tarafından bilgilendirme yapılır. Bu bilgilendirme genellikle bankada var olan bütün iletişim kanalları aracılığıyla sizlere iletilir. Yani Akbank EFT saatleri hakkında herhangi bir değişikliğe gidilirse bu durumdan kesinlikle banka sizi haberdar edecektir.

Benzer İçerik   Akbank Telefon Numarası Değiştirme, Akbank Telefon Numarası Güncelleme

Akbank EFT; İşlem Saatleri Limitler

Akbank EFT; işlem saatleri limitler konusuna gelecek olursak öncelikle Akbank EFT saatleri hakkında bilgilendirme yaparak başlayalım. Akbank EFT saatleri tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi mesai saatleri ile sınırlı olup gerçekleştirilmek istenen bütün EFT işlemleri bu süre zarfında tamamlanacaktır. Bunun dışında yapmak istediğiniz EFT işlemleri öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü tarafından kontrol edilmesi gerektiği için beklemeye alınır. Akbank EFT saatleri ise resmi siteden aldığımız bilgiye göre 09.00 ile 17.00 arasında sınırlı oluyor. İşlem limitleri konusunda göz atacak olursak yine bankadan aldığımız resmi bilgilere göre bu tutarın 200 bin lira olduğunu görüyoruz. Akbank EFT saatleri ve işlem limiti konusunda sizleri tekrardan bilgilendirecek olursak;

  • EFT İşlem saatleri;  Sabah 09.00 ile Akşam 17.00
  • EFT işlem limiti;  200.000 TL

Yalnız belirtmeniz de fayda var ki bu sadece şu anda Akbank’da hesabı bulunan kişiler için geçerli oluyor. Eğer Akbank’ta yeni bir hesap açtırdıysanız EFT limiti muhtemelen 30 bin lira ile sınırlı olacaktır. Bankalar böyle limitleri ellerinde bağırılan nakitin dışarıya çıkmaması için önlem olarak koyarlar. Telefon bankacılığı veya Akbank şubelerine giderek de bu EFT limitlerini kolay bir şekilde arttırmanız mümkündür.

Akbank EFT Ücreti

Akbank EFT saatleri konusunda detaylı bilgi verdikten sonra şimdi de Akbank EFT ücreti hakkında merak ettiğiniz konulara yer verelim. Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki Akbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirmek istediğiniz bütün para transferlerin arasında en uygun olanı mobil bankacılık ve internet şubeleri olur. Bir başka deyişle mobil bankacılık ya da internet şubesi aracılığı ile yapacağınız para transferleri diğer alternatiflere göre daha uygun fiyatlı olacaktır. Akbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilen para transferlerinin komisyonları ise aşağıdaki gibidir;

Benzer İçerik  Akbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, Akbank Atmsi Paramı Geri Aldı

  • 1000 TL’ye kadar olan para transferlerinde komisyon tutarı; 1 TL
  • 50.000 TL’ye kadar olan para transferlerinde komisyon tutarı; 2 TL
  • 50.000 TL ve üzeri para transferlerinde komisyon tutarı; 25 TL olur.

Eğer ATM, telefon bankacılığı, şubeler ya da kredi kartı ile EFT yapma yöntemlerini tercih edersiniz çok daha yüksek komisyon oranları ödemeniz mümkündür.

Akbank EFT Saatleri 2022-2023

Akbank EFT saatleri 2022-2023 yılı için herhangi bir değişkenlik planlanmadığını görüyoruz. Resmi web sitesini incelediğimiz zaman Akbank EFT saatleri 2022-2023 yılı için de aynı olarak kalıp sabah 9 ile akşam 17 arasında tamamlanıyor. Akbank EFT saatleri konusunda bir değişiklik söz konusu olursa bankanız sizi mutlaka bilgilendirecektir. Nitekim gelişen teknoloji ile birlikte bankalar birkaç saatlik aksamaları bile müşterilerine anında bildirip onları haberdar ediyor. Tekrarlamak gerekirse Akbank EFT saatleri konusunda şu an herhangi bir değişiklik söz konusu olmayıp belirlenmiş olan mesai saatleri içerisinde gerçekleşiyor.

Akbank EFT Saatleri Kaçta Başlıyor?

Akbank EFT saatleri kaçta başlıyor sorusuna cevap verecek olursak tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi Akbank’ta da EFT saatlerinin mesai başlangıcı ile başladığını görebilirsiniz. Diğer bir deyişle Akbank EFT saatleri bankanın açılış saati olan sabah 9.00 da başlar. Akbank EFT saatleri başladığı andan itibaren gerçekleştirilen bütün para transferleri kısa süre içerisinde işlem alınıp tamamlanacaktır. Akbank EFT saatleri dışında yapılan para transferleri ise bir sonraki mesai saatinde tamamlanmak üzere beklemeye alınır.

Akbank EFT Saatleri Kaçta Bitiyor?

Akbank EFT saatleri kaçta bitiyor konusunda merak edilen sorulara cevap verecek olursak yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi sadece mesai saatleri ile sınırlı kalıp akşam 17 itibarıyla EFT işlemleri son bulur. Akbank EFT saatleri diğer bankalarda olduğu gibi sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleştirildiği için bankanın kapanış saati olan 17’de son bulur. Bundan sonra yapmak istediğiniz bütün para transferleri Akbank EFT saatleri dışında kalacağı için banka yetkilileri tarafından beklemeye alınacaktır. Akbank EFT saatleri içerisine girildiği zaman ise beklemede olan işlem 5 ila 10 dakika arasında tamamlanır.

Benzer İçerik  Akbank İban Sorgulama, Iban Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Akbank EFT Saatleri Mesai Dışında

Akbank EFT saatleri mesai dışında konusu hakkında bilmeniz gereken noktalara değinecek olursak yukarıda da bahsettiğimiz gibi Akbank EFT saatleri dışında yapılacak olan bütün para transferleri beklemeye alınacaktır. Bir başka deyişle Akbank EFT saatleri dışında yapılmak istenilen para transferleri ancak bir gün sonra ya da mesai başladıktan sonra tamamlanmak üzere işleme koyulur. Bunun dışında yapılmak istenilen EFT işlemler eğer mesai saatleri içerisinde talimat verildi ise en yoğun zamanlarda bile maksimum 30 dakika içerisinde tamamlanır.

Akbank EFT Hangi Saatlerde Yapılır?

Akbank EFT hangi saatlerde yapılır konusunda merak ettiğiniz soruları yanıtlayacak olursak her bankada olduğu gibi Akbank EFT saatleri de sadece mesai saatleri ile sınırlıdır. Bunun dışında yapmak istediğiniz bütün EFT işlemleri herhangi bir onaydan geçmeyip bir sonraki mesai saatinde tamamlanmak üzere beklemeye alınacaktır. Bir örnek üzerinden anlatacak olursak Akbank EFT saatleri sabah 9.00 ile akşam 17.00 arasında gerçekleştiği için saat 14.00’da vereceğiniz bir EFT talimatı 5-10 dakika içerisinde tamamlanıp ilgili hesaba aktarılır. Ancak gece 21.00’de vereceğiniz bir EFT talimatı mesai saatleri dışında olduğu için beklemeye alınıp bir sonraki güne aktarılır.

İlginizi Çekebilir;

Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Denizbank Eft Saatleri 2021 | Denizbank İşlem Limitleri

Garanti Bankası Eft Saatleri 2021 | Garanti Bankası İşlem Saat ve Limitleri

VakıfBank EFT Saatleri 2021 | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri

Halkbank EFT Saatleri 2021 | Halkbank İşlem Saatleri ve Limitleri