Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) | Garanti Bankası -

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) | Garanti Bankası

Anasayfa > Türkiye Garanti Bankası > Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) | Garanti Bankası
05 Kasım 2018
1.184 okunma
Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) | Garanti Bankası

Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemi sayesinde geleceğinizi güvence altına alacaksınız. Bireysel emeklilik sisteminden yararlanarak emekli olmak isteyenler hemen en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvuru oluşturmalı.  Bunun yanı sıra www.garantiemeklilik.com adresine erişim sağladıktan sonra bireysel emeklilik hemen başvur butonuna tıklamanız yeterli olacak. Formu doldurduktan sonra bireysel emekli olma hakkına sahip olursunuz.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Planları

Bireysel emeklilik nedir; size özel olarak oluşturulan ve hayat standartını emeklilik döneminde de devam ettirmek adına düzenli birik yapılmasına imkan sağlayan bir sistem. Fiil ehliyetine sahip olan ve 18 yaşından büyük olan herkes bireysel emekli olabilir.

Çalıştığınız dönemlerde sahip olduğunuz hayat tarzı, emeklilik döneminde Sosyal Güvenlik Kurumu’nda alacağınız emekli maaşı ile yeteri kadar karşılanmayabilir. Bu nedenle  Garanti Bireysel Emeklilik sizlere ek gelir sağlayacak ve refah seviyenizin de artmasını destekleyecek. Erken yaşlarda bu sisteme dahil olunması daha avantajlıdır. Ne kadar erken sisteme giriş yaparsanız o kadar uzun süre katkı payı ödersiniz ve emeklilik birikiminiz de bu sayede yüksek olur.

Bireysel Emekli Nasıl Olunur?

Öncelikle kişilerin bireysel emeklilik adına hizmet veren Garanti Bankasına başvuru yapması gerekiyor. Başvuru işlemleri sonrasında bireysel emekli sistemine giriş yapmış olursunuz. Garanti bireysel emeklilik giriş, otomatik bireysel emeklilik işlemleri adına Garanti’nin internet adresini kullanmanız gerekiyor.

Emekli olabilmek adına en az 10 yıl boyunca sistemde kalmanız şart. Bunun yanı ısra 56 yaşını da doldurmuş olmanız gerekiyor.

Emekliliğinizi erteleyerek birikiminize devam etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Emeklilik yaşınıza geldiğinizde ödediğiniz tutarlar üzerinden devlet katkısı da devam ediyor.


Bir sene içinde 10.000 TL birikim yaptınız ve bir dahaki sene emekli olmak istediğiizi farz edelim, 10.000 TL yanında 2.500 TL devlet katkısı da alma hakkına sahip olursunuz.

Benzer İçerik  Garanti Bankasında Altın Fiyatları, Garanti Altın Hesabı | Garanti Bankası

Maaş sürenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık dönemlerde bireysel emekli maaşınızı alabilirsiniz.

Garanti bireysel emeklilik hesaplama işlemleri adına da www.garantiemeklilik adresine erişim sağlamanız yeterli olacak. Garanti Bankası tarafından farklı ödeme planları sunulur. Bu planlara uygun bir şekilde yatırım yaparak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Emeklilik Planı: Ayda 190 TL ödeme yaparak Garanti Bankası tarafından sunulan e-meklilik planı ile bireysel emekli olmanız mümkün olacak.  Pratik plan, prestige plan, select ABÜ plan, prestige plan gibi yöntemlerden dilediğinizi seçerek emekli olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Garanti Bankasına bireysel emeklilik için başvuruda bulunmak olacak.

İlginizi Çekebilir;

İNG Bank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Sigorta ve Bireysel Emeklilik Hizmetleri – QNB Finansbank

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Denizbank BES İptal ve Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır

Yapı ve Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik | Sigorta ve Emeklilik | Yapı Kredi

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2021 | Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Para İadesi