QNB Finansbank HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Müşteri Hizmeti | QNB FİNANSBANK HGS Alınabilir Mi? -

QNB Finansbank HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Müşteri Hizmeti | QNB FİNANSBANK HGS Alınabilir Mi?

Anasayfa > QNB Finansbank > QNB Finansbank HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Müşteri Hizmeti | QNB FİNANSBANK HGS Alınabilir Mi?
17 Ekim 2018
1.554 okunma
QNB Finansbank HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Müşteri Hizmeti | QNB FİNANSBANK HGS Alınabilir Mi?

Hızlı geçiş sistemi (HGS) nedir? Finansbanktan aldığınız etiket ya da kart sayesinde otoyol, köprü, vb. yerlerden daha hızlı geçiş yapmanızı sağlayan pratik bir uygulamadır. Hızlı geçiş sistemi sayesinde otoyollardan ve köprülerden geçiş yaparken verilecek olan ücretlerin daha hızlı ve daha pratik yapılmasını sağlayan bu uygulamadan yaralanmak için QNB Finansbanka HGS başvurusu yapmanız gerekir.

QNB Finansbank HGS Başvuru Nasıl Yapılır?

Hızlı Geçiş sistemi başvurusunu herhangi bir QNB Finansbank şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Finansbank HGS başvurusu için gerekli olan evraklar ve bilgiler ise şu şekildedir;

  • Araç ruhsatınız
  • Kimlik bilgileriniz
  • Eğer bir şirket sahibiyseniz imza sirküleri örneği gereklidir.

Hızlı geçiş sistemi başvurusu yani HGS başvurusu için gerekli olan evraklarınız ile birlikte en yakın QNB bank şubesine gidebilir. Ya da internet üzerinden HGS başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Yükleme işlemleriniz QNB vadesiz hesabınız ya da QNB kredi kartınız üzerinden vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile gerçekleşecektir. Başvuru esnasında HGS için alt limit ve otomatik olarak ödenmesi planlanan tutarı siz belirlersiniz.

HGS Nasıl Kullanılır?

QNB Finansbank şubesinden ya da internet üzerinden aldığınız HGS etiketi/ kartı sayesinde köprü, otoyol gibi trafiğin bol olduğu ve ödeme yapmanız gereken noktalarda işlemlerinizi hızlandırmak için kullanırsınız.  HGS etiketini ön cama ya da aynaya yapıştırarak kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta aracınızın metalik bir cam sahibi olup olmadığıdır. Eğer aracınız metalik cam sahibi ise etiketi ayna arkasında bulunan siyah noktalı alanda kullanabilirsiniz. Etiketi bir kez taktıktan sonra söküp başka bir yere takmayın. Bu durum etiketinizin çalınma karşısındaki hassasiyetini önler. HGS ödeme işlemleriniz otomatik ve düzenli olduğu sürece etiketi sorunsuz bir şekilde kullanırsınız.

Benzer İçerik  Emekli Maaşını Finansbank'a Taşıma 2022-2023 | Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları

HGS Kartı/ Etiketi Nasıl Kullanılır?

HGS etiketi köprü, otoban ve üzerinde HGS etiketi bulunan bütün gişelerden geçişinizi kolaylaştıran bir uygulamadır. HGS etiketini aracınıza yerleştirdikten sonra gişe, köprü veya otobanlarda ödeme noktalarından geçerken hızınızı biraz yavaşlatarak aracınızda bulunan HGS kartının okunmasıyla diğer araçlardan daha hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. HGS ceza süresi ve ceza sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek için PTT’nin resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekir.  HGS kullanırken kartınıza gerçekleştireceğiniz yüklemeler aracınızın cinsine göre değişir. Örneğin;

  1. Sınıf araçların ilk yükleme tutarı 81,5 TL
  2. sınıf araçların 67.5 TL
  3. sınıf araçların 53 TL
  4. sınıf araçların 37,5 TL
  5. sınıf araçların ise 30 TL olarak belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilir;


Garanti Bankası HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Sorgulama ve Ödeme

Halkbank HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HalkBank HGS Başvurusu ve Kullanımı Hakkında Bilgi

QNB Finansbank Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, QNB Finansbank Mevduat Hesabı

Finansbank Kredi Başvurusu | QNB Finanasbank İhtiyaç Kredisi 2020

TEB HGS ( Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Ödemeleri | Türk Ekonomi Bankası – Teb