Akbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme 2022-2023 | Kart Harcamasını Taksitlendirme -

Akbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme 2022-2023 | Kart Harcamasını Taksitlendirme

Akbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme, kredi kartı taksitlendirme nedir, Akbank sonradan taksitlendirme nasıl yapılır, Akbank Direkt ile sonradan taksitlendirme, Akbank internet bankacılığı aracılığı ile taksitlendirme, Akbank telefon bankacılığı ile taksitlendirme, Axess kredi kartında 12 taksit avantajı, tüm extrenin taksitlendirilmesi, Axess ekstre böldür, ekstre böldürme detaylar haberimizde!

Anasayfa > Akbank > Akbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme 2022-2023 | Kart Harcamasını Taksitlendirme
29 Kasım 2020
1.382 okunma
Akbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme 2022-2023 | Kart Harcamasını Taksitlendirme

Akbank kredi kartı kullanıcıları, kredi kartı borçlarını ya da nakit avans kullanımlarını sonradan taksitlendirme yapabiliyorlar. Akbank kredi kartı sonradan taksitlendirme ile tüm Axess kullanıcıları ekstre borçlarını taksitlendirme yaparak daha kolay bir şekilde ödeyebiliyor.

Kredi Kartı Taksitlendirme Nedir?

Akbank’ın başlattığı kredi kartı taksit iste kampanyası ile tüm Akbenk kullanıcıları ekstre borçlarını  vadeye böldürebilir. Bu şekilde daha rahat bir ödeme avantajı sağlayan Akbank, 12 takside kadar kredi kartı borcunuzu taksitlendiriyor. Akbank kredi kartı sonran taksitlendirme işlemi yapabilmeniz için öncelikle Akbank’a başvuru yapmanız gerekir. Başvuru yaptıktan sonra başvurunuz eğer banka tarafından onaylanırsa taksitlendirme işleminiz gerçekleşecektir. Bazı durumlarda banka tarafından kredi kartı taksitlendirme başvurusu kabul edilmemektedir. Birçok kişi için telefona SMS ya da otomatik arama yolu ile taksitlendirme yapabileceğiniz ile ilgili bilgi gelse de bazı durumlarda Akbank kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi herkes tarafından yaptırılamamaktadır.

Axess gelir durumu yüksek olan kişilerin kredi kartı limitini de yükseltiyor. Kredi kartı limitiniz yüksek olduğu durumlarda da kredi kartı extre borcu ödemeniz bazen içinden çıkılamayacak duruma gelmiş olabiliyor. Bu durumda Akbank kredi kartı sonradan taksitlendirme yaparak daha düzenli ve vadeli bir şekilde ödeme imkanına sahip olabilirsiniz. Akbank kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi yapabilmeniz için önceden yapılmış nakit çekim tutarınız en az 50 TL olmalı ya da en az 50 TL’lik alışveriş yapmış olmalısınız. Akbank taksit iste özelliği ile ister düşük ister yüksek miktarda borç olsun her iki durumda da hem alışverişinizi hem de ekstre borcunuzu taksitlendirebilirsiniz.

Akbank Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Axess kredi kartınızla alışveriş yaptığınızda her alışverişten sonra cep telefonunuza kredi kartınızı kullandığınıza dair SMS gelir. Bu SMS’te harcamalarınız ve taksitlendirme isteğiniz olup olmadığı sorulur. Siz bu SMS’i gerekli şekilde cevaplayarak 5990’a SMS attığınızda o alışverişinizin sonradan taksitlendirme işlemi yapılabilir. Bu taksitlendirme işlemi, o alışverişe özeldir. Alışveriş yaptığınız işyeri o alışveriş için taksitlendirme yapmıyor bile olsa Axsess sizin için 12 aya kadar uzayan taksitlendirme yapacaktır.

Benzer İçerik  Akbank Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Hesabı

Akbank Direkt İle Sonradan Taksitlendirme

Alışveriş yaptıktan sonra mağaza tarafından taksitlendirme yapılmadı ise Akbank sizin için sonradan taksitlendirme işlemini kolaylıkla yapıyor. Akbank Direkt yardımı ile sonradan taksitlendirme yapmak çok kolaydır. Axess sahibi iseniz hemen telefonunuza Akbank Direkt uygulamasını yükleyerek şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Akbank Direkt uygulaması ile yaptığınız alışverişi istediğiniz taksit avantajından birisini seçerek taksitlendirebilirsiniz. Uygulamaya girdikten sonra kredi kartlarım kısmına girerek harcamalarım bölümüne giriş yapın. Yaptığınız alışverişin hemen altında taksitlendirme ve erteleme ile ilgili bir buton bulunur. Bu alana girdiğiniz zaman alışveriş tutarını ne kadar vade ile taksitlendirmek istediğinizi seçin. Sonrasında banka tarafından kaç taksit ile borcun düzenleneceği ve taksitlendirme sonucunda vade farkı olup olmayacağı ile ilgili bir bilgilendirme yazısı çıkacaktır. Bu bilgilendirmeyi okuduktan sonra kabul etmeniz halinde alışverişiniz için sonradan taksitlendirme yapılmış olacaktır.

Akbank İnternet Bankacılığı Aracılığı İle Taksitlendirme

Akbank Direkt’te olduğu gibi internet bankacılığı üzerinden de Akbank kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz. Yaptığınız alışverişleri bir seferde değil de daha fazla taksit ile ödemek için Akbank internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Akbank borç taksitlendirme işleminin yapılabilmesi için mutlaka taksitlendirme sonrası oluşacak masraflar da dahil olacak şekilde kart limitinin yeterli olması gerekir. Limit yeterli ise kolaylıkla sonradan taksitlendirme işlemi yapılabiliyor.

Akbank Telefon Bankacılığı ile Taksitlendirme

Bir kredi kartı harcamanızı karttan çekim işlemi yapıldıktan sonra taksitlendirme işlemini yapabilirsiniz. Akbank 444 25 24 çağrı merkezi aranıp ilgili adımlar takip edilerek müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanmalısınız. Müşteri hizmetleri hesap detayınızı inceleyerek hesabınızın sonradan taksitlendirme işlemine uygun olup olmadığını söyleyecektir. Hesabınız işlem için uygun ise masraflar ile ilgili de sizi bilgilendirdikten sonra onayınız ile birlikte taksitlendirme işlemini yapacaktır.

Benzer İçerik  Akbank İnternet Bankacılığı, Akbank Direkt İnternet, Akbank Direkt İnternet Bireysel

Axess Kredi Kartında 12 Taksit Avantajı

Axess üzerinden yapılan alışverişler en fazla 12 aya kadar taksit yapılır. 12 aya taksit bölünürken uygun oranda vade farkı da alınır. Vade ne kadar yükselirse vade farkı da yükseleceği için daha az taksit ödeme imkânı da bulunur. 12 aya kadar istediğiniz vadede ödeyebilirsiniz. Fakat burada önemli olan bir nokta ise, otomatik ödemelerin taksitlendirilemeyeceğidir. Telefon, su, elektrik, doğalgaz gibi otomatik ödeme yapılan faturalar için taksit imkânı yoktur

Sonradan taksitlendirmeyi bir örnek ile anlatmak gerekirse, örneğin 3 bin TL’lik bir alışveriş yaptınız. Bunu 12 ay vadede ödemek istemeniz durumunda aylık ödemeniz 275,04 TL olacaktır ve 12 ayın sonunda yüzde 1.25 faiz ile ödemiş olduğunuz toplam para 3 bin 300 TL olacaktır. 3 bin TL borcunuzu 6 ay vade ile ödemek istemeniz durumunda da yine faiz oranı yüzde 1.25 ile aylık 526.58 TL olacaktır ve 6 ayın sonunda 3 bin 159 TL masraflar dâhil ödemeniz olmuş olacaktır.

Bu şekilde sonradan taksitlendirme yapılırken aynı zamanda tüm ekstrenin taksitlendirilmesi talebiniz olabilir.

Tüm Extrenin Taksitlendirilmesi

Akbank kredi kartı sonradan taksitlendirme özelliği ile tüm kredi kartınızın borçlarının hesap özeti borcunu ödemekte zorlandığınız durumlar olabilir. Kredi kartı toplam borcunuz 100 TL de olsa 10 bin TL de olsa tüm hesap özeti borcunuzu taksitlendirip rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Akbank tarafından hesap özeti borcunuz 2 ya da 3 taksit yapılabilmektedir. Taksitlendirme işlemini yapmak için,

  • Akbank mobil uygulama üzerinden
  • Axess mobil üzerinden
  • Akbank internet bankacılığı üzerinden
  • Akbank müşteri hizmetlerinden tüm ekstrenizin taksitlendirilmesini talep edebilirsiniz.

Axess Ekstre Böldür

Tüm ekstre borcunuzun taksitlendirilmesi borç durumunuza göre Akbank tarafından “Ekstre Böldür” talebinizle gerçekleştirilmektedir. Düşük faiz ile birlikte 3 takside kadar ödeme kolaylığı sağlanıyor. Bir hesaplama yapacak olursak, tüm extre borç tutarınız 10 bin TL olsun diyelim. Akbank tarafından 2 aylık bir takside böldürmek istediğinizde faiz oranı yüzde 1.25 ile beraber aylık ödeme tutarınız 5.112,78 TL olacaktır. 2 aylık taksitlendirmede 10 bin TL’lik borcun geri ödemesini 10.225,56 olarak yapmanız gerekecektir. Yani 2 aylık taksitlendirmede 225.56 TL’lik bir faiz ödemesi yapmanız gerekir. 10 bin TL kredi kartı borcunuzu 3 ay vadede ödemek isterseniz de yine yüzde 1.25 faiz oranı ile birlikte aylık ödemeniz 3.433,83 TL olacaktır. yani toplamda 10 bin TL olan ana para borcunuz 3 ayın sonunda, 10.301,49 TL olarak geri ödenmiş olacaktır. 3 aylık taksitlendirmede 301,49 TL’lik bir faiz oranı uygulanmış olacaktır.

Benzer İçerik  Akbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, Akbank Atmsi Paramı Geri Aldı

Ekstre Böldürme Detaylar

Akbank kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi tüm ekstre borcunuz için de uygulanmaktadır. Axess tüm ekstre taksitlendirme işlemi yaparken yüzde 1.25’lik faiz oranı 100 TL ile 20 bin TL’lik ekstre borçları için uygulanır. Aylık hesaplanan taksit tutarı KKDF ve BSMV dahil olarak hesaplanır. Extre böldürme işlemini yaptırmadan önce eğer kredi kartı içerisinde faizli başka bir borç varsa o zaman tekrar faiz uygulaması yapılmaz. Kart içerisinde zaten var olan faizler Ekstre Böldür işlemi yapıldığı zaman eşit olarak taksitlere yansıtılacaktır. Dolayısıyla ek bir faiz olmadan borç taksitlendirilmiş olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar, 2020 Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu, Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu | Akbank Direkt Kredi Kartı

Akbank EFT Saatleri 2021 | Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri

Akbank Avans Hesap Nasıl Açılır? (Nasıl Ödenir?)

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim 2021 – 0850 220 00 00 | Direk Bağlanma