Yapı Kredi Eft Saatleri 2022 - 2023 | Yapı Kredi İşlem Limit ve Saatleri -

Yapı Kredi Eft Saatleri 2022 – 2023 | Yapı Kredi İşlem Limit ve Saatleri

Yapı Kredi EFT saat kaçta başlıyor?, Yapı Krediden ziraate EFT ne zaman hesaba geçer?, Yapı Kredi 7 24 EFT nasıl yapılır?, Yapı Kredi hangi saatler arası açık? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Yapı ve Kredi Bankası > Yapı Kredi Eft Saatleri 2022 – 2023 | Yapı Kredi İşlem Limit ve Saatleri
28 Aralık 2020
1.215 okunma
Yapı Kredi Eft Saatleri 2022 – 2023 | Yapı Kredi İşlem Limit ve Saatleri

EFT yani açılım olarak elektronik fon transferi bankalar arası para transferi gerçekleştiren bir ödeme işlemidir. Elektronik bir şekilde ya da gerçek zamanlı olarak ödeme EFT üzerinden yapılmaktadır.

Yapı Kredi Eft Saatleri Hafta Sonu

Yapı Kredi EFT saatleri, EFT her bankanın müşterisine sağladığı bir ayrıcalıktır. EFT işlemi bankaların çalışma saatleri içerisinde yapılmaktadır. Yapı Kredi EFT saatleri, Bankalar hafta içi sabah 09.00 akşam 17.00 arasında çalışmaktadır. Yapı Kredi EFT saatleri, Bunun haricinde hafta sonu bir EFT yapılması mümkün değildir. Yapı Kredi Eft Saatleri hafta sonu yapılan işlem Merkez Bankası onayından geçemediği için hafta içine aktarılır. Yani hafta sonu Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde bir EFT işlemi yapılmaz.

Yapı Kredi Eft Saatleri Değişti mi?

Yapı Kredi EFT saatleri değişti mi? diyenler için bu saat aralığı Türkiye’de her bankada aynı şekilde yer alır. Yalnızca 10 ya da 15 dakika arasında bir oynama olarak değişir. Yapı Kredi EFT saatleri, Türkiye’de hizmet veren bankalar içerisinde yer alan Yapı Kredi çalışma saatleri içerisinde bir EFT işlemi uygular. Yapı Kredi EFT saatleri, Bu saat araları sabah 09.00 akşam 17.15 arasındadır. Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde EFT işlemi yapılmaktadır. Yapı Kredi EFT saatleri, Yapı Kredi EFT işlem saatinin değişmesi mesai saatinde değişmesini gösterir.

Yapı Kredi Eft; İşlem Saatleri – Limitler

Yapı Kredi EFT saatleri, Bankalar üzerinden yapılan EFT işlem saatleri ve bu işlemlerin limitleri kendi içerisinde değişkenlik gösterir. Yapı Kredi EFT; işlem saatleri-Limitleri de burada yer alır ve şu şekildedir;

  • EFT işlemleri çalışma saatleri içerisinde yapılmaktadır. Sabah 09.00 akşam 16.00 arasında yapılan EFT işlemi üst limit olarak 200 bin TL tutarındadır.
  • Geç giden EFT yine akşam 16.00 ve 17.20 arasındadır. Buradaki limitte aynı şekilde 200.000 TL üstündedir.
  • Döviz alış ve satış limiti 250.000 TL. İşlem saati ise 24 saat boyunca yapılmaktadır.
  • Hesaplar arası para transferi yapıldığı zaman bu süre 24 saattir. Limit isim 1000 TL. Hisse senedi işlemlerinde limit 15 milyon TL’dir. Buradaki işlem saati ise 24 saat boyunca yapılır.
  • Yatırım işlemleri 5 milyon TL’dir ve buradaki işlem saati 24 saat boyunca yapılmaktadır.
Benzer İçerik  Yapı ve Kredi Bankası Kasko Ücretleri, Kasko Sigortaları | Araç Sigortaları | Yapı Kredi

Yapı Kredi üzerinden yapılan EFT ve beraberindeki diğer para transfer işlemlerinde belli limit düzeyleri bulunur. Bu limitlere bankalar ile görüşüldüğü takdirde arttırma yapılabilir. Aynı zamanda para transferi gerçekleştirilirken de belirli saat aralıkları bulunur ya da 24 saat boyunca bir gönderim yapılmaktadır. Yapı Kredi Eft saatleri, dışarısında bir gönderim yapıldığı zaman diğer günün işlem saatine sarkar.

Yapı Kredi Eft Ücreti

Yapı Kredi EFT ücreti, EFT’nin yapıldığı duruma göre farklılık göstermektedir.

  • Mobil şubeden EFT gönderim ücreti 3,5 lira,
  • İnternet şubesinden EFT gönderimi 4,5 TL
  • Telefon bankacılığı ile EFT işlem ücreti 35 TL
  • İnternet bankacılığı kullanılarak yapılan EFT işlem ücreti 7.30 TL
  • Düzenli EFT talimatı yapıldığı zaman burada yapılan her EFT için 2,4 TL işlemi ücreti, düzenli kira ödeme talimatına göre bir EFT işlemi yapıldığında buradaki işlem ücretinde 2,4 TL Tutarında ödeme alınır.

Yapı Kredi Eft Saatleri 2022 – 2023

Yapı Kredi Eft Saatleri 2022 – 2023

, Yapı Kredi bankası ile bir EFT işlemi gerçekleştirildiği zaman bu saat aralığı mesai saati içerisinde yapılmaktadır. Sabah 9 ile başlayan mesai saatte akşam 16.45 a kadar sürmektedir. EFT işlemi Yapı Kredi üzerinden yapıldığı zaman yarım gün olan tatillerde sabah 09.00 öğlen 11.45 arasında EFT yapılır. Yapı Kredi EFT saatleri mesai saati dışında yapılmamaktadır. Yapı Kredi Bankası da diğer bankalar gibi bu  sistemi uygular.


Yapı Kredi Eft Saatleri Kaçta Başlıyor?

Yapı Kredi EFT saatleri, EFT işlemi farklı bankalar arasında gerçekleşmektedir. Bu yüzden havale ile karıştırılmaması gerekir. Yapı Kredi EFT saatleri kaçta başlıyor? Yapı Kredi EFT saatleri, mesai saatleri içerisinde başlamaktadır. Yani sabah 09.00 da başlayan mesai saati için EFT yapılma işlem saati olarak da yer alır. Bu saat sonrasında mesainin bitişine kadar EFT gönderimi yapılır. Bu saat öncesinde EFT yapılmaz. Sabah dokuzdan önce yapılan EFT’ler aktarıma girmez. Fakat 09.00’dan sonra yapılan EFT’ler aktarımı yapılan EFT işlemi olarak yer alır.

Benzer İçerik  Yapı Kredi Başvurusu | Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Yapı Kredi Eft Saatleri Kaçta Bitiyor?

Yapı Kredi EFT saatleri diğer bankalarda olduğu gibi mesai saatlerinde içerisinde yapılmaktadır. Bu saatler resmi tatiller ya da özel günlerde değişkenlik gösterebilir. Fakat mesai saatleri içerisinde genel olarak Türkiye’deki bütün bankalarda EFT işlemi yapılmaktadır. Yapı Kredi EFT saatleri kaçta bitiyor? Yapı Kredi EFT saatleri akşam 16.45 olarak yer almaktadır. Bu durum 17.00’ye kadar uzatılabilir. Ancak en geç 17.00 EFT bitişi olarak bulunur. Yapı Kredi EFT saatleri 17.00’den sonra yapıldığı takdirde EFT aktarımı diğer günün mesai başlangıcına sarkar. İlk kez EFT aktarım yapanlar için EFT aktarılmadığına dair bir şüpheye düşülmesine gerek yoktur. Bu durum mesai saatleri içerisinde yapılmadığını gösterir. Yapı Kredi EFT saatleri, Mesai saatleri içerisinde yapıldığı zaman para transferi gerçekleşir. Acil ya da önemli bir EFT işlemi yapılması gerekiyorsa bunu mesai saatleri içerisinde olmalıdır. Yapı Kredi EFT saatleri, Mesai saatleri dışında yapıldığı zaman diğer gün aktarılacağı için acil olan bir para transferinin gecikmesine de sebep olur.

Yapı Kredi Eft Saatleri Mesai Dışında

Yapı Kredi EFT saatleri mesai dışında yapıldığı takdirde diğer bankalarda da olduğu gibi diğer günün mesai saati içerisinde aktarır. Yani bir bankadan farklı bir bankaya para transferi gerçekleşir. Bu durum bankanın mesai saati içerisinde yapılmaktadır. Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılan bir EFT işlemi gün içerisinde aktarım gerçekleşir. Fakat Yapı Kredi EFT saatleri dışında bir işlem yapılmışsa bu durum aktarımın diğer güne geçeceğini gösterir. Yapı Kredi EFT saatleri, Yapı Kredi ya da diğer bankalar üzerinden ilk kez bir EFT işlemi gerçekleştirenler için EFT mesai dışında gerçekleştirdikleri de aktarım gerçekleşmez. Böyle bir durumda paranın gitmediğine dair bir şüpheye düşmeye gerek yoktur. Para diğer günün mesai saatinde transfer olur.

Benzer İçerik  Yapı ve Kredi Bankası Hayat Sigortası, Kredili Hayat Sigortası | Sigorta ve Emeklilik | Yapı Kredi

Yapı Kredi Eft Hangi Saatlerde Yapılır?

Yapı Kredi EFT saatleri, Türkiye’de yer alan Merkez ya da özel bankalar üzerinden EFT yani elektronik fon transferi yapılır. Bu durum bir bankadan farklı bir bankaya para transferi işlemidir. EFT işlemi yapıldığı sırada bankanın mesai saati içerisinde yapılmaktadır. EFT hangi gönderim şekli ile yapılacaksa bu durum mesai saati içerisinde yapılması gerekir.  Mesai saati dışında yapıldığı zaman aktarım diğer güne sarkar. Acil ya da önemli bir para transferi gerçekleşeceği sırada bu mesai saatlerini bilmek önemlidir. Yapı Kredi EFT hangi saatlerde yapılır? Yapı Kredi üzerinden yapılan bir EFT işlemi sabah 09.00 akşam 17.00 arasında gerçekleşir. Yapı Kredi EFT saatleri, Bankanın mesai saati de bu saat içerisindedir. Bu saat dışında bankanın mesai saati biter ve EFT işlemi de yapılmaz.

İlginizi Çekebilir;

Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Teb Eft Saatleri 2021 | Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) EFT Saatleri

VakıfBank EFT Saatleri 2021 | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri

Garanti Bankası Eft Saatleri 2021 | Garanti Bankası İşlem Saat ve Limitleri

Denizbank Eft Saatleri 2021 | Denizbank İşlem Limitleri