Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar, ssk emekli olmak için kredi veren bankalar -

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar, ssk emekli olmak için kredi veren bankalar

Anasayfa > Banka Haberleri > Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar, ssk emekli olmak için kredi veren bankalar
28 Ekim 2018
955 okunma
Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar, ssk emekli olmak için kredi veren bankalar

Emeklilik Kredisi Veren Bankalar 2022-2023 yılında doğum borçlanması ya da askerlik borçlanması gibi toplu yatırıp emekli olma imkanı olan vatandaşlarımız için kredi sağlıyor. Erken emekli olmak isteyen vatandaşlarımız için çıkarılan borçlanma kanunu ile birlikte bankalar da emeklilik kredisi vermeye başladı.

Bağkur Kredisi Veren Bankalar

Geçmiş dönem bağkur prim borcu olan vatandaşlarımız için torba yasa çıkarıldı. Primini zamanında ödeyemeyenler için çıkarılan bu yasa sayesinde geçmişe dönük borçlanmaya giderek emekli olabilecek. Geçmiş dönem prim borcunuzu kapatmak için şu bankalar kefilsiz ve şartsız kredi veriyor;

  • Ziraat bankası
  • Halkbank
  • Vakıf bank

Bu bankalar dışında Bağkur Kredisi Veren Bankalar da mevcut. İng Bank, ICBC Bank gibi özel bankalar bağkur kredisini kefil, aylık gelir miktarı gibi şartlar altında verebilir.

Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar 2022-2023

Doğum borçlanması için ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank kredi vermektedir. Doğum borçlanması sebebiyle kullanmak istediğiniz nakit ihtiyacını bu bankalar kolaylıkla karşılar. Emeklilik yaşınız geldi ama prim gün sayınız dolmadıysa doğum sebebiyle çalışamadığınız zamanların primini bu bankalardan çekerek ödeyebilirsiniz.


Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Şartları

18 Mayıs 2018 tarihinde çıkan bağkur primlerini kapsayan af kanununun çıkmasıyla birlikte ziraat bankası da 31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren bağkur kredisi vermeye başlamıştır. Bankanın bireylere bu krediyi verebilmesi için öncelikli koşulu af kanunundan yararlanabiliyor olmasıdır. Öncelikle bu kanundan yararlanmak isteyen bireylerin SGK’ya başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuruda bulunan bireyler prim borcunun ödenmesi halinde emekli olacağına dair bir belge ile ziraat bankası şubelerine giderlerse bağkur kredisinden yararlanabileceklerdir. Ziraat Bankası Bağkur Borç Ödeme Kredisi ile prim borcunuzu ödedikten sonra emekli olan bireylere ödedikleri kredi miktarına göre bir ödeme planı çıkarılacaktır. Kredi çektikten sonra kaç ay vadeyle aylık ne kadar ödeme yapacağınızı Ziraat Bankası Bağkur Kredi Hesaplama yardımı ile öğrenebilirsiniz. 31  tarihinden itibaren uygulanan bu kampanya ile 60 ay vadeli %1,28 faiz oranıyla verilecektir. Bu kampanya dahilinde kredilerden tahsis ücreti alınmayacaktır. Kredi taksitleri de bu kredi sayesinde emekli olan kişinin emekli maaşından kesilecektir.

Benzer İçerik  Banka Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? | Devletten 15 bin TL destek başvurusu nasıl yapılır?

İlginizi Çekebilir;

Çalışan Anneye Erken Emeklilik! 6 Yıl Erken Emekli Olun!

İŞKUR Doğum Parası, 2020 SSK Doğum Parası Başvurusu Kimler Alabilir?

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) | Garanti Bankası

E-Devlet Doğum Parası Sorgulaması Nasıl Yapılır?, E-Devlet üzerinden doğum parası sorgulama işlemi nasıl yapılır

Türkiye’de Açlık Sınırı 2 Bin 484 Lira Oldu