Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Kartı Olan Bankaların Listesi -

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Kartı Olan Bankaların Listesi

Faizsiz kredi kartı nedir? Faizsiz kredi kartı nasıl alınır? Faizsiz kredi kartı veren bankalar hangileridir?, Faizsiz kredi kartı veren bankalar listesi ve kart isimlerinin detayları haberimizde!

Anasayfa > Banka Haberleri > Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Kartı Olan Bankaların Listesi
16 Kasım 2020
665 okunma
Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Kartı Olan Bankaların Listesi

Faizsiz bankacılığın diğer bir adı katılım bankacılığıdır. Faizsiz bankacılıkta fonlar müşterilerden toplanmaktadır. Ve bu fonlar çeşitli şirketlerin projelerine fon sağlamak amacıyla kullanılır. Katılım bankasından finansman talep ettiğinizde karşısına bir değerlendirme süreci çıkmaktadır. Bu değerlendirme sürecine tabii tutulmanız hem bankanın hem de sizin gibi diğer müşterilerin de zararlı çıkacağı bir sonuç olasılığını azaltmaktır. Bu sebeple katılım bankasında talep edilen finansman desteği sonucunda zarar etme olasılığı oldukça düşüktür. Bu da katılım bankacılığına olan güvenin artmasına sebep olmaktadır. Faizsiz bankacılıkta, banka müşteriye vekil olmaktadır. Bu anlayışa göre müşterinin aldığı bir mal, banka adına alınmış olmaktadır. Faizsiz bankacılığın en önemli adımlarından biri faizsiz kredi kartı imkanıdır. Faizsiz kredi kartı nedir? Faizsiz kredi kartı nasıl alınır? Faizsiz kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Kredi kartı kullanımı ülkemizde de tıpkı dünyada olduğu gibi son derece yaygındır. Kredi kartı kullanımı her geçen gün artmakta, insanlar kredi kartı kullanımının faydalarından daha güvenli ve daha bilinçli bir şekilde yararlanmaktadır. Her ne kadar kredi kartı kullanımı artsa da, kredi kartı sahibi olmaktan ve kredi kartı kullanmaktan imtina eden kişilerin sayısı da azımsanamaz. Kredi kartı borcunun faizi ve bu faizle baş edememe korkusu insanları kredi kartı çıkarmaktan uzaklaştırabilmektedir. Faizsiz kredi kartı sahibi olmanın faydalarından biri de budur. Peki faizsiz kredi kartı nedir? Faizsiz kredi kartı, katılım bankacılığı da denen faizsiz bankacılık sistemleri tarafından verilen bir karttır. Bu kart ile nakit avans çekimi yapılabilir ve son zamanlarda insanların alışveriş işlemlerini son derece kolaylaştıran internet alışverişi dahil tüm alışveriş işlemlerinde kullanım sağlanabilir.

Kredi kartı son zamanlarda neredeyse bir ihtiyaç haline geldi. Birçok faydası olan kredi kartının kullanımında da inslarda gün geçtikçe bilinçlenmekteler. Faizsiz kredi kartları da aynı ölçüde önem kazanmaktadır. Faizsiz kredi kartı, katılım bankaları tarafından verilmektedir. Diğer banka kartlarıyla aynı özelliklere sahip olan faizsiz kredi kartının kullanımı kullanıcılara çeşitli faydalar sağlamaktadır. Faizsiz kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Benzer İçerik  KKB Puanı Nedir? | KKB notu kaç olmalı?

Faizsiz kredi kartının özellikleri?

 • Diğer banka kartlarından ayrı olarak, faizsiz kredi kartında asgari ödeme tutarını ödeme talebi kabul görmemektedir. O ay içinde ne kadar harcama yapıldıysa, ay sonunda da borcun tamamının ödenmesi gerekmektedir. Kredi kartlarının sağladığı asgari ödeme tutarı edişelendiren, rehavete kapılarak ihtiyaç dışı harcama yapacağını düşünerek kredi kartı çıkarttırmak istemeyen kişiler için bu özellik avantaj olarak görülebilir. Ay sonunda borç tutarının ödenmemesi cezai işlem başlatılabilmesine sebebiyet vermektedir. Dönem borcunun tamamının ödenmemesi halinde her banka farklı bir süreç yönetmektedir. Bu konudaki en doğru bilgi, bankanızla yapılan görüşme üzerine edinilebilir.
 • Faizsiz kredi kartı ile yapacağınız harcamalar sizler için olumlu geri dönüşler doğurmaktadır. Faizsiz kredi kartı ile harcama yaptıkça çeşitli puanlar kazanacaksınız. Bu puanları daha sonra alışveriş harcamalarından kullanmanız mümkündür. Harcama yaparak puan kazanma olasılığı oldukça kayda değerdir.
 • Faizsiz kredi kartları taksit imkanı da sunmaktadır. Tek seferde ödemeyi tercih etmeyeceğiniz ürünlerin alımında da faizsiz kredi kartları büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Taksitlendirme seçeneği hemen herkesin hayatını kolaylaştıran bir olgudur. Ekstra ücret ödemeden bir ürünün fiyatını taksitlere bölmek herkes için işleri kolaylaştırmaktadır. Bu işlem esnasında harcamalarınız tek çekim olarak gerçekleştirilir, daha sonra talebiniz üzerine taksitlendirme mümkün olacaktır.
 • Faizsiz kredi kartları nakit avans çekeneği de sunmaktadır. Nakit avans çekiminin oranı o ay içinde yapmış olduğunuz harcamalar oranında belirlenmektedir. Aynı zamanda nakit avans çekimi için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan biri borcunuzun olmamasıdır. Ödenmesi gereken borç miktarını ödemediğiniz taktirde nakit avans çekme işlemi gerçekleştirilemez. Eğer ki borcunuz yoksa aylık harcamalarınız oranında bir meblağ belirlenir ve tarafınızca nakit avans çekimi gerçekleştirilir.
 • Diğer kredi kartlarının kullanıldığı hemen her yerde faisiz kredi kartlarının kullanımı da mümkündür. Okul alışverişinden kıyafet alışverişine, kozmetikten temizlik ürünlerine, yemek harcamalarından bilet alımına hemen her yerde faizsiz kredi kartlarının kullanımı geçerlidir.
 • Faizsiz kredi kartlarının, diğer kredi kartlarından ayrılan bir özelliği; faizsiz kredi kartı ile alkol alımı gerçekleştirilememesidir. Faizsiz kredi kartı seçeneği sunan bankaların tasarrufu olan bu tutum, bankaların bu alanda kısıtlama getirmesinden kaynaklanmaktadır.
Benzer İçerik  Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar, Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız Tamamına)

Faizsiz kredi kartları, diğer kredi kartlarıyla hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadır. Ancak faizsiz kredi kartlarının, kredi kartı anlayışına farklı bir bakış açısı sunduğunu söyleyebiliriz. Peki, faizsiz kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Faizsiz kredi kartı veren bankalar

 • Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Kartı

Ziraat bankası, faizsiz kredi kartı özelliği olan bankalardan biri. Ziraat Katılım Bankası altından verilen faizsiz kredi kartı için başvuruda bulunabilir hemen kredi kartınıza sahip olabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kart talebinizin ardından hesabınıza belli bir miktarda para transfer edilecektir. Ziraat faizsiz kredi kartının hem tek seferde hem de taksitli kullanım özelliği bulunmaktadır.

 • Vakıf Katılım Faizsiz Kredi Kartı

Vakıf kartın sağladığı avantajlardan biri kredi aidatının bulunmamasıdır. Harcamalarınızı mobil bankacılık yolu ile takip edebilir, bu şekilde harcamalarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Vakıf Katılım tarafından alacağınız faizsiz kredi kartınızın temassız özelliği bulunmaktadır. Temassız harcama özelliği ile alışverişleriniz çok daha kolay hale gelecektir. Vakıf Bank faizsiz kredi kartı yıllık kart aidatı talep etmemektedir. Tüketicilerin borç ödemeleri için bankanın sunduğu 2 tarihten birini seçmesi gerekmektedir. Bu tarihlerin her ayın 7’si ve 24’ü olarak belirlenmiştir.

 • Albaraka Türk

World Platinum Kredi Kartı, Albaraka Türk tarafından verilmektedir. Bu kartın en önemli özelliklerinden biri ödeme tarihinin kişiye uygun olan bir tarihe ayarlanmasıdır. World Platinum kredi kartı ile Word kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Albaraka Türk World Platinum kredi kartı sahibi olmak isteyenler en yakın Albaraka Türk bankasına gitmesi ya da internet üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Albaraka Türk World Platinum kredi kartı ile harcama yaptıkça ödül kazanabilirsiniz.

 • Kuveyt Türk
Benzer İçerik  En Yüksek Kredi Puanı Kaçtır? | Kredi notu 1 ayda kaç puan yükselir?

Kuveyt Türk Sağlam Kart, faizsiz kredi imkanı sağlayan kartlardan biridir. Sağlam Kart ile Kuveyt Türk, müşterilerine harcamalarında 5 taksit imkanı sağlamaktadır. Kartın kullanımı puan biriktirmenizi sağlayacaktır ve bu puanları daha sonra yapacağınız alışverişlerde kullanmanız mümkündür. Kuveyt Türk Sağlam Kart, müşterilerine harcamalar oranında elde edecekleri nakit avans hizmeti de sunmaktadır. Sağlam Kart’ın asgari ödeme tutarı bulunmamaktadır. Ödeme tarihi geldiğinde borcun tamamı ödenmelidir.

 • Türkiye Finans

Türkiye Finans Happy Kart, faizsiz kredi kartlarından biridir. Faizsiz kredi kartı Happy Kart, Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sağlanmaktadır. Kredi kartı başvuruları internet bankacılığı üzerinden yapılabileceği gibi Türkiye Finans banka şubelerinden birine giderek de kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankadan gerçekleştirilecek kredi kartı başvuruları için nüfus cüzdanınızın yanınızda bulunması yeterlidir. Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sunulan Happy Kart ile dilediğiniz şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Happy Kart da diğer faizsiz kredi kartları gibi asgari ödeme tutarı ibaresi barındırmamaktadır. Ödeme dönemi geldiğinde müşterilerinin borç tutarının tamamını ödemesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama | 10000 TL Kredi 36 Ay Vadeli Banka Faiz Oranları

5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) 2021 | 5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama Başvuru

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka 2020 Listesi

Hibe Kredi 2022 (Şartları, Nasıl Alınır?)