Öğrenciye Kredi Kartı Veren 5 Banka, Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar 2022-2023 -

Öğrenciye Kredi Kartı Veren 5 Banka, Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar 2022-2023

Anasayfa > Banka Haberleri > Öğrenciye Kredi Kartı Veren 5 Banka, Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar 2022-2023
05 Kasım 2018
973 okunma
Öğrenciye Kredi Kartı Veren 5 Banka, Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar 2022-2023

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında sayabileceğimiz çok sayıda kurum, gençlere hitap eden, daha düşük limitlere sahip kredi kartı seçeneklerini sunmaktadır. Üniversiteye başlamasıyla beraber 18 yaşın üzerine çıkan gençler için kredi kartı imkanı sunan bankalar finansal destek sağlamaktadır. KKB skoru dediğimiz skor öğrenci kredi kartlarında diğerleri kadar etkili olmayabilir. Ancak hem çalışıp hem de okuyan pek çok öğrenci olduğu için çalışan öğrencilerin de gelir belgelerine ve maaş bordrolarına bakılabilir.

Bankalar maaş bordrosu gösterenlere daha kolay kredi kartı veriyor olsa bile öğrenciler için yapılan prosedür farklı olduğundan öğrenci kredi kartı başvuruları da kabul edilmektedir diyebiliriz. Kişinin kredi notunun risk teşkil ettiği durumlarda belge temin etmek gerekeceğinden bankalar öğrencinin kredi puanının yüksek olmasını bekler. Çünkü ancak bu şekilde bankadan kredi ya da kredi kartı temin edebilecektir.

Öğrenciye kredi veren bankalar içerisinde sayabileceğimiz en önemli 5 banka şunlardır:

 • İş Bankası İşte Üniversiteli kredi kartı
 • Ziraat Bankası Bankkart Genç kredi kartı
 • TEB ÜniversiTEB öğrenci kredi kartı
 • Axess exi26 öğrenci kredi kartı
 • Yapı Kredi Play Kart

Öğrenci İçin En Avantajlı Kredi Kartları Hangileridir?

Öğrenci için en iyi kredi kartı listesinde başı çeken bankalardan biri İş Bankası oluyor. Senelerdir üniversite öğrencilerine İşte üniversiteli kredi kartını sunan banka fırsatları ve limitleri ile öğrencilerin ihtiyacını karşılıyor.

Öğrenciden bir sene hiçbir kart ücreti almayan İş Bankası Maximum’un sunduğu pek çok avantajdan da öğrencinin yararlanmasını sağlıyor diyebiliriz. Ayrıca öğrenciler kredi kartı ile yaptığı harcamalardan sonra Maxipuan kazanıyor. Bu maxipuanları da anlaşmalı yerlerde rahatlıkla harcayabiliyor. Ayrıca opsiyonel olarak kartı temassız alabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası’nın verdiği Bankkart genç kredi kartı da KYK’dan yani Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs alan öğrenciler için özel olarak hazırlanan bir banka kartı olarak karşımıza çıkıyor. Tamamen ücretsiz verilen bu kartı ülkedeki tüm Ziraat ATM’lerinde kullanabiliyorsunuz. Kredi kartı işlevini dilerseniz aktif duruma getirebiliyorsunuz ve 90 TL’ye kadar yapılan alışverişlerinizde de temassız özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Benzer İçerik  Kredi Kartından Havale / EFT Yapılır mı? | Kredi Kartından Havale Ve EFT Nasıl Yapılır?

TEP Bankasının sunmuş olduğu üniversite kredi kartı ise sadece lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin başvurabildiği bir kredi kartı olarak karşımıza çıkıyor. 50 TL ve üzeri alışverişler için sinema ve tiyatro gibi etkinlikler için % 50 indirim fırsatı sunan kart öğrencileri kültür sanat etkinlikleri için de teşvik ediyor diyebiliriz. Hesap işletim ücreti ödemeyeceğiniz bu kart için havale ücreti de vermiyorsunuz.


Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankaların Kart Ücreti ve Limiti Nedir?

 • Denizbank kullanıyorsanız Paso Bonus kredi kartı için yıllık sadece 28 TL kart ücreti ödersiniz.
 • Yapı Kredi Bankası’na ait olan Play kart aldıysanız 18 ve 26 yaş arası gençlerin kullanabileceği bu kredi kartı için senelik sadece 20 TL kart bedeli ödemeniz gerekir.
 • HSBC Campus kredi kartına sahipseniz senelik 35 TL kart ücreti ödersiniz. Eğer Konsept üniversiteli kartınız varsa bunun için herhangi bir kart ücreti alınmayacağını bilmelisiniz.
 • İşte Üniversiteli kredi kartını sunan İş Bankası sizden senelik 20 TL aidat bedeli alır.
 • Türkiye Ekonomi Bankası’na ait olan Üniversi’TEB kredi kartı için senelik kart bedeli sadece 6,20 TL olarak belirlenmiştir.
 • Garanti Bankası FB bonus için 18-25 yaş arası yetişkinler anında kart ücretsiz başvuru yapabilecektir.
 • Vakıfbank Like kredi kartının senelik ücreti 10 TL’dir.
 • Ziraat Bankası Ziraat Genç kredi kartı öğrenci kredi kartı limiti için belirlenen limitler 500-800-1000 TL olarak değişmektedir. (Başvurunuzu Ziraat internet bankacılığı aracılığıyla yapabilirsiniz.)
 • Şekerbank üniversiteli gençler için hiçbir kart bedeli talep etmez.
 • Halkbank Genç Paraf kartı için vadesiz hesap senelik 60 TL olarak belirlenmiştir.
 • Akbank öğrencilere özel Exi26 kredi kartı için senelik 15 TL aidat alır.
 • QNB Finansbank Go Card için senelik 25 lira aidat ücreti alır.
Benzer İçerik  EFT İptal Etme Nasıl Yapılır | EFT Nasıl İptal Edilir

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Öğrenci kredi kartı başvurusu için herhangi bir maaş bordrosuna ya da evrağa gerek olmadığından internet üzerinden ya da SMS ile kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz. Bankalar sizden eğitim durumunuzu gösteren üniversitenizden alacağınız belge ve nüfus cüzdanı fotokopinizi isteyebilir. Bu evraklar ile kısa sürede kredi kartı talebiniz onaylanacaktır diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir;


Öğrencilere Kredi Veren 7 Banka, Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları 2020

En İyi 4 Öğrenci Kredi Kartı, Öğrenciler İçin En Avantajlı Kredi Kartları

Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası, Öğrencilere Para Yardımı 821 TL. 2020-2021 Dönem Başvurusu

Öğrenci Burs Başvuruları 2021 –  Tüm Kurumlar | Öğrencilere Burs Veren Kurumlar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Anında Kredi Kartı Veren Bankalar 2020