QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Sigorta ve Bireysel Emeklilik Hizmetleri - QNB Finansbank -

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Sigorta ve Bireysel Emeklilik Hizmetleri – QNB Finansbank

Anasayfa > QNB Finansbank > QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Sigorta ve Bireysel Emeklilik Hizmetleri – QNB Finansbank
17 Ekim 2018
1.269 okunma
QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Sigorta ve Bireysel Emeklilik Hizmetleri – QNB Finansbank

Bireysel emeklilik sistemi nedir? QNB Finansbank’ın müşterilerine sunduğu emeklilik yaşantısında rahat etmenizi amaçlayan bir sistemdir. Bu sistemde tasarruflarınızı yatırıma çevirme imkanına sahip olursunuz.  Bireysel emeklilik sistemi sayesinde güncel iş hayatınızda yaptığınız bütün tasarrufları yatırım konusunda profesyonel olan kişilerin gözetiminde son derece güvenli bir şekilde değerlendirme şansına sahip olursunuz. Uzun vadeli bir yatırım süreci olan bireysel emeklilik sigortası emeklilik günleriniz geldiğinde yaşam standartlarınızı korumayı amaç edinir.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl İşler?

Bireysel emeklilik hakkından yaralanmak için hazine müsteşarlığından özel olarak emeklilik ruhsatı almış bir bireysel emeklilik şirketinde bireysel emeklilik sözleşmesi imzalamanız gereklidir. Bunun dışında bireysel emeklilik şirketi için hazırlanmış olan sisteme fiil ehliyete sahip olan kişiler giriş yapabilir.  Bireysel emeklilik sistemine dahil olduktan sonra eğer 10 yıl boyunca sistemde kalmaya devam edenler ve 56 yaşını dolduran herkesin bireysel emekli olma şansına sahiptir.  Bireysel emekli olduktan sonra elde edeceğiniz gelir miktarı katkı paylarınıza bağlıdır. Finansbank bireysel emeklilik iletişim için 0 850 222 0 900 numarasını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Devletin katılımcılara ek olarak vereceği katkı payı yıllık olarak hesaplanan Asgari brüt ücretinin %25’in den fazla olmayacaktır.

Bireysel Emeklilik Başvurusu

18 yaşını doldurmuş olan herkes bireysel emeklilik için başvuru gerçekleştirebilir. QNB Finansbank tarafından sizin için özel olarak hazırlanmış emeklilik planını kabul ederek başvuru formunu doldurmanız durumunda başvurunuzun ilk aşamasını gerçekleştirmiş olursunuz.  Başvuru formunuz en geç iki gün içerisinde sisteme girilir. Erken yaşta giriş yapmanın çok önemli olduğu bu sistem içerisinde kalmak sizin için büyük bir avantaj olacaktır.  Kendinize en uygun olan bireysel emeklilik fonunu seçmek için Finansbank bireysel emeklilik internet şubesi veya size en yakın Finansbank şubesinden ayırdım alabilirsiniz. Bireysel emekliliğe başvuran herkesin yatırdığı 100 TL’ye %25 devlet katkısı eklenecektir. Bu her yatırımınız için geçerlidir.

Benzer İçerik  TEB Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Kurumlar için Otomatik BES Katılımı

Bireysel emeklilik iptali

QNB Finansbank bireysel emeklilik, otomatik katılım bireysel emeklilik fonundan yaralandıktan sonra bireysel emekliliğinizin iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Bunun için QNB Finansbank’ın internet adresi üzerinden emeklilik iptali işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında QNB Finansbank’ın müşteri hizmetlerini arayarak bireysel emeklilik iptalini başlatabilirsiniz.  444 0 900 ya da 0 850 222 0 900 hatlarından bir tanesini çevirerek bireysel emeklilik iptali işlemini başlatabilirsiniz. Kolayca emekli olmak için kolay emeklilik planını kullanabilirsiniz. Bu plan ile ayda 150 TL tutarında bir katkı payı ödersiniz.

İlginizi Çekebilir;

QNB Finansbank Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, QNB Finansbank Mevduat Hesabı

Finansbank Kredi Başvurusu | QNB Finanasbank İhtiyaç Kredisi 2020

İNG Bank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) | Garanti Bankası

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2021 | Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Para İadesi