Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

En İyi 4 Öğrenci Kredi Kartı, Öğrenciler İçin En Avantajlı Kredi Kartları

05.11.2018
263
En İyi 4 Öğrenci Kredi Kartı, Öğrenciler İçin En Avantajlı Kredi Kartları

En iyi öğrendi kredi kartları arasında sayabileceğimiz bankalar, üniversite öğrencilerine avantajlarla dolu seçenekler sunmaktadır. Eğitim ve öğretime destek olmak adına 18 yaşını dolduran gençler için hem kredi hem de kredi kartı hazırlayan bankalar kısa sürede temin edebileceğiniz bu kredi kartları sayesinde isteklerinize de cevap verecektir. Daha düşük kart limiti olsa bile kısa zamanda temin edebileceğiniz kredi kartları, öğrenim hayatınızda ihtiyaçlarınızı gidermek için son derece işe yarar olacaktır diyebiliriz.

Öğrenci İçin En Avantajlı Kredi Kartları Nelerdir?

Öğrenci için en iyi kredi kartı listesinde sıralayabileceğimiz 4 banka vardır. Senelerden beri gençlerin yanında olan bu bankalar ve sundukları fırsatlar da şunlardır diyebiliriz:

 • İş Bankası üniversite öğrencilerine İşte üniversiteli kredi kartını sunan güvenilir kurumlardan biridir. İş Bankası Maximum’un sunduğu artı özelliklerden öğrencinin yararlanmasını sağlayan banka öğrencilerin kredi kartı ile yaptığı harcamalardan sonra Maxipuan kazanmasına da izin veriyor. İsterseniz opsiyonel olarak kredi kartını temassız alabiliyorsunuz.
 • Axess eksi 26 kredi kartı da faturalara ortak ödeme talimatı verebileceğiniz kartlardan biri olduğu için avantajlı oluyor. Bunun dışında senelik 20 TL düşük kart bedeli olduğu için de avantajlı öğrenci kredi kartlarından biri olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.
 • Ziraat Bankası Bankkart genç kredi kartı Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs alan öğrencilerin kullandığı kartlardan biri oluyor. Tamamen ücretsiz kartı alabiliyorsunuz. Kredi kartı işlevini sonradan açabiliyor ve 90 TL’ye kadar yapılan alışverişlerinizde temassız olarak alışveriş yapabiliyorsunuz.
 • TEB Bankasının ÜniversiTEB kredi kartı 50 TL ve üzeri alışverişler için sinema ve tiyatro gibi etkinliklerde büyük avantaj yaratıyor. Bu aktiviteler için % 50 indirim fırsatı sağlayan TEB kredi kartı öğrencilerin kültür sanat etkinlikleri için de teşvik ediyor. Ayrıca kartı kullanarak havale yapıyorsanız ekstra havale ücreti de vermiyorsunuz.
Benzer İçerik  50 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar, Kefilsiz 50 Bin TL Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankaların Kart Ücreti ve Limiti Nedir?

 • İş Bankası öğrenci kredi kartı olarak karşımıza çıkan İşte Üniversiteli kredi kartının aidat bedeli 20 TL’dir.
 • Denizbank Paso Bonus kredi kartı bir yıllık kart bedeli 28 TL olarak belirlenmiştir.
 • Halkbank Genç Paraf bir yıllık kart bedeli 60 TL’dir.
 • Türkiye Ekonomi Bankası’na ait sadece üniversite öğrencilerinin kullandığı ÜniversiTEB bir yıllık kart bedeli 6,20 TL olduğu için diğerlerine göre daha düşüktür.
 • Akbank gençlere sunulan Exi26 bir yıllık kart bedeli 15 TL olarak belirlenmiştir.
 • Vakıfbank Like öğrenciler için hazırlanan kredi kartının bir yıllık kart bedeli 10 TL’dir.
 • HSBC Campus bir yıllık kart bedeli 35 TL olduğundan birçok kredi kartına nazaran daha pahalıdır. Ama diğer kredi kartı olan Concept üniversiteli kartınız için banka ekstra bir kart ücreti istemeyecektir.
 • Garanti Bankası bonus kredi kartı da sadece 18-25 yaş arası gençlere özeldir. Ayrıca kart için kart bedeli de alınmaz.
 • QNB Finansbank Go Card bir yıllık kart bedeli 25 lira olarak belirlenmiştir.
 • Yapı Kredi Bankası’na ait olan Play kart yalnızca 18- 26 yaş arası kişilerin başvuru yapabileceği bir karttır. Bir yıllık kart bedeli 20 TL olarak belirlenmiştir.

Öğrenci kredi kartı limiti yukarıda sıraladığımız gibi tercih ettiğiniz bankaya göre değişiklik gösterecektir. Öğrenci kredi kartını çıkarmadan önce limitlere ve kart aidat bedellerine mutlaka bakmalısınız.

Öğrenci Kredi Kartı İçin İstenen Evraklar Nelerdir?

En iyi öğrenci kredi kartı ekşi yorumlarından da yukarıda sıraladığımız bankaları ve kredi kartlarını görebileceğiniz için siz de bu bankaların kredi kartı başvurusunda istediği evraklara bir an önce bakabilirsiniz. Çoğu sadece SMS ve internetten başvuru formu ile başvuru kabul ettiği için çok kısa sürede işlemlerinizi tamamlayabilecek ve anında kredi kartınızın eve kadar gelmesini sağlayacaksınız. Öğrenciler için istenilen kredi kartlarında maaş bordrosu, gelir belgesi ve hizmet dökümü gibi evraklar istenmez. Kefil ya da teminat göstermeniz de istenmeyeceği için sadece bankaya öğrenim durumunuzu gösteren belge ve nüfus cüzdanı fotokopiniz ile gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak çok kısa sürede işlemleri tamamlayabilecek ve internet üzerinden de başvurduğunuz zaman kredi kartınızın ayağınıza kadar kısa zamanda geldiğini göreceksiniz diyebiliriz. Yardım almak için bankaların müşteri hizmetlerine başvurabilir ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Benzer İçerik  Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar, İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Bireysel Kredi Başvurusu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.