Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar, ssk emekli olmak için kredi veren bankalar

28.10.2018
407
Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar, ssk emekli olmak için kredi veren bankalar

Emeklilik Kredisi Veren Bankalar 2018 yılında doğum borçlanması ya da askerlik borçlanması gibi toplu yatırıp emekli olma imkanı olan vatandaşlarımız için kredi sağlıyor. Erken emekli olmak isteyen vatandaşlarımız için çıkarılan borçlanma kanunu ile birlikte bankalar da emeklilik kredisi vermeye başladı.

Bağkur Kredisi Veren Bankalar

Geçmiş dönem bağkur prim borcu olan vatandaşlarımız için torba yasa çıkarıldı. Primini zamanında ödeyemeyenler için çıkarılan bu yasa sayesinde geçmişe dönük borçlanmaya giderek emekli olabilecek. Geçmiş dönem prim borcunuzu kapatmak için şu bankalar kefilsiz ve şartsız kredi veriyor;

  • Ziraat bankası
  • Halkbank
  • Vakıf bank

Bu bankalar dışında Bağkur Kredisi Veren Bankalar da mevcut. İng Bank, ICBC Bank gibi özel bankalar bağkur kredisini kefil, aylık gelir miktarı gibi şartlar altında verebilir.

Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar 2018

Doğum borçlanması için ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank kredi vermektedir. Doğum borçlanması sebebiyle kullanmak istediğiniz nakit ihtiyacını bu bankalar kolaylıkla karşılar. Emeklilik yaşınız geldi ama prim gün sayınız dolmadıysa doğum sebebiyle çalışamadığınız zamanların primini bu bankalardan çekerek ödeyebilirsiniz.


Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Şartları

18 Mayıs 2018 tarihinde çıkan bağkur primlerini kapsayan af kanununun çıkmasıyla birlikte ziraat bankası da 31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren bağkur kredisi vermeye başlamıştır. Bankanın bireylere bu krediyi verebilmesi için öncelikli koşulu af kanunundan yararlanabiliyor olmasıdır. Öncelikle bu kanundan yararlanmak isteyen bireylerin SGK’ya başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuruda bulunan bireyler prim borcunun ödenmesi halinde emekli olacağına dair bir belge ile ziraat bankası şubelerine giderlerse bağkur kredisinden yararlanabileceklerdir. Ziraat Bankası Bağkur Borç Ödeme Kredisi ile prim borcunuzu ödedikten sonra emekli olan bireylere ödedikleri kredi miktarına göre bir ödeme planı çıkarılacaktır. Kredi çektikten sonra kaç ay vadeyle aylık ne kadar ödeme yapacağınızı Ziraat Bankası Bağkur Kredi Hesaplama yardımı ile öğrenebilirsiniz. 31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren uygulanan bu kampanya ile 60 ay vadeli %1,28 faiz oranıyla verilecektir. Bu kampanya dahilinde kredilerden tahsis ücreti alınmayacaktır. Kredi taksitleri de bu kredi sayesinde emekli olan kişinin emekli maaşından kesilecektir.

Benzer İçerik  Katılım Bankaları İhtiyaç Finansmanları Nelerdir?, Katılım bankaları ihtiyaç kredisi veriyor mu?
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.