Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar, 2020 Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

05.11.2018
423
Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar, 2020 Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesi kredi veren bankaların size sunacakları miktar aralığı genellikle 10 bin lirayı aşmamaktadır. Hatta genel olarak bu krediler mini kredi olarak da nitelendirilmektedir. Daha yüksek tutarlarda bir emlak almak için çekilen konut kredisinde kişilerin belge vermeden bu yüksek tutarları çekmesi söz konusu değildir. Belgesiz kredilerde banka herhangi bir sorun fark ederse ya da ödeme sistemlerinde bir aksama ortaya çıkarsa direkt olarak belge talep etme hakkını da saklı tutmaktadır. Bu konuda gerekli olan tüm bilgiler ve koşullar öncesinde kredi çekecek olan kişilere net olarak belirtilmektedir.

Kredi Çekme Koşulları Nelerdir?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar kapsamında işlerin çok daha kolay ilerlemesi çin daha öncesinde hesap sahibi olduğunuz bankaları tercih etmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Banka sizin ödeme planlarınızı ve maddi durumunuzu hemen hemen bildiği için küçük ihtiyaç kredileri çekme konusunda gerekli olan kolaylığı da sağlamaktadır.

Miktar çok düşük olsa dahi daha önce kredi almış ve bunun ödenmesi sırasında sorun yaşamış olan kişilere kredi verilmesi söz konusu olmayacaktır. İcra takibine düşmüş olan bir borç dosyası olan kişilere 10 bin liralık bir kredinin dahi verilmesi sorunlu bir hal alacaktır. Tam da bu nedenle kredi puanınızı genel olarak yüksek tutmaya önem vermelisiniz.


Taksitlendirme ve Faiz Tutarı

Çalışmayana kredi veren banka seçimi sırasında faiz tutarı konusunda da çok dikkatli olmalısınız. Aldığınız tutarın kat ve kat fazlasını ödemenizi zorunlu tutan bankaları tercih etmemeniz ve daha makul faiz aralıklarını sunan bankalardan yana tercihinizi kullanmanız çok daha mantıklı olacaktır. Faiz tutarlarınız asıl belirleyen unsur kesinlikle taksit sayısıdır. Kredide vade sayısı artış gösterdikçe kişilerin ödemeleri gereken faiz tutarında da direkt olarak artışlar meydana gelmektedir. Alınan ihtiyaç kredisinin daha az taksite böldürülmesi toplamda ödenecek olan faiz oranını da düşürecektir.

Benzer İçerik  Konut Değerinin Tamamına Kredi Veren Bankalar, Evin tamamına yüzde yüzüne kredi veren bankalar

Kredi Koşulları Hakkında İnceleme

Kefilsiz kredi veren bankalar 2019 senesinde de kredi koşulları kapsamında genel olarak aynı sistemleri sunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Mini kredi olarak tabir edilen fırsatlardan ancak 5 bin liraya kadar faydalanabilirsiniz.
  • Aldığınız bu krediyi 48 aya kadar taksite böldürebilirsiniz.
  • En az ise 3 taksite böldürerek tüm borcunuzu kapatma imkanını da elde edebilirsiniz.

Bu hususlar bazında kredi alarak kefil ya da ipotek edilecek mal göstermeden kredinizi sorunsuz bir biçimde çekme imkanını elde edebilirsiniz. Kredi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM