Enpara Eft Saatleri 2022-2023 | Enpara Eft İşlem Limitleri -

Enpara Eft Saatleri 2022-2023 | Enpara Eft İşlem Limitleri

Enpara EFT kaça kadar?, Hangi bankalar 7 24 EFT yapan?, Enpara Finansbank havale mi EFT mi?, Finansbank havale hesaba ne zaman geçer?
Detaylar yazımızda…

Anasayfa > QNB Finansbank > Enpara Eft Saatleri 2022-2023 | Enpara Eft İşlem Limitleri
28 Aralık 2020
860 okunma
Enpara Eft Saatleri 2022-2023 | Enpara Eft İşlem Limitleri

Gün içerisinde n çok kullandığımız bankacılık işlemleri arasında belki de ilk sırada EFT ve havale işlemleri gelmektedir. Kira ödemesi, para gönderme, herhangi bir ödeme yapma gibi tüm ihtiyaçlarda EFT ve havale işlemlerini kullanırız. Öncelikle EFT ve havalenin ne demek olduğunu incelemek daha faydalı olacaktır. Havale demek, aynı bankanın hesapları arasında para gönderimi ve transferi işlemidir. Havale işlemleri 7 gün 24 saat boyunca yapılabilir. EFT ise farklı bankalar arasındaki hesaplarda yapılan para transfer işlemidir. Belirli saatler dâhilinde yapılır ve belirli miktarda işlem ücreti alınır. Enpara, QNB Finansbank uygulamasıdır. Enpara EFT saatleri Qnbfinansbank’ta 09.00 ile 17.15 arası olarak belirlenmiştir. QNB Finansbank’taki hesaplar arasında yapılan havaleler 7 gün 24 saat boyunca yapılabilirken farklı bankalar arasındaki EFT işlemleri 09.00 ile 17.15 arası olarak düzenlenmiştir.

Enpara EFT Saatleri Hafta Sonu

Enpara EFT saatleri hafta sonunu kapsamamaktadır. Hafta içerisinde mesai saatleri dahilinde yapılan EFT işlemleri hafta sonu da yapılabiliyor olsa da paranın karşı hesaba transfer edilmesi bir sonraki ilk mesai gününün başlangıcında olacaktır.

 • Gün içerisinde herhangi bir kısıtlama olmaksızın ister cep şubesinden, ister internet şubesinden isterseniz de banka şubeleri üzerinden EFT yapabilirsiniz.
 • Enpara EFT saatleri olarak belirlenen 09.00 ile 17.15 saatleri haricinde yapılan EFT işlemleri için farklı bir fiyat uygulaması yapılır.
 • Eğer fatura ödemesi yapmayı düşünüyorsanız bunun için de kurumlar tarafından belirlenen saat dilimlerine göre EFT işlemleri gerçekleştirilir. Dolayısıyla Enpara EFT saatleri dahilinde yapılan hesaplar arası EFT işlemi kısa bir süre içerisinde ve kolaylıkla tamamlanabilir.

Enpara EFT Saatleri Değişti Mi?

Enpara EFT saatleri değişti mi sorusu birçok banka müşterisi tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Buna göre Enpara EFT saatleri olarak belirlenen 09.00 ile 17.15 saat aralığında herhangi bir değişim söz konusu değildir.

 • Belirtilen mesai saatleri içerisinde yapılan EFT işlemleri en geç 15 dakika içerisinde sonuçlanır.
 • Enpara EFT saatleri içerisinde EFT yaptığınız zaman EFT’nin gerçekleşip gerçekleşmediğini sorgulamak isterseniz de bunun için ister müşteri hizmetleri ile isterseniz de mobil uygulama üzerinden kontrolünü yapabilirsiniz.
 • Enpara EFT saatleri olarak yalnızca hafta içi 5 gün mesai saatleri içerisi işlem yapmak için belirlenmiştir. Hafta sonu yapılan EFT’ler ilk iş günü olan Pazartesi günü karşı hesaba geçecektir.
Benzer İçerik  QNB Finansbank Swift Kodu, QNB Finansbank Swift/BIC Kodu | Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Enpara EFT; İşlem Saatleri- Limitler

Enpara EFT, işlem saatleri limitler ile ilgili olarak yapılan uygulamalar birçok bankada birbirine benzese de genellikle farklılıklar bulunur.

 • Enpara EFT saatleri olarak QNB Finansbank’ın saat uygulaması 09.00 ile 17.15’tir. Ayrıca her bankada olduğu gibi QNB Finansbankta da günlük bir EFT limiti bulunur.
 • Enpara olarak günlük belirlenen EFT limiti 1 milyon TL’dir. Diğer bankalara göre oldukça yüksek olan bu limit günlük olarak belirlenmiştir. Bu limitler her bankanın kendisi için uyguladığı özel limitlerdir.
 • Her bankada EFT limiti farklılık gösterir. Bazı durumlarda günlük olarak bankaların belirlediği EFT limitleri müşterinin gerekli ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalabilir. Bu sebeple Enpara EFT saatleri ve limitleri konusunda daha geniş bir zaman aralığı ve limiti tanınmıştır.

Enpara EFT Ücreti

Enpara EFT ücreti olarak, QNB Finansbank’ın müşterileri ile yaptığı sözleşme gereği EFT işlemlerinden ücret alınmamaktadır.

 • İster mobil uygulamalar olsun ister internet bankacılığı üzerinden olsun yapılan tüm EFT işlemlerinde müşteriden herhangi bir ücret talep edilmez. Fakat Enpara EFT saatleri haricinde yapılan geç EFT işlemleri için QNB Finansbank müşteri hizmetlerinden fiyat öğrenilmelidir.
 • Gönderilecek miktara göre geç EFT tahsil bedeli çağrı merkezi tarafından öğrenildikten sonra işlem yapılmalıdır.
 • Gerek havale işlemleri herekse EFT işlemlerinde mesai saatleri içerisinde hiçbir bedel ödemeden yapılır. Dolayısıyla Enpara EFT saatleri arasında yapılan EFT işlemleri için bedel ödemeyerek tasarruf etmiş olunur. Fakat belirtilen saatler haricinde yapılan EFT işlemlerinde birçok banka gibi QNB Finansbank da geç EFT komisyon bedeli talep eder.

Enpara EFT Saatleri 2022-2023

Enpara EFT saatleri 2022-2023  yılında da 09.00 ile 17.15 olarak belirlenmiştir. 2022-2023 yılında de bu saatlerde değişiklik yapılmayacaktır.

 • Birçok banka gibi QNB Finansbank’ta da mesai saatleri haricinde yapılan EFT işlemlerinde paranın karşı hesaba aktarılması bir sonraki mesai başlangıcı ile olacaktır. Özellikle Cuma günleri yapılacak EFT işlemlerinde saatlere çok dikkat edilmelidir.
 • Cuma günleri hafta sonu tatil olduğu için işlemlerde oldukça yoğunluklar olacaktır. Bu sebeple EFT işleminizi son ana bırakmadan mesai saatlerinin bitimine en az 2 saat varken yapmanız faydalı olacaktır.
 • İşlemlerin uzaması ve para aktarımının Pazartesi gününe kalmaması için Enpara EFT saatlerine dikkat edilmelidir. Mesai bitimine bırakılan EFT işlemleri Enparada da bir sonraki mesai başlangıcında tamamlanacaktır.
Benzer İçerik  QNB Finans Bank Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Çekimli Vadeli Hesap, Dönüşümlü Mevduat Hesabı

Enpara EFT Saatleri Kaçta Başlıyor

Enpara EFT saatleri kaçta başlıyor sorusu Enpara üzerinden EFT yapmayı düşünen kişiler tarafından en çok araştırılan sorulardan bir tanesidir.

 • Enpara EFT saatleri olarak 09.00 ile 17.15 saatleri belirlenmiştir. Dolayısıyla hafta içi her gün sabah 09.00 itibari ile EFT işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Enpara mobil uygulaması üzerinden kolay bir şekilde farklı bir bankanın hesabına EFT işlemi yapabilirisiniz.
 • Enpara EFT saatleri dahilinde sadece bankalar arası para transferi değil, bir cep telefonu numarasına da para transferi yapabilirsiniz.
 • Cep telefonuna yapacağınız para transferini transfer yapılan kişi bir QNB Finansbank ATM sinden rahatlıkla çekebilir. Günlük toplam 1000 TL’ye kadar bir cep telefonu numarasına EFT yapabilirsiniz.

Enpara EFT Saatleri Kaçta Bitiyor

Enpara EFT saatleri kaçta bitiyor sorusu birçok kullanıcı tarafından sorulan bir sorudur.

 • Enpara EFT saatleri 17.15 itibari ile biter. 09.00 ile 17.15 arası olarak belirlenmiş olan EFT işlemlerini mobil uygulama üzerinden kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
 • Uygulama tamamen ücretsizdir ve Android işletim sistemli telefonlar için Play Store’dan, IOS telefonlar için de App Store’dan uygulamayı indirebilirsiniz.
 • Müşteri numarası veya TC’niz ile birlikte sisteme giriş yaparak para transferi sekmesine girin. Sonrasında açılan sayfa üzerinde EFT işlemlerini seçerek ve EFT yapacağınız kişinin adı, soyadı ve IBAn bilgilerini girmelisiniz. Bunun ardından da EFT yapacağınız paranın miktarını yazarak işlemi tamamladığınızda EFT işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Enpara EFT Saatleri Mesai Dışında

Enpara EFT saatleri mesai dışında geçerli değildir.

 • EFT için belirlenmiş olan saatler 09.00 ile 17.15 saatleri arasıdır. Bu saatler haricinde yapılan EFT’ler için geç EFT işlem bedeli olarak kesinti yapılır.
 • Geç EFT işlem bedeli müşteri hizmetleri tarafından öğrenilebilir. Müşteri danışmanlarına ulaşmak içi ise sabah 08.00 ile gece 01.00 saatleri arasında arama yapabilirsiniz. Bu saatler dahilinde aradığınız zaman geç EFT bedeli ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
Benzer İçerik  QNB Finans Bank Leasing Hesaplama, QNB Finansleasing Finansal Kiralama Türkiye

Enpara EFT Hangi Saatlerde Yapılır?

Enpara EFT hangi saatler arası yapılır sorusu birçok kişi tarafından sorulan bir sorudur.

 • Enpara EFT saatleri olarak belirlenen 08.00 ile 17.15 saatleri haricinde yapılan EFT ler geç EFT olarak adlandırıldığı için ücrete tabidir.
 • Mesai saatleri dahilinde yapılan EFTlerde hiçbir şekilde ücret kesintisi yapılmaz. Dolayısıyla hafta içerisinde 5 gün boyunca 09.00 ile 17.15 saatleri arasında EFT işlemlerinizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Anında Kredi Veren Bankalar, Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri

Yapı Kredi Eft Saatleri 2021 | Yapı Kredi İşlem Limit ve Saatleri

Anında İnternetten Kredi Veren Bankalar, İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar

VakıfBank EFT Saatleri 2021 | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri