Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

Faizsiz kredi veren banka, faiz almadan kredi veren yerler, faizsiz kredi veren devlet bankaları cazi mi her detay yazımızda!

Anasayfa > Banka Haberleri > Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler
22 Mayıs 2018
936 okunma
Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

Faizsiz kredi çekerek nakit ihtiyacını karşılamak isteyen kişiler kredi veren bankalardan yararlanabilir. Bunun için öncelikle bankaları araştırmak gerekiyor. Genelde bankaların sahip oldukları internet sitesi üzerinden oldukça kolay bir şekilde başvuruda bulunulabilir. Ayrıca SMS ile cep telefonlarınız üzerinden faizsiz kredi için başvuruda bulunabileceğiniz bankalarda mevcuttur.

Halk Bank

KOSGEB girişimcilere destek programları kapsamında faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Destek programlarına taraf olan bankalardan biri de Halkbank. Ancak bunun için belirli birtakım şartlar var.

 • Girişimcilik Uygulamalı Ders programını bitiren kişilerin Halkbank üzerinden faizsiz kredi alabilmeleri mümkündür.
 • Ancak bu kişilerin 30 yaşını tamamlamamış olmaları gerekir.
 • Başvuruda bulunacak olan kişilerin kredi notlarının yüksek olması gerekiyor.
 • Yatırım amaçlı olarak sunulduğu için ise iflas bildiriminde bulunulmamış olması da gerekmektedir.
 • Bunun yanı sıra banka sizden ipotek ya da kefil de isteyebilir.
 • İş planları onaylanan esnaf ve sanatkarlar KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Halkbank’a sunmaları neticesinde Halkbank faizsiz kredi imkanını 100.000 TL’ye kadar sunmaktadır.

Gerekli Olan Belgeler: T.C. Kimlik belgesi ve fotokopisi tüm bankalarda olduğu üzere Halk Bank tarafından da talep edilen belgelerden biridir. Bunun yanı sıra faizsiz kredi için bağlı olduğunuz odaya ait kayıt belgesi ve vergi levhalarının da fotokopileri istenir. Gerekli olan belgeleri tamamladıktan sonra ise Halkbank üzerinden başvuruda bulunulması mümkündür.  Öncelikle 100 bin TL faizsiz esnaf kredisi için bağlı olduğunuz odadan dilekçe almanız ve bu dilekçe ile başvuruda bulunmanız gerekir. 15 gün içerisinde ise banka size geri dönüş sağlayacaktır.

Vakıfbank

Bilindiği üzere KOSGEB; küçük ve orta dereceli işletmelerin gelişimine katkıda bulunmak ve ekonomik büyümeyi arttırmak amaçlı birtakım destek programları sunar. Bu destek programlarından yararlanmak isteyen kişilerin ise KOSGEB internet adresi üzerinden başvuruda bulunması gerekir. Öncelikle kişilerin uygulamalı girişimcilik ders programlarına katılması istenmekte.

Toplamda 70 saat ders uygulamasının ardından ise eğitim sertifikasına sahip olunmaktadır. KOSGEB ders için herhangi bir ücret talep etmez. Uygulamalı eğitim sertifikasına sahip olan ve iş planları KOSGEB tarafından onaylanan kişiler faizsiz krediyi 100.000 TL’ye kadar alabiliyor. Vakıfbank anlaşmalı bankalardan biri olduğu için bu krediye taraftır. Vakıfbank faizsiz kredi almak isteyen kişilerin birtakım şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Esnaf Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler: İşletmenize ait olan vergi levhasının ve işletmenin mali durumunu gösteren belgelerin hazırlanması şart. Ayrıca işletme sahiplerinden ve ortaklarından nüfus cüzdanı fotokopisi, imza sirküleri istenir.  İşletmenin son yılına ait olan mali tablosunun yanı sıra mizan bilançosunun da getirilmesi gerekiyor. Bu evrakları tamamlayan kişiler Vakıfbank üzerinden gerekli finansman desteğini karşılayabilir.

Başvuru: Vakifbank.com.tr internet adresi üzerinden başvuruda bulunulması mümkün olacak. Online olarak oldukça kolay bir şekilde başvuru oluşturulabilir.

 • Bunun için “hemen başvur” butonuna tıklanması gerekmekte. Daha sonra ise müşteri bilgileri ve talep edilen ürünler olmak üzere birtakım bilgilerin dikkatlice ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.
 • Müşteri bilgileri içerisinde firma unvanı, kuruluş tarihi, işletme türü, T.C. Kimlik numarası, aktif olarak kullanılan telefon numarası ve e-posta adresi var. Talep edilen ürünler kısmında ise ticari kredi, tarım kredisi gibi ibareler bulunur.
 • KOSGEB tarafından hangi ürün için kredi imkanına sahipseniz işaretleyerek devam butonuna tıklamanız ve gerekli olan diğer bilgileri de doldurmanız halinde başvurularınızı tamamlamanız mümkün olacak.
Benzer İçerik  Mobilden Anında Kredi Veren 5 Banka, 5 Dakikada Anında Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası

Faiz ödemeden nakit ihtiyaçlarını banka üzerinden kredi çekerek karşılamak isteyenler Ziraat Bankası faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilir. Ziraat Bankası üzerinden çiftçilere 100.000 TL faizsiz kredi imkanı sunulur. KOSGEB tarafından verilen destek programları neticesinde kişiler faizsiz kredi ihtiyaçlarını Ziraat Bankası sayesinde karşılayabilir. Bunun yanı sıra emeklilere de faizsiz kedi imkanı sunulur.

Emeklilere Faizsiz Kredi: Devlet sermayeli banka olması yönü ile hitap ettiği her kesime uygun faiz oranları ile hizmet eden Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi imkanı sunar.

 • Emekli aylığını Ziraat Bankası’ndan alan ya da emekli aylığını Ziraat Bankası’na taşıyanlar
 • 3 sene boyunca maaşını Ziraat Bankası’nda alacaklarına dair sözleşme imzalayanlar emeklilere sunulan faizsiz kredi imkanından yararlanabilir
 • Emekli maaşının 10 katı oranında verilen kredi için birtakım belgelerin hazırlanması gerekiyor.

Gerekli Olan Belgeler:  Emeklilere ait nüfus cüzdanı fotokopisi başta olmak üzere ikametgah belgesi ve emekli olduklarına dair belge istenir. Kredi notu da oldukça önemlidir.  80 yaşının üzerinde olan kişiler emekliler için sunulan faizsiz kredi desteğinden yararlanamaz.

Sıfır Faizli Çiftçi Kredisi: Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı tarafından sunulan çiftçilere destek programları neticesinde 50.000 TL hibe ve 100.000 TL faizsiz kredi sunulur. Bu programa destek veren bankalardan biri olan Ziraat Bankası üzerinden hayvancılık ve tarım ile uğraşan kişiler iş planlarının desteklenmesi sonucunda kredilerini çekebilir.  Ödemeler ise 84 aya kadar vade sunularak yapılabilecek. 3 6 ve 12 ödeme çizgileri ile de ödenebilecek olan faizsiz kredi nasıl alınır diye merak edenler gerekli olan belgeleri hazırlayarak Ziraat Bankası’na başvuruda bulunabilir.

Gerekli Olan Belgeler:  Çiftçi kredisinden yararlanmak adına kimlik fotokopisi, çiftçilik alanına yani tarımsal ya da hayvansal alana ait tapu belgelerini hazırlamalıdır. Bunun yanı sıra ikametgah belgesi ve kredi için ipotek teminat belgesi de istenilen belgeler arasında yer alır. İşletme sahiplerinin ayrıca son 3 sene için gelir tablosunu da hazırlamaları gerekiyor. Banka sizden teminat göstermeniz için kefil isteyebilir.

Başvuru:  Gerekli olan belgeler hazırlandıktan sonra en yakın Ziraat Bankası’na giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Banka kısa bir değerlendirme yaptıktan sonra kredi ödemesinde bulunacaktır. 444 0000 telefon numarasını arayarak bilgi almanız da mümkündür.

Benzer İçerik  Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar, Peşinatsız Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Çiftçi Kredisi Hangi Alanlarda:  Tarım ve Hayvancılık bakanlığı tarafından desteklenen çiftçi kredisi;


 • Seracılık olmak üzere damlama su alanında verilir.
 • İşetme modernizasyonu alanında ve kontrollü bitki yetiştiriciliği alanında da verilmektedir.
 • Traktör alımı ya da tarımsal araçların temini için de kredi hizmeti sunulur
 • Toprak, işletme ve tarla alımı başta olmak üzere iyi tarım uygulamalı projeleriniz için de kredi alabilirsiniz.
 • Ayrıca kişiler arıcılık, büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan alımları adına da kredi çekebiliyor.

Fibabank

Nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunarak kredi çekebilir. Bu bankalardan biri de Fibabank’tır. Yılbaşı Kredisi kapsamında 18 aya kadar varan vade seçeneği ile 3.000 TL’ye kadar faizsiz kredi sunar. Ancak bunun için hayat sigortası yaptırılması gerekiyor.

 • Eğer 3.000 TL üzerinde kredi ihtiyacınız var ise Fibabank üzerinden sunulan faizsiz kredi kampanyasından yararlanamazsınız.
 • 000 TL faizsiz kredi ihtiyacı için 18 ay vade seçeneğini tercih eden müşteriler her ay 250 TL taksitli ödemede bulunur.
 • 12 ay vade seçeneğini tercih edenler ise 3.000 TL için aylık olarak 167 TL ödeme yapmalıdır.

Kredi Başvuru: Fibabank kredisi için başvuruda bulunacak olan kişilerin öncelikle gerekli olan belgeleri hazırlamaları gerekiyor.

 • C. Kimlik belgesinin yanı sıra gelir belgesi ve ikametgah belgesi faizsiz kredi için gerekli olan belgeler arasında yer alır.
 • Son 3 döneme ait olan elektrik, su ya da doğal gaz faturası da gerekli olan belgeler arasında yer alır.
 • Kredi ile ilgili bilgi almak adına Fibabank 444 88 88 çağrı merkezini arayabilirsiniz.

En yakın Fibabank şubesine giderek başvuruda bulunmanız ve 3.000 TL krediden yararlanmanız mümkün. Bunun dışında ise ihtiyaç kredisi başvuruları adına 3422 numarasına SMS ile T.C. Kimlik numaranızı yazarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Faizsiz Konut Kredisi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilere faizsiz konut kredisi veren bankalar mevduat bankaları ve yatırım bankaları olmak üzere iki başlık altında incelenebilir.  Kamu sermayeli yatırım bankaları arasında yer alan T.C. Ziraat Katılım Bankası ve Vakıfbank Katılım Bankası üzerinden ya da özel sermayeli katılım bankası olan Türkiye Finans Katılım Bankası ve Albaraka Türk üzerinden faizsiz konut kredisi alınabilir.

Faizsiz Konut Kredisi Başvuru: Ziraat Katılım Bankası’na, Vakıfbank Katılım Bankası’na ya da Albaraka Türk Bankası’na başvuruda bulunmak adına internet adreslerine erişim sağlayarak online olarak başvuruda bulunulabilir ya da şubelerine giderek bizzat başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 0 (sıfır) faizle kredi veren bankalar 2018 senesinde müşterilerinin yüzünü güldürüyor.

 • Öncelikle almak istediğiniz konuta karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra katılım bankalarından herhangi biri üzerinden faizsiz konut kredisi alınabilir.
 • Almaya karar verilen ev için iskan ve tapu belgeleri alınmış ve hazır olmalıdır. Katılım bankaları eve ipotek koyduktan sonra kredi verir.
 • Bu nedenle iskanı alınmamış evler için kredi alınamaz. Tapu başta olmak üzere; nüfus cüzdanı belgesi, aylık net gelirinizi gösteren evrak gerekli olan belgeler arasında yer alır.
 • Bu belgeler tamamlandıktan sonra ise doğrudan başvuruda bulunulabilir.
 • İnternet üzerinden yapacağınız ön başvurular kabul edildikten sonra konut başvurusu için gerekli olan belgeleri hazırlayarak şubenize gidebilirsiniz.
Benzer İçerik  Kredi Skoru Arttırma | Kredi puanı 1 ayda ne kadar yükselir?

KOSGEB Kredileri

Tarım ve hayvancılık ile uğraşan genç girişimcilere KOSGEB destek programları sunar. Bu destek programlarından yararlanmak adına ise kişilerin öncelikle gerekli olan şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Daha sonra uygulamalı girişimcilik dersi için başvuruda bulunulması gerekir. Girişimcilik derslerini alan ve sertifika almaya hak kazanan kişiler KOSGEB anlaşmalı bankalar aracılığı ile faizsiz kredi desteğinden yararlanabilir. Genç çiftçiler, iş planını hazırlayan girişimciler ve hayvancılık ile uğraşan kişiler faizsiz kredi KOSGEB tarafınca 100.000 TL’ye kadar almaya hak kazanır. Bunun için ise iş planlarının onaylanması gerekir.

Hangi bankalar faizsiz kredi veriyor konusunda ise; Denizbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Garanti Bankası, QNB ve Finansbank KOSGEB ile anlaşmalı olan bankalardır. Faizsiz kredilerinizi 100.000 TL’ye kadar bu bankalar aracılığı ile almanız mümkündür.

KOSGEB Kredi Desteği İçin Aranılan ŞartlarÖncelikle kişiler eğer KOSGEB tarafından verilen hibe desteğinden yararlanmak istiyor ise 18 yaşından büyük olmalıdır.

 • Daha önce herhangi bir KOSGEB desteğinden yararlanmış olan kişiler faizsiz kredi programından yararlanamaz.
 • Faizsiz kredi desteğinden yararlanabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor.
 • İş projeleri KOSGEB tarafından onaylanmayan kişiler KOSGEB faizsiz kredi desteğini alamaz.
 • Bankalar kredi notunuzu inceleyebilir. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması ve sicilinizin temiz olması bir avantajdır.

Faiz desteğinden yararlanmak isteyen kişiler aranılan şartları yerine getirmeleri sonucunda oldukça kolay bir şekilde hibe desteğinden yararlanma hakkına sahiptir. Bunun için anlaşmalı olan bankalara gerekli olan evraklar ile beraber gidilerek başvuru yapılmaktadır. Destek başvurusu için 3 kez başvuru yapan ve KOSGEB tarafından 3 kez reddedilen kişilerin tekrar başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Bu kişilerin de başvuruları geçersiz olacaktır.

Banka AdıKredi FaiziEn Yüksek Kredi Tutarı
VakıfbankDüşük100.000 TL
Ziraat BankasıDüşük100.000 TL
FibabankDüşük3.000 TL
KOSGEBDüşük100.000 TL
HalkbankDüşük100.000 TL