Hibe Kredi 2022-2023 (Şartları, Nasıl Alınır?) -

Hibe Kredi 2022-2023 (Şartları, Nasıl Alınır?)

Hibe kredi 2022 yılında da devlet tarafından sunulmaya devam edilecek. Hibe desteklerinden faydalanmak isteyenlerin başvurabileceği yerleri ve başvuru yöntemlerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Anasayfa > KOSGEB > Hibe Kredi 2022-2023 (Şartları, Nasıl Alınır?)
05 Kasım 2018
1.071 okunma
Hibe Kredi 2022-2023 (Şartları, Nasıl Alınır?)

Hibe kredisi almak için öncelikle projeye odaklanmanız ve devlet tarafından onay almanız gerekiyor. Gerek ticaretin daha çok canlanması gerek istihdam gerek ise iş gücü için devlet girişimcileri destekliyor. Devlet ve özel kurumlar kişilerin kendi işlemlerini kurmaları için hibe ve faizsiz kredi seçenekleri sunuyor. Üretimin artması için devlet teşvikinden yararlanmak isteyenlerin bazı kural ve şartlara uyması da gerekiyor. Bunun en başında girişimcilik eğitimleri yer alıyor. Girişimcilik eğitimleri sayesinde iş yönetimi, fikir geliştirme gibi konularda bilgi sahibi olunuyor.

Türkiye’de Hibe Veren Kuruluşlar

Esnafın kendini geliştirmesi, ev kadınlarının iş hayatına atılması, öğrencilerin kendilerine gelecek kurması için hem devlet kurumları hem de özel işletmeler hibe desteğinde bulunuyor. Özellikle KOSGEB kredileri sayesinde pek çok kişi iş sahibi oluyor. KOSGEB desteği alacak olan kişiler her iş dalında çalışabiliyor. Yani sadece tarım ya da sadece hayvancılık konusunda değil, pek çok farklı iş kolunda işlem yapılabiliyor. Geri ödemesiz hibe krediler veren kurum ve kuruluşlar aşağıdaki gibidir:

KOSGEB Hibesi Nasıl Alınır?

Kişiler KOSGEB desteği almak istiyorsa gerekli olan şartları yerine getirmekle yükümlüdür. İlk olarak girişimcilik kursu açılacak ve vatandaşlar bu girişimcilik kursundan eğitim alacaktır. Bu kurs bünyesinde başarı gösteren kadınlara %90 oranında erkeklere ise %70 oranında hibe yapılıyor. 50 bin TL’ye kadar hibe almak isteyen kişilerin iyi bir iş planı yapması gerekiyor. Bunun yanında belirli bir sermayenin de kişinin elinde olması lazım. Çünkü KOSGEB daha sonra ödeme yapıyor. Devlet destekli hibe kredi ve teşvik nasıl temin edilir diye soran kişiler KOSGEB desteği ile teşviki birbirine karıştırmamalıdır. KOSGEB geri ödemeli bir kredi sağlamıyor. Devletin teşviki ise geri ödemeli oluyor. Sadece faizi düşük ve ödemesi de 2 yıl sonra başlıyor.

Benzer İçerik  KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvurusu 2022 - 2023 | KOSGEB Girişimcilik Başvuru Formu

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DUYURULARI VE PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

KOSGEB Faizsiz Kredi

KOSGEB sadece hibe vermekle yetinmiyor bir de faizsiz kredi sağlıyor. Ancak bu kredinin geri ödemesi vardır. O nedenle hibe ile kredi birbirine karıştırılmamalıdır. İş kurmak için elinizde bir sermaye yoksa o zaman kredi hibesini tercih edebilirsiniz. Hibe kredi başvuru formu doğru bilgiler ile doldurulmalı ve KOSGEB kurumuna bırakılmalıdır. Her zaman işe yarar pozitif bir proje planı sağlanmalıdır.

KOSGEB DESTEK PROGRAMLARI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlginizi Çekebilir;

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2021 | KOSGEB Destek Kredisi Veren Bankalar

Girişimcilik Destek Programı Nedir?, Girişimcilik Destek Programı – KOSGEB

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvurusu 2021 | KOSGEB Girişimcilik Başvuru Formu

Girişimci Hibe Desteği Nasıl Alınır?, Devlet Girişimci Kredileri Nasıl Alınır