VakıfBank EFT Saatleri 2022-2023 | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri -

VakıfBank EFT Saatleri 2022-2023 | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri

Vakıfbank Eft saatleri hafta sonu, Vakıfbank Eft saatleri değişti mi, Vakıfbank Eft; işlem saatleri – limitler, Vakıfbank Eft ücreti, Vakıfbank Eft saatleri kaçta başlıyor, Vakıfbank Eft saatleri kaçta bitiyor, Vakıfbank Eft saatleri mesai dışında, Vakıfbank Eft hangi saatlerde yapılır?

Anasayfa > Türkiye Vakıflar Bankası > VakıfBank EFT Saatleri 2022-2023 | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri
28 Aralık 2020
791 okunma
VakıfBank EFT Saatleri 2022-2023  | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri

Kamu bankaları içerisinde bulunan ve Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından birisi olan Vakıfbank teknolojiyi etkin olarak kullanan bankalardan birisidir. Bu teknolojiyi sadece kendisi kullanmakla kalmayıp aynı zamanda müşterilerinin işlemlerini kolay bir şekilde tamamlanması için de kullanımı açar. Mobil ve internet bankacılığı bunlara en güzel örnek olup günümüzde yaygın olarak kullanılan havale ve EFT işlemleri bu kanallar vasıtasıyla yapılabilir. EFT yapmak isteyen kişilerin kafalarına en çok takılan soru VakıfBank EFT saatleri olarak karşımıza çıkar. Biz de bu içerikte VakıfBank EFT saatleri hakkında merak edilen bütün sorulara cevap verip daha uygun fiyatlarla EFT işlemlerini tamamlamanız için izlemeniz gereken yöntemler hakkında sizi bilgilendirdik.

VakıfBank EFT Saatleri Hafta Sonu

VakıfBank EFT saatleri hafta sonu konusunda giriş yapmadan önce ilk olarak EFT’nin tam olarak ne olduğunu açıklamak ile başlayalım. Sizin de bildiğiniz gibi 2 farklı para transferi türü olup bunlar EFT ve havale olarak göze çarpar. Havale aynı banka müşterisi olan iki kişinin birbiri arasında yapmış olduğu para transferi olup 7 gün 24 saat boyunca gerçekleştirilen işlemlerden birisidir. EFT ise iki farklı banka arasında gerçekleştirilen para transferi olduğu için öncelikle bir onaya tabi tutulması ve Bankalar Genel Müdürlüğü çalışanları tarafından işlemin incelenmesi gerekir. Bu nedenle VakıfBank EFT saatleri havale işlemleri gibi olmayıp belirli zaman aralıklarında gerçekleşir. Ve ne yazık ki hala insan onayından geçtiği için bu para transferleri sadece mesai saatleri içerisinde yapılabilir. VakıfBank EFT saatleri hafta içi, bankanın açık olduğu günler ile sınırlı olup sabah 9 ile akşam 17 arasında yapılabilir. Bu süre zarfı içerisinde gerçekleştirmek istediğiniz bütün para transferleri Vakıfbank aracılığı ile 5 ile 10 dakika arasında tamamlanacaktır.

VakıfBank EFT Saatleri Değişti mi?

VakıfBank EFT saatleri değişti mi konusunda merak edilen sorulara cevap verecek olursak öncelikle belirtmemiz gerekir ki bankalar çok anormal bir durum olmadığı müddetçe işlem saatlerinde değişiklik yapmazlar. Bu konuya EFT de dahil olup herhangi bir banka kolay kolay para transferi saatlerini değiştirmez. VakıfBank EFT saatleri resmi sitesinden yaptığımız kontrollere göre sabah 9 ile akşam 17 arasında gerçekleşiyor. Bu süre zarfında yapılan bütün para transferleri en yoğun olduğu zamanda maksimum 30 dakika normal zamanlarında ise 5 ila 10 dakika arasında tamamlanır. Konuyu tekrar gidecek olursak VakıfBank EFT saatleri herhangi bir değişikliğe uğramayıp mesai saatleri olan sabah 9 ile akşam 17 arasında yapılıyor.

Benzer İçerik  Corona Virüs Desteği Kredisi Veren Bankalar Hangisi? 5000- 7500 ya da 10bin TL Kredi Al, Taksitler Çok Uygun!

VakıfBank EFT; İşlem Saatleri – Limitleri

VakıfBank EFT; işlem saatleri – limitleri konusuna anlatmaya öncelikle VakıfBank EFT saatleri hakkında bilgi vermek ile başlayalım. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi Türkiye’de bulunan bütün bankalar EFT işlemlerinde sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleştiriyor. VakıfBank EFT saatleri ise Türkiye’de bulunan bütün şubelere için sabah 9.00 ve akşam 17.00 arasında olarak karşımıza çıkar. Bu saatler içerisinde gerçekleştirmek istediğiniz bütün para transferleri aynı anda işleme alıp 5-10 dakika içerisinde tamamlanır, mesai saatleri dışında yapacağınız para transferleri ise bir sonraki mesai saatleri içerisinde yapılmak üzere beklemeye alınır. VakıfBank EFT saatleri hakkında bilgi verdikten sonra şimdi de limitleri konusunda sizlere bilgilendirelim. VakıfBank EFT limitleri bireysel kullanıcılar için 50 bin lira olarak belirlenmiş olup başvuru ile bu miktarının artırılması mümkündür. Bankalar genellikle bu limitleri müşterileri talep etmediği müddetçe artırmadıkları için eğer gün içerisinde daha fazla para transferi yapıyorsanız bizzat veya telefon ile başvurmanız gerekir.

VakıfBank EFT Ücreti

VakıfBank EFT saatleri hakkında merak edilen soruları cevapladıktan sonra şimdi de VakıfBank EFT ücreti konusunda bilmeniz gerekenleri size aktaralım. Öncelikle belirtmemizde fayda var ki neredeyse her bankada olduğu gibi Vakıfbank da EFT için müşterilerine pek çok farklı kanal sunar. Bu kanallar ATM, mobil şube, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve Vakıfbank şubeleri olarak bilinir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte de neredeyse bütün işlemler de olduğu gibi EFT işlemleri de daha uygun fiyatlarla yapılabiliyor. Yani VakıfBank’ın geliştirmiş olduğu mobil şube yada internet bankacılığı aracılığıyla EFT yapmak isterseniz daha uygun komisyon oranları ile bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. VakıfBank EFT saatleri içerisinde yapılacak olan para transferlerinin komisyon oranı ise;

Benzer İçerik  VakıfBank Hesap Kapatma

  • 1000 TL’ye kadar olan EFT işlemlerinde;                      1 TL
  • 50.000 TL’ye kadar olan EFT işlemlerinde;                   2 TL
  • 50.000 TL ve üzeri EFT işlemlerinde komisyon oranı;  25 TL olur.

Eğer bu işlemleri Vakıfbank şubelerinde yapmak istersiniz sizden talep ettikleri komisyon tutar yaklaşık 2 katına çıkabiliyor. Özetleyecek olursak VakıfBank EFT saatleri içerisinde ya da mesai saatleri dışında mobil şube ve internet bankacılığını tercih ederek para transferi yapmak daha az komisyon ödemenizi sağlayacaktır.

VakıfBank EFT Saatleri 2022-2023

VakıfBank EFT saatleri 2022-2023 yılı için de tıpkı günümüzde olduğu gibi aynı olarak kalması bekleniyor. Sabah 9.00 ile akşam 17.00 arası olan VakıfBank EFT saatleri resmi siteden yapılan açıklamaya göre 2022-2023 yılında herhangi bir değişikliğe uğramayacak. VakıfBank EFT saatleri konusunda herhangi bir güncelleme söz konusu olduğunda banka tarafından sizinle iletişime geçilecektir. Daha önceden yapılan çalışmalar göz attığınızda açık bir şekilde görünüyor ki VakıfBank EFT saatleri konusunda çeşitli nedenlerden ötürü istisnai bir durum yaşandığında anında bankadan bilgilendirme yapılıyor. Yani herhangi bir nedenden ötürü VakıfBank EFT saatleri güncellemesi yaparsa bu konuda bilgilendirileceksiniz.

VakıfBank EFT Saatleri Kaçta Başlıyor?

VakıfBank EFT saatleri kaçta başlıyor konusunda sizi bilgilendirecektir olursak giriş kısmında da bahsettiğimiz gibi VakıfBank EFT saatleri mesai saati başlangıcı itibariyle başlar. Bu da demek oluyor ki VakıfBank EFT saatleri bankanın açılış saati olan sabah 9’da başlıyor. VakıfBank EFT saatleri başlamadan önce yapacağınız bütün transferler kontrol edilmek amacıyla beklemeye alınacaktır. Mesai saatleri geldiğinde ise birkaç dakika içerisinde kontrol edilip söz konusu işlem doğrulandığı takdirde hemen ilgili hesabı aktarma yapılır.

Benzer İçerik  Vakıfbank Kredi Başvurusu | Vakıfbankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

VakıfBank EFT Saatleri Kaçta Bitiyor?

VakıfBank EFT saatleri kaçta bitiyor sorusuna cevap verirsek bir üst paragrafta belirttiğimiz gibi VakıfBank EFT saatleri sadece mesai saatleri ile sınırlı kalır. Yani yapmak istediğiniz para transferleri VakıfBank EFT saatleri içerisinde, bir başka deyişle bankanın kapanma saatine kadar yapılacaktır. Akşam 17.00 olan bu süre neredeyse her banka için aynı olup birkaç istisnai durum haricinde bu şekilde ilerleyecektir.

VakıfBank EFT Saatleri Mesai Dışında

VakıfBank EFT saatleri mesai dışında konusunda merak edilen sorulara cevap verecek olursak giriş paragrafında bahsettiğimiz gibi EFT sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilen bir para transferidir. Buradan da anlayabileceğiniz üzere VakıfBank EFT saatleri dışında yapacağınız bütün transferler kontrol edilmek amacı ile bir sonraki mesai saatine kadar bekletilir. VakıfBank EFT saatleri dışında yapmış olduğunuz para transferleri ancak bankanın açılış saatine denk geldiğinde kontrol edilip onaylanır.

VakıfBank EFT Hangi Saatlerde Yapılır?

VakıfBank EFT hangi saatlerde yapılır konusunda sizi bilgilendirecek olursak bir üst paragrafta belirtmiş olduğumuz gibi VakıfBank EFT saatleri bankanın mesai saatleri ile aynıdır. Yani VakıfBank EFT saatleri sabah 09 ile akşam 17 arasında gerçekleşip bu süre dışında yapılan bütün para transferleri öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü tarafından incelenmek üzere beklemeye alınacaktır.

İlginizi Çekebilir;


Garanti Bankası Eft Saatleri 2021 | Garanti Bankası İşlem Saat ve Limitleri

Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Denizbank Eft Saatleri 2021 | Denizbank İşlem Limitleri

Yapı Kredi Eft Saatleri 2021 | Yapı Kredi İşlem Limit ve Saatleri

Teb Eft Saatleri 2021 | Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) EFT Saatleri