Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Hızlı Emeklilik Planı - Akbank - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Hızlı Emeklilik Planı – Akbank

Akbank bireysel emeklilik sistemi iptal etme, Akbank bireysel emeklilik sistemi otomatik katılım, Akbank bireysel emeklilik sistemi kesintisi ve Akbank bireysel emeklilik sistemi online hakkında tüm bilgileri sizin için hazırladık!

Anasayfa > Akbank > Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Hızlı Emeklilik Planı – Akbank
26 Eylül 2018
1.205 okunma
Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Hızlı Emeklilik Planı – Akbank

Akbank bireysel emeklilik programı, emekliliğe yatırım için dizayn edilen bir sistemdir. BES- Bireysel Emeklilik Sistemi, emekliliğe yatırım planını kapsıyor. Banka, AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş emeklilik programıyla hizmet veriyor.

Emeklilik programına 18 yaş üzerindeki herkes katılabiliyor. Sistemde asgari katılım payın 170 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank BES Özellikleri ve Detayları

Avivasa bireysel emeklilik sorgulama ile aylık ödemeler, katkı payları, giriş aidatları gibi tüm konularda bilgi alınabilir. Akbank’ın sunduğu Bireysel Emeklilik Sistemi- BES’te ödemeler 3 aylık veya 6 aylık yapılabiliyor. İsteyenler yıllık ödeme programına da dahil olabilirler.

BES ödemeleri Akbank hesaplarından ya da kredi kartlarından yapılabiliyor. Sisteme başlarken herhangi bir giriş aidatı alınmıyor. Esasında var olan giriş aidatı banka tarafından erteleniyor. Şayet BES’e dahil olan kişi, sigortanın süresinden itibaren ilk 5 yıl içerisinde çıkarsa, giriş aidatı bu şekilde talep ediliyor.

Yapılan kesintide asgari brüt ücreti %8,5 ve her yıl için hesaplanır. Diğer gider kesintileri de bu tutara dahil edilerek, sigortanın iptali halinde ertelenmiş giriş aidatı olarak talep ediliyor.


AvivaSA BES Sistemi

Bireysel emeklilik nedir, nasıl katılım sağlanır gibi konularda Akbank’ın sunduğu BES, emeklilik planlaması olarak biliniyor. Bireysel tasarrufun sağlanması ve emeklilik döneminde ek bir gelir elde edilmesi için aylık ödemelerle sağlanan bir sistemdir.

BES sisteminde devlet tarafından %25 katkı payı sağlanıyor. Tüm bireysel emeklilik programlarında doğrudan %25 katılım payı destek olarak veriliyor. Düzenli ödeme sistemi sayesinde kolay ve zahmetsiz emeklilik tasarrufu yapılabiliyor.

BES Sistemi Özellikleri

Avivasa bireysel emeklilik hesaplama sistemi, şeffaf bir programda sunuluyor. Takasbank sistematiğinde tutulan tüm BES hesapları, günlük olarak incelenebiliyor. Sisteme dahil olanlara Ak Portföy yatırım fonları değerlendirme avantajı sunuyor.

Benzer İçerik   Akbank Telefon Numarası Değiştirme, Akbank Telefon Numarası Güncelleme

Akbank BES sigortaları yani AvivaSA hesapları T.C. Hazine Müsteşarlığı ile Sermaye Piyasası Kurulu denetiminde yapılıyor. Sistemde ödeme periyotları kişinin tercihi doğrultusunda belirleniyor. Ayrıca sisteme girişteki fon planı her 4 ayda bir değiştirme opsiyonuyla sunuluyor. Ara ödemelerle avantaj sağlanırken, ödemeye ara verme olanağı sunuluyor. Akbank BES başvuruları internet, telefon, mobil bankacılık ile tüm Akbank şubelerinden yapılabilir.