5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) 2022 - 2023 | 5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama Başvuru -

5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) 2022 – 2023 | 5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama Başvuru

5 Bin TL faizsiz kredi hesaplama (katılım bankaları), 5 Bin TL faizsiz kredi, 5 Bin TL faizsiz kredi hesaplama Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Türkiye Finans Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası hakkında ayrıntılı bilgileri sizin için araştırdık.

Anasayfa > Banka Haberleri > 5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) 2022 – 2023 | 5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama Başvuru
27 Ekim 2020
941 okunma
5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) 2022 – 2023 | 5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama Başvuru

5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları); Faizsiz kredi, çeşitli banka ya da finans kurumları tarafından verilen kredinin ödenmesi sırasında faiz uygulaması gerçekleştirilmeden paranın aynı miktarda alınması işlemidir. Faizsiz kredi uygulaması, sıfır faizli kredi uygulaması olarak görülmemelidir çünkü bankalar ‘kâr payı’ olarak belli bir miktarda oran uygulayarak müşterilerine kredi verirler. Bundan dolayı, banka ve finans kurumlarından direkt şekilde faizsiz kredi alınması mümkün değildir.

Faizsiz kredi mümkün olmasa bile,  ‘katılım bankaları’ olarak bilinen ve faiz şartlarına dikkat eden İslami uygulama yapan bankalardan işlem yapılabilir. Ancak katılım bankalarında faiz uygulaması görülmemesine rağmen ‘kâr payı’ adı altında işlem gerçekleştirildiği de unutulmamalıdır.

5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Katılım Bankaları Nedir?

Katılım bankaları, İslamı şartlara uygun olarak bankacılık sistemi geliştiren ve faiz uygulamayan bankalardır. Katılım bankaları piyasada faizsiz bankacılık uygulaması yapan bankalar olarak geçseler bile, banka sistemlerini devam ettirebilmek için müşterilerine kredi verirken ‘kâr payı’ oranını kullanarak hesap çıkartmak durumundadırlar. ‘Helal Bankacılık’ olarak da bilinen katılım bankaları sistemi, faiz uygulamadan da diğer bankaların ya da finans kurumlarının verdikleri bankacılık hizmetlerini müşterilerine sunabilir. Faiz almak istemeyen ve İslami şartları önemseyen müşteriler, katılım bankalarını tercih ederek 5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) işlemini gerçekleştirip kredi alabilirler.

Katılım Bankaları Hangileridir?

Faiz uygulaması kullanmadan tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek ve 5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) hakkında bilgi almak isteyen müşteriler, İslami şartlara uygun olarak hizmet veren katılım bankalarını tercih edebilirler. Faizsiz bankacılık olarak finansal hizmet veren katılım bankaları, mevduat kazancı sistemi ile çalışan bankalardır. Faiz uygulaması gerçekleştirilmese bile kâr ve zarar oranları değerlendirilerek işlem yapan katılım bankaları, kâr ve zarar oranları eklendiği için ‘katılım’ kelimesini başlığı altında birleşirler.

Benzer İçerik  Çalışmayanların Kredi Alması İçin 7 İpucu, Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Türkiye’deki katılım bankaları aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 1. Ziraat Katılım Bankası
 2. Albaraka Türk Katılım Bankası
 3. Vakıf Katılım Bankası
 4. Emlak Katılım Bankası
 5. Türkiye Finans Bankası
 6. Kuveyt Türk Katılım Bankası

5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama

Tercih etmek istediğiniz bankanın internet sayfasından ‘Faizsiz Kredi Hesaplama’ menüsüne girerek faizsiz kredi hesaplamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde farklı kâr oranlarıyla hesaplama yaparak istediğiniz miktarı deneyerek bilgi edinebilirsiniz. Aşağıya ekleyeceğimiz katılım bankaları ve her birinin internet sayfaları ile birlikte 5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) yönünde işlem yapabilirsiniz:

 1. Ziraat Katılım Bankası / https://www.ziraatkatilim.com.tr/
 2. Albaraka Türk Katılım Bankası / https://www.albaraka.com.tr/
 3. Vakıf Katılım Bankası / https://www.vakifkatilim.com.tr/tr
 4. Emlak Katılım Bankası / https://emlakkatilim.com.tr/
 5. Türkiye Finans Bankası / https://www.turkiyefinans.com.tr
 6. Kuveyt Türk Katılım Bankası / https://www.kuveytturk.com.tr/

Faizsiz Kredi Hesaplama

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda ihtiyaç, konut, taşıt ve işyeri finansmanlarından dilediğinizi tercih ederek faizsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası’nda ihtiyaç, konut, taşıt ve işyeri finansmanlarının yanında ek olarak dijital ihtiyaç, bankamız gayrimenkulleri konut, bankamız gayrimenkulleri ticari mülk, ticari taşıt ve arsa finansmanlarından da faydalanabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası’nda finansman limitli kart, bireysel işyeri finansmanı, konut finansmanı kampanya paketi, ipotekli bireysel finansman, yasa kapsamında ipotekli bireysel finansman ve kasko-fatura değeri değişen taşıt finansmanları hizmetlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) işleminizi siz en uygun olan bankayı tercih ederek kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlginizi Çekilebilir;

10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama | 10000 TL Kredi 36 Ay Vadeli Banka Faiz Oranları

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Kartı Olan Bankaların Listesi

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

Katılım Bankaları İhtiyaç Finansmanları Nelerdir?, Katılım bankaları ihtiyaç kredisi veriyor mu?

0,94 Konut Kredisi Hesaplama 2021 (Devlet Bankaları) | Düşük Faizli Konut Kredisi

Benzer İçerik  Banka Kredisi Almak | Bana kredi çıkmıyor ne yapabilirim?