Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Sağlık Turizminde Hedef 5 Milyon Hasta

27.05.2020
320
Sağlık Turizminde Hedef 5 Milyon Hasta

Sağlık turizminde Türkiye’nin gelecek yıl için hedefi beş milyon hasta ve 40 milyar dolar gelir. Sağlık turizminde hükümet tarafından yaptırılan Şehir hastanelerinin faaliyete başlaması ile iddiasını arttıran Türkiye son yıllarda bu alanda önemli sayıda hasta tarafından ziyarete edildi.

Sağlık Turizminde Gelir 8 Milyar Doları Aştı

İstanbul’da yapımı tamamlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Japon Başbakanı Şinzo Abe tarafından açılan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin açılışında konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık sisteminin ülkenin adını 21. yüzyıla sağlık ülkesi olarak yazdıracağını söyledi. 2021 yılında bir milyon kişinin Türkiye’ye sağlık ve kişisel bakım için geleceğini ifade eden Estecapelli Sağlık Turizm Direktörü Hanefi Kutlar sağlık turizminde gelirin 8 milyar doları aştığını belirtti.

Yabancı Hasta Sayısında On Katı Aşan Bir Artış Var

Geçtiğimiz yıl tedavi için ülkemize 800 bin yabancı hastanın geldiğini dile getiren Hanefi Kutlar yabancıların özellikle kişisel bakım ve saç ekimi için ülkemizi tercih ettiğini anlattı. Kutlar 2010 yılından bu yana kamu ve özel hastane ve sağlık merkezlerine gelen yabancı hasta sayısında nerede ise on katı aşan bir artış yaşandı dedi.


Gelecek Yıl Bir Milyon Yabancı Hasta Gelecek

Estecapelli Sağlık Turizm Direktörü Hanefi Kutlar sağlıkta hizmet ve kalite değerimiz arttıkça yabancı hasta sayısı da arttı, gelecek yıl ülkemize bir milyon yabancı hasta geleceğini düşünüyoruz. Türkiye’ye tedavi ve kişisel bakım için en fazla İtalya, Almanya, İspanya ve Fransa’dan hasta geliyor, klinik olarak bizim 2021 hedefimiz 2 bin hasta ve 100 milyon dolar sağlık turizminden gelir elde etmek dedi.

Sağlık Turizmi Türkiye’nin Saygınlığına Katkı Sunuyor

Estecapelli Sağlık Turizm Direktörü Hanefi Kutlar, sağlık turizmi hastaneden konaklamaya, tercümandan sağlık personeline yiyecek – içecek kalemlerinden sigorta işlemlerine, rehberlik hizmetlerine kadar çok geniş bir yelpazeye sahip. Bu geniş yelpazede yer alan tüm kalemlerin ülkeye getirisi var hepsi ayrı ayrı ülkemize döviz kazandıran faaliyetler, sağlık turizmi Türkiye’nin dünyada ki saygınlığına daha fazla katkı sunan sektörlerin başında yer alıyor ifadelerini kullandı.

Benzer İçerik  Otomotiv Sektörü Üretime Başladı
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.