Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Yapı ve Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik | Sigorta ve Emeklilik | Yapı Kredi

Yapı ve Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik | Sigorta ve Emeklilik | Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası BES sisteminde online başvuru olanağı sunuyor. Bireysel emeklilik sisteminde, aktif çalışma döneminde olan kişilerin kazancından gelecek planlaması yapması ve yatırım ürünleriyle bu birimleri değerlendirmesi sağlanır.

Bankanın tüm şubelerinden ve internet bankacılığı sisteminden direkt olarak başvuru yapılabilir. Yapı ve Kredi Bankası bireysel emeklilik sisteminde Allianz Yaşam ve Emeklilik güvencesiyle hizmet veriyor.

Yapı Kredi BES

Yapı Kredi bireysel emeklilik giriş sisteminde, banka müşterileri veya sistemden yararlanmak isteyen kişiler, sunulan poliçelerden birini seçerek işlem sağlayabilirler. Bireysel emeklilik sistemini yaptıran herkese %25 devlet katkısı sağlanıyor. Devlet katkı payı ile yapılan BES birikimlerinde;

  • Her 100 TL’de, 125 TL,
  • Her 200 TL’de, 250 TL,
  • Her 500 TL’de 625 TL,
  • Her 1.000 TL’de, 1.250 TL yatırım yapılmış olunur.

BES programında devlet katkısının üst limiti yıllık toplam brüt asgari ücret tutarının %25’i kadar sağlanıyor.

Allianz Yaşam ve Emeklilik BES Seçenekleri Nelerdir?

Yapı Kredi bireysel emeklilik müşteri hizmetleri telefon numarası; 444 0 444 ve 0850 222 0 444 hatları üzerinden bilgi alınabilir ve BES başvurusu yapılabilir. Allianz sigorta ile sunulan bireysel emeklilik planları;


  • Kişiye Özel Plan
  • Safran Plan
  • Grup Emeklilik Planları

Olarak farklı ödeme opsiyonları ve poliçe avantajları ile sağlanıyor.

Grup Emeklilik Planları, kurumlara sağlanan özel avantajlar ile çalışanlar/ üyeler için dizayn edilen ek bir emeklilik geliri sistemidir. Gruba bağlı bireysel emeklilik sistemlerinde, kurum katkısı olmamakla birlikte çalışanların emeklilik planlaması sağlanır.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Başvurusu

Yapı Kredi bireysel emeklilik bakiye sorgulama, otomatik katılım bireysel emeklilik BES başvurusu ve tüm emeklilik sistemi ürünlerine Yapı ve Kredi internet sisteminden erişim sağlayabilirsiniz. www.yapikredi.com.tr web adresinden tüm ürünleri inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Benzer İçerik  Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Denizbank BES İptal ve Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır

Yapı ve Kredi bankası şubelerinden BES başvuruları direkt olarak yapılabilir. Bireysel emekliliğe 18 yaşını aşmış, medeni haklarını kullanabilen herkes katılabilir. Yapı Kredi’nin tüm Sınırsız Bankacılık kanalları; İnternet Sitesi, İnternet Şubesi, Mobil Şube, ATM, Müşteri İletişim Merkezi, Sesli Yanıt Sistemini kullanarak Bireysel Emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.