10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama | 10000 TL Kredi 36 Ay Vadeli Banka Faiz Oranları

10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama | 10000 TL Kredi 36 Ay Vadeli Banka Faiz Oranları

10 Bin TL faizsiz kredi hesaplama, Katılım Bankaları, Kuveyt Türk: 10 Bin TL faizsiz kredi hesaplama, Vakıf Katılım: 10 Bin TL faizsiz kredi hesaplama, Türkiye Finans: 10 Bin TL faizsiz kredi hesaplama, Ziraat Katılım: 10 Bin TL faizsiz kredi hesaplama, Albaraka Türk: 10 Bin TL faizsiz kredi hesaplama

Anasayfa > Banka Haberleri > 10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama | 10000 TL Kredi 36 Ay Vadeli Banka Faiz Oranları
07 Aralık 2020
1.104 okunma
10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama | 10000 TL Kredi 36 Ay Vadeli Banka Faiz Oranları

Faizsiz kredi denilince insanların aklına 2 başlık gelir. Bunlardan ilki katılım bankalarının vermiş olduğu ve üzerindeki kar payları bulunan krediler olarak karşımıza çıkar. Diğeri ise çeşitli bankaların belirli dönemlerde sunmuş oldukları kampanyalar ve promosyonlar dahilinde verilen krediler olur. Katılım bankaları faizsiz kredileri müşterilerine verebilmek için satın alacakları araba, ev veya arsa gibi çeşitli mal varlıklarının üzerine kâr payı koyarlar. Bu sayede müşterilerinden faiz almadan kâr payı adı altında kredi verebilirler. Bankalar ise hem zorlu dönemlerde müşterilerine destek olabilme hem de ellerinde bulunan fazla parayı yeni müşteri kazanma amacıyla değerlendirebilme açısından promosyon ve kampanyalar uygular. Böylelikle faizsiz kredi mümkün hale gelir. Şimdi faizsiz kredi alabileceğiniz kanalları beraberce inceleyelim.

Katılım Bankaları

Katılım bankaları kuruluş amaçları gereğince faiz konusunun dışına çıkıp sadece ticaret yapma ve bundan kar etme gibi amaçlar taşıyan kuruluşlar olur. Bu nedenle ev, araba, arsa veya ihtiyaç gibi başlıklar altında verdikleri kredilerde faiz istemezler. Bunun yerine almak istediğiniz araba, ev veya arsanın üzerine kâr payı koyup bunu size aylık taksitler şeklinde satarlar. Aşağıda bu şartlara uygun olarak faizsiz kredi veren bankaları görebilirsiniz.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk Türkiye’de bulunan en büyük katılım bankalarından birisi olmakla birlikte geniş bir müşteri kitlesine sahiptir. Kuruluş amacı gereğince verdikleri paradan faiz istemeyip sadece kâr payı alır. Böylelikle müşterilerinin ihtiyaçlarına İslami şartlara uygun olarak karşılamayı mümkün kılar. Kuveyt Türk’ün 10.000 lira için istediği kâr payını aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk: 10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama

36 ay vadeli 10.000 TL kredi için;

 • Aylık Ödeme: 360
 • Kar Payı Oranı: %1.23
 • Toplam Ödenecek Tutar: 12.963

Buradan da göreceğiniz üzere Kuveyt Türk aylık %1.23 kâr payı talep ediyor. 36 ay boyunca ödeyeceğiniz tutar ise aylık 360 lira olarak karşımıza çıkıyor. Toplam ödemeniz gereken tutar ise 12.963 lira oluyor.

Benzer İçerik  Kredi Puanı Yükseltme Teknikleri | Kredi notu 1 ayda kaç puan yükselir?

Vakıf Katılım

Türkiye’de bulunan köklü katılım bankalarından birisi de Vakıf Katılım olarak biliniyor. Vakıf Bankası’nın bir kuruluşu olan Vakıf Katılım müşterilerine İslami şartlara uygun olarak faizsiz kredi kullanma imkânı sunuyor. 10.000 liralık ve 36 ay vadeli bir kredinin hesaplaması ise şu şekilde oluyor;

Vakıf Katılım: 10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama

36 ay vadeli 10.000 TL kredi için;

Aylık Ödeme: 365

Kar Payı Oranı: %1.30

Toplam Ödenecek Tutar: 13.145

Türkiye Finans

Türkiye’de bulunan köklü katılım bankalarından birisi de Türkiye Finans olarak biliniyor. Tıpkı diğer katılım bankalarında olduğu gibi Türkiye Finans da müşterilerine faizsiz kredi kullanma imkânı veriyor. 10 bin lira ve 36 ay vadeli olarak bir ihtiyaç kredisi için de hesaplamalar aşağıdaki gibi oluyor.

Türkiye Finans: 10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama

36 ay vadeli 10.000 TL kredi için;

 • Aylık Ödeme: 367
 • Kar Payı Oranı: %1.32
 • Toplam Ödenecek Tutar: 13.198

Ziraat Katılım

Ziraat Bankası Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olmakla birlikte Ziraat Katılım adı altında İslami şartlara uygun olarak kurulmuş olan bir bankası da bulunuyor. Bu sayede müşterilerine faizsiz kredi veren bankalar arasında yer alıyor. 10 bin lira ve yine 36 ay vadeli bir İhtiyaç kredisinde ödeme planı ise aşağıda yer aldığı gibi oluyor.

Ziraat Katılım: 10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama

36 ay vadeli 10.000 TL kredi için;

 • Aylık Ödeme: 368
 • Kar Payı Oranı: %1.34
 • Toplam Ödenecek Tutar: 13.250

Albaraka Türk

Listemizde yer alan son katılım bankası ise Albaraka Türk olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de yer alan en eski katılım bankalarından biri olup müşterilerine faizsiz kredi veren bankalar içerisinde dikkat çekiyor. 10 bin lira faizsiz kredi için de hesaplamalar aşağıdaki gibi oluyor.

Benzer İçerik  Banka Kartında IBAN Numarası Nerede Yazar, IBAN numarası kaç haneden oluşur?

Albaraka Türk: 10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama

36 ay vadeli 10.000 TL kredi için;


 • Aylık Ödeme: 372
 • Kar Payı Oranı: %1.40
 • Toplam Ödenecek Tutar: 13.408

Katılım Bankalarından Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Katılım bankalarından faizsiz kredi alabilmek için tıpkı her bankada olduğu gibi yerine getirmeniz gereken bazı gereklilikler bulunur. Bunlar genellikle teminat gösterme, Türk vatandaşı olma, kredi sicilinin temiz olması ve bazı durumlarda kefil bulundurma gibi şartlar olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi de katılım bankalarından nasıl faizsiz kredi alabileceğiniz konusunu yakından inceleyelim.

1-Şubeye Gitme: En bilindik ve eski yöntemler arasında yer alan şubeye gitme kredi başvurusu yapmak için sıklıkla tercih edilenler arasında yer alıyor. Başvuru yapacağınız bankanın müşterisi değilseniz hızlı bir şekilde müşterisi olup faizsiz kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Müşteri olabilmek için de yanınızda nüfus cüzdanınız veya kimlik kartınızın bulunması yeterlidir. Müşteri olduktan sonra kredi talebinizi bankaya kolaylıkla iletebilirsiniz.

2-Mobil Şube: Sizin de bildiğiniz gibi günümüzde neredeyse her bankanın mobil uygulaması bulunuyor. İnsanların iş kolaylaştıran, zamandan tasarruf etmelerine imkân tanıyan ve bankanın şubelerin yükünü azaltan mobil uygulamalar kredi başvurusunda da sizlerin yanında oluyor. Yapmanız gereken tek şey kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankanın mobil uygulamasını indirmek olur. Halihazırda bankanın müşterisi iseniz kolay bir şekilde uygulamaya giriş yapıp başvurular sekmesinden kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer banka müşterisi değilseniz de tek yapmanız gereken internet üzerinden veya şubeye giderek müşterisi olmak olur.

3-İnternet Bankacılığı: Faizsiz kredi nereden alabilirim sorusunun bir diğer cevabı ise internet bankacılığı olarak karşımıza çıkıyor. Banka şubesinde gerçekleştirebileceğiniz neredeyse bütün işlemleri internet bankacılığı üzerinden de kolay bir şekilde gerçekleştiriyorsunuz. Faizsiz kredi başvurusu yapmak da bunlardan birisi olarak biliniyor. Diğer işlemler de olduğu gibi eğer bankanın müşterisi iseniz hızlı bir şekilde internet şubesine giriş yapıp başvurular sekmesi üzerinden kolay bir şekilde faizsiz krediye başvurabilirsiniz. Müşteri değilseniz de internet bankacılığı üzerinden müşteri olabilmek için hızlıca başvuruda bulunabilirsiniz.

Benzer İçerik  Goldman Sachs Kripto Para Tahminlerini Açıkladı! | Kripto para helal mi?

Normal Bankalardan Faizsiz Kredi

Giriş bölümünde de belirttiğimiz gibi Yapı Kredi, Akbank, Garanti Bankası ve Ziraat Bank gibi katılım bankası olmayan normal bankalardan faizsiz kredi alabilirsiniz. Bu kimi zaman bir promosyon kimi zaman ise kampanya olarak karşımıza çıkıyor. Bir örnek verecek olursak bankalar genellikle yeni müşterilerine veya uzun süredir birlikte çalıştıkları müşterilere 1000 lira ile 10 bin lira arasında faizsiz kredi imkânı tanıyor. Bunun için kimi zaman kredi kartını kimi zaman ise nakit avans seçeneğini sunuyor. Tek yapmanız gereken bankaların sizlere gönderecekler e-posta, SMS veya aramaları dikkatlice inceleme oluyor. Ayrıca mobil uygulamaları üzerinden de genellikle giriş yaparken sizlere sıklıkla bu tür kampanyaları sunuyor. Tabii bunları kullanabilmek için tıpkı katılım bankalarında olduğu gibi yerine getirmeniz gereken bazı şartlar bulunuyor. Öncelikle kredi siciliniz temiz olması ve ödemelerinizin düzenli bir şekilde yapılmış olması gerekiyor. Bu sayede bankalar sizin çekeceğiniz bu krediyi geri ödeyeceğinizden emin oluyorlar. Buradan da anlayacağınız üzere kredi siciliniz temiz tutma, düzenli ödemeler yapma ve ödemelerin son tarihini geçirmeme size pek çok açıdan fayda sağlıyor.

İlginizi Çekebilir;

 

5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama (Katılım Bankaları) 2021 | 5 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama Başvuru

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

Albaraka Türk Faizsiz Kredi 2021 | Albaraka Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Hesap Açma Başvurusu 2021 | Kuveyt Türk Hesap Açma İçin Talep Edilen Belgeler Nelerdir