Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2022 - 2023 | Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Para İadesi -

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2022 – 2023 | Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Para İadesi

Ziraat Bankası bireysel emeklilik iptali, Ziraat Bankası bireysel emeklilik iptal etme, Ziraat Bankası bireysel emeklilik iptal ederek parayı geri alma, Ziraat Bankası bireysel emeklilik parasını alma, Ziraat Bankası bireysel emeklilik iptal etme numarası, Ziraat Bankası bireysel emeklilik para iadesi konusunda tüm bilgiler haberimizde!

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2022 – 2023 | Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Para İadesi
05 Ekim 2020
994 okunma
Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2022 – 2023  | Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Para İadesi

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik iptali; Bireysel Emeklilik Sistemi, uzun ve yoğun çalışma döneminden sonra daha rahat bir emeklilik hayatı geçirmek için uzun vadede yapılan bir birikim sistemidir. Uzun vadeli düşünülerek planlanan Bireysel Emeklilik Sistemi’nde, yıllar içerisinde yapılan birikimler daha da büyütülerek emeklilik döneminde daha konforlu bir yaşam hedeflenir.

Kişiye bireysel anlamda daha rahat bir emeklilik dönemi sağlayan Bireysel Emeklilik Sistemi, bunun yanında toplumsal olarak da ekonomik faydalar sağlayarak birçok açıdan kazanç üreten bir sistem oluşturur. İş olanaklarını arttıran ve uzun sürece yayılan ekonomik kalkınmaya destek olan Bireysel Emeklilik Sistemi, kişisel tercihiniz ile de başvurup hizmet alabileceğiniz bir sistemdir.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik iptali hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik

Bireysel Emeklilik Sistemi hizmetinden faydalanmak isteyen müşteriler kolaylıkla Ziraat Bankası’nın internet sayfasından hesaplarını açtırabilirler. Faiz isteyip istemediğinize göre farklı seçme şansına sahip olabileceğiniz Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında tüm detaylar https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/sigorta-emeklilik/bireysel-emeklilik-urunleri/bireysel-emeklilik adresine giderek tek tık ile öğrenilebilir. Kredi kartınızı kullanarak yapabileceğiniz 150 TL’lik aylık ödeme tutarı ile beraber Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, uzun vadede birikim yapmanız için sizlere hizmet sağlamaktadır.

Müşteriler dilerlerse, Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik iptali başvurusunda da bulunarak Bireysel Emeklilik Sistemi hizmetini bırakabilirler.

Bireysel Emeklilik İptali

Ziraat Bankası, Bireysel Emeklilik Sistemi hizmetinden artık faydalanmak istemeyen müşterilerine iptal etme hakkı tanımaktadır.

Sözleşmenin yapılmasından sonraki 60 gün içerisinde müşteri, Bireysel Emeklilik Sistemi’nden cayma hakkına sahiptir. Katkı payları bu 60 gün içerisinde yapılan caymalarda iade edilirken, 60 gün sonrasında yapılan iptallerde tamamen iade edilmez ve kesinti uygulaması yapılır. Belirtilen 60 gün süresi içerisinde yapılan cayma işleminden alınacak katkı payı iadesi, 10 günlük bir süre zarfında müşterinin hesabına yatırılacaktır.

Benzer İçerik  Ziraat Bankası Kiralık Kasa Ücretleri, Kiralık kasa fiyatları 2022-2023

Cayma süresinin dolmasıyla beraber katkı payı ücretinde yapılacak kesinti uygulaması bazı şartlara göre değişiklik göstermektedir. Müşterinin yaşına ve Bireysel Emeklilik Sistemi’ni kullanma süresine odaklanan katkı payı kesintisini ve Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik iptalini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik iptali için 0850 222 97 00 numarayı arayarak iptal talebinizi ilgililere iletebilir ve iptal işlemini başlatabilirsiniz.


İnternet üzerinden Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik iptali işlemini yapmak istiyorsanız uygulayacağınız adımlar aşağıdaki gibidir:

  • https://ziraatemeklilik.com.tr/ adresine gidilerek Bireysel Emeklilik Hesabı’na girilir.
  • Sağ üst köşede bulunan ‘İnternet Şubesi’ bölümüne tıklanarak işlem devam ettirilir.
  • TC kimlik ve cep telefonu numaraları girildikten sonra ekranda gözüken güvenlik kodu da sisteme yazılır ve devam edilir.
  • Menü sekmesinden ‘Değişiklik ve Talep’ bölümüne girilerek ‘Otomatik Katılım Sözleşmesi’ne giriş sağlanır.
  • ‘Cayma talebine devam etmek istiyorum’ butonuna tıklanarak Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik iptali işlemi yapılmış olur.

Bireysel Emeklilik Sistemi İptali Ziraat Bankası

0850 222 97 00 numarayı arayarak ya da mobil bankacılık üzerinden iptali yapılabilen Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, şubeye giderek de iptal ettirilebilir. Bireysel Emeklilik Sistemi iptali için kısa mesajla iptal etme işlemi bulunmamaktadır.

  • Müşteri herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek önce işlemi için sıra numarası alır.
  • TC kimlik kartının müşteri temsilcisine verilmesiyle birlikte Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik iptali talebinde bulunulur.
  • Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Formu doldurularak imzalanır ve iptal etme işlemi sisteme geçirildikten sonra işlem tamamlanmış olur.
Benzer İçerik  İnternet Bankacılığı Ziraat Başvuru (Bireysel)